PDA

Zobacz pełną wersję : PRALKA - wątek zbiorczy o wyborze pralki. Modele i opinie



Strony : 1 [2]

cieszynianka
05-12-2012, 18:02
cieszynianko, jak mogłaś nas tak wprowadzić w błąd....:) toż to niepodobna tak ludzi wyprowadzać na manowce w taki istotnych sprawach :)

Wychodzi,że moja pralka to jakiś wielbłąd z tymi 600 obrotami, ma już swoje 8 lat i jakby tak wyzionęła ducha to raczej szukałabym przede wszystkim pralki z dużym 8-9 kg wkładem . Przy wszystkich standardowych programach bardzo polubiłam program 30 min, z niską temp. - świetny do odświeżenia rzeczy niezabrudzonych.

:bash: Biję się w piersi za to :bash:

Ps. Moja pralka ma zaledwie rok, stąd takie osiągi :wiggle:

gahan
06-12-2012, 07:21
:) cóż starość nie radość :)

yaiba83
06-12-2012, 07:32
Żona wiruje na maks 1000 obrotów a ostatnio nawet schodzi do 800. Jak pranie jest dobrze odwirowane (nie pozostaje za dużo wody) to nie ma co się nie wiadomo jak mścić, bo wnet łożyska i inne części mechaniczne do wymiany.

mgk
06-12-2012, 13:22
Ja mam od 10 lat pralkę whirlpool . Jest naprawdę o.k. Działa bezawaryjnie (odpukać) - jedyny raz kiedy zrobiła nam psikusa to kiedy pękł wąż odprowadzający wodę - ale to już nie jest winą pralki :) Do nowego domku zastanawiam się nad tą samą firmą, ale modelu jeszcze nie wybrałam.

Spain
14-12-2012, 10:29
Mamy panasonica z serii NA (168VG3), panasonic może marka nie jest kojarzona z pralkami, ale moim zdaniem to był trafny zakup zwłaszcza, że mamy za sobą i bosh i polar ,, ta natomiast nie miała jeszcze żadnej awarii.

marekw14
17-12-2012, 22:00
Moja druga połowa prawie wszystko na 1200obr/min,
firany na 300, a kota pierze w trybie ECO bez wirowania,
a tak na poważnie myślę ważny jest wsad im więcej tym lepiej, funkcja NANO (zabijanie bakterii płytka srebra), dla niektórch Pań przydatna funkcja opóźnienia startu i oszczędzanie wody, przy małym wsadzie. W załączeniu przykładowy czas pracy i zużycie faktyczne energii, zużycia wody nie mierzyłem.
Okazuje się że pralka włączona do gniazdka też pobiera znikomą ilość prądu, w moim przypadku 7W. Dlatego wyłączamy po praniu z sieci.
W skali miesiąca to około 2,50zł a w skali roku to 30zł.

Yollin
20-12-2012, 11:50
A co ma wpływ na to, ile pralka pobiera prądu? Czy warto zwracać na to uwagę w pierwszej kolejności przy zakupie, w sensie, czy to się jakoś zwróci? Ewentualnie, czy sprzęt energooszczędny również dobrze można nabyć za mniejszą sumę?

Valdemar77
27-12-2012, 13:26
A co myślicie o pralkach ładowanych z góry, mam trochę mało miejsca w łazience i wydaje mi się, że taka pralka będzie lepszym rozweiązaniem. Czy ktoś ma taką pralkę? Jak to się sprawdza?




__________________________________________________
Zapraszam do mnie: kosmetyki samochodowe (http://jadewblasku.pl/chemia-samochodowa)

Marek13
27-12-2012, 14:28
Ja korzystam zarówano z ładowanych z przodu, jak i z góry. Moim zdaniem łatwiej wyjmuje się mokre pranie z pralki ładowanej od przodu. Stawia się miskę i tak naprawdę wrzuca się do niej pranie. Fakt, że trzeba się zginać. W pralce ładowanej od góry jest innych ruch ciała przy wyjmowaniu prania, trzeba bowiem najpierw pranie podnieść, a potem opuścić. No i nie można nic postawić na pralce ładowanej od góry. Pralki ładowane od góry mieszczą się jednak w takich miejsca, gdzie inne nie mają szans, bo np. nie da się otworzyć drzwi.

Malwina03
27-12-2012, 15:19
Dla mnie najważniejsza jest głośność pralki. Miałam Whirpoola - był głośny, Candy ładowana od góry - bardzo głośna. Teraz mam Boscha ładowanego normalnie - jest cicha. Wiruję na 1200. Więcej pralek nie pamiętam i mam nadzieję, że jeszcze długo nowej nie będzie :)

cieszynianka
27-12-2012, 21:22
A co myślicie o pralkach ładowanych z góry, mam trochę mało miejsca w łazience i wydaje mi się, że taka pralka będzie lepszym rozweiązaniem. Czy ktoś ma taką pralkę? Jak to się sprawdza?

Zawsze byłam wrogiem ładowanych z góry, bo nie widać co się w środku podczas prania dzieje.
Po przeprowadzce do nowego domu zakup pralki trzeba było odroczyć w czasie z powodu braków finansowych, a mieszkając u rodziców korzystaliśmy z ich pralki, więc zostaliśmy bez. Trafiła się okazja, żeby kupić używanego Siemensa za 2 stówy (przywieziony z Niemiec), no to się zdecydowaliśmy. Wściekłam się, kiedy okazało się, że pudło otwiera się z góry, bo chciałam tradycyjne. Jako, że to zakup tymczasowy postanowiłam przeboleć sposób otwierania. W efekcie użytkowania zmieniłam zdanie, no i nową kupiłam taką jakiej kiedyś sobie nie wyobrażałam - otwieraną z góry.
Nie muszę już przed pralką klękać, ani bić pokłonów, jakoś specjalnie schylać się też nie. Po prostu wsadzam łapę trochę niżej i wyciągam załadunek. Jest to da mnie bardzo wygodne rozwiązanie. Poza tym ma tę zaletę, że w trakcie prania możesz coś jeszcze dorzucić do środka jak ci się przypomni. Przy otwieranej z boku - zapomnij o takich manewrach.

Co do głośności, to chyba nie zależy od sposobu otwierania, a raczej od marki i modelu.
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru ;)

Oslo88
04-01-2013, 19:57
posiadam pralkę Electrolux z prędkością wirowaniea 1000 obr/min jej ciekawą zaletą jest program "odświeżanie" w której po dniu noszenia ubrań wystarczy włożyć jej i ustawić na ten program a po ok 10 minutach ubrania są odświeżone i pachnące.

