PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza - pomieszczenie "suche"



Snowdwarf
21-03-2005, 09:14
spotkałem sie z kilkoma 'szkołami" układania izolacji na poddaszu użytkowym - pomieszzcenie suche - niekiedy producenci (np. ROCKWOOL) podają że paroizolacji pod płyty GK nie trzeba dawać, a niekiedy że trzeba ją dawać w KAŻDYM przypadku...
---
jakie są wasze doświadczenia i obserwacje - czy folia paroizolacyjna powinna być zabudowywana czy nie...
oczywiście w pomieszczeniu suchym (np. w sypialni)
---
pozdrawiam

Przekorek
21-03-2005, 09:33
Ja to sobie tlumacze tak: paroizolacja jest bardzo tania. Po drugie, izoluje mnie od ewentualnych mikrodrobinek welny mineralnej, jakie moga się odlamywac z welny, wpadac do pokoju (jako kurz) i unosic w powietrzu. Więc dalem - wcale nie ze względu na wilgoć.

demol
21-03-2005, 11:21
Stary dom ponad 100 lat. Romiary krokwi 16x16, rozstaw 120, szczyty drewno.
---------------------
Ja zrobiłem tak, ponieważ nasze wełny były do niczego, nie spełniały pomimo gwarancji norm na rozprężanie, podobno na ogniotrwałość też. Wyszukałem wełnę z niemiec w belach na 120mm szeroką i 16mm grubość a nie 15 jak nasze. Tylko unikając docinania, i prawidłowe wypełnienie gwarantuje nie przemarzanie. Z zewnątrz jest deska i łupek więc nie było możliwości działania. więc kolejność była taka. łupek, deska, paroprzepuszczalna, wełna, paroizolacja, łaty i przestrzeń na przewietrzenie, regips. na szczyty zamiast desek dałem płytę OSB 16mm. oraz 5cm styropian i tynk. razem 20..25cm :)
--------------------------------
Pierwsze testy mam już za sobą przy mrozach -25'C do ścian można się nawet przytulić, najmniejszych przemarzań ani zacieków, ale robiłem wszystko sam, więc jest dokładnie.

Snowdwarf
21-03-2005, 12:18
jeśli dysponujecie takowymi, proszę o nadsyłanie zdjęć waszych poddaszy z etapu budowy - zarówno tych wykonanych dobrze, jak i źle - chciałbym skorzystać z dobrych wskazówek a uniknac błędów...
więc jeśli przerabialiście temat ocieplania strychu - proszę o opinie ...
pozdrawiam
---

FREDY
21-03-2005, 18:11
Zdania są podzielone. Rockwool od dawna lansuje rozwiązanie bez paroizolacji w pomieszczeniach typu sypialnia. Gulifiber i Paroc każą ją dawać. Dla mnie bardziej logiczne jest uzasadnienie Rockwoola. Ale żeby czuć sie dobrze i nie żałować u siebie dałem specjalną paroizolację o zwiększonej paroprzepuszczalności. Tylko w łazience dałem typową paroizolację. :wink:

Barbicha
21-03-2005, 20:16
FREDY zdrowe podejscie do sprawy po co mam sie ksztusic welna podczas snu :wink: :wink: :wink:
tez tak mam zamiar zrobic

fiolek
22-03-2005, 00:07
podobny wątek np. tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=551823&highlight=#551823)

Ryszard1
22-03-2005, 18:59
... więc kolejność była taka. łupek, deska, paroprzepuszczalna, wełna, paroizolacja, łaty i przestrzeń na przewietrzenie, regips ...
nie bylo wentylowanej przestrzeni pod pelnym deskowaniem ?

Snowdwarf
23-03-2005, 06:27
dziękuję wszystkim za posty, proszę o zdjęcia wykonanych izolacji poddaszy...
z góry dziękuje...
---
pozdrawiam

Snowdwarf
30-03-2005, 06:17
odswieżam temat, szkodza że nie piszecie bardzo proszę o posty szczególnie te ze zdjęciami waszych ocieplonych dachów...
---
proszę też o jakieś informacje dotyczace strony prawnej adaptacji poddasza na pomieszczenie mieszkalne, ze szczególnym naciskiem na projekt budowlany...
pozdrawiam

Emil
31-03-2005, 15:19
A czy ktos ocieplal nieuzytkowe poddasze wełną rozdrobnioną. Można ja kupic za cene polowe nizsza niz zwykłą wełne
Co wy na to
emil