PDA

Zobacz pełną wersję : Domy z bali



Maciek
08-01-2002, 18:47
Mam działkę i chcę zacząć budowę w tym roku . Na razie pod uwagę biorę dom z bali. może ktoś budował tą technologią?
Co myślicie o tej technologii?

Wojciech Nitka
08-01-2002, 20:00
Najpierw określ co masz na mysli "dom z bali"; czy to deski grubości np. 65 mm czy też bale okrągłe o średnicy np. 300 mm.
Zdecydowana róźnica w budowaniu, mieszkaniu itp.

10-01-2002, 08:21
Tez jestem zainteresowany tym tematem, a bale mam na mysli grubosci min 22 cm, czym sie rozni mieszkanie w domu z litych bali powiedzmu grubosci 22-30cm od domu drewnianego , gdzie sciany zbudowano z drewna o grubosci 9 cm i ocieplono od zewnatrz np.welna mineralna?Pozdrawiam.Pepper.

Maco
09-04-2002, 15:50
Trochę chyba ten wątek się uśpił. Chiałbym go obudzić bo jestem zainteresowany tym tematem.

Też jestem ciekaw na czym polega różnica pomiędzy ścianą z bardzo grubych bali a ścianą z cieńszych izolowanych (na przykład wełną mineralną) od zewnątrz.

Borę też pod rozwagę zakup chaty z bali z Podlasia albo innej części Polski, rozłożenie jej, przewiezienie i złożenie na działce z ewentualnym podrasowaniem (poddasze użytkowe, większe okna, wymiana starych elementów).

09-04-2002, 15:54
Czy moze juz sie znalazl ten Bilgoraj? Tez jestem zainteresowany.
Z gory dziekuje.

09-04-2002, 15:54
Czy moze juz sie znalazl ten Bilgoraj? Tez jestem zainteresowany.
Z gory dziekuje.

09-04-2002, 15:57
Czy moze juz sie znalazl ten Bilgoraj? Tez jestem zainteresowany.
Z gory dziekuje.

Maco
10-04-2002, 08:41
Biłgoraj był chyba w innym wątku ale to ten sam temat.

Na razie się nie znalazł. TYlko przybywa zainteresowanych więc może by się jakoś zorganizować bardziej... ?

babis
10-04-2002, 14:08
Sam czekam na ten Biłgoraj ale namiar zna Fazzi a on chyba już buduje

Maco
10-04-2002, 16:58
A znasz Fazzi-ego ?

mahda
17-04-2002, 08:39
W ostatnim Muratorze jest troche o nowych domach z bali, ceny poszczegolnych firm.

kamil63
17-04-2002, 09:46
Mam do sprzedania z przeniesieniem 2 domy z bali, jeden duży 12x10 (bal grubości 10 cm, 6 pomieszczeń), drugi 10x8 (bal 9 cm) - stoją na Podlasiu. Domy - w bardzo dobrym stanie - są do kupienia za 11 i 8 tys. zł. Koszt przeniesienia przez fachową ekipę: 15 i 13 tys. zł. + koszty transportu. Zapewniam całościową logistykę tego przedsięwzięcia.
Kamil
[email protected]

EDZIA
17-04-2002, 21:50
DO BALOWICZOW /AMATORÓW DOMÓW Z BALI/JUŻ BYŁAM PRAWIE ZDECYDOWANA NA COŚ ALE CZYTAJĄC TU RÓŻNE OPINIE SAMA NIE WIEM CO ROBIĆ.ZNALAZŁAM PROJEKT W FIRMIE STOLLUX I WYKONAWCĘ TEŻ STOLLUX.JEST TO FIRMA Z ISTEBNEJ. WIDZIAŁAM DOM KTÓRY OBECNIE BUDUJĄ WYGLĄDA NA PORZĄDNĄ ROBOTĘ. NIE MIAŁAM OKAZJI ZASTAĆ TAM WŁAŚCICIELA I POROZMAWIAĆ ALE Z ZEWNĄTRZ WYGLĄDA O.K.BALE NIESTETY PĘKAJĄ I TRZEBA SIĘ DO TEGO PRZYZWYCZIĆ ALE PONOĆ NIE TRACI TO NA UBYTKU CIEPŁA- TO OPINIA UŻYTKOWNIKA DOMU Z BALI, KTÓRY MIESZKA JUŻ 6 LAT TO PROJEKTANT MOJEGO PRZYSZŁEGO DOMU.
CENY Z LUTEGO B.R. 740ZŁ/M2 Z BALI 12/24 CM
790ZŁ Z BALI 16/24
910ZŁ Z BALI 20/24 TEN NIE WYMAGA DODATKOWEGO OCIEPLENIA
POZDRAWIAM I CZEKAM NA OPINIE