Propin
07-01-2013, 10:16
Ja mam w domu tak głośną pralkę, że chodzi jak czołg. :p

Poziomka22
20-01-2013, 18:27
Moja też jest bardzo głośna, ale czuję, że to jej ostatnie dni, bo już dwa razy wylała i powiedzieli w serwisie, że nie ma sensu tego naprawiać.
Czeka mnie więc szukanie po sklepach, bo bez pralki ciężko się obyć, a nie uśmiecha mi się wożenie prania do rodziców.

firewall
20-01-2013, 18:44
Jak głośno chodzi to łożysko do wymiany.

majster80
21-01-2013, 14:32
Moja też jak radzicki tank, mam wrażenie że bardziej młóci pranie niż pierze,

compi
21-01-2013, 17:28
Jak się kocha i szanuje swoją małżonkę, która praktycznie jako jedyna jest wstanie opanować te pstryczki elektryczki w naszej pralce, to się jej pod pralkę ładowaną od przodu, wykonuje ładny betonowy opłytkowany podest na wysokości 50-60cm i wtedy moja małżonka mnie kocha jeszcze bardziej. Teraz co prawda czeka mnie zabezpieczenie tejże pralki jakimś progiem, coby podczas wirowania z kołdrą w środku, nie poszła sobie prosto i nie rzuciła się na spotkanie z kibelkiem, ale to już pikuś. W każdym bądź razie powstał fajny kąt z pralką na półce, pod półką ładnie wchodzą kosze, proszki, miski itp. Pozostaje tylko zasłonięcie tego jakimiś estetycznymi drzwiczkami.

firewall
21-01-2013, 19:32
Firewall a co myślisz na temat tej pralki boscha?
http://najlepsze-pralki.pl/pralki-ladowane-od-przodu/pralka-bosch-wis24140eu/

Gdy poprzednia pralka kończyła żywot długo zastanawiałem się jaki model kupić. Padło na Boscha WAS 28743 PL. Pierze porządnie, jest stabilna i cicha.
Tej co wybrałeś też nic nie brakuje. ma AquaStop więc nie trzeba martwić się o zakręcanie wody. Programy opisane są po polsku - dla mnie to zaleta bo nie muszę zastanawiać się co jakiś tam znaczek oznacza. 1200obr/min daje tak naprawdę podobną suchość prania jak 1400 obr/min. A to rozluźnianie prania faktycznie przynosi efekty. Na poprzedniej pralce pranie było bardziej pogniecione. Można śmiało wybierać Boscha lub Siemensa ( to samo w środku, różnice tylko w obudowie i wyświetlaczach)

lukrecja66
22-01-2013, 21:36
Lepszym uznaniem cieszą się pralki tradycyjne, bez żadnych bajerów, czy warto inwestować w nowe technologie i stawiać na energooszczędność?

karyzeusz
23-01-2013, 14:28
większe obroty wirowanie to też plus dla pralki im ich więcej tym silnik i podzespoły mocniejsze. Czyli w pralce, które posiada 1400obr wirujemy w 1200 czy w 1000 silnik ma lżej taki 6 bieg. Dzięki temu żywotność teoretycznie się wydłuża, łożyska przystosowane do obciążeń większych nie męczą się. Zawsze obroty podnoszą cenę dlatego, że nie tylko mocniejszy silnik, ale też podzespoły. http://www.agdforumopinie.pl/

Korbac
24-01-2013, 10:27
Też nie wiem, czy stawiać na bardziej "tradycyjny" model, czy szukać czegoś z bajerami. Czy za wyższą ceną w pralkach stoją wspomniane bajery, czy solidność i bezawaryjność? Może da się kupić coś względnie taniego, co będzie dobrze PRAĆ, a nie bawić przypadkowych gości?

lukrecja66
29-01-2013, 05:15
Na czym polega to rozluźnianie prania?
Ostatnio byłam na prezentacji pralek parowych, bardzo mi się podobały i szukam czegoś w tym kierunku.

moszczyr
05-02-2013, 21:03
większe obroty wirowanie to też plus dla pralki im ich więcej tym silnik i podzespoły mocniejsze. Czyli w pralce, które posiada 1400obr wirujemy w 1200 czy w 1000 silnik ma lżej taki 6 bieg. Dzięki temu żywotność teoretycznie się wydłuża, łożyska przystosowane do obciążeń większych nie męczą się. Zawsze obroty podnoszą cenę dlatego, że nie tylko mocniejszy silnik, ale też podzespoły. http://www.agdforumopinie.pl/

zalezy co znaczy "bajery" ja uwazam ze pralka ma przede wszystkim prac a nie latac ;)
Wiekszosc potrzebnych programów będziesz mieć w amice za 800zl

Poziomka22
13-02-2013, 20:37
Nie znam się na naprawach pralek, pracownik serwisu powiedział mężowi, że naprawa naszej pralki to tylko rozwiązanie na chwilę, bo zaraz coś innego się zepsuje. Mamy twardą wodę i nawet używając zmiękczacza niektóre części wyglądają fatalnie. Z dwojga złego, w końcu mąż nie będzie mi marudził, że wydaję pieniądze na zbędny sprzęt a ja będę miała nową pralkę, o ile na coś się zdecyduję.

cactus
17-04-2013, 21:24
Też zastanawiam sie nad Aristonem 722. Ma jedna z najlepszych opinii na necie. Na rynku prawie dwa lata i mało awarii. Ludzie jeśli już na coś narzekają to na pierdoły. Może troche wiekszą wadą jest dość spory pobór wody... Ma ktoś lepsze propozycje w cenie do 1000zł?

_usunięte konto_
25-04-2013, 12:43
A co ma wpływ na to, ile pralka pobiera prądu? Czy warto zwracać na to uwagę w pierwszej kolejności przy zakupie, w sensie, czy to się jakoś zwróci? Ewentualnie, czy sprzęt energooszczędny również dobrze można nabyć za mniejszą sumę?

Zdecydowanie klasa energetyczna pralki mówi o jej poborze energii - mowa tu o silniku, efektywności prania (np jest tak zbudowana że nie musi obrócić 1000 razy tylko 600). W ostateczności jednak nie wiem czy ma to aż tak wielki wpływ na koszty.

now77ak
04-10-2013, 19:52
Witam,

Mam dość wysokie wymagania, choć w zasadzie tylko dwa: Szukam pralki do zabudowy z opcją szybkiego odświeżania (np. parowego). Czy wybudował ktoś taką pralkę? Kompletnie nie potrafię takiej znaleźć, już nawet nie patrzę się na ceny:)

ryhu82
05-10-2013, 07:55
Witam,

Mam dość wysokie wymagania, choć w zasadzie tylko dwa: Szukam pralki do zabudowy z opcją szybkiego odświeżania (np. parowego). Czy wybudował ktoś taką pralkę? Kompletnie nie potrafię takiej znaleźć, już nawet nie patrzę się na ceny:)

To jak nie patrzysz na ceny to wyrzucaj ubrania i kupuj sobie nowe, wtedy tylko wyciągniesz z paczki i zarzucisz na siebie, do kosza i znowu no i pralki nie potrzeba ;-)
Bez sensu to odświeżanie parowe, to wrzucaj sobie do suszarki na kilka minut i masz odświeżone ;-)

now77ak
05-10-2013, 14:47
:bash:

Dlaczego odświeżanie parowe jest bez sensu? W zasadzie prawie wszystkie opinie są bardzo pozytywne na temat prania parowego (ogólnie)..

ryhu82
05-10-2013, 14:56
:bash:

Dlaczego odświeżanie parowe jest bez sensu? W zasadzie prawie wszystkie opinie są bardzo pozytywne na temat prania parowego (ogólnie)..

http://www.lg.com/pl/pralki/lg-F1443KDS7-pralki-parowe

Znalezienie pralki parowej z funkcją odświeżania zajęło mi niespełna 30s., pasuje?
Zabudować można i taką pralkę bez opcji zabudowy, gdzie ją chcesz zabudować???

now77ak
05-10-2013, 20:44
hej dzięki za pomoc. No właśnie rzecz w tym że chcę ją zabudować pod blatem. Twoja faktycznie jest parowa, ale to jest kolos..
Wiem, moja wina - nie sprecyzowałem.

