PDA

Zobacz pełną wersję : co3...buduje wymienie sie doswiadzceniami.



piotrekchelm
17-03-2005, 14:48
Witam
Budowa została rozpoczeta w czerwcu. Na dzien dzisiekszy( heeh zima) dom jest pokryty dachem, bez okien( okna okolo 5 tys) i wylewek.
Dom zostałe zbudowany z ytonga. W projekcie wiata jest zastąpiona garażem(ktory zostanie dobudowany pożbniej)
Dom budowało dwie osoby.(nie licząc dachu to zrobila wynajęta ekipa robocizna 5 tys. posatwieni wieżby dachowej i pokrycie blachodachóka)
Budowalem ja i Pan Mietek:)
Zajęlo nam to 3 miesiące. Całe wakacje.
A budowa z ytonga..\heee fajan i prosta. Ja nie mialem doswiadczenia w budowlance, Pan Mietek to fachowiec:)
A terz cos o kosztach...
HMMM
NIE LICZE CENY DZIALKI, I PRZYŁACZY
NA FUNDAMENTY POSZLO OKOLO 2,5 TYSIACA
MAJA SZEORKOSC 30 CENTYMETRÓW LANE BEZPOREDNIO DO ZIEMI( nie ocieplilem ich jescze)
WIEŻBA DACHAOWA TO 3000 TYS PLUS 1,5 ZŁ NA BELKI( MAJ ISC PRZEZ CALA DLUGOSC DOMU ABY LADNIE WYGLADAŁO)
BLACHA NA DACH PRUSZYŃSKI OKOLO 12 TYS( KOPERTA TO DUZO ODPADÓW NO I TEN DACH W rZECZYWISTOSCI JEST WIELKI)
NIE LICZE ORYNNOWANIA BO GO JESCZE NIE KUPILEM (OKOLO 1, 5 ZL)
BLOCZKI YTONG 36,5 Z UCHWYTEM...I SCIANY WEWNĘTRZNE TEZ YTONG HMM CHYBA 36 TYS PRZED ZMIANA VATU.
DO TEGO POSZLO TROCHE STALI BEDZIE OKOLO 2,5 TYS
HMM JAK NARAZIE DACH TO NAJDROZSZA INWESTYCJA..NO I WYJSC Z FUNDAMENTÓW ..OJ TROCHE SIE ŁOPATA NAMACHALEM DO Tej BETONIARKI.
JAK NARAZIE SZACUJE KOSZTA NA OKOLO 5O TYS. Pan Mietek wzioł (4 tys) i dlaje bede liczyl na jego pomoc:)
HMM DUZO KOSZTOWALY FORMlanosci zwiazane z wytyczeniem dzialki, ta claa biurokracja. przeropbienie porjektu. wrrrr. krwiopijcy(okolo 5 tys)
Teraz czekam na Słonce i dalej do dziela....zoabzcymy moze sie uda w tym troku zamieszkać.
Zapytacie dlaczego ytong....a wiec
dom budowalo 2 osoby..do dachu
odpada docieplenie
wykonczenie łatwe( moge robic to sam)
ekipa przywozi wszytko na miejsce i stawia pierwszą warstwe( newralgiczne narozniki)
potem tylk sznurek, poziomica i do dziela a i pilka do ciecia bloczków:)
i co wazne dla mnie sciany oddychaja. mam zdjecia tobu dla zainteresowanych. pozdrawiam
Acha podiesiony został troche dach.. aby mial ladniejsze proporcje...
jedna łazienka na kotlownie
zmniejszone jedno okno do wymiarów 1,2x1,2
okna w łazience i kotlowni beda umiejscowione pionowo i maj troch einne wymiary
acha no i dobudowany została ganek!!!
Teraz myśle nad wyborem pieca i i pąpy wodnej.. Tylko od czego teraz zaczać...