PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe , sterowanie pojedynczą strefą .



bigmasaj
23-10-2016, 11:36
Wita wszystkich.
Mam w domu na parterze ogrzewanie podłogowe tylko sterowane przez taki rozdzielacz: 370835
Chciałbym dokładniej sterować jedną tylko strefą ( salon ) , reszta to małe pomieszczenia i mogą być sterowane jak dotychczas .
Moje pytanie jest takie czy mogę zastosować regulator pokojowy plus sam siłownik i czy musi to przechodzić przez listwę centralną .
Dodam że regulator byłby po drugiej stronie ściany i nie było by problemu z podłączeniem przewodów .
Ogrzewanie jest zasilane z ciepłowni miejskiej przez mój węzeł. Piętro jest ogrzewane za pomocą kaloryferów.
Proszę o jakieś konkret przykłady jak najtańszych rozwiązań .

teres
23-10-2016, 13:40
Zakładając, że Twoja listwa ma możliwość założenia siłowników, to kupujesz siłownik np. Salus T30NC i regulator na ścianę np. ERT20. Całość łączysz kabelkami i masz sterowanie dla jednego pokoju.

KAN-therm
23-10-2016, 14:30
Możesz zastosować jeden termostat i siłownik podpiąć bezpośrednio do niego.
Nasze termostaty mają możliwość bezpośredniego podpięcia nawet do 10 siłowników KAN w wersji 1W.

Natomiast listwa sterująca z modułem pompowym da ci dodatkową możliwość zatrzymania pompy obiegowej układu mieszającego gdy siłowniki będą zamknięte - poza ciepłem oszczędzasz dodatkowo prąd. Oczywiście termostat musiałby być zainstalowany w pomieszczeniu które jest ogólnie mówiąc najchłodniejsze, a w Twoim przypadku może to być tenże salon.