PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja projektu gotowego



Strony : [1] 2 3

Becik
01-10-2002, 12:48
25 km na wschód od Warszawy: 1000 pln za adaptację + wrysowanie kilku zmian + projekty szamba i budynku gospodarczego (architektka miała własne gotowce) + projekt zagospodarowania działki

Karolina
01-10-2002, 15:14
Warszawa - za adaptację i projekt zagospodarowania działki łącznie - 800 brutto

franekF
01-10-2002, 15:32
Z projekt zagospodarowanie działki 400 zł, za adaptację projektu do warunkóe lokalnych, w tym przeliczenie obciążen dachu ze względu na obciążenie śniegowe i wiatrowe - 285 zł. Na fakturę. Bielsko-Biała

KrzysiekS
01-10-2002, 17:10
Wrocław - Zmiany w projekcie gotowym, zalatwienie wszystkich formalnosci celem uzyskania pozwolenia na budowe w krotkim okresie czasu (jeszcze stara ulga budowlana) 3000 zł brutto faktura VAT.

KrzysiekS
01-10-2002, 17:13
Oczywiscie wszystko działo sie ekspresem w grudniu 2001 roku i pozwolenie na budowe uzyskalem tez w grudniu. Warunki zabudowy uzyskalem jednak w listopadzie 2001 r.

pata
01-10-2002, 22:35
Adaptacja projektu do warunków miejscowych + projekt zagospodarowania 1000. Nastepnie adaptacja tegoż wg własnych pomysłów łacznie z niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi budynku1500 zł.Bydgoszcz.

mirek_g
08-10-2002, 08:51
Kraków - za adaptację, wrysowanie zmian, plan zagospodarowania, szybkie załatwianie uzgodnień branżowych i zudp (grudzień 2001-ulga)- 1500 do ręki.

agamon
19-12-2002, 20:22
To chyba dałem się fest oszukać. :sad:((
3000zł do ręki za: adapracja gotowego projektu( poszerzenie garażu, wstawienie okna, przesunięcia ścian działowych,zmiana kierunku schodów, czesciowe podpiwniczenie- mała piwniczka),
projekty przyłączy mediów( prad, woda, gaz , szambo), projekt wjazdu z drogi powiatowej.
Wszystko do uzyskania pozwolenia na budowe.
+300zł dla geodety za mapki+ 130 za ZUT+ 300zł. za operat wyłączeniowy

19-12-2002, 20:44
Wychodzi na to ze projekt gotowy jest dozszy niz indywidualny,
z grymaszeniem i zmianami?...
Igor

avzi
20-12-2002, 09:50
Niewielkie zmiany w projekcie + projekt zagospodarowania + projekt szamba + opinia geotechniczna + wszystkie formalności = 600 zł. bez rachunku (okolice Warszawy).

avzi
20-12-2002, 09:52
Aha, do tego jeszcze mapki (5 egz.) - 400 zł.

avzi
20-12-2002, 09:53
Aha, do tego jeszcze mapki (5 egz.) - 400 zł.

buleczka_77
01-01-2003, 14:39
1000zł za adaptacje + wszystkie papiery do pozwolenia na budowe (Piaseczno)

01-01-2003, 20:58
Rozpoczynam budowę domku jednorodzinnego w szczecinie nie chce być nabity w butelkę kto może mi powiedzieć jakie koszty mnie czekają za adaptacje gotowego projektu wraz z przyłączami medi,będę niezmiernie wdzięczny.

pyzia
02-01-2003, 11:56
Hej Forumowicze!

Witam po przerwie w "forumowaniu" i od razu mam pytanie do bardziej doświadczonych - ile płaciliście za adaptację projektu? W przerwie w leniuchowaniu spotkaliśmy się z poleconym architektem i powiedzieliśmy o zmianach, które musiłby nanieść do projektu - a mianowicie przedłużenie garażu o 0,5m i usunięcie wykusza. I ta uwaga cała "filozofia" ma zdaniem tego architekta kosztować 800 PLN plus VAT !!!
Z tego co się na szybko dowiedzieliśmy to u innych takie proste zmiany kosztowały 200-300 PLN! Powiedzcie czy facet nie robi nas w balona (ja uważam, że na 100% tak) ???
Aha - spytałam się tego "fachowca" czy uda się na działkę (jak uważałam - celem zobaczenia tam czegoś czego my przy swojej wiedzy nie widzimy a co mogłoby wpłynąc na projekt); a na to facet, że on pracuje tylko na mapach. Czy to jest standard tego typu pracy (za 800 PLN plus VAT) ????????????
poradźcie please
pozdrawiam
pyzia

adamski
02-01-2003, 12:30
W Gdansku - adaptacja projektu Manuela + projekt zagospodarowania dzialki = 1200 zl.

adamski
02-01-2003, 12:31
Dodam ze adaptacja drobna - dodanie balkonu i "zamurowanie" jednych drzwi.

pyzia
02-01-2003, 12:36
Hej!
Dzięki za info! Te ceny to po prostu rozbój w biały dzień!!!
Proszę innych o utwierdzenie mnie w tym temacie lub (mam nadzieję) wyprowadzenie z błędu !

A co z wizytą "adaptatora" na działce? Czy jest obowiązkowa?
z góry bardzo dziękuję za wypowiedzi :smile:
pyzia

Bela
02-01-2003, 12:49
Witam,
Pod Warszawą - 2 lata temu adaptacja projektu od doprojektowania garażu do uzyskania pozwolenia na budowę - 1200 zł.
Pozdrawiam,
Bela

agamon
02-01-2003, 12:50
Do Pyzi
Kupując gotowy projekt w Pracowni zapytałem o koszt projektu podpiwniczenia. Odpowiedziano mi że 700zł+VAT.
Projektant który mi robił adaptację wycenił na 300 bruto za podpiwniczenie.
Za cały projekt adaptacyjny:
wjazd z drogi powiatowej;
doprowadzenie mediów-woda,gaz, prad, szambo
zmiany w projekcie gotowym( poszerzenie garażu, dodatkowe okna, zmiany w stolarce okiennej, zmiana kierunku biegu schodów, przesunięcie ścian działowych,częściowe podpiwniczenie)
Za papierkowa robote do uzyskania pozwolenia na budowę- zapłaciłem 3000zł. brutto. Po przeczytaniu ile inni płacili, też uważam ze drogo zapłaciłem :sad:. Mogłem poszukać tańszych.
Poszukaj i popytaj innych .
Pozdrawiam
agamon

02-01-2003, 14:06
Trójmiasto
Adaptacja + projekt zagospodarowania działki
400 PLN

Becik
02-01-2003, 14:15
Pyzia, zajrzyj tu:
http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=4711&forum=54&13
Z tego co ja się zdążyłam zorientować to ceny usług wzrastają wykładniczo :wink: wraz ze zmniejszeniem odległości od centrum dużego miasta ( w naszym przypadku była to Warszawa ). Wystarczyło odjechać jakieś 20 km - i cena robiłą się 2 razy niższa.

Karolina
02-01-2003, 14:26
Adaptacja i projekt zagospodarowania działki musisz mieć, bo to jest wymagane do pozwolenia na budowę. Zapytaliśmy architekta, czy może nam zrobić adaptację (kupowaliśmy u nich projekt), nie chcieliśmy robić ŻADNYCH zmian, w takim razie powiedział architekt - 1000 PLN (ze zmianami odpowiednio drożej). W końcu udało nam się zrobić adaptację+pzd za 800 PLN. Jak dla mnie te ceny są chore, ale to co się dzieje z projektami przyłączy to już wogóle tragedia!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Karolina dnia 2003-01-02 15:26 ]</font>

pyzia
02-01-2003, 14:40
Cześć
dzięki Wszystkim za podpowiedzi (Becik - dzięki za link)! No to niestety wychodzi na to, że mogłam lepiej wybrać kierunek studiów :smile: ! Za godzinę pracy i przystawienie właściwej pieczątki prawie 900 PLN!
Jeszcze poszukam przez tych znajomych, którzy to robili za 200-300 PLN.

Dodam w uzupełnieniu, że mowa o okolicach Poznania!

pozdrawiam serdecznie i 3majcie się WYZYSKIWANI i łaczcie się w bólu! :cry:
pyzia

jpawl
02-01-2003, 14:46
My płaciliśmy za adaptację + pzd + chodzenie do urzędów 800 zł.
A co do adaptacji, to takie "przedłużenie garażu" np w naszym
przypadku skutkowałoby przeliczeniem konstrukcji więźby i stropu, a także wrysowaniem zmian w conajmniej połowie rysunków na projekcie. Raczej nie robi się tego w 5 minut...

02-01-2003, 15:01
witam
u mnie na poczatku wygladalo tak:
-projekt ktory nam sie podobal 1500zł
-adaptacja itp 1400zł

po zastanowieniu wybralismy architekta ktory to za 3500 zrobil projekt domu (nie musze dodawać ze kombinowaliśmy i wybrzydzaliśmy że chej ale mamy wszytko to co chcieliśmy tam gdzie nam sie to podobało), projekt budynku gospodarczego plus projekt szamba,
na dodatek co najwazniejsze w tej cenie załatwił pozwolenie na zabudowe siedliskowa na działce rolnej.

ZOOLO
03-01-2003, 18:35
ADAPTACJa projektu-700,projekt szamba-400,projekt przyłącza wody-400 [w tym uzgodnienia z ZUT-em] ok.wrocławia listopad 2002

agamon
04-01-2003, 23:23
Z tego wynika ze Lublin jest najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o budowanie.
Ceny podawane przez Was są kilkakrotnie niższe niz u nas( jesli jest to prawdą co piszecie)

Teska
08-01-2003, 21:52
Ja za zagospodarowanie i adaptacje projektu 2000 tys..Szczecin
Teska

Budułaj
09-01-2003, 18:28
Najswieższe wiadomości o cenach to: 800zł brutto za adaptacje projektu Daniela -Archipelag do warunków działki, projekt szamba, zmiana podłogi z jednopoziomowej na dwupoziomowa, likwidacja kominka zewnętrznego, drobne zmiany w wentylacji.

Kisiel
13-01-2003, 14:28
Witam!

Adaptacja projektu gotowego D24 (bardzo duzo zmian) + projekt zagospodarowania dzialki (studnia, oczyszczalnia, zbiornik na gaz itd.) w Warszawie - 600 PLN, tydzien czasu.
Ale warto wczesniej wiedziec, czego sie oczekuje od architekta, a najlepiej to narysowac.
pozdr!

Kisiel

agi
14-01-2003, 18:50
Za zmianę nachylenia kąta dachu, dobudowanie dwustanowiskowego garażu i zmiany wewnątrz dotyczące przesunięć instalacji i zamiany przeznaczenia jadalni na kuchnię 2000. Może przepłacam?Agi-Szczecin

winston
19-01-2003, 06:10
U mnie za doprojektowanie drugiego komina(kotłownia olej), projekt zagospodarowania działki, zjazd z drogi na działkę, przydomowa oczyszczalnia ścieków,wszystkie uzgodnienia złożenie dokumentacji do starostwa - czyli wszystko co było potrzebne do pozwolenia na budowę zrobił jeden człowiek, który jest kierownikiem mojej budowy. Za wszystko wziął 600 zł bez fakturki.

winston
19-01-2003, 06:19
Za wczesnie wcisnąłem ENTER. To w Mińsku Mazowieckim.
Ponieważ mieszkam w WAWIE, to pytałem też i tu. W internecie zgłosiłem gdzieś na stronie chęć zlecenia takiej usługi jw. Zgłosił się Pan polecany przez - jeżeli pamięć mnie nie myli MURATORA. Pan jak mi zaserwował "cyferki" oczywiście z fakturą , to myślałem, że podał mi swój numer telefonu, a nie cenę usługi dokładnie takiej jak napisałem wyżej. Wiecie ile chciał ten "miłośnik piękna"? 2900 zł. + VAT.
Gdyby to była zima to rozumiem facet się przeziębił i ma gorączkę. Ale to pełnia lata - chyba, że miał udar.
Pozdrawiam.:lol:

krotosz
22-01-2003, 13:49
Cześć pyzia.
Niedawno kupiłem działkę też w okolicach Poznania ( gm. Kórnik) i jestem zainteresowany, na ile w końcu udało Ci się wytargować projekt zagospodarowania terenu i co w to wchodzi. Interesuje mnie pzd+ projekty przyłączy ( woda, gaz, prąd), i czy architekt załatwiał to kompleksowo ( uzgodnienia w ZUD-zie, mapka aktualizowana, pozwolenie itp.). Jeśli masz jakieś ciekawe namiary, to byłbym zainteresowany. Z góry dziękuję.
Łączę sie w bulu wszystkich wyzyskiwanych.

marian1
24-01-2003, 11:15
Adaptacja adaptacji nierówna. Ja chcę przestawić ścianę szczytową i dorobić nową piwniczkę i wychodzi mi, że musiałbym zapłacić mniej więcej tyle ile za projekt indywidualny (tj. ok. 90 zł. za metr pow. mieszkalnej)
Pozdrawiam. Marian1

pyzia
29-01-2003, 12:46
Zdecydowałam się w końcu wydać to 1000 PLN na adaptację. Zrobi ją polecony architekt. Powiedział mi o instytucji Izba Architektów czy coś takiego i o płacach minimalnych... Za to podejście ma naprawdę profesjonalne. Zaraz rwał się aby obejrzeć działkę (wysoki poziom wód gruntowych), zaproponował inne schody bo te w projekcie - (podobno)strome i małe; wypatrzył zbyt "grubą" więźbę jak na potrzeby projektu i kilka innych tematów, których my jako niezwiązani z branżą zupełnie nie przemyśleliśmy. Za takie podejście to mogę płacić. Tym bardziej, że podzielił pracę na tematy konieczne do naniesienia "na potrzeby pozwolenia" i do zrobienia ASAP, a reszę na później (zapłata w dwóch ratach). I to rozumiem! :razz:
Jakby co służę namiarami na privie (Poznań)

don
09-02-2003, 07:20
projekt przylacza wodnego , projekt zagospodarowania dzialki ,adaptacja projektu gotowego , projekt budynku gospodarczego (architekt ma gotowce ), projekt przydomowej oczyszczalni sciekow , pan ten zalatwia wszystkie niezbedne formalnosci oddaje gotowe pozwolenie na budowe
wszystko za 800 zl !!!!!!!
woj slaskie

11-02-2003, 16:56
No to mnie aż głupio, bo mam znajomego architekta. Zrobił adaptację i dodatkowo projekt szamba. Zapłaciłem mu dobrą flaszką, bo kasy nie chciał. Nie wiedziałem, że to tak drogo kosztuje. Chyba postawię mu drugą.

