PDA

Zobacz pełną wersję : Do zaczynających "ogrodników"



Edka
17-03-2005, 10:11
Wszystkim, którzy zaczynają tę fascynującą zabawe z zakładaniem, projektowaniem własnych ogrodów polecam zaopatrywanie się w małe książeczki, poradniki pt. "Twój ogrodnik" Ja kupuję je u siebie w kiosku, raz w miesiącu. Autorka Pani Lucyna Grabowska w prosty, łopatologiczny sposób uczy co?, kiedy? i jak robić w ogrodzie. Bardzo polecam.

Maluszek
17-03-2005, 10:24
Edka - a dużo już tych książeczek się ukazało?

Edka
17-03-2005, 10:33
W zeszłym tygodniu kupiłam 31 tomik. Ale nie przejmuj się - ogród to temat rzeka i z nastepnych też dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Maluszek
17-03-2005, 10:37
Biegnę do kiosku sprawdzić czy można to jeszcze kupić

NOTO
17-03-2005, 10:44
Wszystkim, którzy zaczynają tę fascynującą zabawe z zakładaniem, projektowaniem własnych ogrodów polecam zaopatrywanie się w małe książeczki, poradniki pt. "Twój ogrodnik" Ja kupuję je u siebie w kiosku, raz w miesiącu. Autorka Pani Lucyna Grabowska w prosty, łopatologiczny sposób uczy co?, kiedy? i jak robić w ogrodzie. Bardzo polecam.
Nie lepiej kupić większą pozycję - taki poradnik za 100 zł z 300 stronami ?

Edka
17-03-2005, 11:26
NATO - jak cztery lata temu wbiłam pierwszy raz łopatę w ziemię na działce (3500m) kupowałam wszystkie gazety, książki specjalistyczne itp. Nie moge powiedzieć, że nie skorzystalam z nich w praktyce. Jednak w wiekszości z nich temat opisany jest bardzo powierzchownie i dla mnie wtedy laika wszystko wydawało sie bardzo skomplikowane.
Książeczki które polecam są bardzo przystepne w odbiorze. Zreszta sam l(ub sama) zobacz ona kosztuje 3,50. Nie spodoba Ci się - będziesz korzystał(a) z innych.

Maluszek
17-03-2005, 11:43
Edka - nie ma tego w kiosku. W sobotę poszukam w Empiku. A może masz namiary na wydawcę tych książeczek?

Ja też mam kilka poważnych pozycji odnoszących się do zakładania ogrodu i jakoś do mnie one nie trafiają. Dla początkujących to zdecydwanie lepsze jest coś co napisane jest prosto i bardzo przystępny sposób.

Edka
17-03-2005, 12:46
Maluszku - u mnie jeszcze są w kiosku.( Bielany) Napewno znajdziesz. Szukaj cienkiej kolorowej broszurki wymiarami przypominającymi zeszyt szkolny.
Podaję jednak nazwę wydawnictwa.
"Szarotka"
Filipowice 273 32-065 Krzeszowice nr tel. (012) 258-29-41

Maluszek
17-03-2005, 20:50
Edka - jesteś super :D Poszukam jeszcze w okolicznych kioskach a jak nie to zadzwonię do wydawnictwa to może podeślą :D