PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D12a PRZYTULNY wariant II



zeb
03-06-2002, 07:07
Witam, czy ktoś z państwa wybudował dom wg projektu D12a i może podzielić się doświadczeniem i spostrzeżeniami ? Interesują mnie wszystkie informacje dotyczące realizacji projektu: koszty, wykorzystane technologie, problemy, zmiany projektu etc.
Obecnie jestem na etapie wyboru projektu. Bardzo podoba mi się projekt domu D12a.
CZy ktoś ma ochotę pokazać mi swój dom budowany w oparciu o projekt D12a?
Będę wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam.

Marcin R
08-06-2002, 18:24
Ja buduje, mam juz dach. Dom stoi kolo Warszawy. Gdzie mieszkasz?
Pozdrawiam

6115
02-12-2002, 12:45
Witam,
Na wiosne ruszamy z budową właśnie tego domu. Byłabym wdzięczna za podanie w przybliżeniu kosztu budowy stanu surowego otwartego. Bardzo zależy mi na tej informacji, gdyż musze przygotować się finansowo( kredyt)
interesuje mnie również suma jaką za ten stan wzieła ekipa.Nasza chce 20.000 za stan surowy otwarty. Proszę o komentarz.
Pozdrawiam i dziękuję bardzo za pomoc
Sylwia

Jagna
06-04-2003, 21:07
Tak na 99% :wink: Po licznych kłótniach, debatach i wysłuchaniu "oferty" architekta od projektu indywidualnego, poszliśmy z mężem na kompromis, który nazywa się D12a! Uffff....!
Będzie to lustrzane odbicie, bo wjazd na działkę mamy po ludzku od północy i część dzienna musi wypaść też po ludzku od płd-zach. Ponadto chcemy zrezygnować z jednej z sypialni na dole i jej kosztem powiększyć łazienkę i zrobić garderobę, mam nadzieję, że nie będzie to wielkim problemem(?). A, no i chyba "odpinamy" garaż i odsuwamy go na odległość wiaty. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi na temat tego projektu to będę bardzo wdzięczna za ich wyrażenie.

magmi
07-04-2003, 07:56
Dobry wybór, gratulacje!

07-04-2003, 10:06
Jaguś,
kawał domu!!
Pełen wypas.:wink:
Lubię ten projekt za wygląd.:smile: Chyba był na wystawie modelowych,ale już mi się pokićkało i nie pamiętam go za dobrze.
Zwracam uwagę na antresolę-bardzo kosztowne w ogrzaniu.Przyjrzyj się też pokojom na górze-przy dachach czterospadowych bardzo schodzi powierzchnia, a skosy z dwóch stron są przytłaczające.
Dom jest popularny chyba na forum więc przejrzyj wątki,a może nawet wejdź z kimś w kontakt,abyś mogła go obejrzeć-to chyba najlepsze sprawdzenie projektu!
Kiedy zaczynacie?
Już się cieszę.:smile:

Jagna
07-04-2003, 15:11
Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi :smile:)
Opalko, u mnie z antresolą jest jak u Ciebie z Berneńczykiem: nie przekonasz chłopa jak się zatnie i już! Ja chciałam D12b (to ten był chyba modelowy) z zabudowanym poddaszem a małżonek chciał parterowy. Antresola była w tym przypadku kompromisem. I tak jestem zadowolona, bo wynegocjowałam więcej niż on, prawda Magmi :wink: ? Nadal bardzo chętnie pogadam z kimś kto buduje, lub wybudował D12a, a najchętniej bym chciała podjechać i obejrzeć dzieło, bo może faktycznie te skosy na górze będą nie do zniesienia?....

Jaga35
07-04-2003, 15:35
On 2003-04-07 11:06, opal wrote:
Zwracam uwagę na antresolę-bardzo kosztowne w ogrzaniu.