Górną krawędź blatu planuje na 90cm, więc miejsca jest nie wiele (dlatego szukałem do zabudowy - bo te mają 82cm). Wolnostojące mają 3cm więcej.
Drugi problem to głębokość - chciałbym w miarę płytką (wiem wiem, najlepsza byłaby niewidzialna), ale mimo wszystko szukam. Te do zabudowy najpłytsze mają 53cm, a szafka w sumie min. 57cm. To jest dla mnie kompletne maksimum jeżeli chodzi o głębokość szafki.

Ale, teoretycznie może być pralka "slim" do 40cm głębokości (zdaję sobie sprawę że wys. 85cm) - z funkcjami parowymi. Takiej też szukałem długo i ani jednej nie znalazłem :/

PS. Nie interesują mnie pralki do 4kg załadunku czyli te extra małe na 70cm.

ryhu82
06-10-2013, 14:52
hej dzięki za pomoc. No właśnie rzecz w tym że chcę ją zabudować pod blatem. Twoja faktycznie jest parowa, ale to jest kolos..
Wiem, moja wina - nie sprecyzowałem.

Górną krawędź blatu planuje na 90cm, więc miejsca jest nie wiele (dlatego szukałem do zabudowy - bo te mają 82cm). Wolnostojące mają 3cm więcej.
Drugi problem to głębokość - chciałbym w miarę płytką (wiem wiem, najlepsza byłaby niewidzialna), ale mimo wszystko szukam. Te do zabudowy najpłytsze mają 53cm, a szafka w sumie min. 57cm. To jest dla mnie kompletne maksimum jeżeli chodzi o głębokość szafki.

Ale, teoretycznie może być pralka "slim" do 40cm głębokości (zdaję sobie sprawę że wys. 85cm) - z funkcjami parowymi. Takiej też szukałem długo i ani jednej nie znalazłem :/

PS. Nie interesują mnie pralki do 4kg załadunku czyli te extra małe na 70cm.

Czyli precyzując temat, szukasz samochodu na wodę, który zaparkować można w domu...
Mieść się w granicach realiów ;-) nikt chyba nie produkuje pralki parowej na 4 kg wsadu ;-)
Powodzenia w poszukiwaniach ...

now77ak
07-10-2013, 08:41
Nie no, są pralki o wsadzie 6kg i głębokości ok. 40cm. Dlaczego taka pralka parowa nie ma sensu?

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, czy te pralki mają ściągany blat:

http://www.megamedia.pl/pralka-parowa-electrolux-ewf1076gdw.php?off=3

http://www.megamedia.pl/pralka-parowa-hoover-dst-8166-p.php?off=6

?

Bayzone_pl
08-10-2013, 07:47
Nie no, są pralki o wsadzie 6kg i głębokości ok. 40cm. Dlaczego taka pralka parowa nie ma sensu?

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, czy te pralki mają ściągany blat:

http://www.megamedia.pl/pralka-parowa-electrolux-ewf1076gdw.php?off=3

http://www.megamedia.pl/pralka-parowa-hoover-dst-8166-p.php?off=6

?

Moim zdaniem w Twoim przypadku obie odpadają - panel sterujący nie jest "przykryty" blatem

bettka
09-01-2014, 22:56
Zrobiłam wstępną listę wymagań co do pralki:
- wsad ok. 7 kg (dla rodziny 2+2 chyba ok? teraz mam mniej)
- klasa energetyczna A+ / A++/A+++
- obroty 1000-1200
- możliwość wykupienia gwarancji 5 lat u producenta
- mile widziane odświeżanie parą, ale niekoniecznie
- marka Electrolux, Ariston, Bosch, Siemens
Planuje tez suszarkę i chyba dobrze byłoby, aby był to ten sam producent. Przy okazji pytanie: czy wszystkie suszarki sa kondensacyjne? Mam przewidziany odpływ do suszarki w pralni...
Polecicie jakieś modele pralek wg ww?

sheenaz
10-01-2014, 08:20
Bettka, Moja chyba spełni twoje wymagania.
Siemens WM12E47APL
Tania (mi się udało za 1100zł ją kupić), energooszcżedna, baaardzo cicha. nie mam pojęciaj ak z dodatkową gwarancją, bo nie interesowalo mnie to.
Gdy ja szukałam pralki, pod uwage brałam jeszcze ten model: Candy Evo 1274LW
Ponieważ pralek na rynku jest mnóstwo i jakąś slekcję trzeba było zrobić za jedno z kryteriów 'przeważających szalę' zrtobiłam usytuowanie i kszatałt zbiornika na proszek. I tak wg mnie pralki Siemens, Candy i Samsung mają takie pojemniczki, ktore potencjalnie najwygodniej się czyści a spływ wody z pojemnika do bębna jest najbliżej frontu pralki.
To jest jeden z tych drobiazgów, które mnie strasznie irytowały w mojej poprzedniej pralce. Przez to, że spływ wody był nie na brzegu a mniej więcej 20-30cm od fronty pralki to ten odcinek strasznie szybko robił się zapyzialy od proszku i twardej wody.

Ja też mam odpływ w pralni dla suszarki, ale docelowo nie podpięłam. Tę wodę można wykorzystać m.in do żelazka.

ryhu82
10-01-2014, 08:32
Elektrolux ma pralki i suszarki, które można ustawić w pionie jedna na drugiej i wbrew pozorom to rozwiązanie jest bardzo wygodne, między oba urządzenia wstawić można łącznik z wysuwaną półką, wówczas wysuszone pranie wyciągasz bardzo wygodnie, pranie z pralki przerzucasz do suszarki u góry :-) Niektórzy twierdzą, że to rozwiązanie do małych łazienek lub pralni, ale jeśli nie masz podestu pod sprzęt na wysokości 50 cm nad podłogą to wówczas lepiej postawić dwa sprzęty na sobie, wygodnie, praktycznie i jest miejsca więcej w dużej pralni czy łazience.

sheenaz
10-01-2014, 08:37
ryhu, kazdy albo prawie każdy producent suszarek ma takie łączniki. A jesli ma się sprzety różnych firm zawsze można kupić łącznik uniwersalny. Co może byc nawet lepszym rozwiązaniem, bo nie wymusza kupowania sprzętu tej samej marki, gdy np. jeden z nich się popsuje.

