PDA

Zobacz pełną wersję : ile można zaoszczędzić



zygmor
15-03-2005, 18:49
Ile można zaoszczędzić dając jak największy udział własny.
Stan surowy mojego domu 120m2 to około 150 000 zł.
Oczywiście chodzi mi o szacunkowe ceny.

Pozdrawiam

jacekska
19-03-2005, 21:38
To zależy co potrafisz robić, zakładam że nie jesteś zawodowym murarzem czy nawet murarzem amatorem.
Jeśli to prawda to możesz odliczać koszt robocizny przy:
* prace ziemne kopanie i układanie wszystkich przyłączy (elektr., wod-kan, itp) fundamentów, niwelowanie terenu, zakładanie trawnika, wykonanie ścieżek i podjazdów.
* wylewanie fundamentów, z izolacją i ociepleniem
* wylewki w domu z izolacją + ocieplenie podłogi
* instalacje - jeśli potrafisz - ja robiłem elektryczną i kanalizację, jak zobaczyłem jak wygląda układanie wodnej, uznałem że też bym sam to zrobił.
* ocieplenie stropu + wylanie wylewki lub położenie podłogi na legarach.
* ocieplenie poddasza - jeśli masz.
* co do dachu ja miałem 1 cieślę jego pomocnika i sam z nimi pracowałem.
* wylewnaie schodów zewnętrznych oraz tarasu.
* układanie paneli jeśli zakładasz takie rozwiązanie też nie jest trudne.
Teraz poczytaj na grupie albo w inny sposób ustal ceny na w/w prace jeśli przeliczysz to przez m2 swego domu to dowiesz się ile kasy zostanie u Ciebie w kieszeni jeśli zdecydujesz się na taki system budowania.
Życzę aby zostało jej (kasy) jak najwięcej, bo z pewnością będzie jeszcze na co wydawać przy wykończeniówce.
Pozdrawiam

Piotr J.
19-03-2005, 21:40
Moj stan surowy 110 metrów użytkowej to 70 tyś w tamtym roku.

Wowka
19-03-2005, 22:09
Ile można zaoszczędzić dając jak największy udział własny.
Stan surowy mojego domu 120m2 to około 150 000 zł.
Oczywiście chodzi mi o szacunkowe ceny.

Pozdrawiam

Jak ja lubię takie pytania :evil: :evil: :evil:
Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna.
Możesz zaoszczędzić do 100% przewidywanych nakładów na robocizne.

Przykładowo - fliziarz może zarządać zarówno 15 zł jak i 35 zł za metr położenia terakoty. Więc szacunkowo - zaoszczedzisz od 15 do 35 zł od metra położonej glazury.

mdzalewscy
20-03-2005, 10:25
Stan surowy mojego domu 120m2 to około 150 000 zł.
Pozdrawiam
chodzi Ci o stan surowy otwarty ?

thalex
20-03-2005, 11:24
Spodziewam się na podstawie własnych doświadczeń że będę mógł zaoszczędzić maksymalnie ok 30% wartości kosztorysowej domu.

Organizuję pracę, posiadam większość narzędzi, wynajmuję tańsze ekipy.

Jest tez pewne ryzyko, "tańsza ekipa" sknociła mi dach :cry:

Dominik!
22-03-2005, 21:39
Pochwalam ludzi, któzy potrafią i przede wszystkim chcą zrobić coś samemu. Wtedy mało tego, że jest dużo taniej, ale zdarza się, że jest również wykonane staranniej, pod warunkiem, że nie próbuje się robić czegoś na skróty i zdobędzie podstawową wiedzę na temat wykonywanych prac. Trzeba się liczyć jedynie z tym, że będzie trwało to trochę dłużej.
Życzę powodzenia!

wlowik
23-03-2005, 08:55
Pochwalam ludzi, któzy potrafią i przede wszystkim chcą zrobić coś samemu. Wtedy mało tego, że jest dużo taniej, ale zdarza się, że jest również wykonane staranniej, pod warunkiem, że nie próbuje się robić czegoś na skróty i zdobędzie podstawową wiedzę na temat wykonywanych prac. Trzeba się liczyć jedynie z tym, że będzie trwało to trochę dłużej.
Życzę powodzenia!

Fajno. Tylko nie każdy ma na zbyciu kręgosłup, zdrowie jak koń i samozaparcie jak osioł. Wiele można zaoszczędzić używając rozumku. I niestety, będzie lepiej, ale dłużej... :-?
Trzeba znaleźć kompromis.

zibi2
23-03-2005, 15:57
Od wyliczonych oszczędności odejmij ok 12% wartości materiałów. Firmy umieją rozliczać 7% VAT na materiał kupiony z robocizną a Tobie nie wolno.

pozdr

Scarab
29-03-2005, 09:13
Z tego, co zauważam na "własnym podwórku" 7% na materiały i robociznę mogą zaoferować "więksi" wykonawcy.
W moim przypadku większość wykonawców, z którymi rozmawiam nie jest w stanie przerobić 22% na 7%.
Tak czy inaczej przy "wkładzie własnym" VAT= 0% :).

Sp5es
05-04-2005, 17:59
Wowka,

Oj Ty szutnik!

Sp5es
05-04-2005, 18:00
Wowka,

Oj Ty szutnik!