PDA

Zobacz pełną wersję : Po zakupie działki - gdzie to zgłosić?



rafal9
20-03-2005, 22:40
Czy po zakupie działki trzeba ten fakt gdzieś zgłosić?
Notariusz poinformował, że wysyła akt do KW, do urzędu miast (aby zaktualizować rejestr gruntów), a także pobrał odpowiednie podatki.

Czy gdzieś powinienem iść i kogoś o czymś powiadomić?

Rosomaki
20-03-2005, 22:48
Do gminy informacja na specjalnym druku (podobny do formularza podatkowego). To celem naliczenia podatku od nieruchomości. Formularze są różne, jedne do lasów, inne do zwykłych, wiec w gminie Ci powiedzą. nawet jeśli już dostałeś z gminy decyzję o naliczeniu podatku i tak skladasz Informację (chyba że masz gminę 'luzacką' i nie czepiają się papierów;-) ale obowiązek jest).

pozdr

basset
20-03-2005, 23:41
Ja proponuje jeszcze zadac pytanie skarbowemu czy nie wnosi zastrzezen do ceny jaka zaplaciles- po odpowiedzi ze nie maja zastrzezen zamykaja sobie droge by pozniej zarzucuc Ci ze zaplaciles za malo a co za tym idzie masz zaplacic wiekszy podatek. Ostatnio byla dyskusja o tym na forum, poszukaj.

maxymov
21-03-2005, 08:58
Czy po zakupie działki trzeba ten fakt gdzieś zgłosić?
Notariusz poinformował, że wysyła akt do KW, do urzędu miast (aby zaktualizować rejestr gruntów), a także pobrał odpowiednie podatki.

Czy gdzieś powinienem iść i kogoś o czymś powiadomić?


Ja nie zrobiłem nic więcej. Gmina sama upomniała się o zerowy podatek :o :D .

coolaj
21-03-2005, 09:18
:D
ja nie zgłaszałem nic notariusz to wszystko zgłosił, a jezeli chodzi o podatki to gmina wiedziała od razu komu przysłac kwitek naliczenia podatku (gmina sama się upomni o swoje pieniądze)
pozdrawiam

Petroniusz
26-03-2005, 14:47
Po załaywieniu formalności u notariusza , nikomu nic nie zgłaszasz, on wszystko załatwia, dostajesz powiadomienie o założeniu księgi wieczystej i finito .
Jeżeli chodzi o skarbusiów , to jest dobre posunięcie z zapytaniem o wysokość kwoty czy nie mają aluzji. Mojemu bratu po kilku latach starali się dołożyć za rzekome zbyt niskie nabycie nieruchomości . Próbowali wyciągnąć trochę kaski , ale się przeliczyli, ale trochę dymu było. A wcale nie potrzebnie.
Pozdro... :D :D :D

koks
27-03-2005, 21:21
Witam,

z tego, co wiem, to notariusz odprowadza podatek od czynności cywilno-prawnej (uzależniony od wartości transakcji), w opłatę notarialną wliczony jest też VAT. W naszym przypadku gmina odezwała się sama i do naliczonego podatku dołączyła też formularz zgloszeniowy. Wydział Ksiąg Wieczystych też sam przesłał nam info o założeniu księgi dla naszej działki.
Jakie info przesyłacie jeszcze ekstra do skarbówki? Czy zakup dzialki zgłaszacie jakoś w rozliczeniu podatkowym na koniec roku?

koks