PDA

Zobacz pełną wersję : Strop lekki Kleina, łukowy - co na nim?



Jaśka
18-03-2005, 10:41
Witam,
Oprócz przedwojennej chałupki mam jeszcze przedwojenna obórkę :P , którą chcemy się zająć.
Jak w tytule - nad 'parterem' jest lekki, łukowy strop Kleina, nad nim dość niskie pomieszczenie na slome.
Od dołu strop jest wytynkowany - ten tynk odpada wielkimi platami, chcielibysmy go odbic i zostawic cegle.
Od gory natomist nie ma nic - cegły, łuki.
W niektórych miejscach cegły luzne.
Pytanie: jak wzmocnic ten strop? Chodzi mi głównie o 'parter', chociaz dobrze by bylo moc wykorzystac pieterko na przechowywanie gratów.
Czy zrobic wylewke na górze, zazbrojoną siatka? Czy to dobrze bedzie trzymac cegly? Obawiam sie o ciezar takiej wylewki - bedzie tego duzo zeby przykryc łuki.
Bardzo proszę o rady, mieliscie cos takiego?

Pozdrawiam,

pitbull
21-03-2005, 06:52
Po co wzmacniac ten strop? Ugina sie ? To powiino zostac ocenione przez konstruktora z odpowiednim doswiadczeniem, ktory rowniez zaproponuje metode wzmocnienia. Moze da sie odciazyc strop i zastosowac lekkie warstwy wykonczeniowe z plyt OSB na latach.
W kazdym razie taki strop rowniez da sie wzmocnic - pytanie jakiego typy ma byc to wzmocnienie i co chcemy nim osiagnac?

Jaśka
22-03-2005, 14:33
Strop nie ugina się, nie jest obciazony. Ale jest tylko na 1 cegłówkę na płask, czyli bardzo cieniutki, a spoina wapienno/cementowa się z miedzy cegiel gdzieniegdzie wykrusza, i te cegłówki są luźne.
Myśle, ze gdyby to zalc z gory wylewka, to wszystko by sie pzryczepilo od gory. Ale poniewaz to łuki, to wylewki trzebaby bardzo duzo. No i wtedy obciązenie stropu byloby znaczne, moze za duze.

Jesli nie, to zostanie nam poprostu powstawiac luzne cegłówki i na góre nie wchodzic.
Obórka i tak jest super.

Pozdrawiam,

ania
22-03-2005, 14:49
Ja miałam strop Kleina w remontowanym mieszkaniu - z uwagi na duże nierówności (ugięcie) oraz ograniczenia w możliwości obciążania stropu wykonaliśmy podłogę w systemie fermacell - są to płyty jastrychowe na podsypce z gazobetonu. Podsypka niweluje nierówności do 6 cm. Ciężar 1 m.kw. takiej podłogi jest o 2/3 mniejszy niż tradycyjnej wylewki. Cena - wręcz przeciwnie :cry:

pitbull
23-03-2005, 09:04
Tak tez mozna. Mysle ze tansze bylyby plyty Rigiplan ale sa slabsze mechanicznie i daje sie je podwojnie.
Podloge mozna zrobic na belkach stalowych stropu bez ruszania cegiel. Przy czym spoine miedzy ceglami radze uzupelnic zaprawa cem-wap.

tom72
29-03-2005, 19:47
witaj;
widziałem jak ktoś naprawiał tego typu dość lichy strop odcinkowy (chyba tak sie fachowo nazywa); faktycznie był on wzmacniany od góry, ale nie wylewką z siatką, ale normalną, płytą żelbetową zazbrojoną i połączoną ze ścianami zewenętrznymi; własciwie to ten stary strop odcinkowy został niejako "podwieszony" do nowej płyty; ale każdy przypadek jest inny i wydaje mi się że bez dobrego konstruktora z doświadczeniem się nie obejdzie;
powodzenia; pozdrawiam;