PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie nadmuchowe



Ko***y
20-03-2005, 22:59
Mam zamiar w nowym domu zrobić ogrzewanie nadmuchowe.Proszę o opinie o takim systemie użytkowników z jakimś doświadczeniem. Który piec najlepszy(na gaz ziemny).Jakie są koszty eksploatacji?

Grzesiek13
21-03-2005, 05:00
Wykonawcy takiego systemu ogrzewania zawsze twierdzili "nam nic nie cieknie". Generalnie potrzeba na to sporo miejsca w domu, jest hałasliwe, i podobno powoduje unoszenie kurzuw mieszkaniach no i drogie. Zaletą jest szybki czas nagrzewania pomieszczenia, regulacja wilgotonosci, mozliwość klimy, filtrowanie wstepne powietrza. popularne w Stanach, u nas jednak sporadyczne.Kocioł (nagrzewnica) oczywiście na gaz.

rafał ...
21-03-2005, 07:31
Najlepszy piec na rynku do zdecydowanie Carrier, najlepiej skontaktuj się z wykonawcą takiego ogrzewania i poproś o wizytę w budynku, to powinno wystarczyć. Generalnie zdecydowanie więcej zalet niż wad.

ozzie
21-03-2005, 07:34
sporo juz bylo dyskusji "za" i "przeciw", proponuje poszukac na forum.
Nie zgodze sie z opinia, ze koszt podlaczenia takiego systemu jest sporo wiekszy (u nas nie bylo drozej), a na pewno koszty eksploatacji sa nizsze. Nie jest to halasliwy system (jezeli poprawnie zainstalowany), kurz sie nie unosi.

Ko***y
21-03-2005, 14:46
Przeszukałem forum i nic nie znalazłem.Dylematy "za i przeciw" sobie odpuszczam.Chcę głównie poznać opinie użytkowników już zainstalowanych SON.Jakie mają piece i co o nich sądzą.Kaloryfery też unoszą kurz.Wystarczy poruszyć firanką.Gdzie macie umieszczone kanały powrotne.Jak system współpracuje z kominkiem.Czy kominek ma też DGP na inne pomieszczenia?Opinie o piecach Miller.Czy obsługa nawilżacza jest kłopotliwa?Czy jeszcze raz zdecydowalibyście się na SON?Jest Was,użytkowników mało,ale możecie ten system rozpropagować,dzieląc się swoimi uwagami!

rafał ...
21-03-2005, 15:08
Gdzie macie umieszczone kanały powrotne.na poddaszu, kratka w hallu

Jak system współpracuje z kominkiem. .nie mam własnych doświadczeń, ale słyszałam, że bardzo dobrze

Czy kominek ma też DGP na inne pomieszczenia?nie, nie trzeba już robić DGP, po co dublować kanały

Opinie o piecach Miller.?taka nisoka midel klas

Czy obsługa nawilżacza jest kłopotliwa?nie

Czy jeszcze raz zdecydowalibyście się na SON?tak
Jest Was,użytkowników mało,ale możecie ten system rozpropagować,dzieląc się swoimi uwagami!racja, ale jest nas coraz więcej

rzuć okiem na moją stronę, zobaczysz jak to jest zrobione u mnie