ryhu82
10-01-2014, 09:00
A jeśli kupię dwa tej samej marki to jeden sprzęt zepsuty zarazi drugi??? Bo nie wiem o co Ci chodzi, jak już to nie kupuje się urządzeń kombi bo jak zepsuje się pralko-suszarka to nie mamy sprawnej pralki i suszarki jednocześnie.
Może i tak rzeczywiście jest, napisałem o Elektroluxie bo akurat ich rozwiązania ostatnio oglądałem. Ja zwracam znajomym uwagę przy zakupie gdzie znajduje się najbliższy serwis, bo dużą część kosztów napraw po gwarancji to dojazd, a są firmy, których punktów serwisowych nie jest zbyt dużo np. Miele :-D więc jeśli masz kupić np. Miele, który ma najbliższy serwis 80 km od Ciebie, to wybierz inną markę, której serwis jest oddalony o 5 km (jeśli ktoś kupuje Miele to nie patrzy na lokalizację serwisów - ten sprzęt wcale się rzadziej nie psuje).

ryhu82
10-01-2014, 09:14
" (...)Ponieważ pralek na rynku jest mnóstwo i jakąś slekcję trzeba było zrobić za jedno z kryteriów 'przeważających szalę' zrtobiłam usytuowanie i kszatałt zbiornika na proszek. I tak wg mnie pralki Siemens, Candy i Samsung mają takie pojemniczki, ktore potencjalnie najwygodniej się czyści a spływ wody z pojemnika do bębna jest najbliżej frontu pralki.
To jest jeden z tych drobiazgów, które mnie strasznie irytowały w mojej poprzedniej pralce. Przez to, że spływ wody był nie na brzegu a mniej więcej 20-30cm od fronty pralki to ten odcinek strasznie szybko robił się zapyzialy od proszku i twardej wody. (...)"

Decydującym była dziura w komorze dozowania detergentu - pogratulować wyboru. Może prościej proszek zamienić na płyn do prania, albo zmniejszyć ilość jego dozowania, albo wsypywać wprost do bębna i kupić sprzęt, w którym decydującym o wyborze będzie bardziej istotny element niż to gdzie konstrukcyjnie inżynier wrzucił spust wody z komory dozowania.

sheenaz
10-01-2014, 09:40
ryhu,
Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, że pada jakiś element w pralce/suszarce po kilku miesiącach użytkowania, albo coś się regeularnie psuje i masz dość, chcesz sprzęt zmienić a tu maly zonk, bo jesli masz oba tej samej firmy z ich łącznikiem to pozostaje ci szukanie nowego sprzętu w ramach tej firmy. A kto ma ochote kupowć dalej sprzęt firmy, ktora mu się zle kojarzy.
Pewnie, że to teoretyzowanie, ale sytuacja w sumie prawdopodobna :)

Przy wyborze pralki istotne byly inne kryteria, powiedzmy standardowe. Ale gdy masz 6 pralek, o podobnych parametrach, z pozytywnymi opiniami to jakieś losowanie trzeba zrobić.
Jedni patrzą na wygląd, inni na markę, u mnie była to dziura w pralce :)
Kryterium dobre jak każde inne. Moglam tez monetą rzucać. :)

wojtas_p
17-01-2014, 21:11
W koncu mogę zacząc szukać pralki (piszę w koncu, bo wiem jaki wymiar szukać. Nasi remontowcy ślicznie schowali nam rure odpływową i moge kupic pralke o głębokości 60 cm :lol: )

Pralka LG model WD 12220 FD - co o niej sądzicie? Warto wydać tyle kaski, bo mało nie kosztuje.
http://agdrtv.com/pralki/lg_wd_12220_fd.php
(...)

Co wybrac - pomocy.

Witam!
Mój pierwszy post na forum. Zastanawiałem się, co inni sądzą o pralkach LG, bo ja jestem z nich zadowolony.
Pierwsza pralka LG z direct drive została kupiona przeze mnie dla rodziców w 2004 w media markt. W maju skończy 10 lat. Opierała z początku 7 osób, obecnie 5. Nie było żadnej awarii (odpukać!), żadnych najmniejszych problemów. Nie zaczęła hałasować, nie zaczęła rdzewieć, cieknąć ani nic w tym stylu. Z tego powodu wraz z małżonką 4 lata temu kupiliśmy dla siebie pralkę LG, ponieważ whirlpool powoli odmawiała posłuszeństwa, wyciekała i często odmawiała odwirowywania, nie dopierała za bardzo. Pralka nie przysporzyła jak do tej pory problemu, oczywiście inny model niż ta rodziców, 6 kg wsadu, opiera dwójkę maleństw no i nas. I uwaga, miała nawet upadek, podczas sprzątania odchyliłem ją za bardzo i poleciała na bok jak długa, jednak nic nie odleciało, jak na razie pracuje normalnie. Polecam z czystym sumieniem.

Slay75
22-04-2014, 07:37
W najbliższym czasie będę wybierał pralkę.
Wstępnie miał być któryś z modeli Hotpoint-Ariston, może nawet z linii Aqualtis , na pewno 8-9kg.
Ale od wczoraj, czyli po obejrzeniu reklamy Boscha w której chwali się, że do wybranych modeli pralek oddaje 300zł mam dylemat.
I teraz wybrałem miedzy 3 modelami Bosch Avantixx 8 VarioPerfect WAQ24461PL, Bosch WAQ28461PL oraz Hotpoint-Ariston AQ93F 29 EU.
http://www.oleole.pl/porownanie.bhtml?p1=3485643148&p2=2354288606&p3=3476756680

Z jedną, jak i z drugą marką nie mam żadnego doświadczenia. Co prawda już mam cześć sprzętu B i H-A w nowej kuchni, ale jest nowy i jeszcze go nie używam.
Obecnie używam już drugą pralkę Whirlpoola, ładowana od góry. Nigdy więcej, padają łożyska, odpada farba i rdzewieją:bash:

Bayzone_pl
22-04-2014, 07:43
Bosch Avantixx 8 VarioPerfect WAQ24461PL, Bosch WAQ28461PL oraz Hotpoint-Ariston AQ93F 29 EU

Te dwa Bosche to ten sam model z tą różnicą że 24461 kręci się na 1200obr. a 28461 kręci się na 1400obr.
Godna alternatywa dla H-A - mnie osobiście bardziej podoba się H-A ale o tych konkretnie BSH złego słowa nie powiem.

auror
21-07-2014, 21:36
czy kolega slay75 wybrał już pralkę? u mnie wybór sprowadził się podobnie do Hotpoint-Ariston AQ83D 29 EU/B (ten panel mi bardziej odpowiada niż AQ83D 29 EU) , a VarioPerfect WAQ28461PL . Przy Boschu jest zwrot 300zł, ale tak jak napisał Bayzone A-H jest wizualnie ładniejszy. Opinie podobne, parametry Bosch ma minimalnie lepsze. Patrzyłem dzisiaj na oba modele i trochę mnie odstraszyło to ,że ten plastikowy front A-H był porysowany na wystawce (widać to było pod światło), a w domu wiadomo, nieraz się go "muśnie" :)

Slay75
21-07-2014, 23:09
czy kolega slay75 wybrał już pralkę? u mnie wybór sprowadził się podobnie do Hotpoint-Ariston AQ83D 29 EU/B (ten panel mi bardziej odpowiada niż AQ83D 29 EU) , a VarioPerfect WAQ28461PL . Przy Boschu jest zwrot 300zł, ale tak jak napisał Bayzone A-H jest wizualnie ładniejszy. Opinie podobne, parametry Bosch ma minimalnie lepsze. Patrzyłem dzisiaj na oba modele i trochę mnie odstraszyło to ,że ten plastikowy front A-H był porysowany na wystawce (widać to było pod światło), a w domu wiadomo, nieraz się go "muśnie" :)

