PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć zaschniętą piankę z drewnianego parapetu?



Stanlay
14-03-2005, 18:08
Jak w tytule. Podczas obsadzania wewnętrznych parapetów , drewnianych firmy Urzedowski niestaranny wykonawca zabrudził mi jeden z parapetów pianką , nie zabezpieczając wcześniej go taśmą ochronną. Czy jest jakiś skuteczny sposób na usunięcie takiej zaschniętej na powierzchni drewna pianki. Proszę o pomoc!

invx
14-03-2005, 18:52
problem, poruszany wielekrotnie, jednak zawsze konczacy sie jedna odpowiedzia: "stwardniala piake montazowa, mozna usunac tylko mechanicznie, bo kazdy srodek, ktory by ja rozpuscil, rozpusci i parapet :wink: " Wiec, ostra zyletka, nozyk, i skrobanko, potem ew. mozna prubowac zatrzec rysy przez polerowanie :)

MaBi
15-03-2005, 08:06
U mnie pianka poleciała na drzwi i na drugi dzień udało mi się usunąć bez śladu. Odradzałbym ostre narzędzia bo będą szkody ja usunąłęm ją skrobiąc paznokciami :) i przemywając benzyną ekstrakcyjną.

kaczor
15-03-2005, 19:38
Najlepszy jest ksylen tylko używac mało i delikatnie czyścic

Filo
15-03-2005, 20:20
Witam,

Przez rok miałem zabrudzony parapetr z PCV i ostatnio z dobrym skutkiem zastosowałem środek firmy SOUDAL zakupiony w OBI (na półce obok pianek tej firmy) służący do czyszczenia zaworka i rurki po częściowym użyciu pojemnika z pianką.

Stanlay
17-03-2005, 17:30
Najlepszy jest ksylen tylko używac mało i delikatnie czyścic
A gdzie go można kupić? :(

kaczor
17-03-2005, 17:42
W dużych sklepach budowlanych najczęściej jest na półce z rozcienczalnikami.

Zbigniew Rudnicki
17-03-2005, 17:46
Ksylenem można też (w wiekszosci przypadków) rozcieńczać korektor biurowy (zabielacz w buteleczce).