PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie CO o mocy max 2kW



zaper13
25-10-2016, 17:38
Potrzebuje zrobić małe ogrzewanie CO o mocy max 2kW. Przyszła mi myśl żeby zastosować bojler 2kW o pojemności 5litrowej np. Kospela, do tego pompa obiegowa max 100W, zainstalować manometr, zawór bezpieczeństwa i odpowietrznik. Czy taki zestaw zda egzamin czy coś do tego zestawu brakuje?

Potrzebny był by jeszcze sterownik który można by zainstalować w 3 pomieszczeniach tylko nie wiem czy to nie za duży koszt przy takiej inwestycji.

Dodam że instalacja CO jest (rury, grzejniki) wystarczy tylko coś wpiąć aby grzała.

cezary.pl
25-10-2016, 19:23
Kospel Ci niepotrzebny.

Do tego urządzenia potrzebny jest dodatkowo sterownik z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu referencyjnym.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?243244-tymczasowe-wodne-ogrzewanie-elektryczne-domu&p=7036437#post7036437

Na forum znajdziesz bardziej wypasione wersje i estetycznie wykonane.

Pozdrawiam
Cezary

zaper13
26-10-2016, 05:20
Twoja propozycja jest bardzo interesująca, rozumiem że masz grzałkę 2kW w piętą w główną rurę, grupę bezpieczeństwa i jakąś pompę chodź na zdjęciu zbyt dobrze jej nie widać. To w jaki sposób regulujesz temperaturę przez włączanie po prostu do gniazda pompy i grzałki czy może jakiś sterownik posiadasz?

Myślałem o małym bojlerze bo łatwiej mi go wpiąć w instalacje straty dobowe na bojlerze 5 litrowym są bardzo małe.Fakt wychodzi drożej niż sama grzałka.

zaper13
28-10-2016, 04:00
Myślałem też nad zastosowaniem małego przepływowego ogrzewacza wody nawet taki 5kW wówczas szybciej zagrzeje te dwa grzejniki. Czy taki sposób może i nawet lepszy?

asolt
02-11-2016, 18:48
http://pwkey.eu/?s=oferta&st=rt-208g
Tu możesz podłączyć 3 czujniki

Skoro tak juz reklamujesz te regulatory to podaj, bo w instrukcji oczywiscie nie ma nic o tym, jaki jest zakres regulacji histerezy, czy ta informacja jest tajna?

asolt
02-11-2016, 19:20
Strona 10 "Próg załączenia"

Nie ma podanego zakresu i kroku zmian. Czy nie prosciej jest podac na początku instrukcji wszystkie parametry regulatora, mnie nie interesuje jak sie to fizycznie zmienia tylko parametry. Tak na marginesie to juz ktorys procudent regulatorów ktorego pytam o histereze i kolejna odpowiedz jest nie konkretna, chociaz w tym przypadku wiadomo jest ta histereza regulowana ale co ile i w jakim zakresie to juz nie wiadomo.

Piecia1970
02-11-2016, 19:41
Faktycznie tam nie jest podane. Jest to zakres 1-5 stopni

Piecia1970
02-11-2016, 19:42
Zmiana odbywa się co 1 stopień.

asolt
02-11-2016, 19:44
Zmiana odbywa się co 1 stopień.

Jak na regulator pokojowy szału nie ma. A ostatnio mam coraz wiecej zapytan o histerezę minimalną rzedu 0,2 oC

asolt
02-11-2016, 19:46
Faktycznie tam nie jest podane. Jest to zakres 1-5 stopni

Co ta za instrukcja gdzie nie ma podane parametrów danego wyrobu

Piecia1970
02-11-2016, 19:47
Sorry- co 0,1 stopień

Piecia1970
02-11-2016, 19:49
Dane techniczne:
Zasilanie 5 ÷ 15 V, 30 mA
Zakres pomiaru temperatury - 40 ÷ 140°C
Zakres regulacji temperatury 5 ÷ 30°C
Rozdzielczość pom. temperatury 0,1°C
Wymiary 96 × 98 × 36 mm

asolt
02-11-2016, 19:59
Dane techniczne:
Zasilanie 5 ÷ 15 V, 30 mA
Zakres pomiaru temperatury - 40 ÷ 140°C
Zakres regulacji temperatury 5 ÷ 30°C
Rozdzielczość pom. temperatury 0,1°C
Wymiary 96 × 98 × 36 mm

Rozdzielczosc pomiaru temperatury to nie to samo co rozdzielczosc/krok zmian histerezy

Piecia1970
02-11-2016, 21:21
Nie mówię, że to to samo. Dane te podałem dla przykładu. A histereza ustawiana jest co 0,1 stopień tak czy inaczej. Nie jestem tylko pewny zakresu czy do 5, czy 10 stopni. Jutro będę wiedział.

asolt
02-11-2016, 22:08
Nie mówię, że to to samo. Dane te podałem dla przykładu. A histereza ustawiana jest co 0,1 stopień tak czy inaczej. Nie jestem tylko pewny zakresu czy do 5, czy 10 stopni. Jutro będę wiedział.

Czy faktycznie jest tak trudno podac jedną z podstawowych danych regulatora w DTR lub instrukcji?, przedstawiciel producenta dziwnie zamilkł, czyzby i on sie nie orientował w tym co reklamuje? Łatwiej jak widac jest cos wyprodukowac niz to opisac.

cezary.pl
02-11-2016, 23:47
Twoja propozycja jest bardzo interesująca, rozumiem że masz grzałkę 2kW w piętą w główną rurę, grupę bezpieczeństwa i jakąś pompę chodź na zdjęciu zbyt dobrze jej nie widać. To w jaki sposób regulujesz temperaturę przez włączanie po prostu do gniazda pompy i grzałki czy może jakiś sterownik posiadasz?

Myślałem o małym bojlerze bo łatwiej mi go wpiąć w instalacje straty dobowe na bojlerze 5 litrowym są bardzo małe.Fakt wychodzi drożej niż sama grzałka.

To co podałem w linku, to prowizorka, którą wykonałem dla zabezpieczenia instalacji OP i reszty budynku przed mrozem. Pompa cyrkulacyjna przy rozdzielaczu podłogówki włączona była na stałe.
Widoczna na zdjęciu (z linku) rura ma zamontowaną grzałkę z termostatem, grupę bezpieczeństwa i hydraulicznie połączona jest z zasilaniem i powrotem OP. Można taki układ doposażyć w regulator pokojowy, który będzie załączał pompę cyrkulacyjną. Lub pompę cyrkulacyjną i grzałkę, jeśli styki regulatora obsłużą takie prądy. Termostat grzałki może wtedy posłużyć jako dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Pozdrawiam
Cezary

cezary.pl
03-11-2016, 18:41
dla 2 kW nie warto robić ogrzewania wodnego (no chyba że przepisy w pomieszczeniu tego wymagają)

A dla ilu kW warto?
Chaba przeczytałeś pierwszy post autora wątku, który informuje że posiada CO (rury i grzejniki)?

Moja 2 kW grzałka w rurze, przy braku ocieplonych ścian nowo budowanego domu, utrzymywała wewnąrz temp. 7*C w trakcie kilkunastostopniowych mrozów.

Pozdrawiam
Cezary