19-04-2002, 08:52
Ja zainteresowalem sie oferta firmy HONKA. Może miał ktos z nimi jakieś kontakty.

emek
27-06-2006, 13:45
Ja zainteresowalem sie oferta firmy HONKA. Może miał ktos z nimi jakieś kontakty.

Tak mogę polecić. Właśnie zakończyliśmy budowę.

Gasol
28-06-2006, 07:58
Tak mogę polecić. Właśnie zakończyliśmy budowę.

Mozesz cos powiedziec odnosnie projektu, jakosci wykonania, ceny? Moze jakies zdjecia?

emek
29-06-2006, 13:52
Tak mogę polecić. Właśnie zakończyliśmy budowę.

Mozesz cos powiedziec odnosnie projektu, jakosci wykonania, ceny? Moze jakies zdjecia?

Projekt mieliśmy indywidualny, jakość wykonania zgodna z oczekiwaniami nawet ostatnio specjalnie potraktowałem domek karcherem aby sprawdzić czy gdzieś nie przepuści wody a przy okazji aby umyć elewację - wszystko szczelne jak cholera włącznie z drzwiami i oknami. Co do ceny to nie jest tanio jednak nie da się tego określić jednoznacznie gdyż cena zależy w głównej mierze od powierzchni ścian z litego bala/u mnie poddasze jest kontsrukcją lekką jedynie parter to pełny bal/. Wycena jest indywidualna.
Fotki mogę puścić na maila ale najwcześniej za 2 tygodnie/urlop/.Co do firm robiących domy z bala to zjechałem większość a w zasadzie wszystkie duże i jakość wykonania między Honką a innymi firmami jest bezdyskusyjna / jak dla mnie/.A gdy zadawałem kłopotliwe pytania na temat np. siadania domu przy pełnych balach w ścianach szczytowych a co za tym idzie osiadania dachu to np. Pan z firmy Mazurskie domy zakończył ze mną rozmowę i wszelkie kontakty stwierdzeniem, że dom drewniany nie siada /mój z doświadczenia ok 5 cm jak do tej pory/ . Brak fachowości i wiedzy jest powszechny ale znakomicie ukrywany.W jednej z firm chyba w Zduńskiej Woli w domu modelowym są takie szpary że widać podwórko na zewnątrz więc chyba nie ma się czym chwalić taka firma.Byłem w wielu domach Honki zbudowanych i w trakcie budowy i stwierdziłem że wolę zapłacić więcej niż potem mieć problemy i usuwać usterki praktycznie już niemożliwe do usunięcia. Zrezygnowałem natomiast ze schodów i podłóg gdyż są drogie a jakościowo i wizualnie znacznie słabsze od dostępnych w Polsce.Ekipa super fachowa, szybka, sprawna i ogólnie ok. Chłopaki pilnują domu na etapie budowy jak własnego więc nie ma się czym przejmować. W razie pytań służę pomocą.

Aga G-F
26-07-2006, 20:15
Tak mogę polecić. Właśnie zakończyliśmy budowę.

Mozesz cos powiedziec odnosnie projektu, jakosci wykonania, ceny? Moze jakies zdjecia?

