PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C54 Z LUKARNAMI



jopio
09-07-2003, 21:34
Najbardziej interesowałoby mnie jak wyobrażacie sobie aranżacje kuchni.

AgaTad
12-12-2003, 09:40
Po naradach zdecydowaliśmy sie wlasnie na C54; z kuchnia faktycznie sa klopoty, nasz dom poki co jeszcze nie stoi,kupujemy dzialke :)))) ale wracajac do kuchni: lodowke wstawiamy do spizarni, bo nigdzie sie nie miesci, zostaja szafki podlogowe w ksztalcie litery L, maly stol i krzesla przy scianie "kominkowej", likwidujemy drzwi do kuchni od strony prawej, piecyk i okap zostaja tak jak w planie a od niego po lewej stronie beda szafki wiszace, faktycznie, bedzie ich tyle co kot naplakal, ale mysle ze wszystko sie pomiesci, jest przeciez spizarnia. mialam pomysl, zeby zamurowac zupelnie sciane lewa, aby kuchnia byla bardziej "ustawna", ale maz zagrozil rozwodem ;))))) wiec zostaje jak jest. Ale za to mamy piekna sloneczna kuchnie! :)

Jagna
12-12-2003, 10:41
Jopio, jeżeli podasz link do tego projektu, o, na przykład tak:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=151
to z pewnością uzyskasz wiele więcej opinii na jego temat. Ja akurat miałam katalog przed nosem więc spojrzałam. I mam kilka uwag:
miejsce kominka uważam za dość dziwaczne. Jeżeli ktoś zamierza korzystać z lewego wejścia do kuchni a jest ono wygodne ze względu na jadalnię, to trzeba przechodzić tuż przed paleniskiem. Mam kominek i daję słowo, że na półtora metra przed szybą kominka jest baaaardzo gorąco.... Nie ma poza tym jak "usiąść przy kominku" a to w końcu ogromna frajda. No i rzuca się w oczy nijak nie wykorzystana przestrzeń pod schodami. To zupełnie nie w stylu Muratora... :evil: Co tam ma być? A tak poza tym to domek fajny. Te przeszklone ściany jadalni pewnie będą dawały kapitalny efekt. Powodzenia :D

AgaTad
23-01-2004, 20:32
Zdecydowalismy sie wreszcie na projekt C54 - z Muratora, jest kilka poprawek, ale niewielkie, wiec zaczelismy mowic o nim Nasz Dom.
Po sprawdzeniu dotarlam do pracowni Archtim (www.archtim.pl) gdzie widnieje "nasz" C54 i tu zaczal sie problem, mianowicie ten sam projekt, z tym samym oznaczeniem i tego samego autora rozni sie!!! inne sa wymiary pomieszczen, inna powierzchnia, kuchnia jest podzielona na pol, praktycznie rozmiary sa rozne, co ciekawe pomimo, ze pojedyncze pomieszczenia sa wieksze w Archtimie, to powierzchnia zabudowy jest mniejsza!!!
I zaczynam sie zastanawiac, czy to taki czeski blad, czy kupujac dostane odpowiedni projekt, no i wlasciwie o co chodzi??? Czy mieliscie takie doswiadczenia z Archtimem i Muratorem?

magi
25-01-2004, 10:20
Ja swego czasu interesowałam się c59 z muratora. Znalazłam go też na starej płycie z projektami z etykietą biura archtim. Jednak projekt był ten sam. Obecnie na stronach archtimu jest projekt łudząco podobny z inną nazwą i pozmienianym wnętrzem.
Myślę, że jeśli zamówisz z muratora dostaniesz ten, który widnieje na ich stronach.

AgaTad
26-01-2004, 12:53
Magi, dziekuje za odpowiedz :)

Czy naprawde nikt nie mial takich doswiadczen???

