PDA

Zobacz pełną wersję : Internet drogą radiową?



NatkaB
17-03-2005, 13:39
Czy ktoś z Was ma? Jak wygląda instalacja? Narazie u mnie tylko ten sposób łączności internetowej jest możliwy. To pewnie wiąże się z montowaniem jakiejś anteny i prowadzeniem przez pół domu kabli, a możę się mylę?

macio
17-03-2005, 13:52
Ja mam tyle ze w bloku. Ale system jest ten sam. Antena na dachu kabelkiem do srodka gdzie będzie komputer, jezeli chodzi o jakość to zalezy od odległości od nadajnika jak i od firmy...W Wieliczce jest tylko jedna i czasem widac ze nie mają konkurencji...

Pozdrawiam

NatkaB
17-03-2005, 13:59
W Wieliczce jest tylko jedna i czasem widac ze nie mają konkurencji...Pozdrawiam
Beta-net? :wink:

kosciel
17-03-2005, 14:06
A jakie doświadczenia macie z GoInternet? Poszukuję jakiejsś ofert w okolicach Garwolina, gdzie nie ma TP

pasco
17-03-2005, 14:13
A dalej - jak już się ściągnie z dachu - to można albo kabelkiem, albo WIFI.

Zasada jest jedna: najlepiej, jeżeli z dachu widać antenę providera - wtedy nie powinno być żadnych problemów. Tylko w mgliste dni internet może chodzić gorzej...

17-03-2005, 14:20
Jeśli potrzebujesz internetu do pracy - nie polecam. Rwie się przy gorszej pogodzie albo przepustowość jest koszmarna, przy większych opadach śniegu na porządku dziennym jest przerw w dostawie z powodu zasypanych antenek :evil: . Miałam takie rozwiązanie przez jakieś pół roku i niestety, z powodu częstych i nieprzewidywalnych przerw zmieniłam na chello. Niestety, bo radiówka była tania i relatywnie szybka. I do tego providerem była mała lokalna firma, a technika "od antenek" mieliśmy na szybkie zawołanie. Ale firmę kupiła większa, co ostatecznie przesądziło o zmianie - popsuła się dostępność serwisantów i czas usuwania awarii.
W domu - pewnie będzie Neostrada (niezawodność przede wszystkim).
BabaB

NOTO
17-03-2005, 14:39
Czy ktoś z Was ma? Jak wygląda instalacja? Narazie u mnie tylko ten sposób łączności internetowej jest możliwy. To pewnie wiąże się z montowaniem jakiejś anteny i prowadzeniem przez pół domu kabli, a możę się mylę?
Przy mocnym sygnale wystarczy wystawic za okno. Niezbędne w zasadzie jest widzenie nadajnika w lini prostej. Wyciągnięcie anteny na dach daje większe "pozytywne" efekty.
Możliwe rozwiązanie to zaraz pod dachem zainstalowanie urzadzenia WiFi - unikamy metrów kabli i możemy pracować z laptopem (lub stacjonarnym :)) w ogródku

NOTO
17-03-2005, 15:05
A jakie doświadczenia macie z GoInternet? Poszukuję jakiejsś ofert w okolicach Garwolina, gdzie nie ma TP

Nie wszystkie aplikacje poprawnie chodzą z tym rozwiązaniem - jest to opisane na ich stronach.
Plusem oferty jest możliwość rozdzielenia łacza na kilku sasiadów. Musisz być w dobrym zasięgu sygnału IDEi (ponad 50% sygnału)

NOTO
17-03-2005, 15:07
Jeśli potrzebujesz internetu do pracy - nie polecam.
Wynikałoby że musi się budować w innym miejscu. Ja bym próbował tak zorganizować pracę aby móc prowadzić "biznes" mimo niestabilności łacza :)
Wiadmo że nie będzie to świadomy wybór tylko konieczność z braku innego rozwiązania.