Serdecznie gratuluję wyboru :smile:
To co pisze Opal warto wziąć jednak pod uwagę. Moi znajomi mają domek z antresolą i faktycznie sporo płacą za ogrzewanie. Ostatnio, żeby pomniejszyć koszty, przeszli na ogrzewanie kominkowe. Jednak ogrzanie pomieszczenia tak wysokiego, jak twierdzą, pozostało kłopotliwe.
Pozdrawiam.

Doris
09-04-2003, 10:30
Mieszkam w takim samym domu od początku grudnia. Gratuluję wyboru. Też zrezygnowaliśmy z jednego pokoju na dole, żeby w nim zrobić dużą łazienkę. Z pomieszczenia, gdzie miała być łazienka zrobiliśmy garderobę. Na górze nie dzieliliśmy pomieszczenia na pokoje. Zostawiliśmy wolną przestrzeń. Mamy tam telewizor, komputer, wygodną kanapę, rower treningowy itp. rzeczy potrzebne do życia. To miejsce gdzie najchętniej przebywamy. Co do ogrzewania - dom ogrzewamy gazem. W czasie mroźnego stycznia i lutego płaciliśmy miesięcznie po ok. 530 zł. Spokojnie można wytrzymać. Nie było żadnej różnicy pomiędzy temperaturą na dole i na górze (jak to niektórzy twierdzą, że w pomieszczeniach z antresolą całe ciepło "ucieka do góry&quot:wink:. Temperatura w całym domu była taka sama. I nie dogrzewaliśmy kominkiem.

Jagna
09-04-2003, 19:03
Dziękuję Wam bardzo za opinie, ale po dwugodzinnym boju w Salonie Muratora okazało się, że jedyny projekt jaki nam pasuje bez wprowadzania tysiąca zmian to D20a. Mąż się uparł a ja nie mam siły już walczyć (chodzi mi o gabaryty tego domu). Zmieniliśmy tylko okno w salonie. W piątek mąż ma odebrać projekt i jeżeli tak się stanie, to klamka zapadła :0

alexsoft
24-05-2003, 14:06
Plan mego D12a po przerobkach umieszcze w internecie....

Moja poprzednia wypowiedz niestety na skutek powrotu do wersji phpBB 1.2 (z 2.x) zostala "pozarta".....

Żaba
24-05-2003, 15:55
OK,
daj znać kiedy go wrzucisz na stronę.

Pzdr
Żaba

Żaba
29-06-2003, 06:28
Wyciągam wątek do góry, może odezwie się ktoś kto buduje ten dom :)
My zaczynamy budować D12a za niecały miesiąc (jak wszystko będzie dobrze pójdzie :lol: )

alexsoft
30-06-2003, 08:12
Ok oto strona:
http://www.ibspan.waw.pl/~solarz/dom
I budowac sie bede za ok. dwa tygodnie (mam juz pozwolenie uprawomocnione)......

Żaba
30-06-2003, 15:09
Z zewnątrz twój dom wygląda identycznie jak mój. :D Jednak róznią się znacznie w układzie pokoi oraz łazienek.

Podaj z czego będziesz budować (my porotherm 30 + 12cm ocieplenia) oraz jakie przewidujesz koszty? Czy korzystałeś z dołączonego ślepego kosztorysu?

Żaba

alexsoft
30-06-2003, 15:29
Porotherm 30 spowoduje ze wasze ściany będą miały nie 25+12 a 30+12 co może spowodować nieoczekiwane efekty w projekcie (te 5cm może być w niektórych momentach b. istotne), ja uznałem że nie ma zasadniczej różnicy w pustaku U (na wpust i ciepłochronną zaprawę) a "większym" pustaku.