I jeszcze jedno pytanie: jednym z problemow w moim (C54) projekcie to ciemne schody i hall na poddaszu, planuje dodac okno dachowe , ktore przynajmniej na moje oko powinno sie zmiescic.
Czy "walczyliscie" juz z mrokiem na poddaszu? i jak Wam poszlo? Czy myslicie ze pomysl z dodatkowym oknem jest ok???

aik
06-02-2004, 15:14
czesc ja rowniwz jestem zainteresowany projektem ArchTimu C52 Z ROZWAGA. Porownujac ten sam projekt w muratorze i na stronie archtimu tez znalazlem kilka roznic, przewaznie w wymiarach pomieszczen. zadzwonilem do biura i tam mi wyjasnili ze bledy sa tylko na stronie internetowej a w rzeczywistosci projekty niczym sie nieroznia.Ale ja pytalem sie tylko o moj projekt niewiem jak wyglada sytuacja z twoim projektem.W projektach tego biura dziwi mnie tylko ten stan zero tj.fundamenty czemu sa one takie wysokie do domow wchodzi sie po trzy, cztery stopnie. taki fundament podnosi koszta domu i to w znacznym stopniu.Ogulnie mowiac podobaja mi sie projekty tego biura, choc niesa one tak popularne jak np. pr. Archonu. Ja szukam proj. domu o niewielkiej poeierzchni tak do 100m2

AgaTad
07-02-2004, 13:06
Aik,
ogladalam C52 - i musze przyznac ze jest naprawde fajny, jedyny problem: gdzie chcesz wstawic kotlownie?
Wybralam Archtim, bo wykorzystuja na maxa przestrzen, co jest dla mnie bardzo wazne, no i kolejny argument - okna - te domki sa bardzo jasne, a nie zamierzam mieszkac w bunkrze.
Co do wysokosci - akurat na mojej dzialce to plus, bo jest dosc wilgotno, i tak bede musiala robic odwodnienie, dlatego te trzy schodki sa u mnie dodatkowym atutem. Poza tym u rodzicow dom jest wlasnie nisko polozony i sciany przy ziemi sa brudne.
Co do wymiarow w projekcie - ktore podali Ci za wlasciwe? te ze strony Archtimu czy z Muratora? U mnie jeszcze dodatkowym problemem jest ten idiotyczny filar w kuchni, widniejacy tylko w jednym projekcie.
Co do Archtonu - hmm... naprawde nie znalazlam nic co by nam odpowiadalo, takze ta firma kategorycznie odpada.

Pzdr
Aga

aik
07-02-2004, 17:21
Kotlownie mam zamiar zrobic e miejscu ubikacji. Lazienka w tym proj. jest dosc duza, wiec moze wystarczy nam jedna, a i tak narazie jest nas trzy sztuki. Dwie duze i jedna bardzo bardzo mala. . Mi tez bardzo podobaja sie duze okna, szczegolnie w salonie. To prawda ze biuro to ma projekty w ktorych maksymalnie wykorzystana jest powierzchnia uzytkowa. Duzym plusem tez jest to ze ich projekty wykorzystuje murator, ktory badz co badz je jeszcze analizuje i sprawdza. Pozdrowienia aik

aik
07-02-2004, 17:24
Aga wlasciwy byl projekt muratora jesli chodzi o C52

AgaTad
07-02-2004, 17:56
Aik,
faktycznie zrezygnowanie z malej lazienki jest dobrym wyjsciem.
Jesli bedziecie wychodzic z zona o tej samej porze z domu (po odchowaniu malenstwa :) ) to zdecydujcie sie na dwie umywalki w lazience, ze swojego doswiadczenia wiem, ze to jedyny pomysl na bezkrwawe poranki :wink:
I musze przyznac ze jestem pod wrazeniem, ze tyle pomieszczen sie zmiescilo w twoim domku, C52 i C54 to projekty Jankowskiego, no i faktycznie zdecydowalismy ze jesli sa firmowane znakiem Muratora to musieli je wziac pod lupe i nie maja wad konstrukcyjnych.
U mnie jednak nie obedzie sie bez zmian, z kuchni wyrzucam drzwi a drugie wejscie zamuruje, powieksze odrobine lazienke na dole,i chcialabym koniecznie doswietlic schody, bo na gorze bedzie ciemno. Ale poza tym wydaje mi sie ze te projekty sa naprawde przemyslane no i wygladaja odlotowo :)
pzdr

aik
07-02-2004, 21:14
AGA tym razem aik plci zenskiej. Wczesniej niektore posty pisal moj maz stad forma ;meska; maly spi wiec teraz moge pisac ja. U mnie tez nieobejdzie sie bez zmian, rezygnuje ze spizarni chce tam postawic spory stol, zastanawiamy sie tez nad powiekszeniem dwoch pokoji o jakismetr przesuwajac sciane domu. Ogladalam twoj domek bardzo ladny ;malutki;. My oscylujemy tak wgranicach 100m2, wiec wasz jest dla nas troche za ;malutki; ale zato bardzo ladny.Jesli moge zapytac to gdzie sie macie zamiar budowac.

