PDA

Zobacz pełną wersję : papa na dach



jacekkkk
16-03-2005, 16:34
chcę dać dachówkę bitumiczną jak będę miał kasę a na razie papa tylko jaka i przybijać czy kleić ? Nie chcę też za dużo wydać [termozgrzewalna papa jest trochę droga]

Pawel P.
17-03-2005, 09:34
Wszystko zależy od spadku dachu.
Przy małym nachyleniu 5-15 stopni trzeb kleić lepikiem na gorąco z zakładem, co i tak bez pokrycia papą termozgrzewalną na wierzchu i tak nie da gwarancji szczelności.
Przy większym nachyleniu wystarczy dać duży zakład (np.30 cm) i przybić papiakami i dla pewności posmarować na zimno lepikiem główki gwoździ - bez ostatecznej warstwy np. gontu lub papa termozgrzewalnej będzie to rozwiązanie tymczasowe.
Pozdrawiam.

Geno
17-03-2005, 11:48
Wszystko zależy od spadku dachu.
Przy małym nachyleniu 5-15 stopni trzeb kleić lepikiem na gorąco z zakładem, co i tak bez pokrycia papą termozgrzewalną na wierzchu i tak nie da gwarancji szczelności.
Przy większym nachyleniu wystarczy dać duży zakład (np.30 cm) i przybić papiakami i dla pewności posmarować na zimno lepikiem główki gwoździ - bez ostatecznej warstwy np. gontu lub papa termozgrzewalnej będzie to rozwiązanie tymczasowe.
Pozdrawiam.

Wykonywałem dachy tzw. płąskie o nikłych spadkach z dwiema warstwami papy-> podkładowa i nawierzchniowa -> obydwie termozgrzewalne tak nie da gwarancji szczelności. więc z tym nie mogę się zgodzić - reklamacji brak. Należy zadbać o odpowiedniej długości oraz zakłady i kierunki papy czyli dla dachów "płaskich" i o małych spadkach długość ukłądania papy prostopadłą do kierunku spadku i zaczynamy od najniższego punktu posuwając się wyżej. Innym razem z kolei ze względu na podłoże czyli płyty SB nie można było zastosować papy termozgrzewalnej więc papę przymocowywano gwoździami papowymi ocynk. + lepik -> następnie gont papowy czy też dachówka bitumiczna -> okres od położenia podkłądu do gontu -> około 1 miesiąc i to lipcowy ,więc największe opady.

Pawel P.
17-03-2005, 17:54
Wszystko zależy od spadku dachu.
Przy małym nachyleniu 5-15 stopni trzeb kleić lepikiem na gorąco z zakładem, co i tak bez pokrycia papą termozgrzewalną na wierzchu i tak nie da gwarancji szczelności.
Przy większym nachyleniu wystarczy dać duży zakład (np.30 cm) i przybić papiakami i dla pewności posmarować na zimno lepikiem główki gwoździ - bez ostatecznej warstwy np. gontu lub papa termozgrzewalnej będzie to rozwiązanie tymczasowe.
Pozdrawiam.

Wykonywałem dachy tzw. płąskie o nikłych spadkach z dwiema warstwami papy-> podkładowa i nawierzchniowa -> obydwie termozgrzewalne tak nie da gwarancji szczelności. więc z tym nie mogę się zgodzić - reklamacji brak. Należy zadbać o odpowiedniej długości oraz zakłady i kierunki papy czyli dla dachów "płaskich" i o małych spadkach długość ukłądania papy prostopadłą do kierunku spadku i zaczynamy od najniższego punktu posuwając się wyżej. Innym razem z kolei ze względu na podłoże czyli płyty SB nie można było zastosować papy termozgrzewalnej więc papę przymocowywano gwoździami papowymi ocynk. + lepik -> następnie gont papowy czy też dachówka bitumiczna -> okres od położenia podkłądu do gontu -> około 1 miesiąc i to lipcowy ,więc największe opady.

Kolego, nie zrozumiałeś mnie.
Pisałem, że JEDNA warstwa zwykłej papy na płaskim dachu nie da gwarancji szczelności dopóki nie pokryje się jej papa termozgrzewalną, co do reszty to sam mam dach, gdzie papa zwykła (podkładowa) jest przybita do płyt OSB, a na niej jest papa termozgrzewalna (wierzchniego krycia) z posypką, przy nachyleniu dachu 5 stopni - na razie jest OK.
Pozdrawiam

Jarzeb
17-03-2005, 19:45
no to jest to
dokladnie przeczytac i przetrawic - sam sie nie raz podpalilem :lol:

co do tematu - w pelni sie zgadzam z przedmowcami
albo termozgrzewalna albo cos naprawde tymczasowego
z tym ze pamietaj Jacek - prowizorki maja najdluzszy zywot :D
pzdr

jacekkkk
18-03-2005, 16:23
dzięki za odpowiedzi dodam że dach mam 30 stopni koperta, nie wiem czy pod gont który założę w przyszlości dać 1 czy 2 warstwy papy i jakiej ?