Projekt mieliśmy indywidualny, jakość wykonania zgodna z oczekiwaniami nawet ostatnio specjalnie potraktowałem domek karcherem aby sprawdzić czy gdzieś nie przepuści wody a przy okazji aby umyć elewację - wszystko szczelne jak cholera włącznie z drzwiami i oknami. Co do ceny to nie jest tanio jednak nie da się tego określić jednoznacznie gdyż cena zależy w głównej mierze od powierzchni ścian z litego bala/u mnie poddasze jest kontsrukcją lekką jedynie parter to pełny bal/. Wycena jest indywidualna.
Fotki mogę puścić na maila ale najwcześniej za 2 tygodnie/urlop/.Co do firm robiących domy z bala to zjechałem większość a w zasadzie wszystkie duże i jakość wykonania między Honką a innymi firmami jest bezdyskusyjna / jak dla mnie/.A gdy zadawałem kłopotliwe pytania na temat np. siadania domu przy pełnych balach w ścianach szczytowych a co za tym idzie osiadania dachu to np. Pan z firmy Mazurskie domy zakończył ze mną rozmowę i wszelkie kontakty stwierdzeniem, że dom drewniany nie siada /mój z doświadczenia ok 5 cm jak do tej pory/ . Brak fachowości i wiedzy jest powszechny ale znakomicie ukrywany.W jednej z firm chyba w Zduńskiej Woli w domu modelowym są takie szpary że widać podwórko na zewnątrz więc chyba nie ma się czym chwalić taka firma.Byłem w wielu domach Honki zbudowanych i w trakcie budowy i stwierdziłem że wolę zapłacić więcej niż potem mieć problemy i usuwać usterki praktycznie już niemożliwe do usunięcia. Zrezygnowałem natomiast ze schodów i podłóg gdyż są drogie a jakościowo i wizualnie znacznie słabsze od dostępnych w Polsce.Ekipa super fachowa, szybka, sprawna i ogólnie ok. Chłopaki pilnują domu na etapie budowy jak własnego więc nie ma się czym przejmować. W razie pytań służę pomocą.


Emek, czy wróciłeś z urlopu?

Mam madzieję, że był udany...


Proszę o zdjęcia Twojego domku i oczywiście jeżeli można przybliżony koszt budowy, bardzo mnie to ciekawi ponieważ obecnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy

:D

Aga G-F
26-07-2006, 20:16
Tak mogę polecić. Właśnie zakończyliśmy budowę.

Mozesz cos powiedziec odnosnie projektu, jakosci wykonania, ceny? Moze jakies zdjecia?

Gasol czy coś już znalazłeś?

Chodzi mi o wykonawcę?

zraja
27-07-2006, 07:50
Emek - jakbyś mógł to i ja poproszę o przesłanie zdjęć. Również rozważam budowę domu z bala (przy ewentualnym zakupie działki leśnej ze starym domem drewnianym na podmurówce, z tym, że zostawić by tam należało samo podpiwniczenie i na to "nastawić" dom z bala, bo jeśli kupię inną oglądaną- na stoku nad rzeką, to bal raczej się nie sprawdzi)
[email protected]

Będę wdzięczna za zdjęcia:)
Aśka

szpclab
27-07-2006, 10:05
(przy ewentualnym zakupie działki leśnej ze starym domem drewnianym na podmurówce, z tym, że zostawić by tam należało samo podpiwniczenie i na to "nastawić" dom z bala, bo jeśli kupię inną oglądaną- na stoku nad rzeką, to bal raczej się nie sprawdzi)
Aśka

Cześć!
Jeśli zrezygnujesz z tej działki nad rzeką i są to okolice Warszawy serdecznie proszę o namiar na nią. Czegoś takiego szukam.

Pozdrawiam.
S.

Gasol
27-07-2006, 10:09
Gasol czy coś już znalazłeś?


Nie, jeszcze nie znalazlem. Generalnie kazdy wykonawca ma jakies 'felery', ciezko o idealnego, wiec jeszcze musze troche sie porozgladac i pomyslec.

Aga G-F
27-07-2006, 11:00
To tak jak ja, ciągle szukam, wykonawcy dlatego zapytałam Ciebie, bo tak sobie skromnie pomyślałam, że może jak wybrałeś ja przyjżę się temu samemu....
pozdrowionka i mam nadzieję, że uda nam się znaleźć tego dobrego,

pisz jak coś.. :wink:

Gasol
27-07-2006, 12:24
pisz jak coś.. :wink:

A jak z projektem? Bo ja projektu tez jeszcze nie wybralem:-/ Zalezy mi, by dom nie wygladal jak goralska chata, a wiekszosc gotowych projektow ma te wade (wg mnie oczywiscie).

Aga G-F
27-07-2006, 15:40
Ja zleciłam indywidualne wykonanie projektu pracowni w Rzeszowie, która zajmuje się projektowaniem domów drewnianych, będzie troszkę podobny tzn. układ wewnątrz do projektu Iznota z Mazurskich domów

Gasol
27-07-2006, 19:11
Ja zleciłam indywidualne wykonanie projektu pracowni w Rzeszowie
A mozna prosic o podanie namiaru na te pracownie? Czy Twoj dom bedzie z bali okraglych? Jesli tak, to o jakiej srednicy?

