PDA

Zobacz pełną wersję : Poczatek domu Marcenki



marcenka
20-03-2005, 17:46
Dużo jeszcze przed mną ale też chciałam się troszkę pochwalić.

Podaje link do swojej stronki:

http://www.marcenka1.republika.pl/

pzdr

Sonika
20-03-2005, 20:57
Zapowiada się bardzo ładny dom. :lol:
Czekamy na dalsze zdjęcia i powodzenia w budowie.

tola
20-03-2005, 22:41
Marcenko, Twój dom nazywa się tak, jak na imię ma moja córka.

Moja sympatia do Twego domu jest więc ogromna :D

Będę Ci kibicować....niech się buduje szczęśliwie, pozdrawiam :D

marcenka
20-03-2005, 23:06
Sonika,
Dzięki za wsparcie !!! :lol:Twoj domek tez jest wspaniały

Tola,
Chyba wiem co robie , w końcu razem stałyśmy na tym podium i odbierałyśmy te wspaniałe kaski :wink: :D :D :D
Jak będę miała córeczkę to się odwazjemnię :wink:

pawel i renia
04-06-2005, 07:56
:D ZAPOWIADA SIĘ CIEKAWIE :D
projekt też niczego sobie no ale OKOLICA wydaje się urocza
POZDR... :wink:

Redwald
04-06-2005, 08:05
Domek bardzo zgrabny.
Czy to jest projekt indywidualny?
Bardzo mi się podoba takie rozmieszczenie pokoi, więc nawet podobne mam rozmieszczenie. Wasz jest trochę jednak wiekszy. O te pare metrów, a już dochodzą ciekawe pomieszczenia.

aha26
04-06-2005, 11:51
Marcenka,super domek,ladny i bardzo zgrabniutki,okolica tez bardzo mnie sie podoba :wink:

marcenka
04-06-2005, 19:24
A więc tak.
Po pierwsze dziękuję WSZYSTKIM za wsparcie
:P :P :P

A na budowie właśnie wznoszą mi ściany konstukcyjne.
W przyszłym tygodbniu będą zalewac strop.
Okolica mi też się bardzo podobała (jak sami zapewne wiecie gdy szukaliście Swoich działek).
Działkę tą musiałam mocno "wydreptać" żeby stać się jej właścicielem ale jak widać się udało a po Waszych pochlebnych wypowiedziach mogę dodać ze i opłacało.

Dzięki jeszcze raz za wsparcie.
Wkrótce nowe zdjęcia.

Pozdrawiam

Whisper
04-06-2005, 22:35
Działkę tą musiałam mocno "wydreptać" żeby stać się jej właścicielem ale jak widać się udało a po Waszych pochlebnych wypowiedziach mogę dodać ze i opłacało.


No i jeszcze "odarcheologizować" :wink:

Przy okazji jeszcze raz dziękuję za namiary na archeologa, którego mi (chyba z rok temu) poleciłaś :)

A działkę masz ślicznie położoną...

marcenka
06-06-2005, 17:09
Tarczyn jak rozumiem jest niedaleko, wiec kazdy wekendzik tam jestesmy, zapraszamy. Idzie budowa pełna para, lecz zdjecia wrzucimy pod koniec czerwca.Weszli nam budowlancy we wtorek/ tydzien temu/, a strop chca lac juz za kilka dni :o i jestesmy chwilowo zakreceni. Pozdr. :wink:

IWONA73
30-08-2005, 21:02
marcenko obiecalas nam dalsze zdjecia w czerwcu a tu do tej pory nic sie nie ukazalo oprocz fundamentow chetnie bym obejrzala twoj domek bo tez zamierzamy go budowac

Joanna i Janusz
30-08-2005, 21:13
Bardzo sympatyczny domek.Trzymamy kciuki za sprawną budowę!

marcenka
30-08-2005, 23:29
Kochani,
Mam mały problemik z wklejaniem zdjęć na stronkę , mogę Wam przesłać na prywatne skrzynki. Teraz jest już stan surowy zamknięty, w środku pracują elektryk i człowieczek od alarmów, tel, telewizji i komputerów.
Chętnie ym się troszkę pochwaliła ale nie mogę wkleić tych zdjęć na stronkę :cry: :cry: :cry:

caluski , czekam na adresy i prześlę nowe zdjęcia.,

:P :P :P

Whisper
31-08-2005, 10:05
Marcenka, a może załóż sobie album na jakimś PhotoSite - wtedy wklejanie powinno pójść bez problemów.