Uważam że każda zmiana w projekcie grozi pomyłkami w czasie wykonywania domu - i o ile zmiana materiału typu 25cm na typ 25cm nie jest "groźna" o tyle zmiana 25 na 30 może w pewnym momencie się zemścić błędem wykonawczym (a zawsze jest tak że najsłabszym ogniwem jest wykonawca bezpośredni - np. pan Zenek który nic innego nie murował jak pustak U (albo MAX), a każda zmiana jest dla niego nie do przeskoczenia.....)

alexsoft
30-06-2003, 15:32
Koszty przewiduję od 350000 do 400000PLN (wykonanie pod "klucz"). Z załączonego kosztorysu na razie nie korzystałem - skorzystam wtedy gdy firmy do których się zgłosiłem z zapytaniem ofertowym przedstawią swoje oferty (na razie na stan surowy otwarty).....

Żaba
01-07-2003, 05:08
Witaj,
co masz na myśli pisząc o nieoczekiwanych efektach? Materiał był zmieniony podczas adaptacji projektu, tak więc sądzę iz nie powinno być większych problemów. Co do tych kilku cm to i tak zmiany ścianek działowych spowodowały zmiany powierzchni (na parterze mamy 111m2), które nam całkowicie odpowiadają.
Jeśli chodzi o wykonawce to i tak większość prac będzie przez Nas wykonywanych. :)


Pozdrawiam
Żaba

alexsoft
01-07-2003, 07:56
Nieoczekiwane efekty moga wystapic w miejscach gdzie byly zmieniane wymiary (np. gdzies zapomniano o zmianie wymiaru i nie bedzie pasowac jeden wymiar do drugiego - badz z jakis wzgledow roznica pieciu (dziesieciu) centymetrow moze spowodowac istotna zmiane (np. w mojej obecnej kuchni brakuje 5cm by sie zmiescila zmywarka...)). Ale jesli wiekszosc prac wykonujecie wy to nie widze problemu - sadze ze jestescie zdecydowanie bardziej odpowiedzialni niz przecietny pan "Zenek"..... (nie musicie wielkiej wagi przykladac do nadzoru nad wykonaniem - i bledy typu "zapomnienie" o zostawieniu otworu na okno was nie dotycza....)...

Jaki przewidujecie dach (tj. dachowka jaka?) - ja na razie sie nad tym zastanawiam (tj. jutro bede mial dwie oferty na dach)...

Żaba
01-07-2003, 10:21
Pierwotnie byliśmy zdecydowani na czarną celtycką Brassa, ale dostaliśmy wycenę również ceramicznej z Euronitu i nie ma większej różnicy cenowej. Sądzę iż ostatecznie zdecydujemy w ciągu miesiąca

Żaba

alexsoft
04-07-2003, 20:53
Moja malzonka zastanawia sie miedzy:
- RUPP Syriusz Kasztan
- RUPP Rubin Kasztan
- Creaton Futura Wisniowa

Jak macie zamiar rozwiazac problem ocieplenia poddasza - bo w projekcie jest welna mineralna 17cm a takowa nie wystepuje w przyrodzie - jest albo 15 albo 20.....

Żaba
05-07-2003, 06:44
Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza, to już podczas adaptacji projektu nasz architekt zakwestionował grubość ocieplenia i zmienił na 20cm. Tak więc nie ma żadnego problemu :D
Czy zdecydowaliście się już na okna (PCV, drewno)?


Żaba

alexsoft
05-07-2003, 07:39
Tak - tyle ze powiekszyl takze krokwie - czy tez zalozyl nabicie lat? - bo samo powiekszenie ocieplenia nie wystarczy....

Okna drewniane (Urzedowski?) na gorze VELUXy.

Żaba
05-07-2003, 07:56
Krokwie pozostają bez zmian (18cm), a od ich spodu mamy nabić listwy dla uzyskania odpowiednich wysokości dla wełny.

alexsoft
09-07-2003, 19:50
Jak planujecie rozwiązać schody zewnętrzne (wg projektu są na powierzchni gruntu bez zbrojenia i fundamentu) - mnie postraszono by dać fundament + zbrojenie by nie popękały....

