PDA

Zobacz pełną wersję : Salon z wysokim skosnym sufitem



Najrmnik
23-10-2016, 07:16
Witam
Jakie są wasze opinie na temat salonu z wysokim sufitem. Jakie są wady i zalety? Zastanawiam się nad projektem http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-4#overlay
Według mnie napewno pojawi sie problemem z malowaniem takiego pomieszczenia, z myciem górnych okien, z dobraniem i z instalacja oświetlenia, oraz napewno większe zuzycie ciepła podczas ogrzewania salonu.

ppar
23-10-2016, 14:40
Witam
Jakie są wasze opinie na temat salonu z wysokim sufitem. Jakie są wady i zalety? Zastanawiam się nad projektem http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-4#overlay
Według mnie napewno pojawi sie problemem z malowaniem takiego pomieszczenia, z myciem górnych okien, z dobraniem i z instalacja oświetlenia, oraz napewno większe zuzycie ciepła podczas ogrzewania salonu.Planuję taki, trochę z przymusu, bo muszę choć część dachu mieć o nachyleniu 35st. Myślę jednak, że to świetnie wygląda, daje wrażenie przestrzeni. Widziałem dwa takie salony, w obu był sufit skośny wykończony drewnem. Dla mnie rewelacja!

Najrmnik
24-10-2016, 03:25
Planuję taki, trochę z przymusu, bo muszę choć część dachu mieć o nachyleniu 35st. Myślę jednak, że to świetnie wygląda, daje wrażenie przestrzeni. Widziałem dwa takie salony, w obu był sufit skośny wykończony drewnem. Dla mnie rewelacja!
Jakie były opinie ludzi którzy uzytkują taki salon wspominali coś o wadach? Jak wyglądała kwestia z oświetleniem ?

ppar
31-10-2016, 18:04
Wady... Nie rozmawialiśmy o tym. Myślę, że od czasu do czasu trzeba to pomalować, czy polakierować. W jednym z tych salonów oprócz krokwi widoczne były belki na poziomie końca ściany. Taki niby sufit. Te belki były częścią więźby. Lampy zwisały z tych belek. W tym drugim nie wiem, bo byłem w dzień. Trudno mi powiedzieć czy każdemu się to spodoba ale ja byłem zachwycony. Przestrzeń plus to drewno na skosach daje bardzo fajny efekt.

Misterhajt
04-11-2016, 18:05
Jedno jest pewne, że pająki tam swoje sieci rozciągną.
Jak ktoś nie ma uprzedzeń do tych zwierzątek, to nawet można pochwalić się przed znajomymi, że hodujemy sobie w domu (a nie w akwarium) takie żyjątko, które jest pożyteczne - można mu nadać nawet jakieś imię :rolleyes:
Tylko trzeba kontrolować, żeby nie poczuł się na tyle dobrze i rodziny pod sufitem nie założył :no:

kaszpir007
04-11-2016, 21:47
Ja rozpoczynam za jakiś czas budowę takiego projektu (Ekonomiczny 2).
Dla mnie właśnie wielkim plusem jest taki wysoki sufit ...

Daje to wrażenie przestrzeni a dodatkowe górne okna jeszcze dają dodatkowe naświetlenie.

Minusy ? Gorzej napewno się maluje i później myje te okna , ale są przcież wysokie drabiny :)
Dodatkowo zapewne więcej idzie na ogrzewanie , bo kubatura większa ...

Jak się wysoki sufit nie podoba to przy adaptacji projektu zawsze można obniżyć sufit , ale według mnie to właśnie spory plus że jest wysoki sufit i sam projekt wyróżnia się od innych "zwykłych" projektów ...

noc
11-11-2016, 12:46
Ja rozpoczynam za jakiś czas budowę takiego projektu (Ekonomiczny 2).
Dla mnie właśnie wielkim plusem jest taki wysoki sufit ...

Daje to wrażenie przestrzeni a dodatkowe górne okna jeszcze dają dodatkowe naświetlenie.

Minusy ? Gorzej napewno się maluje i później myje te okna , ale są przcież wysokie drabiny :)
Dodatkowo zapewne więcej idzie na ogrzewanie , bo kubatura większa ...

Jak się wysoki sufit nie podoba to przy adaptacji projektu zawsze można obniżyć sufit , ale według mnie to właśnie spory plus że jest wysoki sufit i sam projekt wyróżnia się od innych "zwykłych" projektów ...

Użytkujemy dom z wysokim, dwukondygnacyjnym salonem od 4 lat. Praktycznie prawie same plusy. Prawie. Ma właśnie jedną wadę odczuwaną od czasu do czasu. Przy myciu trzeba się nieco pogimnastykować, drabina+myjka na kiju i po sprawie. A jak już będę miał problemy z wchodzeniem na drabinę, to po prostu zamówię mycie okien w jakiejś firmie i tyle.

MartinS.
11-11-2016, 14:29
Hej

Mamy tzw wysoki salon (wysokosc wew 4,25m w szczycie) Nie wyobrazamy sobie innego, czyli de facto plaskiego i nizszego sufitu. Salon ma 45m2 i ta wysokosc robi wrazenie przestrzeni. Kazdy kto pierwszy raz nas odwiedza mowi: "wow, ale wielki salon".

Skos ma nachylenie 25 stopni. Jesli chodzi o oswietlenie to zastosowalismy napinany sufit z funkcja sciemniania i to tez robi "wow" u naszych gosci. Ponizej fotki pogladowe:

Aha: zero pajakow itp. W ogole nie ma z tym problemu!

372742
372743
372744