PDA

Zobacz pełną wersję : Wkłady kominkowe jakiej firmy wybrać??



Sylwek1976
18-03-2005, 11:18
Witam wszystkich!

Może ktoś pomoże mi wybrać z tego gąszczu dostępnych firm, wkład kominkowy jakiejś dobrej i sprawdzonej firmy - każdy kominkarz poleca co innego... Nie bardzo zależy mi na grzaniu bo mam dobry piec, raczej zależy mi na efektownym wyglądzie. Potrzebuję trwałego wkładu do zabudowy w ładnej nowoczesnej obudowie. Szukam też firmy, która może wykonać taki projekt i wybudować cały kominek. Będę wdzięczny za każdą radę.

Aga K
18-03-2005, 11:49
Właśnie zamówiliśmy kominek w firmie Polcraft w Warszawie. Puki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Wykonali nam projekt kominka na komputerze wstawiony już do naszego pokoju w trójwymiarze. Naprawdę ładnie to wygląda. My wybraliśmy wkład dwustronny niemieckiej firmy Spartherm. Prosty a przy tym estetyczny i ładny, myślę że będzie dobrze pasował do nowoczesnego kominka.

sporo informacji jest na ich stronie internetowej www.kominki.net

swmariusz
18-03-2005, 12:27
mam zamontowany wkład PANO 7 francuskiej firmy CSD(Chemines Sequin Dutez), 7 lat gwarancji, moc chyba 14kw, szyba panoramiczna, drzwiczki wykonane z mosiądzu.Solidne i staranne wykonanie.W obudowie nowoczesnej prezentuje się wspaniale, cena ok.5000,00PLN.
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37534

Druidus
15-01-2007, 14:56
Witam
Na forum wszyscy tylko Tarnava (nikomu nie przeszkadza otwieranie drzwiczek gorących w dziwny sposób bez klameczki), Spartherm (nikomu nie przeszkadza szalone rozwiązanie dostępu do popielnika) i Jotul.

Czy ktoś ma wkład Sequin?
Jeśli tak, to prosiłbym o kilka słów praktycznych wniosków? Polecacie, czy nie? Co jest w tych kominkach dobrego, co złego?

dżordż5
15-01-2007, 15:44
My mamy Jotula i jestśmy zadowoleni

Włodek W.
15-01-2007, 16:45
U mnie stoi Hajduk z podnoszoną szybą panoramiczną . :D Ogień widać z każdej strony w salonie i po roku używania jest OK. :D
Kominek powinien być duży ,żeby mozna było wkladać duże polana (mniejsza częstoliwośc ),Dłużej trzyma ciepło .z szamotem. 8) .
Radość z tego co postawiliśmy :D ( będziemy patrzeć kilkanascie lat) :o :o :o 8) :D
Decyzja należy do inwestora 8) :D
Pozdr. :D

Zdun Darek B
16-01-2007, 17:50
Mała masa szamotu w środku paleniska daje mały efekt , najlepiej jak kominek połączony jest z kanałami lub nakładkami kumulacyjnymi oraz posiada obudowę kumulującą i przewodzącą ciepło . Kominek powinien mieć doprowadzenie powietrza do spalania z poza domu [ ekonomia] czystą szybę - widok ognia , możliwość siedzenia przy otwartym palenisku , możliwość płynnej regulacji mocy , długi czas spalania z jednego załadunku oraz drobiazg - trwałość . Po odpowiedzi na jaki wkład spełnia te kryteria wybór jest stosunkowo mały. Darek B www.kafle-kominki.pl