PDA

Zobacz pełną wersję : PWIEDZCIE CO MIEŚCI SIĘ W TZW. ADAPTACJI PROJEKTU!!!



coolaj
18-03-2005, 12:28
Mam pytanko co miesci sie w adaptacji projektu.
Jezeli wiecie co wchodzi w jej skład to prosze o wasze uwagi.

dzwoniłem do jednego biura projektowego to mówili to, to i tamto w innym biurze mówili coś innego a ja w końcu nie wiem co wchodzi w skaład adaptacji.
Co powinno wchodzić w skaład adaptacji???????????????
Pozdrawiam :x 8)

Rocky
18-03-2005, 19:19
Po zakupie projektu gotowego w celu uzyskania pozwolenia na budowę konieczna jest m.in.
1) adaptacja projektu,
2) wykonanie planu zagospodarowania działki.
Ponieważ przeważnie te 2 rzeczy robi od razu jeden architekt to można powiedzieć, że termin adaptacja obejmuje też wykonanie tego planu.

W praktyce adaptacja to:
1) dostosowanie projektu gotowego do warunków miejscowych tzn. (w skrócie) architekt powinien dostosować np. fundamenty do gruntu, na którym będzie dom wg danego projektu budowany,
2) naniesienie zmian wg Twojego życzenia przy uwzględnieniu wszelkich rygorów konstrukcyjnych,
3) opatrzenie projektu stosownymi pieczęciami i podpisami przez architekta.

W ten sposób architekt bierze na siebie odpowiedzialność za poprawność projektu.

Napisz do czego dążysz, może podpowiemy cos więcej.

Przeczytaj też poniższy wątek, a szczególnie post użytkownika PIRAMIDKA :
Jak w praktyce wygłąda adaptacja projektu? (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3012&highlight=adaptacja)
Na temat projektów przyłączy instalacji, o których pisze PIRAMIDKA mogę tylko napisać, że nic takiego nie robiłem i raczej w ramach adaptacji nie ma potrzeby czegoś takiego robić.

coolaj
21-03-2005, 09:41
dzięki za odpowiedź rocky
na początek ta wiedza mi wystarczy
pozdrawiam :cry: :cry:

Willie
21-03-2005, 13:36
WItam,

muszę dodać że kwestia adaptacji jest dośc mętna, bo w zasadzie adaptacja powinna obejmować zmiany, ale np u mnie było to wyłączone z umowy - oczywiście chodziło o dodatkowe pieniądze za każdą zmianę.
Z rezultacie powstaje taka hybrydka gdzie adaptuje (czyli podpisuje wszystko) jeden architekt a zmiany nanosi (i tez popdisuje) inny...

a za pieniądze które wydałem na adaptcję to mam w zasadzie 2 mapki: do odrolnienia i zagospodarowanie :-?

coolaj
21-03-2005, 14:26
czyli najlepiej aby adaptacje robił jeden architekt.
je chce kupić projekt w biurze projektowym i tam mi powiedzieli ze oni robia adaptacee projektu do działki, zminy w projekcie tak jak będe chciał i załatwiają wszystkie dokumenty az do pozwolenia na budowę, mogą nawet sprawować nadzór. i to wszystko kosztuje podobno 1200+VAT.
Co wy na to dobra cena za załatwienie wszystkich papierów czy nie?
pozdrawiam :roll:

coolaj
21-03-2005, 14:27
1200+VAT sama adaptacja i wszystko do pozwolenia oczywiście bez nadzoru

Ejas
22-04-2005, 19:42
1200+VAT sama adaptacja i wszystko do pozwolenia oczywiście bez nadzoru
Witaj
moze podeslesz namiary na to biuro , wybrałem właśnie projekt gotowy i zamirzam go adoptować, ale mi policzył architekt 1500 PLN troszke duzo mi sie wydaje
Ejas