PDA

Zobacz pełną wersję : W jaki sposób wybrać model dachówki?



rafal9
17-03-2005, 10:31
Czy są jakieś niepisane zasady/tendencje określające, jaki
model dachówki powinno się kłaść w zależności od kształtu i typu dachu?

U mnie w projekcie jest sugerowana marsylka.

Dach jest w miarę skomplikowany, wiele połaci, nie ma wielkich przestrzeni. Dach kopertowy. Wiele okien dachowych, 3 lukarny.
Najprawdopodobniej będzie kolor grafitowy.

Co byście polecili na taki typ dachu?

robertndmaz
17-03-2005, 10:48
Witam,

myślę, że jeśli dachówka ceramiczna to KARPIÓWKA, a jeśli nie karpiówka, to dachówka SUWAKOWA firmy MULLER, gdyż ma dużą możliwość regulacji rozbicia łat, idealna na takie dachy.

Pozdrawiam

rafal9
17-03-2005, 15:55
Chodzi mi głównie o walor wizualny?
Który wzór najlepiej pasuje do takiego dachu.

Tomasz M.
17-03-2005, 16:12
Moim zdaniem dachówka powinna pasować do całego domu, a nie tylko do dachu. Dom z dachem kopetrowym może być np. "w typie" zamku, dworku, a może być i bardziej nowoczesny - jak niektóre projektu Muratora. Dystrybutorzy dachówek mają często zdjęcia z realizacji - jest to znacznie bardziej pomocne przy wyborze niż zdjęcia w katalogach i ulotkach reklamowych. Mi bardzo pomogły. Byłem prawie zdecydowany na dachówkę prawie zupełnie płaską, podobną do gontu bitumicznego, ale wyszło, że do domu dużo lepiej będzie pasowało lekkie "s".

piotr.o
17-03-2005, 16:42
Witam trudno jest doradzać typ dachówki do takiego dachu. Pasuje w zasadzie każda. Wiadome jest jednak że niestety za kształt dachówki należy zapłącić to jest jeden z wielu czynników który ma wpływ na kształt wybranego pokrycia. Najtańsza będzie holenderka potem karpiówka potem marsylka ( bardzo popularna na południu Polski ) [potem dachówki o wysokiej fali typu romańska potem dachówki płaskie jak np. suwakowa najdroższy mnich i mniszka. Pozdrawiam Piotr

michal111
17-03-2005, 18:42
wzór i kolor jest wyborem indywidualnym
niektórzy twierdzą że jeden wzór dachówki jest bardziej szczelny od drugiego, może jest to prawda ale od kilku lat, każdy pod dachówką ma zamontowaną folię o wysokiej paropszepuszczalności i nawet gdyby jakaś kropelka wilgoci przedostała się między dachówkami, to z punktu widzenia mieszkańca nie ma to dla nas najmniejszego znaczenia.
Jeżeli chodzi o kolor to ja zawsze polecam ciemne bo mniej na nich brud widać.
w razie pytań zapraszam na www.dachy.biz