PDA

Zobacz pełną wersję : remont domku poniemieckiego



Gagata
08-01-2002, 15:02
Zakupiłam takowy - w pięknym miejscu i sam też jest śliczny, a reczej "śliczny potencjalnie". MOżna w nim mieszkać ma co (piec węglowy) i system rurek miedzianych (położył poprzedni właściciel). Ale, po 1-e: w piwnicy jest wilgoć na ścianach, znajomy mówił coś o metodzie iniekcyjnej (co to jest?), ponoć badzo drogiej. Co to znaczy - bardzo? A może są inne metody (jakieś preparaty?) osuszania? To moje pierwsze pytanie, na pewno nie ostatnie!! Czy ktoś ma doświadczenie z remontem takiego domu? Dodam, że ma 110m.kw użytkowej (malutki) - dwa poziomy + użytkowe poddasze + piwnica.

08-01-2002, 16:43
Nie jestem fachowcem. ale na logikę zrobiłbym tak:
po pierwsze zorientowałbym się jaki jest poziom wód gruntowych (może to zrobić geolog za kilkaset złotych - jeden- dwa odwierty i bedzie w 100% wiadomo do jakiego poziomu w porywach sięga woda).
metoda uproszczona - odkopać samemu i obejrzeć - jeśli woda będzie powyżej poziomu ław fundamentowych walka z nią bedzie trudna.
Tak czy inaczej trzebaby odkopać kawałek ściany fundamentowej i zobaczyć, czy w ogóle jest jakakolwiek izolacja pionowa - a jeśli jej nie ma - po kawałku odkopywać ścianę, pozwalać jej przeschnąć i izolować.
Pozdrawiam - Alek

Gagata
09-01-2002, 08:39
Dziękuję! Będę walczyć (z tą wilgocią)- i jak coś konkretniejszego stwierdzę to znów pewnie wyślę S O S.