PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki przyłącza - czy ktoś moze podpowiedzieć ?



Gafinka
17-03-2005, 14:59
Mam pytania dotyczące załatwiania sprawy z zakładem energetycznym.

Jak pisza na stronie :
"Koniecznym warunkiem rozpatrzenia wniosku o określenie warunków przyłączenia jest załączenie do niego:

1. dokumentu potwierdzającego posiadanie przez wnioskodawcę tytułu prawnego do korzystania z obiektu, w którym będą używane urządzenia lub instalacje elektryczne, bądź złożenia stosownego oświadczenia o dostarczeniu takiego dokumentu przed podpisaniem umowy o przyłączenie,
2. planu zabudowy lub szkicu sytuacyjnego, określającego usytuowanie przyłączanego obiektu względem istniejącej sieci oraz sąsiednich obiektów. "

Pytanie 1
Chodzi o ten szkic, na jakiej mapie mam to naszkicować , ja? , ktoś uprawniony? , czy od razu musi być projekt domu czy cośinnego ? Chodzi mi o to jaką mapkę mam do tego wniosku dołączyć ?

Pytanie 2
Czy ktoś z drogich forumowiczów przerabiał z Zakładem Energetycznym Konstancin Jeziorna - składanie wniosku o warunki przyłącza nie będąc właścicielem działki. Teoretycznie jak można zrozumieć z ich strony ( punkt 1) moge złożyć oświadczenie , ze taki dokument złożę przed podpisaniem umowy ? ale jak wygląda praktyka.

Ja dopiero zamierzam kupic tą działkę, zamierzam ją kupić jeśli okaże sie, ze mam możliwość dostać prąd - jeśli nie, nie zamierzam jej kupować.

akacja
17-03-2005, 15:09
Gafinka, po mapkę w skali 1:1000 idziesz do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Goedezyjnej i Kartograficznej, płacisz ok. 50 zł i za 10 minut masz mapkę. Oryginał chowasz głęboko w szufladzie a do wszystkich urzędów nosisz kserokopie. Ja dołączyłam ksero aktu własności, ale wiem, że sąsiedzi składali sam wniosek, bez dodatków.
Jestem z Łodzi, ale myślę, że wszędzie jest tak samo :)

Powodzenia :D

muzykant
17-03-2005, 16:10
Mam pytania dotyczące załatwiania sprawy z zakładem energetycznym.

Jak pisza na stronie :
"Koniecznym warunkiem rozpatrzenia wniosku o określenie warunków przyłączenia jest załączenie do niego:

1. dokumentu potwierdzającego posiadanie przez wnioskodawcę tytułu prawnego do korzystania z obiektu, w którym będą używane urządzenia lub instalacje elektryczne, bądź złożenia stosownego oświadczenia o dostarczeniu takiego dokumentu przed podpisaniem umowy o przyłączenie,
2. planu zabudowy lub szkicu sytuacyjnego, określającego usytuowanie przyłączanego obiektu względem istniejącej sieci oraz sąsiednich obiektów. "

Pytanie 1
Chodzi o ten szkic, na jakiej mapie mam to naszkicować , ja? , ktoś uprawniony? , czy od razu musi być projekt domu czy cośinnego ? Chodzi mi o to jaką mapkę mam do tego wniosku dołączyć ?

skala 1:500 lub 1:1000 do celów projektowych, dom wrysuj sama - to przecież szkic
u mnie (nie Konstancin) to przyjmują



Pytanie 2
Czy ktoś z drogich forumowiczów przerabiał z Zakładem Energetycznym Konstancin Jeziorna - składanie wniosku o warunki przyłącza nie będąc właścicielem działki. Teoretycznie jak można zrozumieć z ich strony ( punkt 1) moge złożyć oświadczenie , ze taki dokument złożę przed podpisaniem umowy? ale jak wygląda praktyka.

Ja dopiero zamierzam kupic tą działkę, zamierzam ją kupić jeśli okaże sie, ze mam możliwość dostać prąd - jeśli nie, nie zamierzam jej kupować.
sprawa wygląda tak jak piszą - dasz oświadczenie i dostaniesz warunki przyłączenia
tylko przeczytaj dokładnie co tam Ci napiszą - bo mogą napisać np, że przyłączyć się można, tylko trzeba wybudować 300m linii i stację transformatorową...

i pamiętaj, że są to warunki wstępne
jak kupisz tą działkę i wystąpisz o warunki właściwe to tam może (ale nie musi) być co innego - inne warunki znaczy - i to dopierą będą "twoje warunki"[/b]

Peterek
17-03-2005, 16:24
Skontaktuj się z elektrykiem z twojego rejonu, on Ci wszystko wyrysuje i papierki pozałatwia i wykona niezbędne prace. Ja tak zrobiłem i jest ok i czasu mało na to poświęciłem.
Pozdrawiam

Gafinka
17-03-2005, 18:33
Dzięki serdeczne - jutro udaję się więc po mapkę.

Z elektrykiem też już nawiązałam kontakt 8)

Tylko jednego nie rozumiem :
Muzykant napisał :


i pamiętaj, że są to warunki wstępne
jak kupisz tą działkę i wystąpisz o warunki właściwe to tam może (ale nie musi) być co innego - inne warunki znaczy - i to dopierą będą "twoje warunki"

Nie rozumiem tzn., że jak dostanę od nich odpowiedź to ich do niczego nie zobowiązuje, to przecież ja występuję z imienia i nazwiska i potem ja doniosę ( jak wszystko pójdzie ok ) akt własności i jak mi się zdawało ( czyżby naiwność :o ) to jaką odpowiedź udzielili ich takze od czegoś obliguje

Gafinka
18-03-2005, 15:04
Bardzo proszę o podpowiedż - czy jeśli ja te warunki dostanę na swoje nazwisko na planowany przeze mnie obiekt to znaczy, że jak już kupię działkę może się okazać, ze są nie ważne ?