macio
17-03-2005, 16:47
Tarnowska firma Zeto z siedzibą w Krakowie jedyna w Wieliczce :wink: teraz niby jest ok. ale wole głośno nie mówić... :wink:

NatkaB
18-03-2005, 06:56
Możliwe rozwiązanie to zaraz pod dachem zainstalowanie urzadzenia WiFi - unikamy metrów kabli i możemy pracować z laptopem (lub stacjonarnym :)) w ogródku
i to byłoby najlepsze rozwiązanie! Dzięki :)

oorbus
18-03-2005, 07:07
ja mam w domku, i chodzi zajeb.....
czasem tylko sie zdarzają małe przestoje, ale niezmiernie rzadko

pozdrawiam

araman
18-03-2005, 07:37
Mam w domu i w pracy chodzi poprawnie czsami przerwy związane z jakimiś zmianami technicznymi jestem zadowolony ,jeden warunek anteny muszą się widzieć Mam rozprowadzoną sieć po całum domu i mogę korzystać gdzie chcę jednoszcześnie na 8 stanowiskach.( tylko teoretycznie bo mam jeden komputer).
Cena 59 /miesiąc bez ograniczeń.

pasco
18-03-2005, 08:50
Cena 59 /miesiąc bez ograniczeń.

No to niezła cena! Więcej takich i Neostrada będzie niepotrzebna.
A jaka przepustowość łącza?

Mały
18-03-2005, 14:06
Ja mam radiówkę rato z Wejherowa-początkowo były problemy ale po wymianie płytki w kompie jest ok (chociaż do prędkości deklarowanej daleko),ale antenę mam talerzową a nie "pałkową"-jak mi wytłumaczyli znajomi z pewnej firmy-to jest ona o tyle lepsza że skupia wiązkę i nawet przy złej pogodzie odbiór jest oki(rzeczywiście).

araman
18-03-2005, 15:19
Trudno mi powiedziec cos o szybkości tego łacza ściągam nieraz jakiś program czy uaktualnienie to idzie to szybko, jestem zadowolony, jak jest jakiś problem to wysyłam maila do administratora i on coś tam robi że jest szybciej. Z ceny też jestem zadowolony do marca było 50 złoty ale zmienił się VAT.
A może ktoś z was powie jak sprawdzić sybkość tego łacza tak przez ciekawość

araman
18-03-2005, 15:20
A antene mam taką rurkę i mimo rożnych pogód działa OK

Mały
18-03-2005, 15:27
Trudno mi powiedziec cos o szybkości tego łacza ściągam nieraz jakiś program czy uaktualnienie to idzie to szybko, jestem zadowolony, jak jest jakiś problem to wysyłam maila do administratora i on coś tam robi że jest szybciej. Z ceny też jestem zadowolony do marca było 50 złoty ale zmienił się VAT.
A może ktoś z was powie jak sprawdzić sybkość tego łacza tak przez ciekawość
Przy ściąganiu popatrz na dół -tam jest cos takiego "ściąganie ......kbps/sek"-pomnóż to przez 8 i masz prędkość przesyłu, albo wejdź na stronę www.numion.com i potem po lewej naciśnij test ,następnie "poland" i start.Jak tak będziesz robił co jakis czas to na dole masz wykaz łączeń-taka historię z data i godziną.

Gosia i Krzyś
18-03-2005, 18:02
Miałam rok i prawie się wrzodów żołądka nabawiłam z nerwów. Jak się znalazła alternatywa (neostrada) to im za dwa ostanie miesiące wogóle nie zapłaciłam. Nie polecam. Jak nie musisz to nie bierz, bo nie znam nikogo kto by był zadowolony, przynajmniej u mnie na osiedlu a było swego czasu trzech różnych radiowych dostwców.

Dominik!
19-03-2005, 08:08
Powiem szczerze, że nie słyszałem dobrych opinii o łączach radiowych. Znajoma miała coś takiego, ale jak tylko skończył się okres umowy - od razu założyła neostradę. Dodam tylko, że radiówka kosztuje w moim mieście 35 - 45zł. w zależności od firmy.