Aga G-F
28-07-2006, 14:36
Dom będzie z bali okrągłych o średnicy 28 cm, na razie robimy taki projekt, być może w trakcie się coś zmieni (chodzi o wykonawcę), namiary podaję:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Elka
ul. Rynek 15
017 - 8654 125
Rzeszów
[email protected]
Strony niestety chyba nie mają

wojtask
30-07-2006, 19:59
Witam
jesteśmy na etapie spryskiwania domu fobosem m4 zamierzamy potem impregnować go jedynką z woskiem(pierwsza warstwa) - doradca w OBI polecił dolanie do impregnatu 10 % rozpuszczalnika wtedy wsiąknie głębiej,
drugą warstwę chcemy malować lazurą V33.

czy możliwe jest takie połączenie?

jedynka jest impregnatem (woda, glony, promienie uv), v33 zawiera jeszcze lakier i dodatkowo zabezpiecza przed owadami

MST
31-07-2006, 05:38
DO BALOWICZOW /AMATORÓW DOMÓW Z BALI/JUŻ BYŁAM PRAWIE ZDECYDOWANA NA COŚ ALE CZYTAJĄC TU RÓŻNE OPINIE SAMA NIE WIEM CO ROBIĆ.ZNALAZŁAM PROJEKT W FIRMIE STOLLUX I WYKONAWCĘ TEŻ STOLLUX.JEST TO FIRMA Z ISTEBNEJ. WIDZIAŁAM DOM KTÓRY OBECNIE BUDUJĄ WYGLĄDA NA PORZĄDNĄ ROBOTĘ. NIE MIAŁAM OKAZJI ZASTAĆ TAM WŁAŚCICIELA I POROZMAWIAĆ ALE Z ZEWNĄTRZ WYGLĄDA O.K.BALE NIESTETY PĘKAJĄ I TRZEBA SIĘ DO TEGO PRZYZWYCZIĆ ALE PONOĆ NIE TRACI TO NA UBYTKU CIEPŁA- TO OPINIA UŻYTKOWNIKA DOMU Z BALI, KTÓRY MIESZKA JUŻ 6 LAT TO PROJEKTANT MOJEGO PRZYSZŁEGO DOMU.
CENY Z LUTEGO B.R. 740ZŁ/M2 Z BALI 12/24 CM
790ZŁ Z BALI 16/24
910ZŁ Z BALI 20/24 TEN NIE WYMAGA DODATKOWEGO OCIEPLENIA
POZDRAWIAM I CZEKAM NA OPINIE


Cena np. 910 zł/m2, to cena czego? Jakiego stanu?

MST
31-07-2006, 05:43
Projekt mieliśmy indywidualny, jakość wykonania zgodna z oczekiwaniami nawet ostatnio specjalnie potraktowałem domek karcherem aby sprawdzić czy gdzieś nie przepuści wody a przy okazji aby umyć elewację - wszystko szczelne jak cholera włącznie z drzwiami i oknami. Co do ceny to nie jest tanio jednak nie da się tego określić jednoznacznie gdyż cena zależy w głównej mierze od powierzchni ścian z litego bala/u mnie poddasze jest kontsrukcją lekką jedynie parter to pełny bal/. Wycena jest indywidualna.
Fotki mogę puścić na maila ale najwcześniej za 2 tygodnie/urlop/.Co do firm robiących domy z bala to zjechałem większość a w zasadzie wszystkie duże i jakość wykonania między Honką a innymi firmami jest bezdyskusyjna / jak dla mnie/.A gdy zadawałem kłopotliwe pytania na temat np. siadania domu przy pełnych balach w ścianach szczytowych a co za tym idzie osiadania dachu to np. Pan z firmy Mazurskie domy zakończył ze mną rozmowę i wszelkie kontakty stwierdzeniem, że dom drewniany nie siada /mój z doświadczenia ok 5 cm jak do tej pory/ . Brak fachowości i wiedzy jest powszechny ale znakomicie ukrywany.W jednej z firm chyba w Zduńskiej Woli w domu modelowym są takie szpary że widać podwórko na zewnątrz więc chyba nie ma się czym chwalić taka firma.Byłem w wielu domach Honki zbudowanych i w trakcie budowy i stwierdziłem że wolę zapłacić więcej niż potem mieć problemy i usuwać usterki praktycznie już niemożliwe do usunięcia. Zrezygnowałem natomiast ze schodów i podłóg gdyż są drogie a jakościowo i wizualnie znacznie słabsze od dostępnych w Polsce.Ekipa super fachowa, szybka, sprawna i ogólnie ok. Chłopaki pilnują domu na etapie budowy jak własnego więc nie ma się czym przejmować. W razie pytań służę pomocą.