14-02-2003, 07:33
Za projekt Koliba z Archetonu 1100, za adaptacje (umieszczenie kotlowni pod schodami, zmiane stolark na typowa + dwa nowe okna - dwa w garazu) projekt przydomowej oczyszczalni i plan zagospodarowania 550. Piotrkow Trybunalski

agamon
22-02-2003, 12:37
Szkoda ze Lublin nie jest na Ślasku :smile:

viator01
13-03-2003, 09:44
Rzeszów - adaptacja, plan zagospodarowania, załatwienie uzgodnień - 1400 zł, każdy projekt przyłącza - 300 zł

caleb
15-05-2003, 10:14
Witam,
Jestem popierwszej rozmowie z architektem.
Gość chce ode mnie 1500 zł, w ramach tego jest Projekt zagospodarowania działki,uzgodnienia z ZE, ZG, ZWiK, ZUDP,zgoda na wjazd na działkę + zgody na przyłącza, adaptacja budynku do warunków działki, chodzenie za projektem wod- kan i gazowym,oraz koordynacja całości zagadnienia do uzyskania pozwolenia na budowę.
O zmianach w projekcie domu nie rozmawialiśmy, bo na razie nie planujemy.
Czy to dużo, czy mało, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Wowa
19-05-2003, 15:39
Jestem na podobnym etapie załatwiania spraw formalnych. Za adaptację architekt zgodził się na 700 zł. Zgoda na przejazd przez sąsiednią działkę załatwiona notarialnie (był to jeden z punktów aktu notarialnego przy zakupie działki) 100zł+Vat. Wnioski o przyłacza, wyciągi mapy zasadniczej to kolejne ok.100zł. Pozdrawiam

Bartt
19-05-2003, 19:03
5 tys. za projekt indywidualny, bez projektów przyłączy (350zł).
Uważam, że warto, bo spotykaliśmy się już wielokrotnie, i dopiero po 8-10 tyg mogłem stwierdzić, że koncepcja mi odpowiada w pełni. :grin:
Za projekt katalogowy zapłacisz 1500 + kolejne 1500-2000, a nie będziesz miał przekonania, że już wszystko masz obgadane

28-05-2003, 09:31
:grin:

Gosc123
28-05-2003, 14:40
Za adaptację, zmiany w projekcie, projekt budynku gospodarczego (według przedstawionych dokładnych wskazań) oraz wszystkie uzgodnienia (prócz gazu, bo nie zakładam) - słowem pozwolenie mam tylko odebrać z urzędu - 2700 + VAT

Bartt
29-05-2003, 10:08
Jeśli anonim od ":grin:" jest tym kim myślę to niech się bierze do roboty, bo czekam na szczegółowe rozwiąnia konstrukcyjne :grin:
Pozdrawiam Pawle :wink:

pyrka
29-05-2003, 18:36
Projekt robiony na zamówienie. Projekt konstrukcji, instalacje i obliczenia c.o., instalacje gazowe i schemat ideowy inst. elektrycznej wraz z zagospodarowaniem działki i załatwieniem formalności w urzędzie 6500,- brutto.

gg
30-05-2003, 08:06
Adaptacja projektu, niewielkie zmiany tj. przestawienie garażu i projekt zagospodarowania działki kosztowały mnie 1400 netto, do tego projekt szamba 150 i sam projekt 1500zł. Czyli w sumie 3050zł.

gg
30-05-2003, 08:08
Adaptacja projektu, niewielkie zmiany tj. przestawienie garażu i projekt zagospodarowania działki kosztowały mnie 1400 netto, do tego projekt szamba 150 i sam projekt 1500zł. Czyli w sumie 3050zł.

AgnesK
03-06-2003, 22:05
Jestem na etapie poszukiwań architekta do adaptacji (mamy upatrzony proj. gotowy). Na razie najtańszą ofertę znaleźliśmy za 2000 netto (łącznie z proj. przyłączy, ZUDem) (Jelenia Góra). Nie rozumiem, i wkurza mnie to, że gdzieś indziej w Polsce można mieć to samo za wiele mniej. A jeśli chodzi o proj indywidualny to taki o jaki nam chodzi (ok. 100 m2 po podłodze, poddasze użytkowe, prosty dach + garaż w bryle) chcą u nas 13.000-15.000. Jak bym miała możliwość kupna proj. indywidualnego za 3000 to zrobiłabym to na bank. :-?

pyrka
05-06-2003, 14:08
Agnesk, w Poznaniu jest to możliwe, ale tylko konstrukcje , bez instalacji. Instalacje nie są wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę.

AgnesK
05-06-2003, 20:44
Dzięki Pyrka, wezmę pod rozwagę. Urlop blisko, można się przejechać do Poznania.

Teska
06-06-2003, 06:47
ja za projekt gotowy płaciłam 1300 zł...cała reszta razem z pozwoleniem na budowe, projektami agregatu, itp...kosztowało dodoatkowo 4 tyś..

07-07-2003, 12:15
Jezeli nic nie zmieniasz, a jest to tylko formalnosc, zaplacisz 800-1000 zl., jezeli wprowadzasz duzo zmian i projekt coraz bardziej robi sie "projektem na zamowienie " a nie gotowym to 2000-3000.
Pozdrawiam H.

Alinaa
22-07-2003, 06:53
Witam wszystkich,
Zamierzam wkrótce zakupić projekt wymarzonego domku.... Miły pan architekt stwierdził, może wprojektowac dom w działkę, zrobić projekt przyłączy na działce itd za jedyne 1.700 zł. Zastanawiam sie - chyba każdy porządny instalator wykonuje projekt tego co będzie instalował (woda, prąd)? Czy nie wychodzi taniej? Dom wpasuje geodeta... No... za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzić... Może powinnam jednak miec projekty instalacji już z projektem domu, czyli zapłacić te 1.700 zł zanim ruszę dalej, np. po uzgodnienia do wodociągów i elektryków... Macie jakiś pomysł?

Klaudia
22-07-2003, 07:13
Zazwyczaj jest tak, że architekt współpracuje z branżystami. Jeżeli za te 1700 zł zaadoptuje Twój projekt, to oznacza, że wszystkie te projekty również. Poza tym projekty instalacji najczęściewj zawarte są w projekcie typowym, który zapewne zakupisz.
Dowiedz się dokładnie u architekta co ma na myśi i co obejmuje ta cena.

22-07-2003, 07:14
Alinaa
Opłata 1700zł o której mówi architekt to prawdopodobnie dostosowanie typowego projektu do konkretnej działki na której będziesz budować. Za same projekty przyłączy woda, gaz, prąd, kanalizacja itd. 1700zł to jest barzdzo niewielka kwota. Za projekt tylko pojedynczego przyłącza np. energetycznego kwoty kształtują się na poziomie 900...2000zł z zależności od warunków lokalnych do tego jeszczeopłaty za mapki ZUD i inne bzdety. Następne sprostowanie geodeta nie ma nic wspólnego z "wpasowaniem" domu w działkę. Jak będziesz miała projekt zagospodarowania terenu to znaczy plan dzialki z naniesionymi budynkami to na etapie budowy zatrudniasz geodetę aby wytyczył w terenie budynek. Budowa przyłączy na działce to osobne inwestycje i zwykle wymagaja osobnych pozwoleń na budowę. Moim zdaniem dobrze się dowiedz za co architekt chce te 1700zł i co jeszcze będziesz musiała opłacić we własnym zakresie aby dostać pozwolenia na budowę przylączy.
Pozdrawiam

inwestor
22-07-2003, 07:18
sorry to byłem ja.

qbrakus
22-07-2003, 07:38
Mojego kolegę kosztowało to 2600 ale wchodził w grę jeszcze projekt dojazdu do działki. Ja zamknąłem koszty w okolicach 800 zł ale mam znajomych budowlańców, którzy za przysłowiową flaszkę zrobili mi projekty i pokierowali sprawami w starostwie.

siewonka
22-07-2003, 08:23
Z tego co wiem to projekt przyłącza prądu robi tylko i wyłącznie energetyka a nie architekt i to im się płaci tak samo pozwolenie na budowę przyłącza energetycznego załatwiają sobie sami przynajmniej tak jest u nas i ze wszystkim kosztuje to jakieś 2.700.
Lepiej dobrze się dopytaj co ma na myśli ten architekt.
Projekt przyłącza wody zrobiła nam pani z wodociągów i razem z przygotowaniem papierów na ZUD mapki itd kosztowało to 350 zł.
A tak czy inaczej mapki od geodety musisz kupić i tego architekt ci nie załatwi.

dobrzykowice
22-07-2003, 08:52
trochę balaganu jest w Twoim poście, postaram sie go troche usystematyzować :)
Zamierzam wkrótce zakupić projekt wymarzonego domku.... Miły pan architekt stwierdził, może wprojektowac dom w działkę,
... czyli zrobić projekt zagospodarowania terenu czyli umiejscowienie na twojej dzialce domu, budynków gospodarczych, ogrodzenia ew studni itd

zrobić projekt przyłączy na działce itd za jedyne 1.700 zł. Zastanawiam sie - chyba każdy porządny instalator wykonuje projekt tego co będzie instalował (woda, prąd)? Czy nie wychodzi taniej?
instalator jak sama nazwa wskazuje WYKONUJE instalacje na bazie gotowego projektu ale w żadnym wypadku tego projektu nie tworzy !!!

Dom wpasuje geodeta...
... ale na podstawie projektu zrobionego przez architekta, inaczej mówiąc geodeta "przenosi" wymiary z projektu na rzeczywistą dzialkę
No... za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzić... Może powinnam jednak miec projekty instalacji już z projektem domu, czyli zapłacić te 1.700 zł zanim ruszę dalej, np. po uzgodnienia do wodociągów i elektryków... Macie jakiś pomysł?
tak jak ktoś już wyżej napisal najprawdopodobnie ów archtekt wspólpracuje z odpowednimi osobami co ma swoje zalety bo niejako hurtem zalatwiasz rzeczy które i tak trzeba zalatwic, cena rzeczywiście nie jest wygórowana, na wszelki wypadek wypytaj sie w okolicy ile by kosztowalo zrobienie tych projektów osobno

hippo
22-07-2003, 14:06
Alinaa,

zgodnie z nowym prawem budowlanym nie potrzeba uzyskiwać decyzji na budowę przyłączy tylko zgłoszenie.

Gienio
22-07-2003, 14:12
Hippo

Czy możesz rozszerzyć swój ostatni post do Aliny? :lol:

Gienek

hippo
22-07-2003, 14:28
Gienek,

odszukaj Dz. U. Nr 80 z 2003 roku, poz. 718
tam znajdziesz ustawę z dnia 27 marca 2003 roku o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz o zmianie niektórych ustaw.

Dokładnie w art. 29 ust. 1 pkt 20 ww. ustawy brzmi:

"Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
- przyłączy do budynków : elektroenergetycznych, wodociągowych,kanalizacyjnych, gazowych, ciepłowniczych i telekomunikacyjnych'

dalej,
art. 30 ust. 1 pkt 1
"zgłoszenia właściwemu organowi wymaga: budowa , o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1-3 i pkt 5-21

natomiast jakie dokumenty musisz przedstawić i dostarczyć przy zgłószeniu budowy przyłączy zawiera art. 30 ust. 1 pkt 2-5

Piotr[/u]

redek
22-07-2003, 15:00
Ale chyba tak czy siak do zgloszenia potrzebny jest projekt przylaczy, ktory musi byc naniesiony na plan zagospodarowania dzialki przez osobe uprawniona (najczesciej architekta)

AGA ZALESIE
22-07-2003, 21:57
Według mnie robi cie w konia. Projekty instalacyjne są zawarte w planie typowym. Ja robiłam adaptacjęplanu typowego plus projekt szamba i kosztowało mnie to razem 800 zł.
plany przyłączy robi sie oddzielnie, prądu energetyka, gazu gazownia itd i niestety za to płacisz oddzielnie. Moze nastąpiło jakies niezrozumienie tematu z Twojej strony. Ja poczatkowo zupełnie nie wiedziałam o czym do nie mówia i kilka razy sie nadziałam.
Nie wiem z kąd jesteś. Babka która dla mnie robiła adaptacją jest z Góry Kalwarii w mazowieckim. Jest tania i dobra. Służe namiarem

{Pozdrawiam

krzyss
23-07-2003, 00:13
Aga poproszę namiar na w/w Babkę :D

AGA ZALESIE
24-07-2003, 20:19
Oto namiar:
Babka nazywa się Śmietańska. niestety nie podam Ci jej adresu ponieważ zawsze jeżdziłam do niej na pamięć. jej domowy numer telefonu ( dzwonić trzeba wieczorem ) to 0 48 661 16 10.
Ona ma równiez swoje projekty. Jej mąż bierze nadzory. Oczywiście musisz się z nią targować jak z każdym.