AgaTad
08-02-2004, 20:30
AiK
fajnie Was poznac :)
Moja polowica zupelnie nie siada na forum, ale mam nakaz komentowac wszystkie posty :)
I mam Was pozdrowic cieplutko :)
Budujemy C54 bo pracujemy w domu - wiec potrzebne nam bylo dodatkowe pomieszczenie, ale na poczatku tak jak pisalam bralismy pod uwage tylko parterowke, tylko ze pozniej po przeliczeniu kosztow dachu zdecydowalismy sie... no juz zreszta wiecie na co.
Budujemy na Jurze Krak-Czest., mamy dzialke rolnicza - 3ha, no wiec bedzie siedlisko - o ile nic sie nie zmieni.
Z racji pracy bardzo czesto jezdzimy - praktycznie po calej Polsce...
A jak gdzie Wy budujecie?

pzdr
Aga i Tadek (wymusil dopisek) :-?

aik
09-02-2004, 18:14
My budujemy w lubelskim a konkretnie tam gdzie lataja helikoptery. Ale jestesmy dopiero na etapie kupna dzialki i wyboru projektu.Dzialka juz prawie kupiona, tez rolna bo w naszej gminie niema planu zagospodarowania przestrzennego. A domek wybralismy parterowy bo mamy takiego malego diabelka, ktory az zabardzo lubi schody, natomiast my za nimy nieprzepadamy. Pozd.

wwalczak
02-11-2004, 07:37
witam

proszę o opinię na temat projektu muratora - C54

dodam jeszcze, że moja działka przylega do drogi stroną południowo-wschodnią. w domu ma mieszkać 4-5 osób.

pozdrawiam
wojtek

wwalczak
02-11-2004, 13:22
tu jest link:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=151

patricus
25-11-2004, 22:59
Budujemy C54

Czy coś już może stoi? Też się zastanawiam nad tym projektem. Ciekaw jestem jakie wyszły realne koszty budowy i czy były może jakieś specjalne niespodzianki?

lopon
20-03-2005, 00:09
Witam,

Jestesmy z żoną zainteresowani budową domu C54 z Lukarną z ARCHTIMU (Muratora), czy mógłbym prosić o kontakt kogoś kto zaczął budować lub wybudował ten domek, najlepiej z małopolski.

pozdrawiam

anSi
20-03-2005, 10:37
A nam spodobał się projekt C62 z Archtimu i wg niego, praktycznie bez większych zmian, zbudujemy własny domek. Zgadzam się z opiniami poprzedników, że projekty p. Jankowskiego są przemyślane i oryginalne.

lopon
20-03-2005, 18:57
Witam,

Bardzo prosze o kontakt osoby, które zbudowały, budują lub planuja budować dom C54 z lukarnami z Pracowni ArchTim (Murator),
szczególnie z małopolski. Jakie macie uwagi do tego projektu i jakie widzicie słabe punkty?

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

lopon
24-03-2005, 15:56
czesc,

Czy naprawde nikt nie buduje lub nie chce budować C54 z lukarnami?
Trochę to smutne, a tak chciałbym zobaczyć ten dom "na żywo" :(

AgaTad
16-04-2005, 13:23
Z najnowszych wiadomosci - dom jeszcze nie stoi :( czekamy juz 9 miesiecy na kupno sasiedniej dzialki (nasza jest waska i dluga) a bajecznie byloby je polaczyc, wiec mam nadzieje, ze wreszcie sie "cos" urodzi ;)))
Co do projektu - nadal jednoznacznie opowiadamy sie za c54, na dole praktycznie bez zmian, natomiast na gorze rezygnujemy z lukarn, okna beda w scianach szczytowych. Rozmawialam juz z Archtimem na ten temat, i sa to zmiany mozliwe :))) ach no i budujemy sciany jednowarstwowe.
Przyznam szczerze, ze nie widzialam jeszcze tego projektu "na zywo", ale jest to jeden z niewielu, ktory pasuje do WZiZT i naszych gustow ;)))
A jak u Was wygladaja zmiany???
pzdr
A.