PDA

Zobacz pełną wersję : Dom w Wisteriach 2 ver.2 a wycena



mchrol
25-10-2016, 19:32
Dostalem oferte z pewnej firmy budowlanej z moim okolic. Planowana budowa z biura Archon "Dom w Wisteriach 2" ver.2 ze stropem zelbetowym. Budynek o wielkosci 134 m2 + garaz 20 m2 + kotlownia 7,5m2. Po Adaptacji budynek ma byc 1 m szerszy oraz wstawic balkon nad garazem. To jedyne zdmiany. Zdaje sobie sprawe z olbrzymiej oferty materialow ale przyjmijmy ,ze materialy do uzycia pokrywaja sie w wiekszosci z projektem. Wycena dotyczy SSO - z dachem ale bez okien i drzwi.

Wycena stanu surowego obejmuje :
- Zdjecie humusu
- Wytyczenie osi law fundamentowych budynku przez geodete wraz z wpisem do dziennika budowy
- Wykopanie, zazbrojenie i zabetonowanie law fundamentowych.
- Wymurowanie sciany fundamentowej, wykonanie izolacji przeciwilgociowej i docieplenie sciany fundamentowej
- Zasyp fundamentow
- Wykonanie instalacji podposadzkowej na budynku ( WOD-KAN)
- Wyladnie plyty B-10 gr. 10cm (podklad pod posadzke)
- Wykonanie scian nosnych parteru (YTONG 24cm )
- Wykonanie kominow systemowych wraz z obmurowka z klinkieru pelnego ponad polacia dachowa
- Wykonanie stropu monolitycznego
- Wykonanie scianki kolankowej
- Wykonanie konstrukcji wiezby dachowej
- Wykonanie pokrycia polaci dachowej, zamontowanie deski okapwej, rynhakow i rynien , okien polaciowych
- wykonanie scianek dzialowych (YTONG 12 cm )

2. W ofercie nie zawarto robocizny i materialow na tarasy wylewane. Zgodnie z trendami i sztuka budowlana wykonawca zalozyl tarasy pod kostke ( polbruk, kostka granitowa, etc) W ofercie wykonawca zaklada przygotowanie tarasow pod kostke, tj. Zdjecie humusu i zasypanie, zageszczenie pod kostke ukladana na etapie prac wykonczeniowych.

Oferta z robocizna to koszt 192.000 zl. Materialy zgodnie z projektem. Nie kupujemy ich , to jest wliczone w cene. Firma z polecenia i to nie jednego , komunikacja z wlascicielem firmy bardzo przyjemna, wzbudza zaufanie rozmowa ( chociaz nie mam mozliwosci rozmowy w cztery oczy )

Mam kilka pytan ,

1. Czy cena jest odpowiednia ? Nie znam zakresu cenowego przy tego rodzaju inwestycjach . Nie przejmuje sie jesli inna firma wyceni na powiedzmy 15.000 zl taniej, pytanie czy np. To wszystko warte jest nie wiecej jak 150.000 zl a to juz roznica. Wycena w Archonie na stan surowy zamkniety
2. Na co zwrocic uwage jescze w odniesieniu to tej oferty. Moze czegos tam brakuje, o cos powinienem moze zapytac.

Mam nadzieje, ze chociaz troche zobrazowalem moje pytanie.

creative_21
12-11-2016, 18:29
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?326888-dom-przy-alabastrowej-9
tyle wychodzi u mnie dom podobny

mario244
13-11-2016, 12:51
trochę drogo, ale z taka metoda budowy pewnie tyle wychodzi
u mnie dom w bugenwillach 150m2 + garaż , kotłownia + budynek gospodarczy 4,5x9 - SSO 132tys, metoda gospodarcza

Qba30
15-11-2016, 08:13
Brutto, netto?

mchrol
15-11-2016, 09:08
Wycena dotyczy ceny brutto

Qba30
15-11-2016, 12:58
Jeśli brutto to wydaje mi się ze cena jest OK. Dopytaj o szczegóły takie jak wyceniona dachówka, jakie okna dachowe, konkretnie- model, typ, rodzaj etc. Tutaj różnica może być spora.
W umowie lub załączniku do niej opiszcie dokładnie jakie produkty (konkretnie nazwa z tzw. imienia i nazwiska) zostaną zastosowane, zaczynając od zwykłego Dysperdbitu a kończąc na wspomnianej dachówce- ceny i jakość są różne w zależności od producenta.
W cenie wymagaj od wykonawcy całkowitej organizacji placu budowy (ogrodzenie, zaplecze socjalne, WC), wywóz nieczystości, odpadów pobudowlanych no i posprzątania terenu po zakończonej budowie.
Zaznacz, że za teren budowy jak i materiały na nim składowane podczas realizacji nie ponosisz odpowiedzialności- taki dupochron na wypadek kradzieży lub gdyby ktoś postronny, np. dziecko idące po zgubioną piłkę lub złodziej, na twoim terenie zrobił sobie krzywdę
Pilnuj swoich interesów wpisując kary umowne za nieterminowe wykonanie prac, gwarancje itp

mchrol
15-11-2016, 13:10
Niestety wycena jest bez okien i drzwi :(
Poza tym , dzieki za wszelkie rady , zanotuje sobie to przed podpisaniem umowy.

Qba30
15-11-2016, 13:45
Okien dachowych nie masz?

mchrol
15-11-2016, 15:01
Okna polaciowe sa w wycenie, sorry. nie zwrocilem na to uwagi wczesniej nawet.

creative_21
15-11-2016, 17:35
trochę drogo, ale z taka metoda budowy pewnie tyle wychodzi
u mnie dom w bugenwillach 150m2 + garaż , kotłownia + budynek gospodarczy 4,5x9 - SSO 132tys, metoda gospodarcza

no tak wtedy odchodzi ci około 50 tys. za robociznę :) ale ja nie miałem takiej możliwości pracuje więc ta budowa pewnie trwała by z 3 lata
w środku będę już wykańczał sam SSO liczę na 160 tys.