Pozdrawiam

09-08-2003, 19:38
ileee? :o :o . Mi "znajoma" za adaptację krzykneła 1000 +garaż 400. A pozostałe projekty to: wod-kan 1100, elektryk 800. nie wiem czy mam ich rozstrz....ć czy szukać dalej. targowałem sie ale twierdzą że niżej nie mogą zejść bo podobno doszło im teraz dużo roboty po 11 lipca. :evil:

Jimek
09-08-2003, 23:17
Ja za projekt wody i gazu dałem 1500 PLN, gmina Ożarów Mazowiecki
a za projekt przył. energ. też ludziki śpiewają ok. 1500 PLN

KasiaA
10-08-2003, 09:58
Za adaptację projektu 700 zł
Adaptacja + poszerzenie budynku + zmiana stropu z drewnianego na żelbetowy + wprowadzenie dodatkowych ścian konstrukcyjnyxch 1500

Budowa domu /od fundamentów po dach - 20 000 Tarnów /spzęt ekipy, bez wyżywienia, zaopatrzenie w materialy - inwestor/

Jayer
11-08-2003, 12:31
Pierwszy projekt:
za adaptacje dalem 500 pln. Gosc wzial projekt, a oddal juz z pozwoleniem i wszystkimi bajerami po 7 dniach.
Drugi projekt:
za adaptacje dalem 700 pln. Ale musialem juz sam jezdzic i zalatwiac (od reki mi podmienili).
Uwaga: Ten sam gosc, ta sama robota, w odstepie mniej wiecej roku.

chrul
17-11-2003, 10:02
Proszę podpowiedzcie ile będę musiał zapłacić architektowi za :
- ulokowaniu domu na mapce
- drobne zmiany w projekcie
- projekt przyłączy ?
--------------------------------
GG 1046656
[email protected]

Karolina Batka
28-11-2003, 11:54
Ja zapłaciłam 800zł za narysowanie na geodezyjnej domu i zmianę wielkości okien. Dodatkowo za każdą zmianę 50 zł np. wyburzenie ścianki, zmiana miejsca drzwi.

asia1997
28-01-2004, 12:19
Czy gotowy projekt musi przejść jeszcze jakąś adaptacje? Jestem zupełnie zielona w tym temacie.

A jeżeli tak to ile chce taki architekt?

jarpol
28-01-2004, 13:14
okolo 1500 pln

28-01-2004, 13:39
ale ja pytałam czy to konieczne?

mbz
28-01-2004, 14:21
Tak, bo trzeba adaptowac projekt do warunkow na dzialce.

Tomasz M.
28-01-2004, 14:28
Chyba są dwie rzeczy:
1) projekt zagospodarowania działki z zaznaczonym obrysem budynku - robi to architekt i to na pewno jest konieczne do pozwolenia (przynajmniej było pół roku temu) - podobno w Warszawie to kosztuje w granicach 1500 PLN (nie sprawdzałem sam, bo zamawiałem projekt indywidulany obejmujący całość)
2) proponowane przez inwestora zmiany w samym projekcie budynku (np. zmiana technologii, otworów okiennych) - prawie zawsze jakieś są, ale nie muszą być - koszt może być różny, zależnie od przypadku.

mbz
28-01-2004, 15:01
To, o czym pisze Tomasz M. to jest w ogole cos innego.
Chyba zle sie wyrazilam (malo precyzyjnie) w pierwszym poscie. Adaptacja jest konieczna, bo trzeba projekt dostosowac do warunkow dzialki, i nie chodzi tu tylko o projekt zagospodarowania terenu, ale takze o zgodnosc z ogolnym planem zagospodarowania przestrzennego i warunkami zabudowy (jesli sa).

rafalg
28-01-2004, 22:57
Projekt nie musi być adaptowany (lub w znikomym zakresie), jeżeli działka ma idlane parametry - takie jak na papierze rchitekta:" płaska, równa, etc. Tak się nigdy nie zdarza, a do tego sam inventro ma zasze dużą listę życzen do zmiany w projekcie.

asia1997
03-02-2004, 16:39
biuro projektów za adaptacje projektu chce 1400 zł.
Zanosze projekt i inne dokumenty i przychodze po pozwolenie na budowę.
Czy to dobra cena?

wojciaszek
04-02-2004, 22:25
w lublinie za adaptacje bez przyłączy chcą ok,2000 zł

Macieii
04-02-2004, 22:46
Przy okazji mojego projektu gotowego Pani Architekt wymieniła dwa elementy obowiązkowe adaptacji:

1. Dostosowanie do warunków miejscowych - z obowiązkową weryfikacją posadowienia (czyli sprawdzenie czy fundament pasuje do rodzaju gruntu).
2. Plan zagospodarowania działki - czyli umiejscowienie chałupy + przyłącz + dróg + śmietników i czego tam jeszcze

Opcją są

3. Modyfikacje projektu

Pozdrawiam

AnetaS
06-02-2004, 13:58
Adaptacja projektu, projekt zagospodarowania terenu, projekty przyłączy oraz 3 odwierty geotechniczne kosztowałay mnie 2300.
Po mojej stronie była:
mapa do celów projektowych 500 zł
opłata za uzgodnienia ZUD 200 zł
oraz mapka do przeprowadzenia z gruntu rolnicznego na budowlankę 350 zł.
Dzisiaj złożyłam wniosek o pozwolenie na budowę.
Aneta

Darek Opole
11-03-2004, 21:11
Witam!
Czy możecie powiedzieć ile trzeba dać za adaptacje projektu gotowego, bez przeróbek?
Czy projekty przyłączy też trzeba robić u architekta?
Zaśpiewał sobie po 600zł od jednej instalacji.

tommi5
11-03-2004, 21:58
To zależy w jakim regionie Polski mieszkasz, ceny są naprawdę różne. Polecam wątek :
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22878

Darek Opole
11-03-2004, 22:19
Dzięki za link.
Mi dziś architekt za adaptacje bez zmian
(załatwia pozwolenie na budowe itp.) zaśpiewał 2500 + po 600 za projekt przyłącza (każdego).
Dużo czy nie?

tommi5
11-03-2004, 22:37
Wydaje mi się, że to bardzo dużo :o
Ja zapłaciłem 2000, ale w tym już był projekt wszystkich przyłączy.
Chyba trochę przesadził :roll: :o
Rozejrzyj się jeszcze i popytaj, odwiedź forum regionalne w Klubie Budujących, tam na pewno ktoś Ci odpowie jaki to koszt w twoim regionie.

mik99
11-03-2004, 22:44
Kupiłem projekt z kolecji Muratora poszukałem Młodego Architekta, któremu kasa się przyda, a mnie niższą ceną może uratować.

Znalezłem szybko:
- wyrysował mi projekt garażu bo też buduję jako drugi budynek (3 egz);
- zaadoptował mi te dwa budynki na działce (3 egz);
- projekt ogrodzenia dołączyć musiałem, zrobił;
- projekt szamba;

wszystko złożył i oprawił za 1350pln.

mik99
11-03-2004, 22:49
A dodam tylko, że cała sprawa przecięż pod Warszawką się działa :lol: (te ceny):lol: :lol: i zabrało mu to dwa tygodnie.

Studnia własna- projektu nie trzeba
Elektrownia- projektu od Ciebie nie wymaga.
Gaz- jeśli masz to projekt zrobić musisz, ale tego architekt nie zrobi, chyba...

powodzenia :wink:

Iwona G
18-03-2004, 07:13
architekt za adaptację, drobna zmiana: bez wyliczanek,
do pozwolenia na budowę zawolał 4000, a drugi 3000 PLN

no i geodeta za kompleksową usługe 2000 może będzie bonifikata?

dopierozaczynam
26-05-2004, 20:00
Dzień Dobry
Piszę pierwszy raz bo jak widać dopiero zaczynam walkę.
Udałam się do architekta (w gminie siedzi i dorabia) z projektem i powiedział mi że za adaptację projektu domu małego i garażu oddzielnego i wpisanie- usytuowanie na mapie geodezyjnej chce 1700zł
Proszę napiszcie czy to nie za dużo? aha jestem z okolic Wrocławia
pozdrawiam wszystkich :wink:

Pagin
26-05-2004, 20:08
Witam,
Za adaptacje projektu, plan zagospodarowania oraz przeprojektownie stropu Teriva na monolityczny dalem (przyszlemu kierownikowi budowy) 800 zl. Pomorskie, maj 2003
Pozdrowienia

wg
26-05-2004, 20:36
To dużo. Ja pod Warszawą za to samo zapłaciłem 700 zł.

26-05-2004, 21:42
Dzień Dobry
Piszę pierwszy raz bo jak widać dopiero zaczynam walkę.
Udałam się do architekta (w gminie siedzi i dorabia) z projektem i powiedział mi że za adaptację projektu domu małego i garażu oddzielnego i wpisanie- usytuowanie na mapie geodezyjnej chce 1700zł
Proszę napiszcie czy to nie za dużo? aha jestem z okolic Wrocławia
pozdrawiam wszystkich :wink:
Witaj!
Ja z Krakowa, ale Wrocławianin z urodzenia. Mój architekt za podobną sprawę zażyczył sobie 1300PLN
Pozdrawiam i powodzenia w budowaniu!
Przemo

dryblasy
26-05-2004, 21:42
Wyśli go w kosmos,
z żona za takową pracę zapłaciliśmy pani Architekt 900 zeta w zeszłym roku, dodatkowo oprócz zagospodarowania działki przeprojektowała poddasze i dorobiła schody.
pozdrawiamy Ania i Dawid zaraz po starcie w piątek wstają mury.

niciacia
27-05-2004, 04:39
Moim zdaniem to też za wiele, ode mnie chciał za "byczą" akceptację 900 złotych.

MarcinBialezyn
27-05-2004, 05:41
Witam,

ja płaciłem za adaptację i plan zagospodarowania 1100zł. W sumie w projekcie za dużo nie zmieniał, tylko przeliczył fundamenty na warunki miejscowe
Wielkopolska

MarcinBialezyn
27-05-2004, 05:42
Witam,

ja płaciłem za adaptację i plan zagospodarowania 1100zł. W sumie w projekcie za dużo nie zmieniał, tylko przeliczył fundamenty na warunki miejscowe
Wielkopolska

dopierozaczynam
27-05-2004, 06:58
Bardzo dziękuję za Wasze głosy, wydawało mi się to trochę dużo liczyłam ok.1 tys., pewnie urzędnik zobałych blondynkę i stwirdził, że można mnie naciągnąć, ale dzięki Wam się nie dam. Jeszcze raz dziękuję!

Kunze
27-05-2004, 07:45
A dlaczego idziesz tylko do jednego architekta? Tylko jeden jest w Twojej okolicy? Architekci sa cwani - Ty sama tego nie zrobisz, wiec niektórzy licza sobie jak za zyto. Poszukaj innego, ale za duzo mu nie mow. Powodzenia!

BK
27-05-2004, 08:12
Zdaje się że mylimy dwie rzeczy:
1. sama adaptacja na działkę
2. adaptacja plus projekty przyłączy i ew. składanie przez architekta papierów o pozwolenie
Cena 1700 za 1. to ZDECYDOWANIE za dużo
Ale jeśli w cenę 1700 zł wchodzi adaptacja plus projekty przyłączy i np. bieganie architekta za papierami, pieczątkami, i składanie przez niego wniosku o pozwolenie - to jest OK.
Przyłącza trzeba liczyć za 300-500 każde czyli np. woda, prąd, gaz, kanaliza - wymaga już 900 - 1500 zł albo i więcej, musisz mieć jeszcze pieczątkę kominiarza więc jak architekt ci to wszystko zapewni w cenie 1700 zł to się bardzo opłaca - bardziej niż gdybyś miał sam wszystko załatwiać. Ja płacę 1700 - uważam że to dobra cena - i mam adaptację, projekt przyłączy (szambo, posadowienie zbiornika z gazem na działce, projekt przyłącza wodnego) i architekt składa papiery do starostwa. Oprócz tego umówiłam się na jekieś gratisowe konsultacje - porady co do ogrodu czy wnętrza - oczywiście bez projektu, ale jest to też coś co kosztuje a ja mam w cenie. No i mam pewność co do przepisów - bo architekt wszystko sprawdza w urzędach, a one się zmieniają, nie muszę sama pytać.
Zobacz jeszcze czy architekta który będzie ci robił adaptację interesuje cokolwiek poza papierami i konstrukcją - czy jest w stanie coś doradzić, odradzić np. jeżeli chodzi o ustawienie okien, kominka etc. - wielu po prostu takie rzeczy nie obchodzą. Jeśli tak to szukaj innego.

Kunze
27-05-2004, 08:52
Jak pisałem wczesniej, architekci sa cwani. Architekt ma obowiazek wykonac projekt i wszelkie czynnosci zgodnie z art. 20 Prawa budowlanego. Jezeli wykona wszystkie te czynnosci, min. jak pisała BK i jeszcze Ci doradzi (jak człowiek) to go wez, a jak nie to szukaj innego. To ze on(a) ma wiedze i uprawnienia, nie oznacza, ze tylko do tej konkretnej osoby mozna sie zwrócic z robota.
WSZYSTKO ZALEZY OD NASZEGO PODEJSCIA, JEZELI JESTES TWARDA TO ONI ZMIEKNA.

miwol
27-05-2004, 09:23
A może, skoro ten architekt jest "z urzędu", to w cenie liczy również załatwienie mapy do celów projektowych? Spotkałem się z taką ofertą, gość miał swojego geodetę i proponował całość. Ja ostatecznie za adaptację + owo "posadowienie na działce" + projekt przyłączy, szambo, baniak z gazem + zalatwienie w urzędach dałem 1150 zł netto, przy czym była w tym nawet opinia rzeczoznawcy p.poż. (wymagana dla instalacji gazowych).

A cóż to za gmina, ta Twoja? Moja - Oława, możesz jeszcze zamienić działkę :D :D

Witaj pośród budujących Wrocłąwiaków!

BK
27-05-2004, 09:29
miwol,
twoja cena była naprawdę niesamowita, ale niestety we Wrocku trochę drożej.
Tak jak pisali wyżej - ludzie płacą ok. 1000 zł za jedynie adaptację na działkę bez zmian w projekcie. Ze zmianami wymagającym przeliczeń konstruktora jest drożej.
No i te przyłącza - jak sam załatwiasz zawsze jest drożej, a to duża wygoda nie musieć się o to martwić i biegać za pieczątkami.

Vas
27-05-2004, 16:27
miwol,
twoja cena była naprawdę niesamowita, ale niestety we Wrocku trochę drożej.


Hmm, po wstępnej rozmowie z moim przyszłym architektem wygląda to tak: projekt indywidualny domu + przyłącza (elektryka, kanaliza gminna, woda ze studni) +adaptacja, czyli po prostu pozwolenie do ręki za ok 3 tys zl.