A co z więźbą (przekroje) wykonawcy (kilku) którzy wyceniali mi dom stwierdzili że krokwie 18*5 są za cienkie pod dachówkę?

Żaba
10-07-2003, 18:39
Jeśli chodzi o schody oraz więżbę to nie planujemy żadnych zmian i będziemy robić zgodnie z projektem.

Carl
21-11-2003, 09:58
Witam
Wątek dość stary, ale może jeszcze nie za stary :D


A co z więźbą (przekroje) wykonawcy (kilku) którzy wyceniali mi dom stwierdzili że krokwie 18*5 są za cienkie pod dachówkę?
Możesz podać jaki przekrój Ci polecali wykonawcy? Nie ukrywam, że mnie się też wydają za cienkie - 5 cm :roll:
A może już masz dach, to napisz jakie masz założone..

P.S. Ja ruszam z budową D12a na wiosnę 8)

alexsoft
21-11-2003, 12:06
Wiezba wykonana:
8*20
Dachówka położona
nic więźbie nie jest.....

Carl
21-11-2003, 12:11
Wiezba wykonana: 8*20
Dachówka położona
Wow.. potężne, ale czy potrzebne są aż takie (?)
Doris w swoim D12a zrobiła 5*20 i dachówka (Brass) leży 8)
A jaką dachówkę Ty położyłeś?

alexsoft
21-11-2003, 14:18
Rupp (ceramiczna)
co do rozmiaru coz policzylem ze roznica w drewnie wynosi max. 3000PLN natomiast koszt dachowki oraz okien dachowych i ocieplenia + sufitu GK jest DUZO wyzszy tak wiec ew. spieprzenie wiezby moze mnie po prostu za duzo kosztowac.....

Carl
01-12-2003, 08:30
Rupp (ceramiczna)
Po zebraniu ofert od kilku dystrybutorów doszedłem do wniosku, że rupp jest optymalnym rozwiązaniem. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem - rozważam jeszcze Wiekora (tego niemieckiego, nie PL).
Jakie są Twoje doświadczenia z ruppem? Jesteś zadowolony? Wykonawcy coś mówili? Narzekali, czy wszystko oki?

alexsoft
01-12-2003, 09:52
Rupp lezy nic mu nie jest wykonawcy nie narzekali (może tylko że musieli kupić porządne wiertła).

telesfor
25-05-2004, 12:02
Jestem nowicjuszem w budowaniu.Na etapie wyboru projektu.D12a-dobry,ale nie podoba mi się usytuowanie kominka i wielka przestrzeń nad salonem.Czy w związku z tym łatwo i tanio taki dom ogrzać ?D12b-dobry,ale znów kominek i garaż.Najlepszym rozwiązaniem na moją działkę,byłoby:góra z D12b a dół ze zmianami z D12a.Co o tym sądzicie?Czy ktoś wprowadził zmiany w tych projektach i jakie?Czekam na wiadomości.Pozdrawiam!!

janusz korczak
02-06-2004, 16:38
witam
własnie zamierzamy zacząć budowe d 12b lustrzane odbicie.
jeśli chodzi o przeróbki, to na gorze zaadaptowalismy dwa pokoje plus łazienka dla dzieci.natomiast dół przerobilismy tak. zamiast wc,powiększamy pomieszczenie gospodarcze, powiększona zostanie ściana od salonu tak aby mozna było ustawić tv.
nie bardzo wiem na probleczym problem polega u Pana.
j.k

ogloszka
14-03-2005, 12:11
podoba mi się projekt PRZYTULNY 2 czy jest ktos kto zna ten projekt interesuje mnie np.czy wprowadzał zmiany do projektu (jakie) jaka jest całkowita powierzchnoa domu i jakie orientacyjne koszty dachu :roll: :roll: :roll:

Chabek
28-01-2006, 06:59
Tez sie do niego przymierzam...
Pod uwage biore jeszcze D12b i M14a
Chetnie dowiem sie czegos o tym domu, wiec jak ktos ma jakies informacje to poczytam... :D

Marcin R
28-01-2006, 12:51
Zapraszam do mnie juz dawno mieszkamy!!!
Ja niestety nie mogłem zobaczyć go na żywo dlatego teraz chcę pokazać potrzebującym :D !!
Pozdrawiam
Marcin R
PS. Gdzie mieszkasz?