kasiaR
31-08-2005, 14:29
Zapowiada sie baaaardzo łady dom :o . Projekt super. Życze powodzenia i czekam na kolejne zdjęcia z budowy.
Pozdrawiam
KasiaR :D

marcenka
03-09-2005, 16:25
No to pokaże Wam kilka zdjęć:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=36688&q=marcenka%20domek&k=2

Nie wiem tylko jak to zrobić żeby ich weszło więcej do tego albumu.

pzdr

Whisper
03-09-2005, 18:49
Marcenka, to Wy poszliście do przodu że hej! Już pod dachem, z oknami, nawet bramą garażową! Ja z tyłu zostałem :roll:

andrzejka
03-09-2005, 19:18
Marcenka :P domek piękny 8)
Przyszły lokator to chyba będzie artystą :wink:
Gratulki 8)

marcenka
03-09-2005, 23:49
Dzięki wielkie za wsparcie.postaram się wkleic troszkę więcej zdjęć ale muszę zmniejszyć ich format.Własnie odebrałam najnowsze (jest domek w całej okazałości i to zdjęcie w dzień).
A tak na marginesie to ta KORONA na zlocie dała mi dużą motywację :wink: w knońcu kask dostałam a to do czegoś zobowiązuje. Mały bacik na budowlancow zorganizowałam w własnym zakresie :wink: :wink: :wink: ( tak naprawdę to sama Wam wszystkim zazdroszczę i nadganiam tych co są przed mną) :lol:

pzdr
Niedługo nowe fotki

marcenka
12-09-2005, 19:03
Są już aktualne fortki dla tych co jeszcze nie obejrzeli wszystkich. Może wklejone nie po koleji ale cóż tam :oops:

Te same fotki znajdziecie jak klikniecie na znaczek "domku"

pzdr

marcenka
28-09-2005, 22:31
To jesteśmy już po tynkach wewnętrznych.
Aktualnie jest ekipa od dociepleń.

Wklaeiłam też wizualizację naszego salonu , może coś skomentujecie?

czekam na uwagi

pzdr

Marcel2000
29-09-2005, 22:12
jak dla mnie to ten salon jest za zimny, pomimo dużej ilości drewne (bo chyba dobrze widzę ), może gdyby było ono jaśniejsze , ale ogólnie okey 8)

marcenka
29-09-2005, 22:29
Właśnie tego się obawiałam (bardzo trafna uwaga). Zastanawiam się nad kominkiem (słabo widoczny przy oknie balkonowym z lewej strony) i wyłożeniem pod plazmą czy jeżeli zastosuję jaśniejszy materiał i zagram trochę ciepłymi kolorami na ścianach to efekt będzie ok?

Poproszę o uwagi.

ciku
30-09-2005, 03:45
Ja niestety nic nie widze - strona w budowie :(

Sonika
30-09-2005, 06:43
Sufit jak dla mnie jest za ciemny. Myślę, że może być wrażenie jakby spadał na głowę, ale pomysł z drewnem jest oryginalny - jeszcze takiego sufitu nie widziałam.

Czy to naokoło plazmy to kamień? Jeśli tak, to może lepiej by było dać jaśniejszy, bo czarny może wyglądać przytłaczająco, ponuro i bardzo zdominuje salon.

Ale, to tylko moje zdanie. Tobie przecież może się podobać zupełnie coś innego niż mnie.

marcenka
30-09-2005, 09:37
Dla mnie sufit ok powiększa optycznie salon (on w tym projekcie wcale nie jest taki duży), to co na ścianie za plazmą i na kominku to łupek kwarcytowy i do tego właśnie nie jestem przekonana (dokładnie mówiąc do koloru ) gdyż jest ogólnie ciemno i zimno.

Sonika
30-09-2005, 09:43
Według mnie za bardzo jest wyeksponowany telewizor, a za mało kominek, wygląda to trochę przyciężko, ciemno i monumentalnie, ale jak pisałam wcześniej to tylko moje zdanie.

