PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość garażu



GrzegorzR
16-03-2005, 20:50
Czy waszym zdaniem szerokość garażu 2,8 m i bramy garażowej 2,4 m są wystarczające? Czy też lepiej powiększyć go (szerokość) o około 0,5 - 0,6 m? Długość garażu to 5,8 m. Czekam na wasze rady i doświadczenia.

mariucha
16-03-2005, 21:00
Czy waszym zdaniem szerokość garażu 2,8 m i bramy garażowej 2,4 m są wystarczające? Czy też lepiej powiększyć go (szerokość) o około 0,5 - 0,6 m? Długość garażu to 5,8 m. Czekam na wasze rady i doświadczenia.

Moim zdaniem szerokość bramy garażowej jest odpowiednia ( chociaż zależy jakim autem zamierzasz tam parkować), sam garaż na pewno bym poszerzył.
Pozdrawiam

Porky
16-03-2005, 21:34
Witam.
Obecnie korzystam z garażu o identycznych wymiarach i jest to strasznie niewygodne. Szerokośc bramy jest OK, natomiast samego garażu zdecydowanie za mała. Mam Bravę czyli auto pięciodrzwiowe ,a więc o dośc krótkich drzwiach i wysiadanie jest średnio przyjemne. (strach pomyśleć o 3-drzwiowym) Aby nie zniszczyć lakieru musiałem obkleic ścianę 2 cm styropianem. Zmiana koła w deszczowy dzień to udręka bo pomiędzy ściana a autem pozostaje niewiele miejsca.
Proponuję postawić auto na parkingu, otworzyć drzwi od kierowcy i pasażera i zmierzyć auto dodając ogółem jeszcze z 50 cm. Dlaczego drzwi od pasażera też? Bo żona Cię zabije jak podczas deszczu bedzie musiała wysiąść bo po wjechaniu do garażu lusterko po jej stronie będzie dotykać ściany. :lol:
Dobrze , że mój garaz stoi przy bloku. W domku marzeń zrobię dwa razy szerszy.

Pozdrawiam - Porky

MaBi
17-03-2005, 08:47
Ja też bym zdecydowanie poszerzył też mam podobne wymiary i zgadzam się z Porky wysiadanie i wsiadanie przy takich wymiarach to koszmar.

echo
17-03-2005, 12:49
Niedawno przerabialiśmy podobny wątek - znajdziesz tam wiele informacji.
W opcji SZUKAJ wpisz "garaż".
Powodzenia :wink:

Ja osobiście poszerzyłem garaż z 3 m do 4 m (3m jest zbyt ciasny)

goliat
17-03-2005, 14:29
2,8m to faktycznie troche malo, chyba ze macie Matiza:)
w miare wygodny garaz ma ok. 3,5m
my akurat bedziemy miec 4m:)
pozdr,
goliat

az100
17-03-2005, 14:42
Mam 3,2m i jest całkiem dobrze. Wszystkich drzwi nie można otworzyć całkowicie, ale jeżeli stanie się tak, żeby jedne otwierały sie całkowicie to z drugiej daje się wysiąść (może nie komfortowo ale bez większych wygibasów). Przy takim ustawieniu daje się swobodnie przeprowadzić rower obok samochodu (Nubira).