PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z krokusami?



Agnieszek
18-03-2005, 11:31
Dostałam od teściowej krokusiki w doniczce i właśnie przekwitają. Co mam teraz z nimi zrobić? Wysadzić na działkę (kiedy?) czy wyjąć z doniczki, otrzepać z ziemi i jakoś je przechować (gdzie i do kiedy?). Nie mam pojęcia co z nimi zrobić! :roll: Czy w ogóle coś z nich jeszcze będzie? W tym roku czy w przyszłym? Poradźcie, proszę!

BobTrebor
18-03-2005, 11:50
delikatnie podlewać, powinnny w końcu zwiędnąć, jak liście zeschną to wyjąć cebulki i przetrzymać do pażdziernika w chłodnym miejscu i posadzić na ogrodzie na głębości około 3 cm najlepiej w specjalnym koszyszku żeby myszki nie pożarły, posadzone w doniczce i trzymane w cieple nie zakwitną, wymagają przechłodzenia i tylko w temp poniżej około 10 stopni zawiążą nowe kwiaty

Agnieszek
18-03-2005, 11:53
Wielkie dzięki! :)

BobTrebor
18-03-2005, 11:58
spoko, ja kocham ogród, może nie do końca się na nim znam :-? ale i tak bywa w życiu

ppp.j
19-03-2005, 22:43
O ile znam biologię roślin cebulowatych to po okresie wegetacji cebulka obumiera tworząc jedną lub więcej cebulek przybyszowych które w następnym roku będą rosły. Jeżeli obecne cebulki nie wytworzą tych cebulek to roślinka uschnie. Ja bym po przekwitnięciu powoli hartował roślinkę kilka dni a następnie delikatnie wysadził na grządkę z bryłka ziemi. W przyszłym roku pewnie nie zakwitnie ale przeżyje i w następnych latach odwdzięczy się za uratowanie życia.

BobTrebor
21-03-2005, 07:57
znazłem coś dokładniejszego na ... stronie Muratora, to o tulipanach ale z grubsza należy tak samo postępować http://www.muratordom.pl/8766_1389.htm