Widziałem ostatnio jeden z jego projektów już w trakcie prac wykończeniowych i nie miałem większych zastrzeżeń jako laik, a układ pomieszczeń wręcz mi się podobał (dom pod wynajem z kilkoma niezaleznymi mieszkaniami)

Jeśli rzeczywiście skończy się w okolicach tej kwoty to myślę, że będzie to całkiem przyzwoita cena.

tomjot
16-06-2004, 15:52
Witam,
Odgrzebuję ten temat bo nie wszystko jest dla mnie jasne w moim przypadku. Kupilem dzialke pod szeregowiec razem z projektem (dom w projekcie jest nawet wrysowany w konkretna dzialke, z jakimis zarysami chodnika, zieleni na dzialce, itp.). Czy w tym przypadku trzeba robic adaptacje? Czy jesli bym chcial ewentualnie wniesc jakies zmiany do projektu musze uderzyc do architekta, ktory robil projekt (jest ostemplowany prawami autorskimi, itp.). Co z mediami - mam np. na dzialce skrzynke energetyczna.

Wojtek62
16-06-2004, 16:20
tomjot
a ile czasu minęło od czasu kupienia?

tomjot
16-06-2004, 17:08
Od 'mojego' kupienia niedlugo bo 1,5 miesiaca; natomiast dzialki byly dzielone i projekty robione jakies 3 lata temu.

Wojtek62
16-06-2004, 17:17
czyli kupiłeś działkę a z lewa i prawa są już domy, Ty się musisz wbić między nie?

tomjot
16-06-2004, 17:40
Nie do konca - z jednej strony rozpoczeta budowa; z drugiej strony dzialka siostry i szwagra - chcemy budowe poprowadzic rownolegle :D

Wojtek62
16-06-2004, 17:57
to cała procedura przed Wami, wszelkie ustalania, warunki zabudowy, uzgodnienia.
projekt musisz zaadaptować do uzyskanych warunkw a zmiany możesz ustalić z architektem jeśli nie wpływają one na konstukcję i wygląd budynku, który Ci zaadaptuje do działki - może to być również autor projektu.
ale najpierw pogadaj z autorem - może bedzie to jakiś fajny architekt i wszystko pomoze Ci załatwić
powodzenia

Agnieszka1
25-06-2004, 13:44
Czy gotowy projekt musi przejść jeszcze jakąś adaptacje? Jestem zupełnie zielona w tym temacie.

A jeżeli tak to ile chce taki architekt?


Oj kto te odpowiedzi pisze - wszystko nie tak
Adaptacja projektu gotowego musi byc!!!!! zawsze!!!!!
W ramach adaptacji projektant nanosi wszystkie zmiany jakie chcesz - oczywiscie jesli sa zgodne z obowiazujacymi przepisami. Na niekture zmiany musi sie zgodzic biuro projektowe w ktorym kupilas projekt ( np. na zmiane wielkości okien itp.)
W ramacha adaptacji musisz dostarczyc projektantowi mapke do celow projektowych ( geodezja).
Adaptacji podlegaja tak rzuty budynkow jak i przylacza
Kwota dla projektanta jest uzalezniona od tego co od niego wymagasz, czy robi tylko adaptacje czy zalatwia za ciebie cala dokumentacje poczawszy od wystapienia o warunki zabudowy, wszystkie uzgodnienia, warunki przylaczy zudy i td. az dopozwolenia na budowe.
Ja zanioslam projektantce projekt gotowy i swoje dane personalne no i oczywiscie powiedzialam jakich zmian oczekuje w projekcie .
Projektantka mi zalatwia wszystko sama - ja za 3 miechy przychodze po pozwolenie na budowe - nie nawidze urzedow wiec zostawiam to jej.
Za wszystko place 2800 + cena za mapke geodezyjna ( to akurat mam za darmo - rodzice sa geodetami) . Pozdrawiam , pa:):)

Wojtek62
25-06-2004, 21:34
Agnieszka1
wszystko co napisałaś jest w poprzednich wypowiedziach, więc nie pisz
że poprzednie odpowiedzi są wszystkie nie tak.
jak juz jestes taka precyzyjna to trzeba było dodac o upowaznieniu dla architekta jak wystepuje o warunki zabudowy dla Ciebie bo inaczej g... a nie pozwolenie dostaniesz

BK
27-06-2004, 07:33
agnieszka
ja płaciłam 1700 zł za adaptację na działkę plus projekty wszystkich przyłączy (gaz - rozprowadzenie po domu, posadowienie zbiornika z gazem, elektryka, woda - przyłącze wodne, podpis kominiarza czy strażaka, posadowienie szamba) razem ze zmianami - więźba, wyliczenia konstruktora, zmiana elewacji - to wszystko trzeba wyrysować.
Pani architekt za mnie występowała o wszystkie przyłacza i o pozwolenie.
My nie mamy z mężem czasu żeby biegać po fachowcach i urzędach więc woleliśmy dać pani architekt. A do tego za naprawdę niewielkie pieniądze będzie projekt ogródka.
Cena chyba OK?
Dużo niższa niż twoja - ty płacisz 2800 plus 1400 za projekt co daje ponad 4000 - za to już można mieć projekt indywidualny.
Aha - ja za mapkę do celów projektowych płaciłam ok. 400 zł

modulor
27-06-2004, 09:11
ale

Jolanta Marynowska
07-07-2004, 06:46
Trójmiasto
Adaptacja + projekt zagospodarowania działki
400 PLN

Gościu z Trójmiasta, czy mógłbyś dać namiary na tego architekta, który zrobił adaptację + projekt zagospodarowania działki za 400 PLN. Będę wdzięczna.

BK
07-07-2004, 07:49
Wrocław - Zmiany w projekcie gotowym, zalatwienie wszystkich formalnosci celem uzyskania pozwolenia na budowe w krotkim okresie czasu (jeszcze stara ulga budowlana) 3000 zł brutto faktura VAT.

1700 zł za adaptację, plan zagospodarowania działki, zmiany więźby, zmiany konstrukcyjne, elewacje etc. plus projekt posadowienia zbiornika gazowego i całej instalacji gazowej plus projekt szamba plus podpis strażaka plus podpis branżysty od elektryki (chyba) - wszystko do pozwolenia na budowę, nie musiałam chodzić po urzędach. Wszystko trwało ok 6-7 tyg.
Wrocław

bliss
26-07-2004, 22:19
Warszawa, adaptacja projektu z katalogu muratora D26aL (Rodzinny) - 2200 zł. Skusiłem się bo miał już ten projekt w wersji elektronicznej a dostał od nas długą listę proponowanych zmian. Nie wniósł nic nowego, rzuty wykonał poprawnie, ale na elewacjach i w konstrukcji wielu zmian już nie uwzględnił - w sumie zostawił parę baboli, mimo że całość zapakował bardzo profesjonalnie (teczka, opisy, wydruki, etc) :)

kwadrat
29-07-2004, 08:45
Pod Warszawą adaptacja +zmiany + projekt zagospodarowania terenu 500 zł

jarpol
29-07-2004, 08:51
adaptacja


Rzeszow i okolice woj. podkarpackiego 1000 pln telefon ponizej.

edi_s
16-08-2004, 23:57
projekt przylacza wodnego , projekt zagospodarowania dzialki ,adaptacja projektu gotowego , projekt budynku gospodarczego (architekt ma gotowce ), projekt przydomowej oczyszczalni sciekow , pan ten zalatwia wszystkie niezbedne formalnosci oddaje gotowe pozwolenie na budowe
wszystko za 800 zl !!!!!!!
woj slaskie
cześć. daj namiar na tego gościa.co prawda będę się budować pod warszawą ale w rybniku jestem co tydzień to bym do gościa puknęła.
zawsze to taniej niż w stolicy.Tu za niewielką adaptację krzyknęli mi 4500-5000 pln

edi_s
17-08-2004, 00:01
Pod Warszawą adaptacja +zmiany + projekt zagospodarowania terenu 500 zł
jeśli możesz to daj namiar na tego faceta.
za samą adaptację (przeniesienie garażu na inną stronę i co za tym idzie zmiana konstrukcji dachu) krzyknęli mi 4500-5000 pln.
będę ci bardzo wdzięczna.

sawa
12-10-2004, 18:00
Za projekt Koliba z Archetonu 1100, za adaptacje (umieszczenie kotlowni pod schodami, zmiane stolark na typowa + dwa nowe okna - dwa w garazu) projekt przydomowej oczyszczalni i plan zagospodarowania 550. Piotrkow Trybunalski
:D Ej ja jestem z Piotrkowa podaj mi namiary tego bardzo taniego pana lub pani proszę :oops:

sawa
12-10-2004, 19:04
Za projekt Koliba z Archetonu 1100, za adaptacje (umieszczenie kotlowni pod schodami, zmiane stolark na typowa + dwa nowe okna - dwa w garazu) projekt przydomowej oczyszczalni i plan zagospodarowania 550. Piotrkow Trybunalski
:D Ej ja jestem z Piotrkowa podaj mi namiary tego bardzo taniego pana lub pani proszę :oops:
Jeszcze jedno kupiłem działke i niewiem co dalej. warunki. pozwolenia czarna magia :cry:

archdesiX
12-10-2004, 23:43
:o

Wszystko kosztuje, przepraszam , komuś się wydaje , że 800 zł za stempelek i godzinę pracy to dużo ? , :

1. ukończenie ciężkich studiów na politechnice
2. wiele lat stażu do uprawnień budowlanych " czyli stempelek"
3. trudny egzamin przed komisją wojewódzką
4. własna działalność gospodarcza , opłaty zus i podatki
5. ciągłe pogłębianie wiedzy, znajomość zawsze aktualnego prawa i wielu kruczków aby przepchnąć sprawę w urzędzie
6 koszty opłat na rzecz Izby Inżynierów, SARP , koszty obowiązkowej polisy ubezpiczeniowej OC bez której już dziś nie można pełnić samodzielnej funkci w budownictwie
7. podpisanie się pod adaptacją czyli zgodnie z obowiązującym prawem wzjęcie odpowiedzialności za projekt typowy w całości , czyli ryzykowanie swoimi uprawnieniami .

Czy to jest dużo? I za jaką godzinę pracy? Taka adaptacja , nawet najprostsza to minimum 2 dni roboty i kolejny miesiąc mordęgi z urzędami i inwestorem.

I jeszcze coś o projektach typowych !
1. Inwestujecie dorobek całego życia. Jaką cenę osiągnie architektura z "gotowca" np z katalogu dom dostępny powiedzmy za 5 lat!? Nikt nie będzie chciał kupić takiego domu ponieważ każdy z nich ma okrojoną do granic możliwości estetykę , zero indywidualizmu , są brzydkie , podobają się jedynie dlatego, że są w granicy możliwości finansowych

2. Na pewno zapłacicie drożej za realizacje gotowca niż takiego samego projektu indywidualnego . I to już na etapie stanu surowego zamkniętego . I naprawdę bardzo dużo , wystarczy spojrzeć jak fachowcy obliczają zbrojenie stropu żelbetowego - czy przewymiarowanie zbrojenia o 480 kg stali jest w normie? Mówię tu o firmie bardzo znanej, sprzedają naprawdę dużo projektów a nieświadomi tego inwestorzy bulą bo tak jest w projekcie. To wszystko jest trochę zabawne
:evil:

mieczotronix
13-10-2004, 01:24
Co do dywagacji cenowych, to się zgadzam. Przesuniecie ściany na projekcie zajmuje więcej niż godzinę roboty. W końcu to do architekta klient przyleci z mordą jak się na piętrze komin nie pokryje z parterem itepe.
Ale co do projektów gotowych, to już chyba nie jest aż tak strasznie, jak piszesz:

1. Inwestujecie dorobek całego życia. Jaką cenę osiągnie architektura z "gotowca" np z katalogu dom dostępny powiedzmy za 5 lat!? Nikt nie będzie chciał kupić takiego domu ponieważ każdy z nich ma okrojoną do granic możliwości estetykę , zero indywidualizmu , są brzydkie , podobają się jedynie dlatego, że są w granicy możliwości finansowych

Ja sobie samochód też kupiłem brzydki, taki który podobał mi się jedynie dlatego, że był w granicy moich możliwości finansowych.
Oczywiście podoba mi się Porsche, ale nie postawię sobie go pod blokiem.
Kupiłem se cytroena i nie boję się. Za 5 lat przyjdzie go kupić ode mnie facet, któremu też się podoba Porsche, ale go na nie nie stać i weźmie mojego cytroena, bo co więcej można postawić pod blokiem.
Są dwa rodzaje klientów: ci bardziej zamożni i ci mniej zamożni. Ci bardziej zamożni będą interesować się rzeczami bardziej dopracowanymi, czy chodzi tu o samochód, czy o dom. Ale niezmiennie pozostanie grupa klientów zainteresowana rzeczami tańszymi.
Ty proponujesz tym biedniejszym, żeby teraz się szarpnęli na droższy projekt indywidualny, bo potem ci bogatsi nie kupią od nich ich domu



2. Na pewno zapłacicie drożej za realizacje gotowca niż takiego samego projektu indywidualnego . I to już na etapie stanu surowego zamkniętego . I naprawdę bardzo dużo , wystarczy spojrzeć jak fachowcy obliczają zbrojenie stropu żelbetowego - czy przewymiarowanie zbrojenia o 480 kg stali jest w normie? Mówię tu o firmie bardzo znanej, sprzedają naprawdę dużo projektów a nieświadomi tego inwestorzy bulą bo tak jest w projekcie. To wszystko jest trochę zabawne
:evil:
W końcu gotowce i projekty indywidualne robią ci sami architekci. Dlaczego ci sami architekci mieliby przewymiarowywać projekty gotowe i optymalizować indywidualne. Albo dlaczeo architekt robiący na fuchę optymalny projekt indywidualny miałby po porwrocie do firmy, gdzie siedzi na etat trzaskać przewymiarowane projekty. Na złość?

ps. ja mam projekt indywidualny

jarpol
13-10-2004, 08:19
[quote="archdesign.plI jeszcze coś o projektach typowych[/quote]


W wojewodztwie podkarpackim czyli w dawnym rzeszowskim pobieram za plan zagospodarowania dzialki , adaptacje projektu typowego , zbiorowka do pozwolenia na budowe tylko 1000 pln / klient sam chodzi po urzedach / jak otrzyma pozwolenie na budowe otrzymuje gratisowo oswiadczenie kierownika budowy do prowadzenia papierow budowy.

