PDA

Zobacz pełną wersję : Viessmann Vitodens 100-W - wyciekajaca woda



blublub
22-10-2016, 10:52
Witam

Mam problem z tym piecem. U samej góry pieca wycieka woda z okolic wylotu spalin (zaciek na scianie mozecie zignorować, stara sprawa).

370781

Sprawdzało to kilku "speców" ale nie byli wstanie naprawic usterki.
Skad pochodzi ta woda w tym akurat miejscu ? Czy przychodzi wam na mysl który element może być wadliwy że wogóle pojawia sie tam woda.

xmsg
22-10-2016, 13:50
Zewnętrznym płaszczem zasysane jest powietrze do spalania - tam pojawia się woda.

Obstawiam, że albo masz nieszczelny komin i woda z deszczu wpada do kanału powietrznego,
albo rozszczelnił ci się przewód spalinowy i następuje skraplanie w przewodzie powietrznym.

Napisz coś więcej o tym starym zacieku na ścianie, bo to jednak może mieć znaczenie.

Pozdrawiam
GREGOR

blublub
22-10-2016, 17:51
Napisz coś więcej o tym starym zacieku na ścianie, bo to jednak może mieć znaczenie.


Dzieki za pomoc, jesli chodzi o zaciek to dawna sprawa jeszcze sprzed czasow gdy tego pieca wogole nie było. Chyba jest jakas chemia w cegle ktora tak farbuje i przebija.
To by wsumie tlumaczylo dlaczego taki kolor jest tez na piecu widocznie woda idzie z komina.
Tylko ze w kominie jest taka ceramiczna rura wiec nie wiem jak to mozliwe :/

Konsultant Viessmann
24-10-2016, 10:17
Dzieki za pomoc, jesli chodzi o zaciek to dawna sprawa jeszcze sprzed czasow gdy tego pieca wogole nie było. Chyba jest jakas chemia w cegle ktora tak farbuje i przebija.
To by wsumie tlumaczylo dlaczego taki kolor jest tez na piecu widocznie woda idzie z komina.
Tylko ze w kominie jest taka ceramiczna rura wiec nie wiem jak to mozliwe :/

Witam, tak rzeczywiście to wygląda na nieszczelność.
Proszę o kontakt w tej sprawie z naszym działem serwisowym i o wytłumaczenie całej sprawy. Jesli okaże się konieczny przyjazd serwisanta - serwis to zorganizuje.
Kontakt do działu serwisowego TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/serwis-24h.html)


Pozdrawiam!
PS. Daj znać jak się sprawa wyjaśniła.