PDA

Zobacz pełną wersję : Wykiełkowały



Ogryzek
17-03-2005, 13:18
Witam Wszystkich!
Pozsiałam niedawno lobelie, żeniszki. astry, goździki i o dziwo mi wykiełkowały. Czy to na pewno moje nasionka? :D Jeszcze nie wiem!
Ale co teraz? :o
Kiedy je pikować do osobnych doniczek, żeby móc wysadzic wyrośniete roślinki na miejsce?
Proszę o poradę, szkoda mi je byłoby zmarnować.

Wciornastek
17-03-2005, 14:35
Witam Wszystkich!
Pozsiałam niedawno lobelie, żeniszki. astry, goździki i o dziwo mi wykiełkowały. Czy to na pewno moje nasionka? :D Jeszcze nie wiem!
Ale co teraz? :o
Kiedy je pikować do osobnych doniczek, żeby móc wysadzic wyrośniete roślinki na miejsce?
Proszę o poradę, szkoda mi je byłoby zmarnować.
Teraz bardzo newralgiczny okres w fazie liścieni rośliny wymagają więcej uwagi. A więc wietrzymy podlewamy delikatnie np. opryskiwaczem z butelki po płynie do mycia okien (bardzo starannie wymytym). Jeśli jakieś roślinki zaczną gnić to ograniczamy podlewanie. Można kupić Topsin i spryskać 0,05% roztworem. Potem gdy roślinki zaczną mieć już listki właściwe od 2 szt. można je przepikować, choć jeśli są posiane rzadko nie jest to konieczne. Lobelię, żeniszki pikować można pęczkowo po kilka sztuk. Goźdźiki (choć nie wiem jakie masz) i astry (szczególnie jeśli wysokie) raczej pojedynczo.

Ogryzek
17-03-2005, 14:51
Dziękuję za odpowiedź.
Będę ich starannie zatem pilnowała, podlewała i wietrzyła pomieszczenie.
Goździki to sama nie wiem jake są (różowe) :lol: astry alpejskie -podobno do 30 cm.
Bidens też wykielkował, ale podobno mam traktować go jak chwast (jest ze stojących) i wysiać dopiero do gruntu (podpowiedzi koleżanek (czy fachowe?).
Wykiełkowała również gazania (chyba żeby to był jakiś chwaścik z gleby?)
I tak apropos gazani. Mam dwie z zeszłego roku i nadzieję, że jeszcze dotrwają do maja. Jedną przesadziłam do mniejszej doniczki i marnieje. To był chyba mój błąd.
O resztę będę pytać w miarę rozwoju sytuacji.
Pozdrowienia