DwM
17-10-2004, 11:07
Ja za kompletna adaptacje z instalacjami zaplacilem 3000 netto
(byla jeszcze oferta za 2500netto).
Biuro znane i renomowane.
Powiem krotko. Do d..py z taka robota i daptacja. Zwykla panszczyzna.
Ceny narzucaja glupawe ograniczenia w dostepie do stempelka i tyle.
Mysle, ze gdyby placic za sprawdzenie projektu (tylko zagrozenia budowlane) kwote 1000zl przy wydawaniu pozwolenia i ewentualne odrzucenie projektu z uwagami to byloby normalnie.
A projekt, powinien miec prawo wykonac kazdy absolwent architektury jak tylko inwestora stac na kolejne 1000zl przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowe. Uprawnienia instalacyjne to tez jedna wielka lipa, bo i tak urzad musi przyjsc i odebrac.
Tylko niech nikt nie odpisuje ze to w trosce o inwestora te przepisy, bo mi jeszcze komputer od glupoty eksploduje.

archdesiX
17-10-2004, 11:46
przecież to jest proste, że największa mafia siedzi w Stowarzyszeniu Architektów Polskich oraz w Izbie Inżynierów. Dopuszczenie jak najmniejszej ilości osób do samodzielnego projektowania leży w ich jak najlepszym interesie. Zawód architekta to zawód zamknięty dla innych , spoza środowiska, nik t nie lubi sobie robić konkurencji pod nosem.
A jeśli chodzi o instalacje to wydaje mi się że płacić trzeba za przyłącza tych instalacji do budynku ( projekty indywidualne) bo instalacje wewnętrzne zg. z rozporządzeniem MsWiA nie są wymagane, mówiąc krótko projektowanie instalacji wewnętrznych podstawowych to głupota , pozostałość PRLu

Wytrych
20-10-2004, 12:29
Witam budujących,

Adaptację projektu, wrysowanie w mapkę oraz projekty przyłączy (prąd, woda, szambo) pani architekt wycenila na 3500 zł do rączki. Pani pracuje w gminie więc wynikiem jest otrzymanie pozwolenia na budowę bez specjalnych upierdliwości.

Napiszcie, warto zapłacić takie pieniądze, czy szukać taniej bo z pozwoleniem nie ma zwykle problemu ?

Lokalizacja Łódź, gdyby ktoś znał kogoś kto zrobi taniej proszę o namiary.

Budujemy batute z MTM STyl
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=16[/url]

kanadyjczyk
20-10-2004, 14:00
Powiedz, że poprosisz na negocjacje Kropiwnickiego, kobitka na pewno zmięknie :lol:

To zależy jakie zmiany chcesz zrobić w projekcie, za wykonanie planu zagospodarowania działki i paru przyłączy to jednak sporo.
W Łodzi ceny projektów woda 350 tyle samo podejrzewam szambo, prąd do pozwolenia na budowę to jedna kreska na planie zagospodarowania działki a resztę robi instalator przed wykonaniem przyłącza.

soba
20-10-2004, 16:45
Witam budujących,

Adaptację projektu, wrysowanie w mapkę oraz projekty przyłączy (prąd, woda, szambo) pani architekt wycenila na 3500 zł do rączki. Pani pracuje w gminie więc wynikiem jest otrzymanie pozwolenia na budowę bez specjalnych upierdliwości.

Napiszcie, warto zapłacić takie pieniądze, czy szukać taniej bo z pozwoleniem nie ma zwykle problemu ?

Lokalizacja Łódź, gdyby ktoś znał kogoś kto zrobi taniej proszę o namiary.

Budujemy batute z MTM STyl
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=16[/url]
:) W Piotrkowie 3100 za to samo+załatwienie szybkie pozwolenia nigdzie nie chodze i nie błagam , czy to nie jest warte mojego spokoju i czasu?

opornik
20-10-2004, 20:06
to śmierdzi mi korupcją :( niestety

soba
20-10-2004, 20:49
:o Czy korupcja to nie wiem ale swiety spokój to na pewno!!!!!! :D

kanadyjczyk
22-10-2004, 08:51
:o Czy korupcja to nie wiem ale swiety spokój to na pewno!!!!!! :D

Twój spokój na pewno. Ale ale to zachęta dla "urzędników", którzy jak nie dostaną dowodu wdzięczności będą się czepiać każdej dupereli żeby pokazać kto tu rządzi. Nie mam nic przeciwko temu żeby urzędnik mógł sobie dorobić ale nie przy sprawach o których decyduje. :evil:

ciastko
25-10-2004, 08:52
witam

w zeszłym tygodniu byłem u architekta i za małą adaptacje projketu gotowego i wrysowanie tego w mape z przyłacami zawołał 500 zł (kalisz)

pozdrawiam

ciastko

tom72
25-10-2004, 16:47
Za taką sumę możesz mieć nawet projekt indywidualny. Jednym słowem - zdzierstwo. Pozdrawiam.

magdatomek
26-10-2004, 20:28
ja mysle ze i tak nie masz krzywdy pod warunkiem ze wszystko bedzie tak jak obiecuje. A jeżeli chodzi o indywidualny projekt jeszcze dolicz 100%. Wiem bo właśnie robiłem notabene też w Łodzi. Pozdrawiam.

beesik
26-10-2004, 22:03
Adaptacja projektu do warunków gruntowych + wrysowanie na mapkę + przyłącza (bez projetu technicznego) + przygotowanie wniosku o wyłączenie gruntów z produkcji rolnej + uzgodnienia w ZUDP
1500 zł
Opłaty urzędowe ZUDP - płatne dodatkowo 150-200 zł.
Do tego jeszcze adaptacja projektu gotowego wg moich "widzi mi się" 800 zł

pitbull
27-10-2004, 10:08
Gmina nie wydaje pozwolen na budowe tylko starostwo.

robert skitek
27-10-2004, 12:47
a poza tym jej przeciez nie wolno! ale tak to jest z naszymi urzednikami...

Mirosław Kotuszewski
29-10-2004, 12:00
A ja za wszystko zaplacilem 600. Kilka dni temu odebralem pozwolenie na budowe. Nigdzie sam nie chodzilem, wszystko zalatwil architekt. Wiec powyzej 1000 zl to uwazam, ze zdzierstwo.

robert skitek
29-10-2004, 13:06
A ja za wszystko zaplacilem 600. Kilka dni temu odebralem pozwolenie na budowe. Nigdzie sam nie chodzilem, wszystko zalatwil architekt. Wiec powyzej 1000 zl to uwazam, ze zdzierstwo.
Waż słowa proszę... a jesli interesuje Cie wątek co i za ile to poszukaj na forum zeby zobaczyc za co odpowiada projektant przy takiej adaptacji

IZAPIOTREK
23-11-2004, 14:32
My zapłaciliśmy za adaptację gotowego projektu plus zmiany plus adaptacja przyłączy 2300
Jeśli masz gotowy projekt i nie chcesz zmian to o 500 zł mniej
Mieszkam w Łodzi a architektka w okolicach jesli chcesz namiar to proszę bardzo, daj znać

Fido__
26-11-2004, 21:08
Znajomy architekt zrobił mi
1. projekt zagospodarowania działki
2. adaptacja projektu gotowego

Bez projektu przyłączy. A w punkcie 2 praktycznie tylko przeliczenie obciążeń + drobne zmiany ścianek działowych, ale bez nanoszenia na projekt bo (zrobimy to w trakcie).

Do tego dołączony jest plan BIOZ, ale jest to plan, który ktoś uprzejmie wskazał mi w sieci i po prostu samodzielnie dostosowałem go do moich realiów.

No i dziś podał mi swoją cenę - 5000 PLN. Wydaje mi się, że to jest horrendalnie drogo. Co wy na to?

pozdrawiam
Tomek

opornik
26-11-2004, 21:11
ło matkoooo!!
Czy on się z czymś na głowę pozamieniał??

robert skitek
26-11-2004, 23:47
poszukaj na forum, bo wiele wątków było już na ten temat.
Zorientujesz sie w cenach.
w kazdym razie znajomy tani nie jest...

tom_gaz
27-11-2004, 10:15
Strasznie drogo ja mam projekt indywidualny bez instalacji wewnętrznych
(to instalatorzy sami zrobią bez projektu i jestem myślącym człowiekiem)
ponadto wszystko jest typowe żadna to sztuka mogę sie pomylić o niewiele.
Płacę 3600 netto za wszystko projekt architektoniczno-budowlany adaptacje zagospodaroanie diziałki itd.
Koncepcja była moja. Architekci w komin projekt robi budowlaniec + architekt za pieczątkę młodzi ludzie nie wyjadacze

maxymov
27-11-2004, 20:05
No to po znajomości chce zerżnąć z ciebie.
Dla mnie to byłby koniec znajomości.

Pozdrawiam

Janewa
28-11-2004, 12:25
Ten znajomy to chyba raczej Ciebie bardzo nie lubi. To zdzierstwo! Za projekt indywidualny z adaptacją można zapłacić o wiele mniej, a co dopiero za samą adaptację! Ja bym zlośliwie poprosiła o cennik, wg którego to liczył i poprosiłabym o wystawienie rachunku.

mialek
28-11-2004, 15:00
Warszawa jest strasznie droga !!!!
W lubuskiem kosz adaptacji projektu gotowego ( dobudowanie garażu, podwyższenie dachu i kilka drobniejszych zmian ) + załatwianie formalności + projekt urbanistyczny - słowem wszystko łącznie z pozwoleniem na budowę = 2000 zł ( ( w tym mapki na koszt architekta )

Toudee
29-11-2004, 08:20
Architekt z ogłoszenia za adaptację projektu gotowego IRMA II ( zmiana położenia kominka, przestawienie ścianek działowych, okien) + uzyskanie pozwolenia na budowę wziął ok. 2500 złotych z czego projekt kosztował w Archipelagu 1300 zł.

Toudee
29-11-2004, 08:21
Architekt z ogłoszenia za adaptację projektu gotowego IRMA II ( zmiana położenia kominka, przestawienie ścianek działowych, okien) + uzyskanie pozwolenia na budowę wziął ok. 2500 złotych z czego projekt kosztował w Archipelagu 1300 zł.

Włodek W.
04-12-2004, 16:00
Toudee
Zapłacił rozsądne pieniądze .Ja za nowy własny 5k .okolice Warszawy
:lol:

rafał ...
06-12-2004, 08:16
taka usługa powinna kosztwać ok 1500 zł, a 2000 zł to już max, nawet jak na warszawę.

Bard13
06-12-2004, 11:17
A on tę cenę słownie podał czy mailem?
Bo może mu ręka na zerach drgnęła i jedno w ramach promocji dorzucił?

5kPLN to dramatycznie za dużo.

Włodek W.
07-12-2004, 19:43
To był najtańszy z koneksjami :wink: Szybko załatwił pozwolenie na budowę .Jakoś to przeżyłem ,to początek budowy był :D Kasa była teraz bym szukał pewnie tańszego ,ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D

nurni
07-12-2004, 20:32
Jako byłemu znajomemu :wink: możesz spokojnie powiedzieć, żeby "spaaaadaaaaaał" !!!!!!!
2.000 to jest cena krytyczna dla takiej usługi.
Nie martw się mi architekci serwowali ceny za projekt indywidualny od 15.000 do 35.000 zł :o :o
Mało mi znana "znajoma" architektka zrobiła nam projket za 8.000 z wstępnym rozplanowaniem "stałych mebli" i wskazaniem pionów do instalacji, resztę w cenie robią instalatorzy.

Pozdrawiam
i nie daj się robić "w balona"

Daroll
12-12-2004, 21:27
:o

Wszystko kosztuje, przepraszam , komuś się wydaje , że 800 zł za stempelek i godzinę pracy to dużo ? , :

1. ukończenie ciężkich studiów na politechnice
2. wiele lat stażu do uprawnień budowlanych " czyli stempelek"
3. trudny egzamin przed komisją wojewódzką
4. własna działalność gospodarcza , opłaty zus i podatki
5. ciągłe pogłębianie wiedzy, znajomość zawsze aktualnego prawa i wielu kruczków aby przepchnąć sprawę w urzędzie
6 koszty opłat na rzecz Izby Inżynierów, SARP , koszty obowiązkowej polisy ubezpiczeniowej OC bez której już dziś nie można pełnić samodzielnej funkci w budownictwie
7. podpisanie się pod adaptacją czyli zgodnie z obowiązującym prawem wzjęcie odpowiedzialności za projekt typowy w całości , czyli ryzykowanie swoimi uprawnieniami .

Czy to jest dużo? I za jaką godzinę pracy? Taka adaptacja , nawet najprostsza to minimum 2 dni roboty i kolejny miesiąc mordęgi z urzędami i inwestorem.

