PDA

Zobacz pełną wersję : Okno tarasowe a ocieplenie poszerzeń u dołu - jak dojechać kostką do samego okna?



idas
21-10-2016, 22:50
Witam,

Mam u siebie w projekcie okna tarasowe (fix). Idą one od samej podłogi aż do sufitu. Okna są montowane na poszerzeniach systemowych (3x10cm). Posadzka w domu będzie gr. 30cm (2x10cm styropian + wylewka z podłogówką).
Z zewnątrz przy tych oknach ma być taras z kostki (lub kamienia, płyt betonowych itp. - w każdym razie na podsypce piaskowej).

Kwestia której nie potrafię zrozumieć zaczyna się przy ociepleniu.
Chciałby aby okna od zewnątrz były ocieplone na wysokości poszerzeń systemowych (3x10cm) bo to będzie cokół budynku. Jeśli przykleję na całym obwodzie domu łącznie z oknami styropian AQUA i zabezpieczę go klejem i siatką to jak wówczas dojechać kostką bezpośrednio do okna?
Całość starałem się pokazać na poniższym obrazku:
370776

Czy ktoś może powiedzieć jak to zrobić poprawnie? Może olać styropian na oknie i dojechać krostką bezpośrednio do okna?


Z góry dziękuję za wszelkie porady.

turalyon
22-10-2016, 05:44
Nie da się. Albo kostka i mostek, albo styropian i na to płytki. Ja mam tak ze dałem w tym miejscu gdzie okno xps, dojechałem do niego kostka a na górę xps przyklejone kostkę przycieta na grubość 2cm. Tylko musisz kostkę ułożyć 2cm wyzej niż styropian by nie było schodka

idas
27-10-2016, 20:19
Nie da się. Albo kostka i mostek, albo styropian i na to płytki. Ja mam tak ze dałem w tym miejscu gdzie okno xps, dojechałem do niego kostka a na górę xps przyklejone kostkę przycieta na grubość 2cm. Tylko musisz kostkę ułożyć 2cm wyzej niż styropian by nie było schodka

Dzieki. Chyba wlasnie tak zrobie, albo wybiore jakies wieksze kamienne plyty.