19-03-2005, 08:35
A może ktoś z Was wie, jak poradzić sobie z dostępem do internetu, gdy telefon (TPSA) dostępny jest tylko drogą radiową?

Wiem, ze mozna skorzystać z łącza satelitarnego, ale koszt miesięczny jest wtedy znaczny, przy interesującej mnie prędkości to ok. 200 PLN/mies.
Pozdr.

Gosia i Krzyś
19-03-2005, 08:47
Jeszcze jedno. Ja za podłączenie tego badziewia musiałam zapłacić 250 zł i była to opłata instalacyjna nie podlegająca zwrotowi więc jak bym zrezygnowała po tygodniu to 250 zł by mi przepadło dlatego od razu nie zrezygnowałam, ale o ile dobrze pamiętam od samego początku szukałam innych alternatyw. Jeżeli potrzebujesz tylko czasami dostęp do netu to lepiej wykupić przez modem pakiet na godziny w tpsa i poczekać na neostradę. Mam od 2 miesięcy neostradę i jestem bardzo zadowolona. Mamy podłączone 2-3 komputery przez route (200 zł kupiony prywatnie) i opłata jest ta sama tzn. 59 zł + 22% vat za 2-3 komp. i można od tego roku odliczać od podatku. Pozdrawiam

Daniel Starzec
19-03-2005, 08:55
Ja mam radiówke.
Firma zakłada antene (taka tuba) i karte sieciową.Antena musi widzieć nadajnik.Kabel między anteną a kompem nie powinien być dłuższy niż 15 m .Wiąże sie to ze spadkiem jakosci.
Można wykupić różną przepustowosc,co wiąże sie z ceną.
Jakośc przyzwoita.
Cena za standart niestety spora:50 zł z watem miesięcznie.
Ale firma u nas nie ma konkurencji.

duch07
19-03-2005, 09:19
Czy ktoś z Was ma? Jak wygląda instalacja? Narazie u mnie tylko ten sposób łączności internetowej jest możliwy. To pewnie wiąże się z montowaniem jakiejś anteny i prowadzeniem przez pół domu kabli, a możę się mylę?
Co do radiówki to ni mam zdania ale jeśli chodzi o kable to wcale nie trzeba przez półdomu ciagnąć.Załóż routera i sprawa rozwiązana :D

NOTO
28-05-2005, 16:40
Czy ktoś z Was ma? Jak wygląda instalacja? Narazie u mnie tylko ten sposób łączności internetowej jest możliwy. To pewnie wiąże się z montowaniem jakiejś anteny i prowadzeniem przez pół domu kabli, a możę się mylę?
Co do radiówki to ni mam zdania ale jeśli chodzi o kable to wcale nie trzeba przez półdomu ciagnąć.Załóż routera i sprawa rozwiązana :D
Tak naprawdę to router służy do czegoś innego .... niektóre z nich mają opcję wifi i pewnie o nie ci chodziło :)

myrmota
28-05-2005, 18:28
Ja mam radiowy i nie narzekam. Jak do tej pory nie było większych problemów a cena jest raczej korzystna (59 brutto) jedyne co przeszkadza to przewód który z dachu biegnie przez cały dom

J_K_K
29-05-2005, 13:06
Czy ktoś z Was ma? Jak wygląda instalacja?

U kolegi założyli w 1/2 godziny (razem ze wstawieniem stosownej karty do komputera, konfiguracją i szkoleniem). Co ciekawe, antena ma postać
... puszki elektrycznej ;-) (ale sklejonej).
Niestety, zarówno to, jak i parę innych znanych mi rozwiązań nie sprawdza się w przypadku np. Skype'a. Tzn. oni słyszą nadawców (np. z kablówki), ale ich nie słychać (przerywane "szczekanie").

Pzdr

JKK