PDA

Zobacz pełną wersję : A dajecie psom mleko?



kadra
15-03-2005, 15:15
jak w temacie tylko z pozdrowieniami K.

15-03-2005, 15:25
Nie znam szczegółów co, jak i dlaczego, ale wiem, że nie powinno się dawać zwykłego mleka dorosłym zwierzętom. Jest źle przyswajane.
Ale można podobno, w ograniczonych ilościach, podawać kefir, jogurt lub zsiadłe mleko.
Najlepiej jednak zasięgnąc rady weta, każdy osobnik psi może inaczej reagować na konkretną dietę.

Pozdr. :)

aha26
15-03-2005, 16:42
A moj pies mleko pije sporadycznie i do tego calego nie wypija za to pije z przyjemnoscia....herbate,poslodzona 3 lyzeczkami cukru.Uwielbia to.

Wojty
15-03-2005, 18:23
Ja tez slyszlam o tym ze dorosle psiaki (podobno wszystkie ssaki :o :o ) nie powinny pic mleka - potwierdzila to nawet weterynarka. Ale co ja mam robic, jak moja psina odprowadza wzrokiem kazdy kartonik mleka??? Az piszczy!!!

A najbardziej lubi tzw "mleczko z krewką"... - Zawsze moczę schabowe w mleku, wiec jak tylko moja psina widzi, ze chce wylac pozostale mleko to az szczeka!! :P :P :P

julieta
15-03-2005, 18:50
"Wyrośnięte cielęta nie polegają na swoich krowich matkach, aby dalej rosnąć i nie pobierają od nich wapnia. Dlaczego człowiek tak pragnie krowiego mleka? Jak człowiek jest biologicznie spokrewniony z krową?"

"Spożywanie mleka jest okresem przejściowym w życiu młodych osobników, trwającym do czasu, aż wyrosną im zęby umożliwiające samodzielne żucie pokarmów, a system trawienny zacznie wytwarzać soki trawienne do ich trawienia. Po zakończeniu tego okresu młode rozwijają się na pożywieniu stałym, które jest dla nich pokarmem naturalnym."

Ale to nie ja,; kto jest zainteresowany dalszym ciągiem, zapraszam do lektury "Mleko-cichy morderca" dr Nand Kishare Sharma.

Pozdrawiam, bezmlecznie, :P

Julieta

joanka77
15-03-2005, 19:58
Mój pies uwielbia mleko, ser biały, jajka na twardo w ogóle wszelki nabiał :)

adamuss
16-03-2005, 08:10
Dajemy mleko (teraz już mniej).
na początku same mleko, później rozcieńczane wodą (żeby przyzwyczajać do wody), teraz już rzadko, ale dajemy.
Nic się nie dzieje. A jogurty, jajka surowe, sery, twarogi itp. uwielbia. Tyle, że głównie sunia dostaje suchą karmę.
Pozdrawiam.

czupurek
16-03-2005, 08:21
pies nie powinien pić mleka i moje go nie dostają - zresztą pisza o tym na wszystkich "psich forach".
za to, dobrze jest podawać jogurt i twaróg

Maluszek
16-03-2005, 09:14
Kiedyś chciałam dać mojemu piesu mleko ale tylko się wykrzywił i zaczął prychać więc mleka nie dostaje. Natomiast bardzo lubi wszelkiego rodzaju sery, jogurty.

adamuss
16-03-2005, 11:10
czupurek:
na "wszystkich psich forach" piszą też, że suka powinna mieć szczeniaki itp.
Tymczasem:
http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=18375&highlight=mleko

Uważam, że przesada w każdą stronę nie jest dobra. Można, jeżeli piesio lubi, mleko podawać. Nic się nie stanie, jeżeli przy DOBRZE zbilansowanej karmie, mleka nie będzie jadł (bo np. nie lubi).
Pozdrawiam.

ppp.j
16-03-2005, 11:33
Nasz leciwy już jamnik uwielbia mleko. Też gdzieś wyczytałem, że dorosłym zwierzakom nie daje się mleka krowiego, bo jest nieprzyswajalne. Pewnego razu dostaliśmy mleko kozie nam smakowało to i nasz pupil też dostał, ponieważ podobno kozie jest przyswajalne. Pies zaskoczył i pił to mleko z wielkim smakiem do momentu, gdy koza producentka tego mleka nie pogoniła go rogami na polu. Od tego momentu, gdy dostanie to mleko rozpoczyna się ujadanie, obskakiwanie miseczki, podchodzenie i nerwowa ucieczka. Nie pomagają żadne namowy i rytuał strachliwego picia pozostał. Nawet przetwory wykonane z tego mleka są podejrzane. Widać ma dobry węch. :wink:

czupurek
16-03-2005, 11:46
czupurek:
na "wszystkich psich forach" piszą też, że suka powinna mieć szczeniaki itp.
Tymczasem:
http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=18375&highlight=mleko

Uważam, że przesada w każdą stronę nie jest dobra. Można, jeżeli piesio lubi, mleko podawać. Nic się nie stanie, jeżeli przy DOBRZE zbilansowanej karmie, mleka nie będzie jadł (bo np. nie lubi).
Pozdrawiam.

żle się wyraziłam, chodziło o fora rozsądne - a tam jak wół, że NIE MUSI MIEĆ SZCZENIAKÓW.
mleko w czystej postaci szkodzi, gotowane kości i mln innych produktów też - ale jeżeli smakuje i nie wywołuje skutków natychmiast (jest tolerancja na mleko) to, proszę bardzo, my też trujemy się powoli spożywając to, i owo.
domowych.

Magdzia
18-03-2005, 15:53
Mój pies ma po mleku biegunkę, więc nie dostaje mleczka.

pattaya
18-03-2005, 20:32
Żaden dorosły ssak (oprócz głupiego człowieka) nie pije mleka.
Nie przyswaja.

Ew-ka
20-03-2005, 14:54
moj labrador zjada i wypija wszystko .... ale sodkiego mleka mu nie daje -podobno źle przyswaja i może dojść do biegunek - za to dostaje mleko kwaśne , maslanke ,jogurty i surowe żółtka ( białko nie jest wskazane )