I jeszcze coś o projektach typowych !
1. Inwestujecie dorobek całego życia. Jaką cenę osiągnie architektura z "gotowca" np z katalogu dom dostępny powiedzmy za 5 lat!? Nikt nie będzie chciał kupić takiego domu ponieważ każdy z nich ma okrojoną do granic możliwości estetykę , zero indywidualizmu , są brzydkie , podobają się jedynie dlatego, że są w granicy możliwości finansowych

2. Na pewno zapłacicie drożej za realizacje gotowca niż takiego samego projektu indywidualnego . I to już na etapie stanu surowego zamkniętego . I naprawdę bardzo dużo , wystarczy spojrzeć jak fachowcy obliczają zbrojenie stropu żelbetowego - czy przewymiarowanie zbrojenia o 480 kg stali jest w normie? Mówię tu o firmie bardzo znanej, sprzedają naprawdę dużo projektów a nieświadomi tego inwestorzy bulą bo tak jest w projekcie. To wszystko jest trochę zabawne
:evil:

sa brzydkie gotowce?? kiedy to pisales w 80latach?? a ze ciezko miales na studiach to moze nie jestas az tak bystry :lol: mi poszlo to gładko jak po masle
pozdrawiam

ewawitekdomy
30-12-2004, 17:23
Poszukuje geodety do wytyczenia domu na dzialce i architekta do planu zagospodarowania dzialki,oraz adaptacji projektu, prosze o jakies namiary jestem z Warszawy
(rozsadne ceny)
tel. 0601 052 296

dziekuje i pozdraiam

Danutka
02-01-2005, 18:09
A może ktoś z frumowiczów zna niedrogiego architekta (adaptacja typówki - przyłącza) z okolic Bydoszczy?
Z góry dziękuję
Danka

Danutka
02-01-2005, 18:10
Forumowiczów ma sie rozumieć (ach ta klawiatura) : )

jovanka
22-02-2005, 09:47
jezeli ktos zna taniego architekta z okolic Szczecina to proszę o namiary.

monka
22-02-2005, 13:29
jovanka
zapraszam do grupy szczecińskiej :D

Olkalybowa
03-03-2005, 10:30
Witam.
U mnie zmiany następujące: przedłużenie dachu o 0,5m (w dwóch miejscach); likwidacja 2 okien połaciowych;likwidacja kominka i komina.
Za adaptację i załatwienie pozwolenia na budowę 1400zł.
Pozdrawiam.

jarpol
03-03-2005, 10:34
1400zł.


W wojewodztwie podkarpackim adaptacja projektu typowego to wydatek kwoty 1.000 pln.

nowy1
03-03-2005, 10:53
1450, ale chcieli też 3500 iponad 4000 zł

Paweł i Magdalena
03-03-2005, 21:58
Sama adaptacja 1600
do tego mapa geodezyjna
pozwolenia i projekty przyłączy wod kan, gaz butla, elektryka
pozwolenie na budowe
suma 4200

grzegorz_janusz
05-03-2005, 11:28
A ja za adaptację projektu wraz z zagospodarowaniem, odrolnieniem i formalnościami zapłaciłem 1500. Adaptacja na szkody górnicze, zmiana kubatury garażu, doprojektowanie komina. Luty tego roku.

jacekkkk
11-03-2005, 21:14
ja 2 lata temu płaciłem 700 zl. zmiany kosmetyczne

trach
14-03-2005, 16:14
Ja przepłaciłem od groma, więc się nie będę chwalił.

Ale o Twoim przypadku trudno coś powiedzieć, za mało danych podajesz - co to jest "zmiana szerokości okien" ?

Architekt weźmie za samą akceptację pewnie poniżej tysiąca, ale pytanie: ile będzie liczenia? Jeśli np. zmieniasz szerokość z 2,10 na 2,40 m to niewiele jest do roboty dla konstruktora, jeśli z 2,40 na 2,10 m to w ogóle nie ma sensu ruszać konstrukcji, nawet nie skracałbym nadproży, ale już jeśli np. łączysz dwa okna w ścianie nośnej (na której opiera się strop) w jedno panoramiczne, to zamiast nadproża prefabrykowanego wskakuje solidny podciąg, a może być w ogóle konieczność przeprojektowania całego budynku (kierunki oparcia stropu i wylewek) a może i dorobienie trzpieni i wzmocnienie lokalnie fundamentów i wyjdzie Ci w zasadzie inny projekt, a to oznacza dobrych parę tysięcy ekstra za samą dokumentację projektową z uzgodnieniami a jeszcze więcej na wykonawstwie...

telesforek
15-03-2005, 11:47
U mnie niewielkie poprawki - 2 okna, ścianka i 1000 zł

kinga krakow
23-03-2005, 15:58
w Krakowie bez zmian w projekcie zaproponowano mi 2500 + projekt przyłącza 800
a inna pracownia min 4000
jestem na etapie wz więc jeszcze szukam

alaldin
04-05-2005, 12:00
--------------------------------------------------------------------------------
edi_s napisał:

don napisał:
projekt przylacza wodnego , projekt zagospodarowania dzialki ,adaptacja projektu gotowego , projekt budynku gospodarczego (architekt ma gotowce ), projekt przydomowej oczyszczalni sciekow , pan ten zalatwia wszystkie niezbedne formalnosci oddaje gotowe pozwolenie na budowe
wszystko za 800 zl !!!!!!!
woj slaskie

cześć. daj namiar na tego gościa.co prawda będę się budować pod warszawą ale w rybniku jestem co tydzień to bym do gościa puknęła.
zawsze to taniej niż w stolicy.Tu za niewielką adaptację krzyknęli mi 4500-5000 pln
__________________________________________________ ______

edi_s, don, podajcie mi prosze jakis namiar na tego goscia. Ja dostałem oferte 1800 PLN za projekt wod-kan...

pozdr/
alaldin

edit-blondi
19-05-2005, 15:07
Możecie powiedziec ile was kosztowała adaptacja projektu gotowego i ta cała masa uzgodnień i opinii, która potrzebna jest na początek do odrolnienia działki a potem do pozwolenia?
Jeśli macie namiary na taniego fachowca z Krakowa lub okolic to będę wdzięczna!

Darek Rz
19-05-2005, 15:28
Witam !!!

ja za wszystko zapłaciłem około 3500 zł . Sam nie załatwiałem nic . wszystkim się zajął jeden człowiek który robił adaptacje .załatwił wszystkie projekty przyłączy ,wszystkie uzgodnienia itp zrobił adaptacje .Odebrałem od niego projekt i zawiozłem do Starostwa . Jest to cena za wszystko .

pozdro D.RZ

April_75
19-05-2005, 21:43
Zleciłam adaptacje projektu firmie PROBUD z Poznania. Wszystkie "papierki towarzyszące" załatwiałam sama. Adaptacja objęła zmiany wyglądu domu ( okna, drzwi, ścianki działowe itp. ), ale oczywiście o konstrukcji już nie pomysleli :evil: . Zapłacilam za to 1650 PLN ( na fakture poszło tylko 500 PLN ). Dzisiaj rozmawiałam z osobą która zajmuje się budowlanką. Dowiedziałm sie że prawie 3 t stali na 150 m domek to "trochę" dużo! Poza tym okazuje się, że nasze ławy fundamentowe maja prawie po metr szerokości w niektórych miejscach, a strop w całości jest robiony jako wylewka na mokro! Wydaje się, że projektant, który robił adaptację powinien dostosować budynek do panujących na naszym terenie warunków, bo jak narazie to wynika z tego, że powinniśmy budować schron przeciwatomowy na torfowisku :wink: .

Jeśli ktokolwiek chce wchodzić w jakąkolwiek współpracę z PROBUDEM to OSTRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!

Zapomniałam jeszcze dodać, że pani która mnie obsługiwala wypełniła mi wniosek o pozwolenie na budowę ( oczywiście źle ) i wprowadziła mnie dodatkowo w błąd twierdząc, że potrzebuję do tego wnioski odpis z KW.

April_75
20-05-2005, 11:44
Dzisiaj byłam wyjaśnić sprawę mojej adaptacji z panem, który mi ja robił. Oświadczył mi, że jeśli chodzi o część konstrukcyjną to oni tylko przeliczają czy parametry, które są podane w projekcie odpowiadają temu co jest na naszej działce ( warunki glebowe itp. ) Nie przystosowują natomiast dokładnie konstrukcji budynku do tego co zastają na naszej działce. Tak więc prawie 3 t stali którą mam wciśniętą w mój domek bez problemu akceptują no bo przecież nic się nie stanie jak będzie jej trchę za dużo. Jeśli bym chciała pozmieniać parametry dokładnie pod swoją działkę to projektant musiałby całkowicie zmienić projekt, a co za tym idzie to już byłby zupełnie inny projekt no i odpowiednio dużo by mnie to kosztowało.
Kierownik budowy powiedział mi, że zawsze możemy pokombinować trochę w trakcie samej realizacji i zmiany zapisać w dzienniku budowy. W ten sposób zmienimy np. strop z żelbetowej wylewki na gotowe elementy.

Danutka
20-05-2005, 13:03
Za adaptację typówki (zmiana stropu nad garażem, podniesienie poddasza o bloczek i poszerzenie klatki schodowej) wraz z pozwoleniem na budowę zapłaciłam 2000zł.
Danka

GrzesioO
20-05-2005, 14:41
Yupi!

Za spore zmiany (liczba i wielkośc okien, układ funkcjonalny, dodatkowy taras, zmiana wymiarów części budynku, wydłużenie dachu) - 1500 zł.
PZT - 700 zł.
Plus oczywiscie projekt gotowy - za 1250 zł, bo dostałem zniżkę (kosztował normalnie 1500 zł).

pattaya
24-05-2005, 21:12
Jakieś 800-900 zł za adaptację i załatwienie wszystkich papierów łącznie z zezwoleniem na budowę.

edit-blondi
25-05-2005, 12:46
Pattaya toż to darmocha.
Mnie jeden architekt powiedział za załatwienie wszystkich papierków do pozwolenia (bez projektów wszystkich przyłączy) bo to robie w II etapie, i nie dokonuje nawet najmniejszej zmiany w projekcie aż 2 000 zł. Popukałam mu po głowie.
Czy tylko w Radomiu jest tak tanio?

Darek Rz
25-05-2005, 13:30
Jakieś 800-900 zł za adaptację i załatwienie wszystkich papierów łącznie z zezwoleniem na budowę.


To tak jak u mnie .900 zł za adaptacje i załatwienie wszystkich papierków .Do tego doszły projekty przyłączy (gaz ,woda ,prąd ,BOŚ) mapa do celów projektowych ,operat geodezyjny ,strażak ,ZUD i wyszło 3500 :lol: :lol:

pozdro D.RZ

Bartek-Andromeda
30-05-2005, 05:39
Ja za projekt zagospodarowania działki bez przyłączy, ale z niewielkimi zmianami w projekcie typowym domku (obejmowały też zmiany w fundamentach i konieczność wykonaniea przeliczenia jednego elementu konstrukcji) - 800 PLN bez faktury, ale to podobno po "bardzo znajomości". Za wszystkim goniłem sam.

jarpol
30-05-2005, 06:42
aż 2 000 zł.


cena za adaptacje w roznych miejscowosciach jest inaczej/ rozna stawka/ a wynika to z tego ile inwestor wyjmie a ile adaptujacy pobierze. nie ma oficjalnych stawek na te czynnosci ostatnio zrobilem manewr aby pozyskac klienta w ten sposob ze zaproponowalem w rozmowie telefonicznej zeby przyniosl wycene za robote od konkurencji nawet na kartce papieru z pieczatka a u nas otrzyma 20 % taniej. na drugi dzien klient pojawil sie z gotowka i zlecil robote.w wojewodztwie podkarpackim ceny wachaja sie od 1000 do 3500 pln.

30-05-2005, 08:25
Ja płaciłem, 2100zł - 600zł rabatu(po wielkiej szamotaninie:P patrz dziennik) Projekt jest indywidualny+adaptacja, jak na moj region to srednio;) Ale. . . trzeba ponosic jakieś koszty:)


pzdr.I(chory:()

rafal 67
30-05-2005, 22:03
U mnie architekt chce najbidniej 2000 PLN + sam mam biegac i skladac wnioski i za nie placic extra + moja mapka do celow projektowych za ktora tez extra becyluje.To wszystko wg. mnie to koszty adaptacji, czyli oprocz wlasnego czasu(bardzo cenny) to ok. 2700 PLN.Wg. mnie za duzo biorac pod uwage ze mam 0 przerobek w projekcie i trace kupe czasu.Szukam lepszej oferty.

docia
31-05-2005, 10:47
Ja płaciłam 1500,00 za adaptację projektu gotowego + drobne zmiany (zamiana drzwi balkonowych na okna, likwidacja oranżerii) + projekty przyłączy woda, ścieki, gaz. W starostwie w Wieliczce składałam sama, czekam już prawie dwa miesiące na pozwolenie na budowę

rafal9
31-05-2005, 11:10
Ja płaciłem 800 za adaptację i 300 za zmiany.
Zmiany nie były duże: przesunięcie łazienki co wymagało przesunięcia schodów i zmiany kawałka stropu.

rafal 67
31-05-2005, 18:01
Ja płaciłem 800 za adaptację i 300 za zmiany.
Zmiany nie były duże: przesunięcie łazienki co wymagało przesunięcia schodów i zmiany kawałka stropu.
Dochodze do wniosku ze jezeli budowac to tylko w Warszawie,poza cena dzialki wszystko jest albo tansze albo w podobnej cenie za to wartosc wybudowanej chalupy w stolicy duzo duzo wyzsza niz gdzie indziej(czysto ekonomiczny punkt widzenia).Ten i podobne posty sprawiaja ze zaluje ze zapuscilem korzenie gdzies w Polsce B.Tutaj ogólna bieda i wygorowane ceny.Kraj paradoksow.

rafal9
31-05-2005, 18:09
Ja płaciłem 800 za adaptację i 300 za zmiany.
Zmiany nie były duże: przesunięcie łazienki co wymagało przesunięcia schodów i zmiany kawałka stropu.
Dochodze do wniosku ze jezeli budowac to tylko w Warszawie,poza cena dzialki wszystko jest albo tansze albo w podobnej cenie za to wartosc wybudowanej chalupy w stolicy duzo duzo wyzsza niz gdzie indziej(czysto ekonomiczny punkt widzenia).Ten i podobne posty sprawiaja ze zaluje ze zapuscilem korzenie gdzies w Polsce B.Tutaj ogólna bieda i wygorowane ceny.Kraj paradoksow.

To nie do końca tak jest.
Ceny w Warszawie są ogólnie wysokie: czy to robocizny, czy nawet materiałów.
Wystarczy jednak kawałek oddalić się od granic Warszawy i różnica w cenie jest znaczna.