Chabek
28-01-2006, 21:48
Witam :)
Ja jestem z Bydgoszczy...
Niestety nie wiem gdzie jest Gawartowa Wola, ale chyba daleko...
Jak mozesz to wyslij mi jakies zdjecia, kosztorysy, uwagi itp...
Najbardziej chyba zalezy mi na cyfrach. Oczywiscie jesli jest to mozliwe
Bede bardzo wdzieczny :D
Pozdrawiam
Karol :)

Marcin R
28-01-2006, 21:58
Meszkam w okolicy Warszawy. Nie podam ci cyfr bo budowałem juz 4 lata temu i ceny sie pozmieniały :cry:
Pozdrawiam
POWODZENIA
Marcin

Agawa*
02-02-2006, 14:58
Hej
Ja również będę budować w okolicach Warszawy, taki trochę zmixowany d12a, tzn mam podwójny garaż kosztem 2pokoi na parterze. Ale z zewnątrz jest bardzo podobny.
Powiedz mi czy zadowolony jesteś z tarasu i czy podnosiłeś ściankę kolankową? No i najważniejsze: czy jest to strasznie drogi dom?

Z góry dziękuję

elvis
08-02-2006, 21:28
Ja też buduję D12a i jak na razie jestem bardzo zadowolony. W tym momencie trwa wykończeniówka i mam nadzieję wprowadzić się w maju - jeśli tylko finanse pozwolą :-? Co do ścianki kolankowej, podniosłem i jest ok, co do kosztów to domek raczej tani: nie ma balkonów, mniejszy strop, bez wykuszy (chyba tak to się nazywa). Jeśli masz jakieś pytania proszę pytać. Zapraszam również do mojego dziennika:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61857&highlight=

11-02-2006, 17:08
wlvis napisal

co do kosztów to domek raczej tani:
jesli mozesz, to sprrecyzuj, ile powinno wystarczyć na stan do wprowadzenia się?

elvis
11-02-2006, 18:46
Co do tego czy tani to tylko teoria gdyz moim zdaniem wszystko zalezy od samozaparcia inwestora. Jak ma byc tanio to nalezy o tym pamietac na kazdym etapie, przy kazdym zakupie - u mnie tego brakło.
A w szczegółach wyglada to tak 285 000 juz i jeszcze licze ze potrzebuje 60 000 czyli lacznie 345 000. Bez działki, przyłącza praktycznie na działce, ceny niższe bo to Tarnów a nie Warszawa, bez wykańczania dwóch pokoi na górze i łazienki na górze, na razie panele a nie parkiet.
A dlaczego pomimo tego az tak duzo: duzo pracuje wiec nie mam czasu i wiekszosc prac zlecilem jednej firmie, drogie CO (kondensta, kominek z płaszczem - 40 000 zł), drogie płytki - 100 zł/m2, wliczona jest kuchania (20 000 zł), powiększyłem troszkę projekt (210 m2 dzięki czemu mam większą kotłownie, spiżarnie, dwie garderoby), dużo dobrego drewna na wykończenia no i jest to mój drugi dom (obecnie mieszkam w wybudowanym przez teściową) i chcę aby było w nim wszystko tak jak sobie wymażyłem a to kosztuje. No ale wiekszość już za mną i mam nadzieję kończyć w maju.
Ale podsumowując wciąż myśle iż jeśli ktoś ma dużo samozaparcia to ten projekt można uznać za stosunkowo tani w realizacji.

