PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki jest koszt wpisu do księgi wieczystej



sylwester bartnicki
18-03-2005, 12:05
Witajcie forumowicze. Może ktoś mi powie ile może kosztować wpis do księgi wieczystej hipoteki z tytułu umowy kredytowej na budowę. czy to jakiś ryczałt czy może procent od wartości kredytu. mam w planie ewentualny kredyt hipoteczny i chciałbym oszacować wszystkie koszty z tym związane.

Ala28
18-03-2005, 12:17
Witaj, właśnie to przerabiam.
wpis obciążający nie kosztuje nic, ponieważ jest to przeznaczone na potrzeby mieszkaniowe. Natomiast oświadczenie składane w Sądzie o obciążenie hipoteki, wymagali, żeby było notarialnie poświadczone (50 zł).
Do U.Skarbowego składasz deklarację od czynnośći cywilno-prawnych PCC-1 i uiszczasz podatek- nie wiem czy ryczałt, u mnie była to kwota 19 zł.
Pozdrawiam,
ala

pstryna
18-03-2005, 12:18
jesli jest to budynek mieszklalny dla siebie to jest 0zł

Ala28
18-03-2005, 12:18
Witaj, właśnie to przerabiam.
wpis obciążający nie kosztuje nic, ponieważ jest to przeznaczone na potrzeby mieszkaniowe. Natomiast oświadczenie składane w Sądzie o obciążenie hipoteki, wymagali, żeby było notarialnie poświadczone (50 zł).
Do U.Skarbowego składasz deklarację od czynnośći cywilno-prawnych PCC-1 i uiszczasz podatek- nie wiem czy ryczałt, u mnie była to kwota 19 zł.
Pozdrawiam,
ala

sylwester bartnicki
18-03-2005, 12:33
Dzięki wielkie. Przeznaczenie kredytu będzie oczywiście na własne potrzeby mieszkaniowe.

Marcel2000
18-03-2005, 17:27
zaś jeśli się tyczy opłaty PCC to w zależności od rodzaju hipoteki
przy kaucyjnej jest to 19,00zł, zaś przy umownej - 0,1% wartośći hipoteki
pozdrawiam