30-09-2005, 15:51
Marcenko kominek zdecydowanie powinien byc bardziej wyeksonowany... moze jakis jasny kamien.... to co jest za telewizorem jest z kolei na moje oko troszke przyciezkie.... moze w takim razie skoro lubicie nowoczesne wnetrza podswietlana tafle szkla matowego?????

Poza tym suuuuper wnetrze!!! Uwielbiam taki styl!!!!!!!!! :D :D

marcenka
30-09-2005, 16:08
Bardzo cenna uwaga i zupełnie zgodna z naszymi uwagami co do tego projektu. Chcieliśmy też się upewnić czy tylko my mamy takie odczucie przytłoczenia ciemnym i zimnym kolorem czy inni również.
Wiadomo to my bedziemy tam mieszkać ale chcieliśmy również znać Wasze opinie.

Bedą nowe fotki bo na 100% to zmienimy.

pzdr

AnjaBB
30-09-2005, 16:24
Hej Marcenka,
ja też nic nie widzę. Strona w budowie, to tak ma być, czy u mnie się coś zepsuło?
Pozdrawiam :D

AnjaBB
30-09-2005, 16:33
O przepraszam, już widzę.
Super domek, i salon też ładny, super nowoczesny, ale trochę ciemny. Nie widać wogóle gdzie jest kominek. Może musiałby być ten kamień trochę jaśniejszy? Dla mnie za bardzo rzuca sie w oczy telewizor.
Poza tym ekstra, też lubię nowoczesny styl. :P
Pozdrawiam

marcenka
30-09-2005, 19:19
No właśnie na tym kamieniu polega mój problem , szukam koncepcji czym jaśniejszym go zastąpić.
Myślałam o piaskowcu który będzie grał z kolorystyką płytek podłogowych.
Co do kominka to na 100% nie będzie tam aż tyle tego kamienia a już na pewno nie taki ciemny.

Macie może jakieś pomysły na rodzaj materiału?

01-10-2005, 10:44
No właśnie na tym kamieniu polega mój problem , szukam koncepcji czym jaśniejszym go zastąpić.
Myślałam o piaskowcu który będzie grał z kolorystyką płytek podłogowych.
Co do kominka to na 100% nie będzie tam aż tyle tego kamienia a już na pewno nie taki ciemny.

Macie może jakieś pomysły na rodzaj materiału?

Marcenko a travertyn Romano????? Albo Navona (bardzo jasniutka)?????

01-10-2005, 10:45
....albo polaczenie dwoch kamieni: jasnego i ciemnego (czekoladowego marmuru)????

marcenka
01-10-2005, 15:27
Na pewno coś zamieszamy i potem opublikujemy
pzdr

marcenka
20-10-2005, 00:01
Mamy nowe fotki . zainteresowanych zapraszamy i prosimy o klikniecie na znaczek "domku" . Właśnie skończyli nam elewacje, na elementach które nie są pokryte tynkiem mamy zamiar połoyć płytki klinkierowe

pzdr

p.s. komentarze mile widziane

magda9976
04-11-2005, 10:34
Marcenko,

Baaardzo podobał mi sie twój domek. I trochę ci zazdroszczę tego etapu.
Czy mozesz mi powiedzieć coś wiecej na temat drzwi wejsciowych do domu. Jaki producent kolor, nazwa itp. dokładnie takich szukam.
Bardzo mi sie też podoba dachówka no i kolor elewacji. Jestem pod niesamowitym wrażeniem.

pozdr
Magda

marcenka
04-11-2005, 11:23
Drzwi drogi machoń (kosztowały nas 6600 ) w srodku są szyby lustrzane.
Podam Ci kontakt do gościa który nam robił. Powołaj się na Grzegorza (budowa w Łazach)

Rafał Chwaszcz 0-697698273

ale widziałam też takie na bartyckiej i były chyba z innego drzewa (bedą wtedy tańsze), nam poprostu odpowiadała struktura tego drzewa a i tak jest ono barwione.

pzdr


P.S. Dzięki za dobre słówko na temat naszego domku

magda9976
04-11-2005, 12:21
Bardzo dziękuje za informację i kontakt. Ja nie upieram się przy tym kolorze, ale wzór bardzo nam opowiada.

