PDA

Zobacz pełną wersję : co myślicie o całorocznych domach z bali



samosia
21-03-2005, 11:51
jetem ciekawa jakie są wasze opinie na ten temat. Mi się one strasznie podobają ale czy tak naprawdę są praktyczne czy warto w nie inwestowac kasę. Może ktoś taki ma niech opisze jak się w nim mieszka

zina
22-03-2005, 22:10
Domy z bala są najlepsze-sama taki właśnie wybuduje!
Ja nie mieszkam ale dużo osób z mojej rodziny okupuje lub okupowało takie domy. Ponad stuletni dom mojej prababci nadal stoi i ma się nieżle. Wójek z niewiadomych względów swój rodzinny piękny dom zlikwidował. Mech pomiędzy balami był nadal zielony :).
Kiedyś jeżdziłam w bieszczady do takiego domku i do dzisiaj pamiętam kominek, las dookoła (zwłaszcza to że baliśmy się niedzwiedzia) i ten zapach...
Mieszka się według relacji wręcz świetnie, niestety budowanie nie jest takie tanie jak mogło by się wydawać. Podobno są też problemy z instalacjami. Sporo można się dowiedzić na "wymianie doświadczeń"
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=504&highlight=

D`arek
27-03-2005, 21:14
Na letnisko, na działkę np. w lesie daleko od innej zabudowy b.dobry pomysł . Wśród normalnej zabudowy - nie.

patunia
27-03-2005, 21:30
Nie wiem, czy są praktyczne, bo nie mieszkałam, ale na pewno mają swój klimat i duszę! A to też ważne. Wydaje mi się, że takie domy mają uzasadnienie przede wszystkim w odpowiedniej okolicy (czyli blisko gór albo jezior)