Czy mogę prosić jakąś fotkę Twojego domu na priv? Jaki ma metraż? Ile kosztował Cię domek w sumie, łącznie z wykończeniówką?

Czy drewniane domy, zwłaszcza z poddaszem użytkowym nie są głośne (mowa o np. tupaniu z poddasza słyszanym na dole - efekt puszki)?

mkkafe
31-07-2006, 13:56
Witam na watku balowym
Czytalam swego czasu caly watek, przymierzajac sie do budowy domu z bali. Dzis dostalam wycene od firmy x naszego domku i zwalila mnie z nog. W zwiazku z tym bardzo prosze osoby ktore buduja/wybudowaly sie o ustosunkowaniu sie do ceny.
Najpierw o domku: parterowy, prostokat, dach dwuspadowy. Dom jest nieduzy, 105 m
Teraz o materialach: okna drewno (w projekcie duze rozsuwane drzwi tarasowe), bale (klejone) 164x190, wiatroizolacja, dach brass, orynnowanie, instalacja wod-kan, elektr, wymurowany komin. Cena wg wyceny - prawie 1900 zl netto za metr Bez fundamentow. Czy to naprawde tyle kosztuje???? :roll

MST
31-07-2006, 18:56
Witam na watku balowym
Czytalam swego czasu caly watek, przymierzajac sie do budowy domu z bali. Dzis dostalam wycene od firmy x naszego domku i zwalila mnie z nog. W zwiazku z tym bardzo prosze osoby ktore buduja/wybudowaly sie o ustosunkowaniu sie do ceny.
Najpierw o domku: parterowy, prostokat, dach dwuspadowy. Dom jest nieduzy, 105 m
Teraz o materialach: okna drewno (w projekcie duze rozsuwane drzwi tarasowe), bale (klejone) 164x190, wiatroizolacja, dach brass, orynnowanie, instalacja wod-kan, elektr, wymurowany komin. Cena wg wyceny - prawie 1900 zl netto za metr Bez fundamentow. Czy to naprawde tyle kosztuje???? :roll

Powiem tak: gdyby było to 1400 za metr, to warto byłoby się zastanawiać. Gdyby była to taka rewelacja, stałaby już masa domów całorocznych z bali/szkieletu. Jak narazie widzę prawie tylko domki letniskowe i karczmy budowane w tej technologii.

mkkafe
31-07-2006, 20:15
rewelacja - nierewelacja
Mysle ze to wynika z tego ze Polacy kochaja domy budowane metoda sprawdzona - czyli murowane. Brak zaufania...obawy...
Mysle rowniez ze piekno domow z drewna poniekad wynika z tego ze nie ma ich na kazdym zakrecie. Prezentuja soba inny klimat i dlatego czesc ludzi czuje do nich miete.

MST
31-07-2006, 23:36
rewelacja - nierewelacja
Mysle ze to wynika z tego ze Polacy kochaja domy budowane metoda sprawdzona - czyli murowane. Brak zaufania...obawy...
Mysle rowniez ze piekno domow z drewna poniekad wynika z tego ze nie ma ich na kazdym zakrecie. Prezentuja soba inny klimat i dlatego czesc ludzi czuje do nich miete.

Eee tam. Polacy są oszczędni i gdyby była to sprawdzona i tania metoda, dawno by wiodła prym.

Niechęć do drewnianych domków może wynikać z przeświadczenia, iż dom budujemy na lata. A drewniany szkielecik kojarzy mi się z amerykańskimi filmami, gdzie ludzie co kilka lat zmieniają siedlisko, a i w przyczepie kempingowej przemieszkają z rok, jeśli trzeba ;)

mkkafe
01-08-2006, 06:33
karczmy zazwyczaj sa budowane z grubych bali (przynajmniej te w ktorych ja bylam), nie w drewnianym szieleciku
A co powiesz na temat goralskich chat?? Czyz nie sa one budowane na lata??
Nie zauwazylam aby Gorale przenosili sie co kilka lat. Mieszkaja w nich pokolenia.

