PDA

Zobacz pełną wersję : Podnoszenie / Opuszczanie rolet. Proszę o poradę !



kocza
18-03-2005, 15:25
Witam,

jestem na etapie wykonania instalacji wewnętrznych. Na parterza mam 3 okna (w tym duuuże drzwi z wyjściem na taras) wyposażone w rolety aluminiowe z siłownikami.

Moje pytanie:

Jak najlepiej (stosunek jakości do ceny) wykonać instalację, która umożliwi mi podnoszenie i opuszczanie każdej rolety z osobna (np. przyciskiem sterującym umieszczonym przy każdym oknie) oraz z innego miejsca (np. przy schodach na piętro) podnoszenie i opuszczanie wszystkich 3 naraz.

Proszę o pomoc, sprawa pilna !

tomeczek
18-03-2005, 18:27
Najprostrza i najtrwalsza jest instalacja na przełącznikach z przekaźnikami. Taką instalację można wykonać samemu. Najprościej mówiąc każda roleta jest podpięta pod jeden przełącznik indywidualny a każdy z indywidualny pod jeden grupowy. System ten działa już od kilku lat i jest najprostrzym systemem sterowania grupowego. Jego zaletą jest prostota działania i oczywiście cena ze względu na brak centralki która na ogół podnosi koszt instalacji. System ten jednocześnie pozwala się również w późniejszym okresie rozbudować o dodatkowe elementy - czujki, alarmy, kolejne grupy sterowania itd. Koszt na twoje 3 rolety to około - 700,00 PLN ( dla porównania koszt centralka + przełączniko ok 1300 PLN)
Więcej szczegółow mogę przesłać na email. Pozdrawiam.

zapororzec
18-03-2005, 20:15
Ja mam to zrobione tak , że kupiłem specjalne włączniki do rolet w cenie ok.120 zł szt , nimi da się opuszczać i podnosić rolete , z tym że działaja tak że nie trzeba trzymać tylko się raz przyciska i roleta jedzie w dół lub w górę .
Te przełączniki są spięte ze sobą kablem sygnałowym (takim do audio) w łańcuszku czuli szeregowo . i jeden przełącznik jest podpięty do centralki ( obojętnie który się podina) która kosztowała coś ok.400 zł . nadaje się przełącznikom numerki np1,,2,3,4 i centralka steruje roletami indywidualnie lub wszystkimi naraz , centralkę można programować czasowo np.7 rano pobudka , 19 wieczór zamknięcie.. jest też do niej pilot , którym się steruje roletami przyciskając numer rolety lub wszystkimi naraz.Można toto podłączyć też do alarmu.po załczeniu alarmu i wychodzeniu z domu rolety się same zamykają.Można też podłaczyc czyjnik zmierzchowy.
mam w sumie 10 rolet i nie ma problemów ze sterowaniem.całość chyba wyszła 1700 zł czy cóś.