PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja - czemu nawiewa zimne powietrze z zewnątrz?



Dokker
18-03-2005, 09:20
Mam kratki wentylacyjne w sypialni i garderobie i podczas silnych wiatrów nawiewa nimi zimne powietrze z zewnątrz. To samo dzieje się w łazience, gdzie mam zamontontowany wentylator i wieje z niego zimne powietrze (oczywiście gdy nie jest włączony :D )
Może ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?
pozdr.

Jerzysio
18-03-2005, 09:29
Jezeli to dzieje sie tylko w silne wietrzne dni, to najlepszym sposobem jest zamontowanie nasad kominowych, np. obrotowych ( tworzy podcisnienie i poprawia wentylacje ) !
Ale uwaga !!!!
Nasady trzeba umiejetnie dobrac srednice.
Jezeli obok masz wylot spali to moze cofac spaliny.....
pozdro
J

smutna lidka
18-03-2005, 09:36
możliwe, ze ogóle masz problem z wentylacją, tzn. w czasie silnych wiatrow daje to silne objawy, ale może sprawdź, czy w pozostałym czasie ta wentylacja w ogóle działa (wiesz zapalniczką albo anemometrem)

może masz zbyt szczelne okna...

Dokker
18-03-2005, 09:43
Okna mam szczelne, to fakt, a to czy jest ciąg to faktycznie sprawdzę. Czekam na dalsze sugestie.
pozdr.

jareko
18-03-2005, 11:52
jesli zjawisko cofania powietrza wystpuje tylko w czasie silnego wiatru (i to zapewne z okreslonej - jednej - strony swiata) to blad jest w kominie jak sadze albo z czapka albo z wysokoscia komina - jak sadze oddalony jest od kalenicy wtedy przy zlej jego wysokosci zawirowania powetrza powoduja wdmuchiwanie go do komina - jedyny ratunek to nasada gdyz jak sadze komina pdwyzszyc sie juz nie da ;).

jak sadze ;) - nowy zwrot przyczepil sie do mnie - musze go wyplenic :)-dygresja po przeczytaniu wlasnego postu

Dokker
18-03-2005, 12:51
Komin jest dokładnie w kalenicy, wystaje sporo nad nią, od góry jest przykryty obróbką blacharską (tylko nad pionami wentylacyjnymi), z boku tuż przed szczytem (z dwóch stron) ma wstawione kratki wentylacyjne.
pozdr.

tom soyer
18-03-2005, 13:26
ja slyszalem ze czasami pomagaja juz odpowiedniego ksztaltu kratki wentylacyjne, ktore przy wywiewaniu stawiaja powietrzu mniejszy opor niz w druga strone.