Szkielecik amerykanski o ktorym piszesz rozni sie od szkielecika w Polsce - przynajmnniej w kilku polskich firmach technologia jest bardziej zaawansowana( na tyle ze daja nawet 50 lat gwarancji ).
Jak wiadomo sa zwolennicy i przeciwnicy - kazdy zaciekle broni swoich racji. Zycie na watku szkieletowym umarlo poniewaz jedni i drudzy sie pozarli. Nic z tego nie wyniklo. Nie ma sensu ciagnac i tutaj dyskusji bo zadnyc nowych wnioskow nie bedzie. Zwolennicy beda bronic swoich domow, niedowiarkowie beda niedowierzac, a reszcie pozostanie niesmak i sie stad wyniosa.

PRYMUS_BMW
01-08-2006, 06:58
Ja jestem zdecydowany na dom z bala na razie przekonuje sie do bali tzw półokrągłych jest wieksza szansa że bal bedzie wtedy dobrze wysuszony, zewnątrz na czym mi zalezy bedzie wyglądał jak dom z grubego bala w środku płaskie sciany, ponadto dowiedziałem sie że dość wazna jest motoda łączenia bali tzn im wiksza powierzchnia styky tym w sumie lepiej.

Byłem już w kiliu domach wybieram sie jeszcze do domu o powierzchni ponad 250 m z bala właśnie półokągłego, dom jest zamieszkały już ponad 12 lat - jestem ciekawy co zastanę.

W innym watku prosiłme Was o doświadczenia z firmą JAZBAD jeśli ktoś takowe posiada prosze o kontakt

dzieki

jurand79
01-08-2006, 09:17
DO BALOWICZOW /AMATORÓW DOMÓW Z BALI/JUŻ BYŁAM PRAWIE ZDECYDOWANA NA COŚ ALE CZYTAJĄC TU RÓŻNE OPINIE SAMA NIE WIEM CO ROBIĆ.ZNALAZŁAM PROJEKT W FIRMIE STOLLUX I WYKONAWCĘ TEŻ STOLLUX.JEST TO FIRMA Z ISTEBNEJ. WIDZIAŁAM DOM KTÓRY OBECNIE BUDUJĄ WYGLĄDA NA PORZĄDNĄ ROBOTĘ. NIE MIAŁAM OKAZJI ZASTAĆ TAM WŁAŚCICIELA I POROZMAWIAĆ ALE Z ZEWNĄTRZ WYGLĄDA O.K.BALE NIESTETY PĘKAJĄ I TRZEBA SIĘ DO TEGO PRZYZWYCZIĆ ALE PONOĆ NIE TRACI TO NA UBYTKU CIEPŁA- TO OPINIA UŻYTKOWNIKA DOMU Z BALI, KTÓRY MIESZKA JUŻ 6 LAT TO PROJEKTANT MOJEGO PRZYSZŁEGO DOMU.
CENY Z LUTEGO B.R. 740ZŁ/M2 Z BALI 12/24 CM
790ZŁ Z BALI 16/24
910ZŁ Z BALI 20/24 TEN NIE WYMAGA DODATKOWEGO OCIEPLENIA
POZDRAWIAM I CZEKAM NA OPINIE


Cena np. 910 zł/m2, to cena czego? Jakiego stanu?


Edzia swój dom już dawno wybudowała (byłem z żonką u niej) - ceny są zapewne nieaktualne. Byłem także w Stolluxie - okazali się dla mnie zbyt drodzy. Znalazłem inną ekipę - z Koniakowa i właśnie budują mi domek (tzn w tej chwili zapewne chowają się przed deszczem, bo pada). Około 100m kw, stan surowy zamknięty, okna drewniane DRUTEX, dachówka KORAMIC - to ma mnie wynieść jakieś 110kPLN (bez kosztów piwnicy). Podłogi i instalacje robię sam...

MST
01-08-2006, 20:43
Edzia swój dom już dawno wybudowała (byłem z żonką u niej) - ceny są zapewne nieaktualne. Byłem także w Stolluxie - okazali się dla mnie zbyt drodzy. Znalazłem inną ekipę - z Koniakowa i właśnie budują mi domek (tzn w tej chwili zapewne chowają się przed deszczem, bo pada). Około 100m kw, stan surowy zamknięty, okna drewniane DRUTEX, dachówka KORAMIC - to ma mnie wynieść jakieś 110kPLN (bez kosztów piwnicy). Podłogi i instalacje robię sam...

