PDA

Zobacz pełną wersję : Czy musze miec plan?



raptus
20-03-2005, 17:42
Czy na dobudowke musze miec plan czy tak po cichu moge dostawic bedzie to powierzchnia okolo 35 m/kw :roll:

przemek3
20-03-2005, 18:45
hehe...
Po cichu???

Po cichu to sobie zawsze możesz postawić(jak żyjesz z sąsiadami w zgodzie:D) ale musisz się liczyć że może "przyjść" rozbierać + kara

Mógłbyś postawić budynek o pow do 35 m2-do produkcji rolniczej
Bez planu, pozwolenia gdybyś był rolnikiem(obowiązywało by Cię wtedy tylko "powiadomienie" i wszystko co z tym związane)

Jak nie jesteś rolnikiem, to możesz sobie postawić budynek do 10 m2+powiadomienie

raptus
20-03-2005, 19:36
Jestem rolnikiem,a z sasiadami jest oki.Jak co to stawiam chlew :lol:

Wowka
20-03-2005, 20:45
Czy na dobudowke musze miec plan czy tak po cichu moge dostawic bedzie to powierzchnia okolo 35 m/kw :roll:

Dlaczego zadajesz takie pytanie? Przecież doskonale wiesz, że rozbudowa domu wiąże się z koniecznością wykonania planu budynku oraz dokonaniem wszelkich obliczeń inżynierskich.
Czy przyzwolenie Forumowiczów na taką samowolę jest Tobie do czegoś potrzebne?


Jestem rolnikiem,a z sasiadami jest oki.Jak co to stawiam chlew

A potem wyjdzie na to, że w chlewie mieszkasz?

przemek3
20-03-2005, 22:03
ja tam wiem, że nadzór budowlany dziala na zasadzie "był telefon, jedziemy sprawdzić"
Tam nie ma nadgorliwych ludzi.
Więc jak nikt na ciebie nie doniesie, że zamiast obory masz salony:D:D:D
to jest duże prawdopodobieństwo, że masz szanse ominąć kilka procedur

Dominik!
22-03-2005, 21:34
Z grubsza co do nadzoru masz rację. Jednak zastanów się czy nie będzie to do czasu. Pomyśl dobrze nad tym tematem, żeby nie obudzić się z "ręką w nocniku" gdy zaczną się przypadkiem jakieś urzędowe czynności przy okazji np. wprowadzania katastru nieruchomości.
Pozdrawiam