PDA

Zobacz pełną wersję : stopnial snieg a pod sniegiem...



JoShi
18-03-2005, 15:19
No wlasnie pod sniegiem trzycentymetrowe tulipany. Ratunku !!! Zapowiadaja przymrozki ? Mam je jakos oslonic ?

Rbit
18-03-2005, 15:52
No wlasnie pod sniegiem trzycentymetrowe tulipany. Ratunku !!! Zapowiadaja przymrozki ? Mam je jakos oslonic ?
Dobrze by było. mozna na nie nałozyć poprzecinana na pól plastikowe butelki.

JoShi
18-03-2005, 15:58
Dobrze by było. mozna na nie nałozyć poprzecinana na pól plastikowe butelki.
Nie mam tylu butelek :roll:

Lucia
18-03-2005, 16:37
Zależy jakie przymrozki. Tulipany są raczej dość wrażliwe na chłód - przynajmniej moje tulipki są :D Czasem na przedwiośniu okrywałam je świerkowymi gałązkami, które były świetną ochroną przez ptakami zlatującymi się z pobliskiego parku. Ptaszki traktowały cebulki jak przysmak śniadaniowy :D Przypuszczam, że bez takiej pierzynki tulipki przetrzymałyby chłód, ale niekoniecznie nalot ptasich głodomorów.

ziaba
19-03-2005, 08:00
Kubki jednorazowe.
Koszt niewielki .

JoShi
19-03-2005, 16:24
Kubki jednorazowe.
Koszt niewielki .
Niezla mysl. Na razie przykrylam geowloknina (nic innego nie mialam pod reka) i stoche snieg przysypal.
Te kubki to trzebaby jakos w ziemie wbic. Nie wiem czy to sie teraz uda.

ppp.j
19-03-2005, 22:20
No wlasnie pod sniegiem trzycentymetrowe tulipany. Ratunku !!! Zapowiadaja przymrozki ? Mam je jakos oslonic ?
Daj przyrodzie trochę popracować. To normalne że tulipany wystawiają liście z narażeniem na przymrozki. Pierwszy liść nawet jak przemarznie to nie będzie żadnego uszczerbku na zdrowiu rośliny. Nie trzeba niczym okrywać. U mnie też już są pierwsze listki. Widać spieszy im się do kwitnienia bo przecież w czerwcu zamierają.