Tak, kupiłem już w połowie maja. Wybrałem model WAQ 28461 PL. Bosch przekonał mnie trzema stówami zwrotu. Priorytetem miała być pojemność, 8kg w tym modelu jest wystarczająca, kołdry 160x200 wchodzą bez problemu i proszek zostaje dobrze wypłukany, co przy poprzedniej pralce nie było takie oczywiste. Dodatkowo w porównaniu z Hotpoint-Ariston, Bosch jest bardziej energooszczędny. W codziennym użytkowaniu po segregacji prania na kolory, te 8kg jest wystarczająca i ma się wrażenie, że zapełniłem w 1/2 bęben. Pralka jest cicha, tylko przy wirowaniu zaczyna być głośna.
Jedynie co mnie wkurza to dźwięk po zakończeniu prania, piszczy z przerwami chyba co 1-2min, aż się jej nie wyłączy, ale to chyba można zmienić.
Teraz tylko czekam na zwrot kasy, maja na to 60 dni, więc na początku sierpnia powinny pojawić się pieniądze na koncie:-)
Nie wiem jak z trwałością, mam nadzieję, że posłuży dłużej niż ostatnia moja pralka gdzie po roku, może dłużej słychać było już łożysko, a z górnej klapy odpadł wieki kawał farby ukazując mocno zardzewiałą blachę.

auror
22-07-2014, 18:58
Dzięki za odpowiedź ;) gdzieś wyczytałem, że w kołnierzu zbiera się woda po praniu, prawda to?

Slay75
22-07-2014, 20:05
Dzięki za odpowiedź ;) gdzieś wyczytałem, że w kołnierzu zbiera się woda po praniu, prawda to?

Tego nie wiem, muszę sprawdzić przy następnym praniu.

matei
23-07-2014, 21:30
Ja osobiście jak szukałem dla siebie pralko, to patrzyłem, która nie jest super 'eko'. Przede wszystkim ma brać dużo wody, mieć potrzebne programy oraz być cicha. Przynajmniej wiem, że mam dobrze wyprane i wypłukane rzeczy. Do tego długa gwarancja (5 lat). Marka....? W dzisiejszych czasach sprzęt ma wytrzymać gwarancję. Są co prawda dobre, drogie sprzęty, ale i tak nie mam gwarancji, że podziała te 8-10 lat. Więc z ceną bez przesady - ani najtańsza, ale z drogich (>2500zł) też raczej nie.

Slay75
24-07-2014, 10:48
Ja osobiście jak szukałem dla siebie pralko, to patrzyłem, która nie jest super 'eko'. Przede wszystkim ma brać dużo wody, mieć potrzebne programy oraz być cicha. Przynajmniej wiem, że mam dobrze wyprane i wypłukane rzeczy. Do tego długa gwarancja (5 lat). Marka....? W dzisiejszych czasach sprzęt ma wytrzymać gwarancję. Są co prawda dobre, drogie sprzęty, ale i tak nie mam gwarancji, że podziała te 8-10 lat. Więc z ceną bez przesady - ani najtańsza, ale z drogich (>2500zł) też raczej nie.

To, że chcesz mieć gwarancje dobrze wypranych i wypłukanych rzeczy, nie zależy tylko i wyłącznie od dużej ilości pobranej wody. Na dobrze wypraną odzież ma też wpływ twardość wody, ilość środka piorącego i ilość rzeczy upchniętych w bębnie.
Po za tym w pralkach często jest program dodatkowego płukania.

Które marki dają 5 lat gwarancji? Bo jeśli piszesz o tych "gwarancjach" które można sobie wykupić w sklepach, to sobie można nimi wiesz co podetrzeć.

matei
24-07-2014, 20:53
To, że chcesz mieć gwarancje dobrze wypranych i wypłukanych rzeczy, nie zależy tylko i wyłącznie od dużej ilości pobranej wody. Na dobrze wypraną odzież ma też wpływ twardość wody, ilość środka piorącego i ilość rzeczy upchniętych w bębnie.
Po za tym w pralkach często jest program dodatkowego płukania.
Po zmianie mojego 'wodożernego' Polara Iris na nową, podobno rewelacyjną pralkę ewidentnie czułem różnicę w jakości prania i płukania (nie korzystam z płynu do płukania). A co do upchniętych ubrań... Po co mi pralka na 6kg, która biorąc tak małe ilości wody nie potrafiła uprać nawet 5kg ubrań (to była jakaś najdroższa wtedy amica, której i tak już nie mam; brała tyle wody, że jak była załadowana na tyle, ile można, to pranie w środku było suche). Dopiero, jak dolewałem wody, to jeszcze jakoś to było. Do starej jak włożyłem maksymalny wsad, to zawsze było wszystko wyprane i wypłukane. Niestety dla ekologów zbyt dużo wody na to szło... Teraz mam jakiegoś Siemensa ze starszej serii (specjalnie takiego szukałem) i jest przyzwoicie. 3 płukania na bawełnie standard + 1 dodatkowe i jest OK, nawet przy pełnym wsadzie. Na pranie jedynie mogłaby trochę więcej wody brać. Niestety, już odzywają się łożyska, a pralka ma dopiero 2 lata.


Które marki dają 5 lat gwarancji? Bo jeśli piszesz o tych "gwarancjach" które można sobie wykupić w sklepach, to sobie można nimi wiesz co podetrzeć.
Nie chodzi mi o 'gwarancję' ze sklepu. Nie chcę robić nikomu reklamy, ale na pewno jest przynajmniej jedna taka firma, gdzie rozszerzenie do 5 lat można sobie dokupić.

Bayzone_pl
25-07-2014, 08:17
Po zmianie mojego 'wodożernego' Polara Iris na nową, podobno rewelacyjną pralkę ewidentnie czułem różnicę w jakości prania i płukania (nie korzystam z płynu do płukania). A co do upchniętych ubrań... Po co mi pralka na 6kg, która biorąc tak małe ilości wody nie potrafiła uprać nawet 5kg ubrań (to była jakaś najdroższa wtedy amica, której i tak już nie mam; brała tyle wody, że jak była załadowana na tyle, ile można, to pranie w środku było suche). Dopiero, jak dolewałem wody, to jeszcze jakoś to było. Do starej jak włożyłem maksymalny wsad, to zawsze było wszystko wyprane i wypłukane. Niestety dla ekologów zbyt dużo wody na to szło... Teraz mam jakiegoś Siemensa ze starszej serii (specjalnie takiego szukałem) i jest przyzwoicie. 3 płukania na bawełnie standard + 1 dodatkowe i jest OK, nawet przy pełnym wsadzie. Na pranie jedynie mogłaby trochę więcej wody brać. Niestety, już odzywają się łożyska, a pralka ma dopiero 2 lata.

