PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat ustawienia pralki



krzysztofh
02-10-2002, 06:54
Jak w temacie. W domu dwie łazienki, mała na dole i duża na górze. Na dole za mało miejsca na pralkę, na górze OK. Ale po pierwsze nie koniecznie pralka stanowi ozdobę dla łazienki, ale z tym można żyć i nawet zaprojektowałem małą ściankę aby ją osłonić. Ale poważniejszy problem to jak powiesić pranie. Wanna jest pod skosem, a wiadomo że najlepiej nad wanną jeżeli chodzi o ściekanie wody. Poza tym drugi skos z drugiej strony, a naśrodku wieszanie prania mi się nie uśmiecha. Myślałem o kotłowni i tam umieścić pralkę. Na suszarkę jest miejsce, ale z kolei trzeba biegać z piętra, bo tam się najczęściej człowiek rozbiera, do kotłowni przez garaż i z powrotem jak wyschnie.
Jak Wy to zaplanowaliście?

GRom
02-10-2002, 07:20
Ja tak pralka zaplanowałem w kotłowni:smile:I nie mam juz tego problemu.

Frankai
02-10-2002, 07:42
Pralka w kotlowni obok lazienki na dole. Suszenie bedzie w pralni, albo w przylegajacym garazu. Z tym bieganiem to juz przesadzasz (no chyba ze masz problem z poruszaniem sie, ale chyba nie, bo nie budowalbys pietrowki) - nie powinno sie zbyt dlugo siedziec przy komputerze, nawet jezeli czytasz Forum :wink: Troche pobiegac po schodach tez trzeba. Kiedys slyszalem, ze 1 schoda w gore - 2 min wiecej zycia. Wynikaloby z tego, ze wchodzac na 45 pietro (5 razy na 9-te, itp.) mozna zostac niesmiertelnym :wink: Jak juz Ci sie nie bedzie chcialo, to albo robisz zsyp, albo zaniesiesz przy okazji.

dobrzykowice
02-10-2002, 08:52
łazienka na poddaszu jest dokładnie nad pomieszczeniem gospodarczym, gdzie będzie pralka. Chcę to wykorzystać i wybić w stropie dziurę do zrzucania brudnych ciuchów.
Chyba będę żył trochę krócej :sad:

Alanta
02-10-2002, 09:29
Ja mam pralkę na górze i przyznam, że jest to mój ulubiony sprzęt w łazience :smile: (odczułam to, jak mi się zepsuła i przez trzy dni prałam pieluchy w rękach)
Suszenie będę rozwieszać nad wanną, a nad natryskiem na dole będzie specjalne miejsce do wieszania białych koszul męża. Mam też miejsce na suszarkę stojącą. Reszta prania powędruje na taras, tam będzie druga suszarka.

02-10-2002, 10:01
W pomieszczeniu gospodarczym-pranie i suszenie w zimne dni.
Co do zbiórki ubrań, to zamierzam postawić kosz wiklinowy lub taki na pałąku drewnianym obity płótnem,aby go można było znieść.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2002-10-02 11:03 ]</font>

Alicjanka
02-10-2002, 10:35
Znam takich co mają pralkę "wpisaną" w zabudowę kuchenną, jeśli ta jest wystarczająco duża. Ja będę miała ją w pomieszczeniu gospodarczym, ale u mnie to już inna historia, bo cały dom jest parterowy.
Pzdr :smile:

Mis Uszatek
02-10-2002, 12:16
Pralka w kuchni to katastrofa!

Miałem tak z koniecznoœci w kawalerce. (w dodatku kuchnia była otwarta na pokój.
Słuchanie tego mielenia, wirowania i płukania przez dwie godziny to był koszmar! Nawet telewizor tego nie przekrzyczał.

Uratował mnie programator czasu - prało sie, gdy nikogo nie było w domu.

kgadzina
03-10-2002, 08:18
Pralka w kotłowni obok łazienki na dole. Niezależnie od tego estetyczny kosz na brudne ciuchy w łazience na dole i na górze. Kosz może stać albo osobno albo może być wkomponowany w szafke łazienkową (taki słupek). Opróżnianie koszy - okresowo przy okazji robienia prania w danym kolorze. Nota bene nie wiem jak to jest ale moja żona robi codzienie pranie w innym kolorze!
Suszenie w kotłowni na wielodrążkowej suszarce pod sufitem. Woda raczej nie kapie bo pralka ma program do wirowania. :lol:

Klaudia
29-10-2002, 09:20
Ja mam na przykład kotłownię na dole vis a vis małej łazienki. W kotłowni wygospodarowałam wnękę na pralkę. Wydaje mi się, że w domach, w których pomieszczeń jest sporo naprawdę nie trzeba stawiać jej w łazience. Jest trochę racji w tym, że najczęściej ubrania pozostaną na górze, ale przecież nie trzeba z każdymi spodniami latać na dół. Można gromadzić "brudy" na górze w jakimś estetycznym koszu, a do prania zabrać od razu większą ilość na dół.

pawpiwo
29-10-2002, 12:22
Swoja pralkę umieściliśmy w WC, mamy nie duży dom więc wykorzystaliśmy każdy "kąt"

Rafter
03-11-2002, 14:19
Ja mam mieć pralkę w łączniku kuchnia-garaż. Tuż za wyjściem z kuchni. Obok dam zlew do płukania i już. A łazienka bez tego sprzętu naprawdę jest ładna.

Pomyśl też o pralce w ciągu kuchennym np. gdzieś za winklem ciągu szafek. Jeżeli masz coś takiego a nie wiem jaki projekt realizujesz

dolores
04-11-2002, 08:43
Mnie zależy żeby w łaazienkach nie było zbędnych mebli. Pralkę zainstalujemy w pomieszczeniu gospodarczym obok kuchni. Tam też będzie suszarnia.

RYSZARD
05-11-2002, 01:07
jak najdalej od lazienki i kuchni, oczywiscie jezeli jest taka mozliwosc. Mam przyjaciol ktorzy maja obok koltlowni i bardzo sa z tego zadowoleni, oczywiscie jest problem z suszeniem, ale dla zdrowia mozna wydrapac sie nawet na podasze. Ludzie w blokach gonia na pietra i sobie chwala

Marek13
05-11-2002, 08:15
Pralka stoi w pomieszczeniu gospodarczym. Suszenie także tam, na suszarce podwieszanej pod sufitem.

dziuba
05-11-2002, 08:22
Pomimo mikroskopijności mojego lokum pralka zawędrowała do kuchni. No ja nie mogę patrzeć na pralkę w łazience i już.

Dave
05-11-2002, 12:07
Ja mam takze 2 lazienki - duza na poddaszu i mala na dole. Pralka wyladowala w lazience na gorze z prostej przyczyny - pranie bez problemu mozna wywiesic na balkonie albo na tarasie nad garazem.

D.