PDA

Zobacz pełną wersję : Pellety czy miał - co o tym sądzicie ???



chmielog
15-03-2005, 09:14
Stoję przed wyborem źródła ciepła i nie wiem na co się zdecydować. O pelletach słyszałem różne opinie m.in. o awaryjności pieców rodzimej produkcji, słabych serwisach oraz kosztownych rozwiązaniach zagranicznych producentów. Proszę o opinie osób które korzystają już z kotłów na paliwa stałe i opinie w tym temacie. Miał to z kolei bez wątpienia mniej kosztowna sprawa, ale bardziej "brudna", chociaż kto wie może właśnie to rozwiazanie jest lepsze. Wpisujcie proszę Wasze opinie.

slavqo
15-03-2005, 12:15
Ja użytkuje piec na ekogroszek i z możliwościa palenia miałem- przy ekogroszu nie kurzy sie tak bardzo, jestem bardzo zadowolony. przedtem użytkowałem piec miałowiec- tam był kurz. cena przystępna agdyby była awaria to mam możliwośc palenia w sposób tradycyjny (2 palenisko) :)

AxLe
15-03-2005, 16:56
O ogrzewaniu pelletami możesz poczytać w postach ATOMIKA.Wcale nie jest takie tanie i bezobsługowe. Ogrzewanie miałem może być dwu-trzy krotnie tańsze,chociaż palenie pelletami zdecydowanie przyjemniejsze.

chmielog
16-03-2005, 07:04
Atomik już mi udzielił wyczerpujących informacji. Myślę że należy to wypośrodkować i zdecydować się na eko-groszek. Tańsze niż pelletty i równie przyjemne. :D

Wladek
16-03-2005, 16:18
Mój sąsiad ma piec miałowy i tyle co o nim mogę powiedzieć to to że strasznie się z niego kopci - taki biało brązowy dym jak zakopci to jak bym był na poligonie jakimś :-) A co do ekogroszku to nie wiem.
Pozdr.

Markus9
02-10-2006, 16:52
Mój sąsiad ma piec miałowy i tyle co o nim mogę powiedzieć to to że strasznie się z niego kopci - taki biało brązowy dym jak zakopci to jak bym był na poligonie jakimś :-) A co do ekogroszku to nie wiem.
Pozdr.
To znaczy kolego że mało wiesz na ten temat,a sąsiad pali na pewno plastikami lub szmatami, a nie miałem .
Wiem co piszę bo sam mam taki piec Zębiec,przy prawidłowym paleniu MIAŁEM z komina leci BIAŁY DYM, a pylu nie ma w miale bo jest wilgotny i suchym mialem sie nie pali . Piec mam 4 lata i jestem bardzo zadowolony.

Polimet
02-10-2006, 18:47
Jeśli chodzi o koszty to wygrywa miał węglowy ale tu niestety kończą się jego zalety.
Paląc peletem masz czysto w kotłowni pelet sie nie kurzy w przeciwieństwie do miału, popiół z peletu usuwasz z popielnika raz na miesiąc a z miału raz na dzien max . dwa dni, dodatkowo ten z peletu możesz wysypać na trawnik lub do ogródka a z miału tylko na wysypisko. Paląc peletem masz pewność stałej jakości paliwa a z miałem to różnie bywa itd.