Pod tym zdecydowanie się podpiszę i poprę.
Co więcej - trochę nielogiczne jest podawanie pojemności pralki w kg. - na logikę idąc powinny być podawane litry. Często widzę pralki typu slim z opisem 6kg. no litości - komplet pościeli waży niecały kilogram - jeśli ktoś wsadzi tam 6 kpl. pościeli to pogratuluję. OK są cięższe rzeczy typu jeans czy sztruks ale.... Ważne jest też nieupychanie na siłę pralki bo wtedy efekty są opłakane. Lepiej puścić 2 mniejsze wsady - już nie przesadzajmy z tą wodo i energooszczędnością - zwłaszcza że przy mniejszym wsadzie pralka i tak sobie dobierze adekwatną ilość wody a co za tym idzie również energii eletrycznej



Nie chodzi mi o 'gwarancję' ze sklepu. Nie chcę robić nikomu reklamy, ale na pewno jest przynajmniej jedna taka firma, gdzie rozszerzenie do 5 lat można sobie dokupić.

Obawiam się że już nie - jeśli myślałeś o H-A.

matei
25-07-2014, 15:22
Pod tym zdecydowanie się podpiszę i poprę.
Dziękuję :)
Jeszcze mógłbym dodać, że takie pranie w minimalnej ilości wody nie jest dobre dla odzieży. No, ale to moje zdanie.
Podawanie pojemności pralki w litrach, to całkiem dobry pomysł. A jeśli chodzi o wypełnienie bębna, to oczywiście, cały bęben, ale nie upchane.


Obawiam się że już nie - jeśli myślałeś o H-A.
Ponoć jeszcze jest taka możliwość. Jeśli nie, to trudno, ale jeśliby podzwonić po producentach, to może by się czegoś więcej dowiedziało.

Bayzone_pl
26-07-2014, 09:56
Ponoć jeszcze jest taka możliwość. Jeśli nie, to trudno, ale jeśliby podzwonić po producentach, to może by się czegoś więcej dowiedziało.

Sprawa wygląda tak - nadal załatwia się to z H-A a dokładnie z I :) przy czym jest to już też tylko ubezpieczenie a nie faktyczne przedłużenie gwarancji jak było kiedyś. Niezmiennie pozostała stała cena -niezależnie od wartości sprzętu, oraz jako pocieszenie - korzystając z tego sprawę załatwia wyłącznie autoryzowany serwis.

matei
27-07-2014, 08:27
Sprawa wygląda tak - nadal załatwia się to z H-A a dokładnie z I :) przy czym jest to już też tylko ubezpieczenie a nie faktyczne przedłużenie gwarancji jak było kiedyś. Niezmiennie pozostała stała cena -niezależnie od wartości sprzętu, oraz jako pocieszenie - korzystając z tego sprawę załatwia wyłącznie autoryzowany serwis.
Z E-x chyba jest podobnie. Jeśli to prawda, co mi mówił kolega, jak przedłużał.

tombuild
28-07-2014, 14:32
Ja mam pralkę z 30 minutowym programem i niskim poborem wody, według mnie płucze ok. u mojego brata który ma pralkę z programem szybkim 15 minutowym (mamy pralki różnych marek - ja LG, on Whilrpool) widzę że niedokładnie są te rzeczy przepłukane albo może trzeba dużo mniej detergentu. Mieszamy po sąsiedzku i kiedyś jak miałem awarrię prądu to robiłem u niego pranie.

fonio
28-07-2014, 15:18
pralka to trudny wybór, tyle teraz tego na rynku...

Bayzone_pl
28-07-2014, 15:54
Ja mam pralkę z 30 minutowym programem i niskim poborem wody, według mnie płucze ok. u mojego brata który ma pralkę z programem szybkim 15 minutowym (mamy pralki różnych marek - ja LG, on Whilrpool) widzę że niedokładnie są te rzeczy przepłukane albo może trzeba dużo mniej detergentu. Mieszamy po sąsiedzku i kiedyś jak miałem awarrię prądu to robiłem u niego pranie.

Częstym problemem jest przelewanie detergentów - lanie "na oko"

Barsa
26-08-2014, 22:00
Została mi ostatnia rzecz do wyboru, czyli pralka... i tu jeszcze gorzej niż przy zmywarce, nie mam pojęcia na co zwracać uwagę itd.

Najważniejszym czynnikiem jest głębokość max. 46 cm, tylko naprawdę a nie obudowy... zważywszy na to będziemy mieli załadunek 5-6 kg, to czy A+ czy ++ średnio mnie obchodzi, już bardziej głośność ale też bez przesady.... cena do 1300 zł.

Poszukałem sam i mam kilka modeli:
Indesit IWSC51051C - najtańszy temat, tak naprawdę golas...
Samsung WF60F4E0W2W i WF60F4E0N0W - ten drugi bez "bąbli" ale chyba to średnio się sprawdza?

i teraz cała gama Elektroluxów, która to marka ma świetną renomę na necie, ale dotyczy to głównie starych modeli, a wnoszę to po tym, że te modele, które brałem pod uwagę nie są już na stronie producenta ;/
Electrolux EWS11254EDUPL, EWS11266EWPL, EWS1264EDWPL, EWS11256EDUPL, EWS11252EDUPL etc. etc. etc......

Ten Indesit chyba w dzisiejszych czasach to przesada, Samsungi są chwalone za technologię, za grzałki ceramiczne, a Eletroluxy mają zabójczą opinie jeśli chodzi o pralki w necie... sam już nie wiem jak to chwycić.

Najdziwniejsze jest to, że odpuściłem sobie Bosha, kiedyś nie do pomyślenia... jakoś nie mogłem nic sensowego z tej marki dobrać, no może VarioPerfect WLG24261PL....

Bayzone, pomożesz? ;)

Bayzone_pl
27-08-2014, 07:28
Została mi ostatnia rzecz do wyboru, czyli pralka... i tu jeszcze gorzej niż przy zmywarce, nie mam pojęcia na co zwracać uwagę itd.

Najważniejszym czynnikiem jest głębokość max. 46 cm, tylko naprawdę a nie obudowy... zważywszy na to będziemy mieli załadunek 5-6 kg, to czy A+ czy ++ średnio mnie obchodzi, już bardziej głośność ale też bez przesady.... cena do 1300 zł.

Poszukałem sam i mam kilka modeli:
Indesit IWSC51051C - najtańszy temat, tak naprawdę golas...
Samsung WF60F4E0W2W i WF60F4E0N0W - ten drugi bez "bąbli" ale chyba to średnio się sprawdza?

i teraz cała gama Elektroluxów, która to marka ma świetną renomę na necie, ale dotyczy to głównie starych modeli, a wnoszę to po tym, że te modele, które brałem pod uwagę nie są już na stronie producenta ;/
Electrolux EWS11254EDUPL, EWS11266EWPL, EWS1264EDWPL, EWS11256EDUPL, EWS11252EDUPL etc. etc. etc......

Ten Indesit chyba w dzisiejszych czasach to przesada, Samsungi są chwalone za technologię, za grzałki ceramiczne, a Eletroluxy mają zabójczą opinie jeśli chodzi o pralki w necie... sam już nie wiem jak to chwycić.

Najdziwniejsze jest to, że odpuściłem sobie Bosha, kiedyś nie do pomyślenia... jakoś nie mogłem nic sensowego z tej marki dobrać, no może VarioPerfect WLG24261PL....