Janewa
03-06-2005, 07:07
Adaptacja ze zmianami, w tym wymagającymi ponownego obliczenia konstrukcji wraz z planem zagospodarowania działki 1600 +Vat. Sama załatwiam wszelkie zgody na przyłącza itp. Uważam, że nie jest to wygórowana cena.

Gosia i Krzyś
19-06-2005, 17:57
Nie patrz na cenę tylko weź kogoś poleconego. Wzieliśmy faceta który był o 300 zł tańszy ale straty jakie przez niego poniesiemy kosztują nas ok. 4.000. Też nam znajomi radzili, żeby wziąźć lepszego i nie patrzeć na cenę ale żeśmy pochytrzyli.

Pozdrawiam

ścigacz
19-06-2005, 22:41
600-adaptacja, od100 do 300 zł nie wielkie zmiany. pozwolenie na budowę gratis.
Mapkę do celów projektowych mam po ciągnięciu wody.
Aż nie mogę uwierzyć bo jeszcze nie płaciłam :o

madagoral
22-06-2005, 08:39
Jak tak czytam Wasze wypowiedzi to mnie cholera bierze. Ja zapłaciłem 6000 za adaptację z pzeróbkami + projekt dużego garażu!!! I to oledze architektowi :o

johnboro
22-06-2005, 13:46
Ja placilem 1150
W tym:
Zmiana sciany nosniej, zmiana okien, oraz projekt szamba
Kobieta wrecz profesjonalistka w swojej profesji
Wszystko bylo bez zastrzezen i pozwolenie dostalem po prawie 3 tygodniach od zlozenia wniosku (oczywiscie wypisala go sama)
POLECAM.

KozAnka
22-06-2005, 15:06
W pracowni, w której chciałam kupić projekt powiedzieli:
700 netto - za adaptację
800 netto - za projekt zagospodarowania działki
(albo na odwrót - już nie pamiętam)
a za drobne zmiany - 300 - 400
więc razem 1500+...

Myślałam, że projekt zagospodarowania działki jest w ramach adaptacji.
To jak to jest?

ścigacz
22-06-2005, 20:16
Adaptacja to zupełnie coś innego, Adaptuje się dom do warunków działki ale w projekcie gotowym (my mamy adaptację gratis -dwa razy się pytałam).
Projekt zagospodarowania to zupełnie nowy projekt , który architekt musi narysować.
Może grunty u nas są odpowiednie, to i adaptacja żadna. :roll: tak myślę.

remx
22-06-2005, 22:28
Wykreślenie paru ścianek działowych, poszerzenie fundamentów, zagospodarowanie działki. Ja biegałem za wszystkimi papierkami. 500zł - 30km na zachód od Warszawy

agana
23-06-2005, 11:06
Zapłaciłam 2600, ale to cena od adaptacji po pozwolenie. Zmiany praktycznie żadne, bo podniesienie ścianki kolankowej i zmiany w zakresie okien.

Kris k
27-06-2005, 16:06
Jak tak czytam te wasze wyceny to z przerażeniem stwierdzam że w Opolu jest bardzo drogo ja za adaptację zapłaciłem 4500 + opłaty za wszystkie pozwolenia w zamian otrzymuję projekt wraz z przyłaczami branżowymi i pozwolenie chociaż ostatnio mój architekt wspominałże muszę jeszcze dopłacić 300 zł zgroza!!!!!!!! :evil:

nagietka
27-06-2005, 18:15
Proszę nie mylić kwestii adaptacji projektu,z innymi usługami,które możemy uzyskac przy okazji w biurze projektowym.
Ja za samą adaptację rojektu gotowego zapłaciłam 1200,-a przyznam,że zmian było dość dużo(wyrzucenie garażu z bryły budynku i tym samym zmiana częściowa dachu,zmiana schodów z jednozabiegowych na dwuzabiegowe ze spocznikiem,ich poszerzenie i przesunięcie ,co istotnie zmieniło ścianki działowe wew. budynku .zamiana okien ,przeniesienie łazienki do innego pomieszczenia i zamiana tegoż na pokój.I trochę innych )
Natomiast w tym samym biurze opłacam dodatkowo wszystkie projekty i uzgodnienia przyłączy +projekt adaptacji działki po uzyskanie pozwolenia na budowę (nie oglądając urzędników)za dodatkowe1400,-
I myślę ,że to warto.

nagietka
27-06-2005, 18:17
J dodam jeszcze,że spotykam się z bardzo miłą obsługą.

jarpol
28-06-2005, 05:59
J dodam jeszcze,że spotykam się z bardzo miłą obsługą.


jak na pozostawienie 2600 pln w pracowni projektowej to raczej powinno byc jako standard. ale zastanow sie czy jakosc uslug w naszym kraju nie jest lepsza niz kilka lat temu , wydaje mi sie ze uslugobiorcy sa jakby uprzejmi serdeczni mili usmiechnieci tylko po wplacie czesc usmiechow ginie ale ci ktorzy chca pozostac na rynku musza niestety nadal sie usmiechac i dysponowac mila obsluga. szkoda tylko ze w budownictwie te tanie ekipy i adaptujacy projekty kierownicy budow inspektorzy nadzoru itd tak malo sie usmiechaja sa jacys inni - dlaczego?

kinga krakow
28-06-2005, 08:41
edit cennik z krakowskiego biura http://www.domdlaciebie.pl/?pageid=2714 w innych ceny niewiele sie różnią

ackj
28-07-2005, 08:56
Ja mam zapłacić 1200 za część budowlaną ( zmiana konstrukcji stropu), + projekty przyłączy 1500 oraz dodatkowo inne opłaty w urzedach. To chyba dużo?

aqep
30-07-2005, 19:54
Zmiana dośc powazna w projekcie- m.in. powiekszony garaz, a wiec i dach, zmiana scianek wewnatrz, kominow, stropu, ław..wszystko na nowo przeliczane itd za 600zł..projekt przylaczy wraz z zagospodarowaniem dzialki 1200zl..razem 1800(wczesniej mialo byc 1600, ale ze wzgledu na jak sie okazlao duze zmiany doliczyli te 200zl :lol: ) n amojej glowie bylo sotarczenie projektu zagosp do wodociagoiw w celu zatwierdzenia a wczoraj calosci do starostwa i czekam juz na decyzje :wink: ...biuro to 3 panow, ktorzy wiedza co robia i maja co robic...dla porownania 2 ulice dalej za to samo chcieli odpowiednio 1600 i 1600 a wiec 3200...wiec warto szukac..to samo z geodetami...po znajomosci mapka za 500..a bez znalazlem za..360...zadnych znajomosci :evil:

atena
19-01-2006, 11:20
Witam wszyskitch, własnie przystępuję do załatwiania papierów niezbędnych do pozwolenia na budowę ,mam pytanie kto mi powie ile musze kasy szykować do na te wszystkie fromalności potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę tj.adaptacja projektu gotowego bez większych zmian, projekt zagospodarowania działki i inne o ,których jeszcze nie wiem.

dorhir
20-01-2006, 14:30
Z tego co ja wiem z własnych doświadczeń, to 300,- za plan zagospodarowania działki, 500-600 za mapę do celów projektowych, 1800,- dostosowanie projektu. A resztę to sama jestem ciekawa. Może ktoś poda więcej szczegółów z własnego doświadczenia.

KozAnka
20-01-2006, 16:47
wypis z planu zagospodarowania 160,-
odpis z księgi wieczystej 30,-
warunki przyłączenia z energetyki 146,- (z gazowni za darmo, a z MPWiK nie wiem, bo wodę już mam na działce, ale zazwyczaj też się płaci)
badanie geotechniczne gruntu 500 - 1000,-
odrolnienie - zależy chyba od wielkości działki np. u mnie ok. 45,-
uzgodnienie zjazdu z drogi - 81,50 (u mnie droga gminna, gorzej jak masz jakąś "ważniejszą", bo musisz zrobić projekt, a to dodatkowe koszty)

Adaptacja projektu to oddzielny temat i ceny bardzo różne - tak samo mapa do celów projektowych. Są wątki na ten temat, więc wystarczy poszukać.

z8
22-01-2006, 12:08
1200 zł bez f-ry wziął architekt, który dostał ode mnie gotowy projekt i po dwóch miesiącach dostarczył pozwolenie na budowę. Dom parterowy ok. 100 m2 - niewielkie zmiany, przesunięcia ścianek działowych, działka 1000 m2, szambo zbiornik na gaz

marcin_budowniczy
22-01-2006, 13:59
Mój architekt krzyknął 2500 zł za "pozwolenie na budowę" domku + gospodarczego.
(pełne podpiwniczenie, zmiana instalacji el., gazowej na eko, wodnej).
Pozatym 350 mapka syt.-wysokościowa.

Kamil1967
22-01-2006, 16:04
Będę rekordzistą, niestety, bo wydałem 6k PLN
1. Mapki 600
2. Projekt zagospodarowania 500
3. Adaptacja i aranżacja wnętrz 1600
4. Projekt piwnicy, powiększenie garażu zmiana dachu 1500
5. Projekty branżowe elektryczny, woda i kanaliza 1200
6. Załatwieie wszystkich papierów przez architekta 600

Czyli tyle co u góry podane.
:D

marzena i jacek
27-01-2006, 21:40
Podciągam.
Post sprzed 2 lat,ale temat interesujący mnie aktualnie!
Dziękuję z góry za odpowiedzi
marzena i jacek :wink:

jdaron
05-02-2006, 15:25
Architekt zaproponowal mi cene: 1800 zl za adaptacje projektu domu wykonana na mapie do celow projektowych. Czy to duzo czy malo?

Jakub

AlMastar
05-02-2006, 20:07
u mnie 2000 za adaptację (wrysowanie i plan zagospodarowania), zmiany fundamentów, zmianę materiału œcian, zmiany wszystkich elewacji i zmianę dachu (dołożenie okien dachowych)

bez zmian w instalacjach

ostry
06-02-2006, 14:25
U mnie 1000PLN bez zmian w projekcie. Pare formalnosci oraz zlozenie papierow w starostwie tez bierze na siebie.

Pozdr!

marzena i jacek
06-02-2006, 21:51
Dzięki wszystkim co się odezali :D Mój chce 1500 bez zmian.Myślę,że to w miarę rozsądna cena.
marzena i jacek

Hubik_1975
07-02-2006, 09:21
Usługa Pani Architekt:

- adaptacja projektu (zmiany, nasze fanaberie etc.)
- projekt zagospodarowania działki
- dokumentacja do pozwolenia na budowę
- uzyskanie w naszym imieniu WZT
- uzyskanie w naszym imieniu warunków przyłączy (energetyka, gazownia, wodociągi)
- złożenie dokumentów do pozwolenia na budowę
- uzyskanie w naszym imieniu pozwolenia na budowę

Łączny koszt 1200zł czas trwania około 5 tygodni.

Pozdrowienia,
H.

rammzes1
07-02-2006, 18:21
U mnie 600 zyla za przygotowanie dokumentacji + drobne poprawki w projekcie

remx
09-02-2006, 17:07
500 - dom na mapce, drobne zmiany
Bez projektu przyłączy

jasssmine
09-02-2006, 19:29
Adaptacja 1000zł. ze zmianami w projekcie, nanieisienie na mapke,dokumentacja do pozwolenia na budowe .
Jasmine

szydas
03-03-2006, 18:31
Witam!
Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna dobrą pracownię w Szczecinie i okolicach, gdzie można adaptować projekt gotowy? Oczywiście mile widziana współpraca z Muratorem, doświadczenie z ich projektami. No i oczywiście cena jako jedno z kryteriów....

Paulka
05-03-2006, 08:10
witam!
Mam pewien problem, mam nadzieję, że mi pomożecie.
Od poczatku naszej przygody z budowaniem (na razie teoretycznej jeszcze) kosultowalismy się ze znajomym architektem. Od niego mamy kupić projekt (jego autorstwa) on nam cały czas obiecywał, że zajmie się "całą resztą", zanosil nasze dokumenty do urzedów, płacil za mapki...no właśnie nie do końca wiem, czym dokładnie sie zajmowal.

Cały czas nam gwarantował, że to wszystko po wielkiej znajomości, ze nigdzie w mieście taniej nie znajdziemy. No i w zasadzie nie szukalismy...
Projekt wybralismy w zasadzie w godzinę - bo powiedział, że MUSI być wybrany przed złożeniem dokumentów o warunki zabudowy.

Problem polega na tym, że ostatnio mam wrażenie, że z nas zdziera i ze dajemy sie wrabiać jak dzieci.
Za wszystko (niezbyt dokładnie sprecyzowane "wszystko") mamy zapłacić 6500. na razie dalismy połowę.

Moje pytanie brzmi: czy to cena faktycznie "po znajomości" ???

Mam ochotę znaleźć jakiś gotowy projekt i dać mu tylko do adaptacji :evil:

co o tym wszystkim myslicie??

korba
05-03-2006, 08:40
Witaj. Ja za gotowy projekt dałem 1550. Adaptacja kosztowała mnie 1770.teraz jeżeli architekt załatwia za was wszystkie dokumenty ok.500-1000 zł, mapki pod przyłącza woda płaciłem 350 zł. Jak doliczysz jeszcze energie, gaz to by było nieźle pod warunkiem, że on wam to zrobi. Geodeta ok. 700 zł dokładnie nie pamiętam. Więc cena ok. Pozdrawiam.

Darek Rz
05-03-2006, 08:58
Witam

Zapytaj w grupie Szczecińskiej -tam na pewno szybko ci odpowiedzą (podtemat KLUB BUDUJĄCY )

pozdro D.RZ

Paulka
05-03-2006, 09:24
dzieki za odpowiedź.
Musze dokładnie si edowiedzieć, za co płacimy, bo ten facet to jest taki "wodolejca", na żadne pytanie nie umie odpowiedzieć konkretnie. obwiam sie, że jeszcze sporo wydatków związanych z papierkami musimy sami pokryć :-?

paradox
05-03-2006, 09:29
Jezeli mozesz to sprecyzuj co w tych 6500 jest...

Czy projekt jest projektem indywidualnym a moze jedny z gotowych ktory posiadal architekt....

Podawanie ceny jest zalezne od miejscowosci w ktorej mieszkamy..

jezeli w ta cene wchodza..

