PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze prowizoryczne - jakie koszty



rafal9
20-03-2005, 18:56
Jakie mogą być koszty wykonania przyłącza prądu prowizorycznego.
Chodzi mi o sam mb przyłącza z robocizną bez opłat przyłączeniowych, skrzynek i innych kosztów stałych.
Zarówno dla przypadku łącza napowietrznego jak i ziemnego.

Bardzo proszę o pomoc!!

Jacek69
21-03-2005, 14:32
Jakie mogą być koszty wykonania przyłącza prądu prowizorycznego.
Chodzi mi o sam mb przyłącza z robocizną bez opłat przyłączeniowych, skrzynek i innych kosztów stałych.
Zarówno dla przypadku łącza napowietrznego jak i ziemnego.

Bardzo proszę o pomoc!!

Widzę, że nie ma chętnych do pomocy a ja też jestem żywo zainteresowany!!!!

rafal9
21-03-2005, 14:44
Dzisiaj rozmawiałem z elektrykiem.

Może jutro będę miał jakieś wstępne wyceny.

mmarysia
21-03-2005, 15:07
Nie do końca mam pewność co masz na myśli mówiąc prowizoryczne przyłącze - ale ja mam taki przypadek ze moja działka była uzbrojona( miała skrzynke w granicach działki) a ja teraz musiałam sie do tej skrzynki podpiąć i zorganizować prąd do celów budowy - poniewaz na działce będą dopiero robione roboty cięzkie i wykopy zdecydowaliśmy sie na skrzynkę na plecach tej duzej ze wszystkimi składnikami potzrebnymi do podpisania umowy przyłączenioweji dostarczenia pradu. Elektryk sam sklecił taką skrzynkę bo stwierdził ze kupno gotowej za ponad 600 (a byli tacy co mówili o cenie ponad 1000 ) jest bezsensu (zwłaszcza ze to rozwiazanie na czas budowy tylko)- do tego wlozył wszytkie bezpieczniki, wejscia itp - materiały kosztowały 320 PLN - teraz czekamy na pogotowie elektryczne zeby podjechali z licznikiem . Wszystkie dokumenty przygotowywał za nas ten elektryk (wniosek i zgromadzenie wwszystkich papierów) za swoja robociznę oprócz mateiałów weźmie max. 500PLN (nie pamietam dokładnie ile - musze sprawdzic w zapiskach)- gdyby nie te wykopy to podłączenie kablem juz w ziemi do domu kosztowaloby nas wiecej o ok. 17 zł/mb kabla ( u nas około 12 metrów) i 100 zł za wykop p. Mieciowi. A tak mamy skrzynke do której tzreba sie podpinac przedłuzaczem niestety - ale warunki na działce na razie nie pozwalają inaczej. Pozdrawiam