Bayzone, pomożesz? ;)

Indest to świetny wół roboczy - takie "gniotsa-nie łamiotsa" :) trochę toporna, trochę się szarpiesz z drzwiczkami, z czasem odpadnie Ci jakiś plastik - pokrętło - i będzie działać.
Jeśli bierzesz pod uwagę Indesita to zobacz też Hotpointa -to to samo konsorcjum ale pralki o niebo lepiej wykonane, dopracowane, dopieszczone... i z silnikiem indukcyjnym w większości modeli - sprawdzałem osobiście jak zawiozłem do znajomego... Podczas.. "świętowania" nowego zakupu nagle postanowiliśmy iść zobaczyć co się dzieje bo pralki nie słychać od dłuższego czasu... po wejściu do łazienki - pralka swobodnie pracuje i ledwo słychać chlupanie wody wewnątrz - silnika wcale. Modele WMSD i WMSG (różnica w panelu sterującym i cenie) spodobają Ci się.
Samsung też będzie dobrym pomysłem.
Nowe Electroluxy... już nie.

Barsa
27-08-2014, 07:40
Tylko czy te modele Eletroluxa, które podałem są nowe?

Hotpointa też patrzyłem, ale jakoś nie mogłem nic sensowego namierzyć w tej głębokości... może poleć coś.

Czyli te Samsungi jak coś są ok? A Bosch VarioPerfect WLG24261PL??

ps. sprawdz maila murator@....

Bayzone_pl
27-08-2014, 08:17
Tylko czy te modele Eletroluxa, które podałem są nowe?

Hotpointa też patrzyłem, ale jakoś nie mogłem nic sensowego namierzyć w tej głębokości... może poleć coś.

Czyli te Samsungi jak coś są ok? A Bosch VarioPerfect WLG24261PL??

ps. sprawdz maila murator@....

Tak, wymieniłeś wszystkie nowe modele... EWS11277FW jest dobra ale to już dobijamy pod 1800,- ;)
Hotpointy tak jak napisałem modele zaczynające się na WMSD i WMSG
Ten Bosch - jak to się mawia -"szału ni ma"

P.S. nad mailem już siedzę ;)

Barsa
27-08-2014, 13:07
Dziwne z tym Elektroluxami, bo te modele które podałem wyprzedają pralki innych producentów w ocenach dosyć mocno...

Wytypowałem kilka H-A do oglądania: WMSD 723SEU, WMSG 601 PL, WMSD 601 B EU, WMSD 521 EU, AQS 73 F 09 EU, ten ostatni bez Twoich oznaczeń ale chyba też będzie ok??

Bayzone_pl
27-08-2014, 14:17
Dziwne z tym Elektroluxami, bo te modele które podałem wyprzedają pralki innych producentów w ocenach dosyć mocno...

Wytypowałem kilka H-A do oglądania: WMSD 723SEU, WMSG 601 PL, WMSD 601 B EU, WMSD 521 EU, AQS 73 F 09 EU, ten ostatni bez Twoich oznaczeń ale chyba też będzie ok??

Ten ostatni to najlepszy - tylko duże bydle :) ale za to bardzo pojemne zwróć uwagę na 2 kwestie - drzwi otwierają się w niej w prawo - czyli przeciwnie niż w 99% pralek i otwierają się całe drzwi - razem z panelem sterującym a nie samo "okienko" więc trzeba uważać przy zakupie czy nie chce się jej ustawić np obok umywalki - bo będzie zawadzać :)

w pozostałych - bo nie ma teraz jak sprawdzić - po lewej stronie w okolicach szuflady na detergenty szukaj znaczka "Super Silent" ;)
276859

Barsa
27-08-2014, 18:27
No byliśmy na oględzinach... sprzedawcy jak to sprzedawcy opinie bardzo różne, ale chyba najmniej uwag do Samsungów.

Co do otwierania w prawo, to u mnie pralka będzie "w zabudowie", to znaczy będzie na niej blat i ukaże się po otwarciu drzwiczek, wiem, że to takich tematów lepszy jest sprzęt do zabudowy, ale a) te pralki są głębsze, a płytki itd. tak ułożone, że max 50cm, b) są droższe, c) mniejszy wybór... Cóż żona sobie wymyśliła a Ty człeku kombinuj.

To, że w prawo to nawet lepiej... a że duży pewnie ma "wagę" czy jakiś tam sensor, że na pół prania nie pobierze tyle wody co na całe? Tak naprawdę to te otwieranie w prawo mnie najbardziej przekonuję, bo byłem już blisko Samsung WF60F4E0N0W, żonkę przekonuję program 15 min, ze względu na jej alergię czasem trzeba szybko coś przeprać mimo, że nie jest niby brudne... i tutaj Hotpoint trochę słabiej, bo ma 30 min. Także tylko te dwie pralki w boju zostają.

Czekam na Twoja wycenę, bo żona już mnie goni z tym sprzętem, choć pewnie zmieni mi się piekarnik i mikro, bo chyba weźmiemy EBI czyli Integre(?), jakąś bez zbędnych bajerów (pewnie Amica EBI8562AA) + do tego Amica AMM25BI.... no i nagadali nam w jednym ze sklepów na lodówkę Bosha, że z Turcji i Samsung lepszy ale już mi się nie chcę nawet szukać ;/

Bayzone_pl
28-08-2014, 08:04
(...)

Bo część produkcji Boscha jest w Turcji ;) ale wszyscy zawsze będą widzieć w logo Boscha złotymi literkami napisane Made in Germany..
Samsung w tym wypadku też nie lepszy ;)

Pralka - bierz Aqualtisa - warto - tylko zwróć uwagę na jedną ważną rzecz - blat nad pralką zamontuj ciut wyżej a najlepiej jak już będziesz miał pralkę żeby sprawdzić przy jakiej wysokości będziesz w stanie spokojnie aplikować detergenty.

Barsa
28-08-2014, 08:33
Tak, myślałem o tych dozowaniu. Jednak ten H-P 300 zł droższy... zobaczymy.

Co do lodówek, to Samsung i LG robione niby w PL i 10 lat gwarancji na kompresor, ale sporo droższe...

Bayzone, wysłałem nowego maila... żona mnie goni z tym sprzętem, także fajne jakbyś jak najszybciej wysłał odp.

Slay75
28-08-2014, 08:33
Bo część produkcji Boscha jest w Turcji ;) ale wszyscy zawsze będą widzieć w logo Boscha złotymi literkami napisane Made in Germany..


Potwierdzam, mój Bosch jest Made in Turkay

277038

prelegent
01-09-2014, 21:38
Pralki to tylko bęben z silnikiem. Reszta to tylko bajery. Jak chcesz z nich korzystać to inwestycja jest wskazana. W innym wypadku wybierz najtańszą z gwarancją minimum rok, i podstawy typu jeden program długi z namaczaniem, długim czasem zwykłego prania, płukanie, wirowanie; program drugi to samo w krótszym czasie. Przydałby się jeszcze przycisk zmniejszający pobór wody. Pralki są tym droższe im więcej w nich elektroniki, a dopóki nie zaczną gotować to jest to mało potrzebne.

kapi48
04-01-2015, 18:53
Dzięki za odpowiedź ;) gdzieś wyczytałem, że w kołnierzu zbiera się woda po praniu, prawda to?

