PDA

Zobacz pełną wersję : Trufle w Polsce ...



NOTO
16-03-2005, 09:53
Słyszeliście ?
Koło Czestochowy znaleziono rosnące trufle. Kg tego grzyba kosztuje ok. 2500 Euro ....
JAk można to hodować na własnym ogódku :)

ppp.j
16-03-2005, 10:02
W pierwszym rzędzie musisz założyć hodowlę świń bo one najlepiej wywąchują trufle z pod ziemi. :lol:
Oj coś mi się zdaje że planujesz szybko się dorobić :D

rubin23
16-03-2005, 12:26
Słyszeliście ?
Koło Czestochowy znaleziono rosnące trufle. Kg tego grzyba kosztuje ok. 2500 Euro ....
JAk można to hodować na własnym ogódku :)

:lol: :lol: :D :D
lepiej zapomnij. Pozdrawiam

NOTO
17-03-2005, 08:16
W pierwszym rzędzie musisz założyć hodowlę świń bo one najlepiej wywąchują trufle z pod ziemi. :lol:
Oj coś mi się zdaje że planujesz szybko się dorobić :D

Muszę w końcu zacząć spłacać kredyt :)
Oczywiscie traktuję ta sprawe z przymrużeniem oka. Ale warto byłoby aby ci naukowcy co to odkryli dostali grant bo być może rzeczywiście dałoby się to uprawiać na produkcyjną skalę - mogłoby to nieźle podreperować budzęt naszej wsi .....

JA na razie mam problem z cebulkami ... które posadzone jesienią nie chcą wyjść spod ziemi (mowa o krokusach) :(

Rbit
17-03-2005, 08:23
W pierwszym rzędzie musisz założyć hodowlę świń bo one najlepiej wywąchują trufle z pod ziemi. :lol:
Oj coś mi się zdaje że planujesz szybko się dorobić :D

Muszę w końcu zacząć spłacać kredyt :)
Oczywiscie traktuję ta sprawe z przymrużeniem oka. Ale warto byłoby aby ci naukowcy co to odkryli dostali grant bo być może rzeczywiście dałoby się to uprawiać na produkcyjną skalę - mogłoby to nieźle podreperować budzęt naszej wsi .....

JA na razie mam problem z cebulkami ... które posadzone jesienią nie chcą wyjść spod ziemi (mowa o krokusach) :(
To podobno proste. Trzeba mieć tylko las z kilkudziesiecoletnimi debami pod którymi lezy gruba warstwa ziemi lisciowej w odpowiednim miejscu i z kulturami grzybowymi trufli, a dalej juz z górki , zbierac i sprzedawać ;)

tadzel
20-03-2005, 20:06
Jak naukowcy opracuja i można będzie przemysłowo uprawiac to kg bedzie kosztowało 3,5 zł. Tak jak pieczarki przemysłowe ktore są ładne ale zapachu i smaku nie maja. Weś poziomke leśna i działkowa nie ten zapach nie ten smak.

zygmor
22-03-2005, 20:26
Przed laty jak zaczynałem gospodarować na mojej działce w jednym miejscu zsypywałem zbierany na działce leśnej murzs, to co spadało z drzew, liście i ściółkę, wszystko umieściłem na jednej grządce gdzie w tym materiale podsadziłem lilie. Któregoś roku podczas przesadzania cebul lilii znalazłem kilka trufli. Były nieduże nieco wielkości orzechów laskowych i bardzo smakowicie pachniały. Zostawiłem je w glebie. Ale kiedyś pomyślałem, żeby te trufle ławiej móc później znaleźć umieściłm po kilka w doniczkach opaskac. To był koniec chodowli. Od tego czasu już żadnej trufli nie znalazłem.

Pozdrawiam

dires
24-03-2005, 12:52
hmm przydałby się tak przynajmniej z 1kg trufli ;)