PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z płaszczem + grzałka elektr. w II taryfie



AxLe
19-03-2005, 08:33
Proszę o opinie użytkowników którzy mają właśnie takie ogrzewanie. Ciekawi mnie wszystko związane z tym tematem, od funkcjonalności po koszty instalacji i eksploatacji. Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie. POZDR

gregor71
19-03-2005, 21:38
dołączam się do pytania, ponieważ nad tym samym rozwiązaniem się zastanawiam.

Mały
19-03-2005, 21:40
No to krótko:
Mój kolega (montowała to firma w której poprzednio pracowałem)ma temokominek z płaszczem + 5 (pięć) zasobników po 200 l każdy wody-w czym 4 są to typowe aku ciepła a piąty jest ogrzewaczem wody z grzałką 5 kW.Niedawno go spotkałem i stwierdził że grzałka(którą tam zaisntalował) nie włączyła mu sie ani razu ,a ma takie rozwiązanie ok. pół roku.
To z praktyki...
A z teorii (choć robiłem wyceny na północ-Szwecja i okolice)-kominek + zasobnik (akumulator ciepła) to tam podstawa (np 2*1500l)...i zaczynamy rozmowę o oszczędności.
W Polsce kocioł el. nie ma racji bytu bo...drogi ,ale nikt nie pomyśli o małym drobiazgu (choć nie tanim) takim jak zasobnik ciepła...
Pomyśl- masz w zładzie ok.70-100 l wody ,a w zasobniku ok. 1000l-jak myślisz ile czasu ta woda z zasobników będzie jeszcze się wychładzała w układzie grzejnikowym?
Pozdrawiam...