Tak, w moim Boschu się zbiera po każdym praniu.

Slay75
07-01-2015, 18:19
Tak, w moim Boschu się zbiera po każdym praniu.

Nie wiem jakie macie modele, ale w moim Boschu nawet jak się zbiera to producenta przewidział 3 otwory odpływowe w kołnierzu.

297699

297700

lipek023
10-01-2015, 13:44
Pytanie do ekspertów forum która pralka lepsza?: Samsung WF600B0BKWQ czy Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK20260PL, a może WF60F4E0W0W, czy eco buble się sprawdza? pozdrawiam

holmes12
13-01-2015, 10:58
Zamiast Samsunga do puli dorzuciłbym Electroluxa i Indesit. Koreańczycy robią świetne telefony i dobre telewizory. Ale co do ich sprzętu AGD jestem nieco sceptyczny. Wybór pralki powinien być przemyślany, bo to jednak jest to urządzenie, które, obok np. lodówki, najrzadziej wymieniamy na nowsze.

Piotrek2005
13-01-2015, 11:57
a ja bym właśnie polecił samsunga
eco bubble szału nie robi ale bęben diamond samsunga to dobry patent
wf60 są robione w polsce

lipek023
14-01-2015, 09:03
Ostatecznie wybrałem Samsung WF600B0BKWQ jest bez eco bubble ale posiada lepsze parametry od poprzednich.

MoniR
29-03-2015, 14:16
I
Nowe Electroluxy... już nie.

A starsze, dobre modele E-xa są jeszcze dostępne w sprzedaży? Właśnie miałam sobie kupić jakiegoś Elektroluxa. Teściowa ma kilkuletniego Elektroluxa i pierze bardzo dobrze, pranie doprane z plam.
Ponadto, czy kupując teraz pralkę to tylko z silnikiem inverterowym?
-czy jest jakiś model z "normalnymi" czasowo programami -30 min,1-1,5h, przeraziły mnie pralki piorące bawełnę 60st. po ponad 200 min.,
- szukam pralki, która daje możliwość ustawiania samemu różnych obrotów i temperatury - nie takiej "myślącej za mnie"?

Bejaro
22-05-2016, 10:13
Pralka parowa
Proszę o opinię użytkowników takich pralek.

Z tego co wiem są programy z funkcją prania i tzw odświeżanie to to samo jak działa?

Jedne pralki mają tylko odświeżanie drugie niby obie funkcje,może ktoś mnie bardziej oświeci doświadczenia użytkowników bezcenne.

czp01
05-09-2016, 10:05
Posiadam od nowości pralkę BOSCH MAXX 7 KIDS .

Pierze i jeszcze nie miała żadnej awarii ale od nowości ma jedną zasadniczą wadę - mianowicie bierze za mało wody. Skutek jest taki, że żona dolewa zawsze wodę przez szufladkę aby pranie było właściwej jakości. Ten typ pralki nie posiada hydrostatu analogowego tak więc nie można nic tu wyregulować. Serwis też wzrusza ramionami, że się nic z tym zrobić nie da i że teraz w pralkach to taka ogólna wizja i polityka aby prać w mniejszej ilości wody bo to oszczędniej. ( właściwie to tylko taki chwyt reklamowy, który prowadzi do zwiększonej ilości sprzedaży pralek piorących coraz oszczędniej - a pomija się fakt, że gorzej)

No cóż ale akurat jesteśmy użytkownikami, których nie interesuje reklamowy bełkot służący jedynie nabijaniu kasy producentom, ale chcemy mieć pralkę, która po prostu pierze w odpowiedniej ilości wody a nie w jej wyobrażeniu.

Stąd, też doszedłem z żoną do wniosku, że kupimy nową pralkę i stąd moje pytanie czy zna ktoś lub posiada ( może polecić) jakąś pralkę, która pierze w większej ilości wody, lub w której tą ilość wody można programowo zwiększyć ??? :)

crle
07-09-2016, 14:04
Posiadam od nowości pralkę BOSCH MAXX 7 KIDS .

Pierze i jeszcze nie miała żadnej awarii ale od nowości ma jedną zasadniczą wadę - mianowicie bierze za mało wody. Skutek jest taki, że żona dolewa zawsze wodę przez szufladkę aby pranie było właściwej jakości. Ten typ pralki nie posiada hydrostatu analogowego tak więc nie można nic tu wyregulować. Serwis też wzrusza ramionami, że się nic z tym zrobić nie da i że teraz w pralkach to taka ogólna wizja i polityka aby prać w mniejszej ilości wody bo to oszczędniej. ( właściwie to tylko taki chwyt reklamowy, który prowadzi do zwiększonej ilości sprzedaży pralek piorących coraz oszczędniej - a pomija się fakt, że gorzej)

No cóż ale akurat jesteśmy użytkownikami, których nie interesuje reklamowy bełkot służący jedynie nabijaniu kasy producentom, ale chcemy mieć pralkę, która po prostu pierze w odpowiedniej ilości wody a nie w jej wyobrażeniu.

Stąd, też doszedłem z żoną do wniosku, że kupimy nową pralkę i stąd moje pytanie czy zna ktoś lub posiada ( może polecić) jakąś pralkę, która pierze w większej ilości wody, lub w której tą ilość wody można programowo zwiększyć ??? :)

Planujecie kupić pralkę na dniach czy możecie trochę poczekać? Bo sama równiez jestem na etapie kupowania pralki dla rodzicow i trochę orientowałam się w funkcjach pralek na rynku. Wchodzi nowa seria pralek Candy smart touch. Pralki mają posiadać łączność nfc tak wiec będzie można za pomocą swojego smartfona uzyskać łączność oraz dostęp do wszystkich funkcji. Z teo co czytałam to będzie można tam zaprogramować programy ( ustawić nowe, ściągnąć sobie z sieci) oraz nawet pobór wody Prawdopodobnie się na nia zdecydujemy tylko czekamy aż wejdzie do sklepu ( dowiadywałam sie w media markcie i mają niedługo mieć już je na sklepie).

Griszenko
12-10-2016, 13:32
Co sądzicie o marce Indesit? Czytałem ze niektóre modele potrafią mieć problem z awarią programatorów. Ile w tym prawdy?

Kierzykowski
06-11-2016, 18:59
Awarie to się mogą zdarzyć wszędzie, najczęściej o tym pisze ktoś komu sprzęt nawalił, jak działa dobrze to każdy komu działa opinii nie pisze. Mnie bardzo interesują modele Candy Smart Touch całkiem niedawno weszły na nasz rynek miałem okazję być w weekend w MediaMarkt i poprosiłem o przybliżenie jak to działa i przyznam, że technologia mi się bardzo podoba. Żonie też bo po ściągnięciu aplikacji masz dostęp do 40 dodatkowych programów, dla mnie fajne jest, że można również analizować czy z pralką jest wszystko ok przez ten program. No i cenowo wygląda to dobrze 8 kg wkładu w Candy Smart CS 1282D3 którą oglądaliśmy w klasie A+++ za 1200 zł wygląda dobrze, może ktoś ma z tej serii candy i coś może napisać?