Czy mogę zapytać jeszcze o dachówke (kolor i firma).

Pozdr
Magda

marcenka
04-11-2005, 14:54
Dachówka Von Muller E32 kolor angoba

pzdr

marcenka
09-11-2005, 16:12
Chciałam się pochwalić że właśnie dzisiaj zamontowali nam wkład, obudowa w niedługim czasie.Nie jest to wkład jak na wizualizacjach ale zdecydowaliśmy się na SPARTHERM Varia 1Vh.Z tego co wyczytaliśmy na forum to firma godna polecenia.Wkrótce sami będziemy mieli możliwość przetestowania

pzdr

KozAnka
31-01-2006, 15:17
Z tych dwóch wizualizacji salonu ta jaśniejsza jest bardzo fajna. Ciekawe jak wyjdzie w rzeczywistości.

marcenka
31-01-2006, 15:58
Idziemy w kierunku realizacji tej jaśniejszej wersji ale z zastosowaniem mebli drewnianych, zmianie nieco uległ też kształt sufitu.
Mam nadzieje że w marcu pochwalę się realizacją (niestety muszę czekać na termin u stolarza)

Ci do prac to właśnie kończą gipsiarze i glazurnik,pozostaną tylko meble :D ale na to musimy poczekać :cry:

pzdr

marcenka
11-03-2006, 10:35
Dla zainteresowanych dołożyłam kilka fotek z wykonczenia

pzdr

Honzka
11-03-2006, 15:43
chciałam obejrzeć Twój domek, ale po kliknięciu na podany link, wyświetla się tylk strona z info STRONA W BUDOWIE :o

marcenka
11-03-2006, 16:26
kliknij na znaczek domku pod moimi wypowiedziami

pzdr

Honzka
11-03-2006, 20:11
teraz już lepiej :wink:

bardzo ładny domeczek, wnętrza nabierają swojego klimatu, czuć że już nieługo ktoś tam zamieszka, bardzo fajny pomysł z kominkiem

pzdr

Żelka
11-03-2006, 21:09
marcenka piekny macie dom. Urocze to wejscie do domku i ted dach nad wejsciem. wnetrza zapowiadaja sie bardzo ladnie i nowoczesnie...Czekam na nowe zdjecia z niecierpliwoscia...

marcenka
11-03-2006, 21:22
Dziękujemy, koncepcje jeszcze nie są pokończone ale to już chyba niedługo

pzdr

11-03-2006, 23:36
Marcenko domek jest sliczny. Ja rowniez czekam na zdjecia. Czy robilas jakies zmiany , bo wydaje mi sie , ze nie ma wc tak jak w projekcie i chyba schody sa przeniesione. Kominek super . Mam pytanie , czy pomieszczenia na poddaszu sami rozplanowaliscie , czy juz w projekcie jest jakas koncepcja poddasza. Zycze powodzenia w wykanczaniu domku. Jest naprawde sliczny.

marcenka
12-03-2006, 00:12
Schody są przeniesione (wejscie na góre jest od holu prowadzącego do części nocnej, usunęliśmy komin wentylujący pralnię i wc, wc zrobiliśmy kosztem kotłowni (wygospodarowaliśmy kawałek 1,2 x 1,4 m).
Zmieniliśmy też pomieszczenia (z łazienki zrobiliśmy sobie garderobę do której jest wejście z pokoju narożnego a łazienkę zrobiliśmy w pokoju który ma wspólną ścianę z salonem).
Po tych zmianach pewnie zastanawiacie się co z wentylacją.
Pralnie wentylujemy wymuszonym obiegiem (kanał wentylacyjny nad podwieszonym sufitem w naszej łazience).Przeniesione wc wykorzystuje jeden z kanałów wentylacyjnych komina w kotłowni (1 wentylacja wc, 2 wentylacja kotłowni).
Takim oto sposobem pozbyliśmy się komina pośrodku budynku.
Pewnie za jakieś 3-4 tygodnie będą już wszystkie mebelki.

pzdr

marcenka
12-03-2006, 00:29
dorucam jeszcze fotkę wc tego co przenieśliśmy (oczywiście zdjęcie robione podczas prac, jeszcze nie był skończony)

http://foto.onet.pl/upload/45/11/_585572_s.jpg

pzdr