PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł nie osiąga temperatury



mudmen
22-10-2016, 09:20
Podczas przepięcia w instalacji uwaliło mi strerownik Titanic. Sfajczył się tak, że elektronik powiedział, że mogę go wyrzucić. Kupiłem sobie więc IRYD, bo ta sama firma, uznałem że podobne sterowanie, ale nowocześniejsze bo można założyć np. cyrkulację, siłownik 4D i inne bajery.
Problem jest taki, że po zmianie przyjechał lokalny instalator, siedział w kotłowni chyba cały dzień, powiedział że jest OK, ale wydaje mi sie , ze coś źle działa.
Obserwuje kocioł od tygodnia i jest tam ustawiona temperatura 55C. Kocioł cały czas stoi na 54C i nie osiąga 55C. Dmuchawa dmucha delikatnie. Może ze 2 razy jak patrzyłem to dobiło do 56C i potem znowu spadło.
W starym kotle dobijało mi na takich ustawieniach do 65C i kocioł sobie stał ze 40 minut i nie brał węgla.

Co pozmieniać w tym IRYDZIE, żeby było normalnie?

Jarecki79
22-10-2016, 10:25
Wymieniłeś zwykły dwustan na sterownik z algorytmem PID i modulacja mocy

On ma oscylować w okolicy temp. zadanej przy właściwym dobraniu obrotów wentylatora i zmianie dawkowania węgla
Ma dążyć do pracy ciągłej przy obniżaniu/podnoszeniu mocy, ma starać się nie odstawiać

Działa jak nalezy

Masz z lewej strony guzik info - naciśnij, na dole pojawia sie informacje ile aktualnie sterownik wylicza do nowej dawki paliwa, z jakim obciążeniem mocy pracuje.....

mudmen
22-10-2016, 17:02
No.. OK. skoro tak musi być. Ale rozmawiałem z sąsiadem i on też mi mówi, że powinien kocioł odpoczywać przynajmniej pół godziny bo inaczej spali dużo węgla. Na razie nie zauważyłem, żeby palił specjalnie dużo ale temperatury są +-8-10C więc cieżko stwierdzić.

bolek_bolecki
22-10-2016, 19:53
Myślę że nie bierzesz do serca wszystkiego co twierdzi sąsiad. Tym razem go też nie słuchaj.

Jeśli Twoim problemem jest to co piszesz, to uwierz mi że nie masz problemu.

czp01
22-10-2016, 21:57
.......
Obserwuje kocioł od tygodnia i jest tam ustawiona temperatura 55C. Kocioł cały czas stoi na 54C i nie osiąga 55C. Dmuchawa dmucha delikatnie. Może ze 2 razy jak patrzyłem to dobiło do 56C i potem znowu spadło.
.......

No i tym sposobem osiągniesz doskonałość procesu spalania czyli pracę ciągłą . Jak głosi jedna z teorii jest to najlepszy sposób prowadzenia kociołka.

:)