Projekt indywidualny
Adaptacja
zalatwienie formalnosci
Mapka
Kierownik budowy

To cena kest ok....

Ja za to wszystko zaplacilem 5500zł


Pozdrawiam
Paradox

Ninka__2005
05-03-2006, 10:28
Ja tylko dorzuce, ze projekt oczywiscie musi byc wybrany przy wystapieniu owarunki zabudowy ale potem jeszcze mozecie go sobie zmienic o ile pasuje do warunkow zabudowy bo ostateczny projekt musi znalezc sie orzy pozwoleniu na budowe. My zlecilismy calosc architektowi (bez znajomosci) i zaplacilismy 4000. W cenie byly:
adaptacja projektu
projekt tagospodarowania dzialki
projekty wszystkich przylaczy
bieganie po urzedach i zalatwianie calej papierologii
generalnie wszystko co trzebab bylo zrobic zeby dostac pozwolenie na budowe. W tym czasie zaliczylismy 3 wizyty u naszego architekta aby uzgodnic szczegoly. Reszta odbywala sie telefonicznie.
Gosc jest bardzo konkretny i skrupulatny i to bardzo wazne bo przeciez chodzi o NASZA nie mala z reszta inwestycje. Wodolejstwo kojarzy mi sie niestety z niesumiennoscia i brakiem profesjonalizmu :-? Ktos taki mial by wziac w opieke caly nasz dom? Zastanow sie poki jeszcze nie jest za pozno. Zycze trafnych decyzji.

yama
05-03-2006, 11:32
Po wyborze działki jest to druga decyzja która zawazy na Twoim zyciu ja bym jej nie powierzył osobie niekonkretnej mojego przyszłego zycia i nie chodzi tu o 1000 zł ale osłusznosc decyzji . Poszukaj , popytaj zawsze znajdzie sie ktos lepszy moze tanszy napewno bardziej konkretny, a znajomosci .....ech czasem wychodzą bokiem Pamiętaj pośpiech i niewiedza kosztują
powodzenia

Nefer
05-03-2006, 11:36
A najprościej poprosić tego architekta o przygotowanie listy - co , gdzie i za ile załatwił/ Po prostu taki "rachunek" (sumienia). Może być tak, że rzeczywiście tyle pieniędzy to nie jest jakoś specjalnie dużo lub wprost przeciwnie.
A jeszcze lepiej - usiądź z nim i razem przygotujcie taką listę - z zaskoczenia:)

JANK
05-03-2006, 11:56
Ja tylko dorzuce, ze projekt oczywiscie musi byc wybrany przy wystapieniu owarunki zabudowy......
No nie bardzo z tym się zgadzam, ponieważ warunki zabudowy to nic innego jak zapytanie co na danym terenie można wybudować. Można wystąpić o warunki zabudowy nie będąc właścicielem gruntu. Ja o warunki zabudowy występowałem w 2000 roku, jeśli coś źle piszę to proszę mnie poprawić
:lol:

EZS
05-03-2006, 11:58
Nie piszesz, skąd jesteś. Ja z Łodzi. U nas rozmowa o projekcie indywidualnym zaczyna się od 6000 za sam projekt! Naogół kończy się na sumie znacznie większej. A le projekt indywidualny oznacza, że nie wybieram sobie z czegoś a daję założenia i oczekiwania i na ich podstawie architekt przygotowuje kilka wersji domku, wybieramy najlepszy i zmieniany do tego czasu, aż będę zadowolona..... Wszystko inne to tylko wybór projektu gotowego.
Nie piszesz, czy gmina ma plan zagospodarowania. Jeżeli nie masz, to występujesz o decyzję i tam masz faktycznie podać parametry domu. O ile wiem, można potem budować inny, lecz nie większy... Jeżeli masz plan, to występujęsz o wypis/wyrys i do tego nic nie potrzeba.
Nie piszesz jaki przyłącza masz zamiar robić - to też wymaga projektów i uzgodnień branżowych, za co się płaci.
Ogólnie dużo zależy od rejonu kraju. Łódź jest, na przykład, droga. Mnie 6000 za projekt GOTOWY z adaptacją i formalnościmi nie dziwi. Przypuszczam, że w innym mieście można to mieć za 3000.

Nefer
05-03-2006, 12:07
Ja tylko dorzuce, ze projekt oczywiscie musi byc wybrany przy wystapieniu owarunki zabudowy......
No nie bardzo z tym się zgadzam, ponieważ warunki zabudowy to nic innego jak zapytanie co na danym terenie można wybudować. Można wystąpić o warunki zabudowy nie będąc właścicielem gruntu. Ja o warunki zabudowy występowałem w 2000 roku, jeśli coś źle piszę to proszę mnie poprawić
:lol:


Ja występowałam w zeszłym miesiącu i chcieli projekt. Oczywiście, gdybym go nie miała to na własne ryzyko mogłabym opisać projekt domu, który mi się podoba.
Jednak, jeśli jest się już zdecydowanym na konkretny projekt to lepiej go dać - wtedy warunki zabudowy będą się odnosiły dokładnie do planowanego projektu.

Pozdrawiam

Nefer
05-03-2006, 12:08
Ja tylko dorzuce, ze projekt oczywiscie musi byc wybrany przy wystapieniu owarunki zabudowy......
No nie bardzo z tym się zgadzam, ponieważ warunki zabudowy to nic innego jak zapytanie co na danym terenie można wybudować. Można wystąpić o warunki zabudowy nie będąc właścicielem gruntu. Ja o warunki zabudowy występowałem w 2000 roku, jeśli coś źle piszę to proszę mnie poprawić
:lol:


Ja występowałam w zeszłym miesiącu i chcieli projekt. Oczywiście, gdybym go nie miała to na własne ryzyko mogłabym opisać projekt domu, który mi się podoba.
Jednak, jeśli jest się już zdecydowanym na konkretny projekt to lepiej go dać - wtedy warunki zabudowy będą się odnosiły dokładnie do planowanego projektu.

Pozdrawiam

yama
05-03-2006, 12:42
ja do ustalenia warunków zabudowy dołączyłem ksero projktu z katalogu tak chcieli chociaz docelowo jest inny dom mieszczący sie oczywiscie w ustaleniach zabudowy przez gmine Oni poprostu ustalają procent zabudowy do terenów zielonych , wysokosc budynku , odległosc od drogi

paradox
05-03-2006, 12:47
Przeciez jezeli mowimy o projekcie indywidualnym to architek przystosuje kazdy szczegol do warunkow zabudowy....nasza rola ma zasadniczay wplyw przy projektowaniu bryly bydynku itp..


P.sJezeli chodzi o mnie zatwierdzilem projekt po okolo 3 tygodniach i odebralem pozwolenie na budowe...i na tym polegaly moje boje z cala papierologia..



Pozdrawiam
Paradox

Paulka
05-03-2006, 17:15
dzięki za odpowiedzi.

Jestem z Bochni. to raczej "tanie" miasto.
W cenę o której wspominalam wchodzi:
1. projekt. jest to dom, który ten architekt rysował DLA SIEBIE (zaczyna budowę jak stopnieją śniegi) , my zaakceptowaliśmy go po naniesieniu bardzo niewielkich, kosmetycznych niemalże zmian.
Architekt twierdzi, ze to najlepszy i najbardziej dopieszczony projkt jaki zrobił. Wierzę, że jest dobry i będe miała okazję zobaczyc jego realizację (to był też argument, żeby wybrac właśnie ten)
2. projekty przyłączy
3. załatwienie formalności (z małą pomoca mojego męża)
4. Projekt zagospodarowania działki - tego nie jestem pewna

NIE zawiera: geodety, mapki do celów projektowych, kierownika budowy

problem polega na tym że czasami słyszę jak ktoś twierdzi, że zapłąciła za "papierologię" np 2000 i sie zastanawiam, co nas właściwie tak dużo kosztuje.

No i ...mój maż jest projektem zachwycony. Poza tym, ten architekt to jego kolega, czesto spotykaja sie prywatnie i widze że mu ufa. POtrzebuje wiec porzadnych argumentów, żeby wogóle wychodzić z moimi watpliwościami 8)

Jak mi sie nie chcę "walczyć", to myśle sobie, że machnę na niego ręką, zapłacę a i tak nasza współpraca niebawem sie skończy, prawda?

EZS
05-03-2006, 18:01
Nie wiem, nie chcę się mieszać w kwestie towarzyskie, lecz wyszło trochę tak, że ktoś zrobił projekt dla siebie a potem uznał, że może na nim zarobić i potraktował go jako gotowy do sprzedania. To za taką sumę jednak powinien w tym być już geodeta (czyli właśnie mapka do celów projektowych), tak żeby was już nic nie obchodziło. Uważam, że za projekt gotowy to drogo. Najgorsze jest zawsze "załatwianie przez znajomych", często zresztą jest to koniec znajomości :( . To był właśnie powód, dla którego ja zrezygnowałam z usług kolegi....

Paulka
05-03-2006, 19:41
Nie wiem, nie chcę się mieszać w kwestie towarzyskie, lecz wyszło trochę tak, że ktoś zrobił projekt dla siebie a potem uznał, że może na nim zarobić i potraktował go jako gotowy do sprzedania. To za taką sumę jednak powinien w tym być już geodeta (czyli właśnie mapka do celów projektowych), tak żeby was już nic nie obchodziło. Uważam, że za projekt gotowy to drogo. Najgorsze jest zawsze "załatwianie przez znajomych", często zresztą jest to koniec znajomości :( . To był właśnie powód, dla którego ja zrezygnowałam z usług kolegi....

Zgadzam sie z tobą, niestety '"mądry Polak po szkodzie" :-?
Na poczatku - w fazie planów, wszytsko było pięknie: razem szukalismy materiałów, szukaliśmy wykonawców, planowaliśmy wystrój. Prawie tak, jakbyśmy jeden dom budowali a nie dwa takei same:) Niestety ostatnio zaczęły sie pojawiać małe zgrzyty... mniejsza jednak o kwestie towarzyskie...

A ile kosztuje taka mapka do celów prolektowych??

yama
05-03-2006, 21:17
ja zapłaciłem 800 pod Warszawą ale wiem ze mozna było taniej Swoją drogą tego geodete poleciła mi kobieta z gminy bo jest.. tani

Maciek Kra
05-03-2006, 21:39
Ja płaciłem za projekt indywidualny, ale wg naszego pomysłu (rozrysowaliśmy co i jak), 3500, formalności załatwiałem sam, ale to na prawde żadna filozofia, chyba że trafi się jakaś "zakała" w urzędzie a architekt mógłby wszystko załatwić szybciej bo wie z kim. Mi akurat poszło łatwo.

Tomek23
05-03-2006, 22:03
Nie wiem, nie chcę się mieszać w kwestie towarzyskie, lecz wyszło trochę tak, że ktoś zrobił projekt dla siebie a potem uznał, że może na nim zarobić i potraktował go jako gotowy do sprzedania. To za taką sumę jednak powinien w tym być już geodeta (czyli właśnie mapka do celów projektowych), tak żeby was już nic nie obchodziło. Uważam, że za projekt gotowy to drogo. Najgorsze jest zawsze "załatwianie przez znajomych", często zresztą jest to koniec znajomości :( . To był właśnie powód, dla którego ja zrezygnowałam z usług kolegi....

Zgadzam sie z tobą, niestety '"mądry Polak po szkodzie" :-?
Na poczatku - w fazie planów, wszytsko było pięknie: razem szukalismy materiałów, szukaliśmy wykonawców, planowaliśmy wystrój. Prawie tak, jakbyśmy jeden dom budowali a nie dwa takei same:) Niestety ostatnio zaczęły sie pojawiać małe zgrzyty... mniejsza jednak o kwestie towarzyskie...

A ile kosztuje taka mapka do celów prolektowych??


Ja za mapki do celów projektowych tzw. pięćsetki zapłaciłem 300 zł razem z wypisem z ewidencji gruntów i to chyba jest bardzo tanio. Może dla tego, że robił to ten sam geodeta, wykonywał podział terenu na działki, z których jedną kupiłem. Miał więc wszystko gotowe. Jutro odbieram projekt od architekta robiącego adaptację i wtedy podliczę wszystkie koszty, ale u mnie z projektem typowym powinno wyjść dużo taniej.

Goni_Mnie_Peleton
06-03-2006, 04:10
Ceny projektow indywidualnych sa bardzo zroznicowane.
Wysokosc ceny zalezy od regionu , miasta , architekta , ale tez i od klienta.
Po prostu warto negocjowac. Ostatecznie cena jest taka jaka gotow jest zaplacic inwestor.

Tomek23
06-03-2006, 07:54
Już mam wszystko, teraz tylko oddać do starostwa. Podliczenie wygląda następująco (wszystkie kwoty brutto):

- mapki + wypis z ewidencji gruntów – 300 zł
- wypis i wyrys z planu przestrzennego zagospodarowania –150zł + 5zł znaczek
- warunki techniczne przyłączenia do sieci energetycznej – 146,40 zł
- warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej – 0 zł
- projekt gotowy – 1586 zł
- adaptacja projektu gotowego + zmiany + plan zagospodarowania działki – 350 zł
- projekt przyłącza wodnego – 360 zł
- projekt przyłącza elektrycznego – 500 zł

W sumie wydałem 3397,40 zł brutto. Wszystko załatwiałem sam i nie zajęło mi to w sumie więcej niż 3 godziny i parę telefonów.

Dodatkowo, aby spać spokojnie zrobiłem badania geotechniczne gruntu za 500 zł brutto. Nie jest to obowiązkowe, więc nie wliczałem do powyższego podliczenia.

Paulka
06-03-2006, 09:04
Widzę, że ceny sa dosyć zróżnicowane. Cholernie - za przeproszeniem mnie to denerwuje.
Wydaje mi sie, że ceny za takie "urzedowe sprawy" powinny byc ujednolicone na terenie całęgo kraju.

Ale mniejsza o to.
dziekuje wam za konkretne odpowiedzie. teraz pozostaje sprawdzenie mojego architekta ile za co sobie policzył.