PDA

Zobacz pełną wersję : Teraz czy potem podłączyć



ewuś
18-03-2005, 08:02
czy robić podłączenia wszyskich mediów tzn. woda, prąd, gaz do działki (są w drodze - kanalizacja wkrótce) teraz, czy dopiero jak coś się ruszy na budowie.

chodzi mi o to czy nielepiej od razy podciągnąc wszystko do domu przy jednym wykopie.

Mnie się wydaje, że woda i prąd to raczej powinny być wcześniej

Jerzysio
18-03-2005, 09:00
Taniej wychodzi kiedy robi sie docelowe przylacza :D
.... ale na budowie potrzebne sa 2 rzeczy : prad i woda !
Jezeli masz taka mozliwosc, to jedno i drugie pozycz od sasiada,
zbuduj stan surowy zamkniety,
a potem zrób docelowe przylacza do budynku.
Etapowanie budowy przylaczy bedzie drozsze ;
- projekt, studnia wodomierzowo - zdrojowa, tymczasowa skrzynka el.
to niepotrzebne koszty.
Ewentualnie inne rozwiazanie ( kiedy sasiadów nie ma lub sa sknerusami :wink: )
- tymczasowa skrzynka el. i woda np. z hydrantu - zadzwon i zapytaj czy wodociagi daja taka mozliwosc na czas budowy ( oczywiscie w sezonie !).
Pozdro
J

Cypek
18-03-2005, 09:09
Unikaj tymczasowych przyłączy.
Wode i prąd dociagaj na 100%.
Reszta pod potrzeby.

ewuś
18-03-2005, 09:26
hydrant mamy jakieś 35m od działki, słup elektryczny też. Sąsiad na przeciwko się buduje, a okok mediów mieszka moja rodzinka więc chyba faktycznie nie ma sensu teraz robić podłączeń

tym bardziej, że ma być drożej

Jerzysio
21-03-2005, 09:21
Sensu nie ma, tylko jak juz bedziesz pozyczac od sasiadów, to cicho sza 8) ...... nie jest to tak do konca legalne :-? Niestety :(
pozdro
J

krzysztofh
21-03-2005, 09:34
czy robić podłączenia wszyskich mediów tzn. woda, prąd, gaz do działki (są w drodze - kanalizacja wkrótce) teraz, czy dopiero jak coś się ruszy na budowie.

chodzi mi o to czy nielepiej od razy podciągnąc wszystko do domu przy jednym wykopie.

Mnie się wydaje, że woda i prąd to raczej powinny być wcześniej

Wszystkie media ze względów ekonomicznych należy robić docelowo, ale nie unikniesz kopania. Wszystko w jednym wykpie się nie da ze względu na przepisy określające wymagane odległości w poziomie i w pionie przyłąćza elektrycznego wodnego i gazowego. poza tym w projekcie zagospodarowania działki jest (powinno być) wyraźnie określone miejsce przyłączy.