Czyli żadna rewelacja. Jak doliczysz koszta posadzek, instalacji, wyjdzie jak w tradycyjnej, sprawdzonej technologii lub nawet drożej.

MST
01-08-2006, 20:47
karczmy zazwyczaj sa budowane z grubych bali (przynajmniej te w ktorych ja bylam), nie w drewnianym szieleciku
A co powiesz na temat goralskich chat?? Czyz nie sa one budowane na lata??
Nie zauwazylam aby Gorale przenosili sie co kilka lat. Mieszkaja w nich pokolenia.

To, o czym mówisz teraz, to efekt starych domów z drewna, które niejeden nowy drewniany przeżyją. A to dlatego, że jakość drewna jest teraz dużo niższa, podobnie sprawy mają się z wilgotnością, większość firm robi na szybciucha.



Szkielecik amerykanski o ktorym piszesz rozni sie od szkielecika w Polsce - przynajmnniej w kilku polskich firmach technologia jest bardziej zaawansowana( na tyle ze daja nawet 50 lat gwarancji ).

Co to jest 50 lat na dom? Pomijająć fakt, że większość firm-krzaków stawiających drewniane domki za te 50 lat nie będzie na rynku.

jurand79
01-08-2006, 20:57
Edzia swój dom już dawno wybudowała (byłem z żonką u niej) - ceny są zapewne nieaktualne. Byłem także w Stolluxie - okazali się dla mnie zbyt drodzy. Znalazłem inną ekipę - z Koniakowa i właśnie budują mi domek (tzn w tej chwili zapewne chowają się przed deszczem, bo pada). Około 100m kw, stan surowy zamknięty, okna drewniane DRUTEX, dachówka KORAMIC - to ma mnie wynieść jakieś 110kPLN (bez kosztów piwnicy). Podłogi i instalacje robię sam...

Czyli żadna rewelacja. Jak doliczysz koszta posadzek, instalacji, wyjdzie jak w tradycyjnej, sprawdzonej technologii lub nawet drożej.

...ależ ja nie mówiłem, że chcę mieszkać TANIO. Ja chcę mieszkać w solidnym drewnianym domku z drewnianymi oknami, krytym dachówką. :lol: Jakby miało być ekonomicznie to postawiłbym dom z pustaków żużlowych, odeskował, pokrył zwykłą papą, założył najtańsze plastikowe okna ... :D
Do "sprawdzonej tradycyjnej technologii" dolicz koszt tynkowania, gruntowania, malowania, gładzi, tapety czy co tam jeszcze chcesz... Wyjdzie na jedno i to samo.
No ale to nie miejsce na dyskusje o wyższości świąt wielkanocnych nad świętem bożego narodzenia - każdy mieszkać będzie w tym, co sobie wymarzył (choć może niestety częściej w tym na co go stać - dobrze, że są kredyty...). Mnie osobiście urzekła atmosfera panująca w drewnianym domu, aksamitny dotyk woskowanych ścian... To trzeba spróbować, zobaczyć........... :D :) :D :)

mkkafe
01-08-2006, 21:01
Szkielecik amerykanski o ktorym piszesz rozni sie od szkielecika w Polsce - przynajmnniej w kilku polskich firmach technologia jest bardziej zaawansowana( na tyle ze daja nawet 50 lat gwarancji ).

Co to jest 50 lat na dom? Pomijająć fakt, że większość firm-krzaków stawiających drewniane domki za te 50 lat nie będzie na rynku.

to od Ciebie zalezy czy wybierzesz firme krzak - ja z takimi nie gadam
I obojetnie jaka technologia bedzie budowala - jesli zniknie - gwarancji nie bedzie
Mi 50 lat wystarczy - ja wtedy zejde z tego swiata
Moje dzieci mieszkac w nim pewnie nie zechca, tak jak ja nie mieszkam ze swoimi rodzicami. Ich dom ma wlasnie 50 lat i wymaga remontu (jest murowany, tradycyjna metoda, he he)
A Ty?? Siedzisz u mamy na karku?? Na pokoiku???
Noo...