Jeśli będziesz miała jeszcze inne pytania to śmiało.

Agawa*
13-02-2006, 13:55
elvis trochę mnie zdołowałeœ :cry:

elvis
13-02-2006, 18:59
Głowa do góry. Według mnie ten dom naprawdę da się wybudować dużo taniej. Potrzeba tylko dużo samozaparcia i czasu, czasu, czasu ...
Ale powiem Ci za to iż praktycznie kończę budowę i nie wybrał bym innego projektu, dalej uważam iz jest on jednym z bardziej funkcjonalnych i atrakcyjnych (antresola).
Ja troszke poprzerabiałem projekt (garderoby, itp) po szczegóły zapraszam do wątku:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61857&highlight=
A jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to śmiało.
Jeszcze raz - głowa do góry.

Agawa*
14-02-2006, 07:27
Mój projekt trochę odbiega od d12a, zwłaszcza w œrodku ponieważ robię projekt indywidualny na podstawie tego właœnie projektu. W zwišzku z tym nie mam antresoli. Mam pytanie odnoœnie kuchni, bo ona ma specyficzne ułożenie, czy robiłeœ zgodnie z projektem?

elvis
14-02-2006, 09:33
Dokładnie zgodnie z projektem. Uważam iż jest to bardzo dobre rozwiązanie:
- nie trzeba chidzić z zakupami po całym domu
- łatwa komunikacja z jadalnia i salonem
- nie ma bezpośredniego widoku na nie zawsze czystą kuchnię z salonu
- troszkę brakuje miejsca na mały stolik aby np. wypić kawę ale można to zrobić na łączeniu kuchni i jadalni na zasadzie małej lady
- widok z okna na wejście - widać kto idzie do domu
- bardzo duzo miejsca na lady i szafki dzięki czemu praktycznie nie robię wiszących szafek - kuchnia robi się bardziej przestrzenne
- jedyna wadą jest iż lodówkę musze umieścić na tylnej ściance czyli nie bezpośrednio pod ręką.
Jak chcesz to Ci mogę wysłać emailem schemat całego domu po moich zmianach.

I to chyba na szybko tyle.

Agawa*
14-02-2006, 09:49
Jeœli możesz to bardzo chętnie :)
A ja Ci wyœlę wstępny projekt i poproszę o opinię :wink:

[email protected]

Marik
03-03-2006, 12:40
Przytulny 12a z Muratora - szukam budujących najlepiej w okolicach Bielska - Białej, Katowic, Krakowa

korpi
06-04-2006, 09:50
No właśnie.... podoba sie nam z żoną ten projekt i bardzo chcielibyśmy go zobaczyć, zwłaszcz antresolę. Jesli ktos taki buduje, może zbudował już ...albo chociaz zdjęcia na priv. Będę wdzięczny.

korpi
07-04-2006, 18:42
moze chociaż zdjęcia z innych regionów...

Renata Kula
15-05-2006, 09:54
Mam do sprzedania projekt domu Przytulny 12a wersja lustrzana w razie pytań mój e-mail [email protected]

Teniaa
01-09-2006, 21:04
Nasz dom d12a jest już w stanie surowym otwartym. Chcielibyśmy skontaktować się z kimś kto już zamieszkał w takim domu w okolicach Warszawy. Bardzo zależy nam na tym, by zobaczyć jak wygląda antresola nad salonem?:wink:

Teniaa
01-09-2006, 21:20
:oops: Mam taką nadzieję, że Ktoś jednak jest dalej zaawansowany w pracach budowlanych i może już urządził wnętrze d12a. Wybraliśmy ten projekt jednogłośnie, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to trudny dom (w sensie urządzenia salonu z otwartą przestrzenią- antresolą). Dobrze byłoby to zobaczyć w rzeczywistości, by mieć pewne wyobrażenie o tym jak to urządzić ze smakiem.