Nie wiem dlaczego dalam sie wkrecic w ta przepychanke...Zamierzam postawic dom z bali. Ale nie lubie jak ktos na kogos jedzie.
Poprosilam o odpowiedz tych ktorzy buduja z bali. A dyskutuje z kims komu przeszkadza to ze inni czuja klimat drewna :roll:

MST
02-08-2006, 08:56
I obojetnie jaka technologia bedzie budowala - jesli zniknie - gwarancji nie bedzie

Tylko ta "gwarancja" nie będzie miała znaczenia dla domu murowanego, bo takich stoją tysiące. Technologia sprawdzona. Pod warunkiem pilnowania każdego etapu wykonywanego przez patałachów.



Ich dom ma wlasnie 50 lat i wymaga remontu (jest murowany, tradycyjna metoda, he he)


Tradycyjna metoda sprzed 50 lat, czyli piasek i wapno? He he



A Ty?? Siedzisz u mamy na karku?? Na pokoiku???
Noo...


Ja było trzeba, to siedziałem. Teraz mogę myśleć o czymś własnym, dlatego przede mną wybór technologii.



Nie wiem dlaczego dalam sie wkrecic w ta przepychanke...Zamierzam postawic dom z bali. Ale nie lubie jak ktos na kogos jedzie.
Poprosilam o odpowiedz tych ktorzy buduja z bali. A dyskutuje z kims komu przeszkadza to ze inni czuja klimat drewna :roll:

Jedzie? Chyba nie wiesz, co to znaczy jechać :) Bardzo lubię takie "merytoryczne" dyskusje, w których jedynym argumentem jest "czucie klimatu". To takie rozkoszne, kobiece. Kiedyś wyczytałem na forum, że jakaś pani nie chce budować domu z betonu komórkowego, tylko porothermu, bo "mieszkała w bloku i ma dość betonu" :D

Gasol
02-08-2006, 10:27
Tylko ta "gwarancja" nie będzie miała znaczenia dla domu murowanego, bo takich stoją tysiące. Technologia sprawdzona. Pod warunkiem pilnowania każdego etapu wykonywanego przez patałachów.


A co jest niesprawdzonego w technologii budowy domu z bali? Jest to sposob budowy starszy niz murowanie. Rzeczywiscie stoja tysiace domow murowanych ale podejrzewam, ze procentowo wiecej z nich ma wady niz domy z bali. Wlasnie przez to, ze wiekszosc z nich jest budowana przez patalachow i pilnowana przez podobnej kompetencji inwestorow. Gwarancja jest niepotrzebna tylko wtedy, jesli ktos chce, by dom po prostu stal. Jesli wymaga sie jeszcze chociaz malego poziomu prawidlowej funkcjonalnosci, to chyba bez gwarancji juz sie nie obedziemy?

mkkafe
02-08-2006, 12:40
Bardzo lubię takie "merytoryczne" dyskusje. To takie rozkoszne, :D

rozkoszuj sie wiec sam bo mi sie z Toba juz nie chce gadac
Zauwazylam ze lubisz sie spierac o wyzszosci budowania murowanego nad drewnianym, kogo mozesz - probujesz uswiadomic co jest lepsze i ze zle robi. He he, to "takie rozkoszne"
Ciekawe dlaczego Cie to tak boli
:roll:

zraja
03-08-2006, 08:47
Emek - dzięki za fotki, bardzo zacna "chatka"

Ivik
14-09-2006, 08:19
Witam,

chcę wybudować dom z bali, najchetniej prostokatnych o grubości minimum 22 cm, ewentualnie okrągłych o przekroju ok 30 cm. Tak żeby nie trzeba było dodatkowo ocieplać.
Czy moglbymi ktos polecić solidnego wykonawcę???

Czy ktoś mial doswiadczenia z firmą Wako???

Pozdrawiam wszystkich budujących!

piwowar
08-10-2014, 11:01
Witam, Rozważam kilka opcji domu z bali. Waham się między balem naturalnym okrągłym z mszeniem, balem okrągłym toczonym na roundtec i zacinanym tak jak to robią w Skandynawii i balem struganym na prostokąt z mszeniem lub takim bez mszenia z wypustkami że bal wchodzi jeden w drugi. Ktoś może przebadał temat i mógłby coś więcej napisać? Chodzi o plusy i minusy powyższych technologii.