PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C109 DOM Z NAPRZECIWKA



stastny
21-03-2005, 15:05
Witam
od jakiegoś czasu poszukujemy z żoną projektu na nasza działkę. jesteśmy zdecydowani na dom parterowy, w nowym katalogu muratora spodobał nam się projekt C109. Chcialibysmy usłyszec wasze opinie na jego temat. Nam bardzo sie podoba i jak dotąd przebija większość tego co widzieliśmy.
pozdrawiam wszystkich i z gó
ry dziękuję za wszystkie rady i opinie

p.s.
link do projektu
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=291

p.s.2
Nasza dziłka jest zorientowana północ południe, to znaczy wjazd mamy od północy.

Luśka Whispera
24-03-2005, 15:55
Jak dla mnie całkiem fajny. Ładna bryła i dość sensowne rozmieszczenie pomieszczeń. Pomyślałabym jednak nad powiększeniem pokoju dziennego tak, żeby go zrównać ze ścianą dużej sypialni - byłoby wtedy trochę jaśniej po południu. Zawsze zresztą można mieć lustrzane odbicie. Starałabym się powiększyć również jakoś małą łazienkę, żeby zmieścić tam prysznic, ale może nie jest to dla Was istotne.

stastny
25-03-2005, 14:37
Witam
dzieki.... za uwagi

Pokój dzienny jest dla nas wystarczający... pozaty przesunięcie tej ściany zlikwidowało by częsiowo zadaszony taras.
A prysznic w łazience???? hm... no pomyslilimy....
Dzieki...
Pozdrawiam

stastny
26-03-2005, 20:47
Oczywiście płacę frycowe osoby nowej na forum... Wklejam zaległe elewacje i rzut.... i wciąż liczę na ciekawe opinie ....Wesołych Świąt!!!!

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C109_front%20300.jpg
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C109_ogrod%20300.jpg

no i rzut oczywiście
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/C109%20parter_OK.jpg

rafal 67
06-04-2005, 22:55
planuje budowe domu wg projektu c109 (dom z naprzeciwka)z nowego katalogu muratora.Co sądzicie o tym projekcie?jakie moga byc koszty budowy?czy nadaje sie na dzialke z wjazdem od poludnia?a moze ktos planuje budowe wg tego projektu?bede wdzieczny za wszelkie opinie. :roll:
:oops: http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=291

stastny
07-04-2005, 12:01
Witam
My też z zona wybierzemy najprawdopodobniej ten projekt /już zlożyliśmy pod niego wniosek o warunki zabudowy/. Pasuje nam w nim wszystko, zwłaszcza strefa dzienna i ten wykusz w jadalni.
Cięzko będzie nam o opinie , bo to chyba nowy projekt jest, więc budujących go raczej brak.... :cry:
Co do wjazdu od południa to... no cóz chyba mozna z tym żyć :lol: i mnie sie wydaje, że nawet nieźle :D
Pozdrawiam

rafal 67
09-04-2005, 14:12
hej
:D ciesze sie ze ktos jeszcze podziela moj zachwyt nad tym projektem
na 90% jestem juz zdecydowany na jego zakup\
dach moze bedzie kosztowny ze wzgledu na konstrukcje nie najprostsza :cry:
mysle tylko o innej kolorystyce :lol: moze pastelowe zielenie z jakas szaroscia? :o
co o tym myslicie?

rafal 67
23-05-2005, 22:29
wlasnie dzis zamowilem ten projekt i za ok 3 miesiace ruszam z budowa ,to bedzie pierwsza realizacja,bo projekt swiezutki,ale jestem sklonny zaryzykowac :lol:

JoShi
24-05-2005, 00:11
Projekt fajny ale troche dach ma pogibany co dodaje uroku ale generuje koszty. Rozklad by mi sie podobal. Jest tam wszystko co mozna w tym rozmiarze zmiescic.

jarbal
13-09-2005, 07:52
Czy ktoś realizował projekt "Dom z naprzeciwka"

fprefect
13-09-2005, 10:23
Witam

Radzę wpisac w wyszukiwarkę hasło c109... są dwa lub trzy wątki
Jednak nie ma jeszcze szczęśliwych mieszkańców tego domu bo to nowy projekt jest

Pozdrawiam

Bajbus
27-10-2005, 22:29
Rzucam na forum dom z muratora - Dom z naprzeciwka, oceńcie wady i zalety.
http://www.projekty.murator.pl/search_results.htm?symbol=&nazwa=Dom+z+naprzeciwka&powierzchnia=&kondygnacja=

ciku
27-10-2005, 23:34
Dla mnie jest ból z ta łazienką....aż się prosi, żeby to pomieszczenie gos. było bez okna , a łazienka z oknem, ale nie bardzo jest to jak przestawić......na upartego można , ale wyjdą karykaturalne w kształcie pomieszczenia.
reszta to delikatne zmiany "kosmetyczne".
Nie zwrociłam uwagi na technologię, ale tu na pewno ktoś mądrzejszy ode mnie w tej kwestii może sie wypowiedzieć
Powodzenia życzę.
:D

Aleksandryta
28-10-2005, 07:27
Dla mnie jest nie do przyjęcia, żeby w domu jednorodzinnym o pow. prawie 140 m2 nie było dwóch łazienek :o. I do tego ta jedna jedyna jest bez okna! 8).
Bajbus nie wiem, jak liczną rodzinę reprezentujesz, ale chyba po to budujesz dom, żeby poprawić sobie warunki bytowo-socjalne! :wink: . Nawet, jak masz jedno dziecko, to ono wyrośnie i będzie Wam "zapychać" tą jedną łazienkę. reszta da się wytrzymać, ale naprawdę widziałam fajniejsze bungalowy o tej powierzchni! Pogrzeb jeszcze w internecie.

Bajbus
28-10-2005, 07:35
Ja grzebię grzebię i nic nie mogę wygrzebać. Wiem co chcę ale zawsze w projekcie czegoś brakuje. Mam warunki zabudowy wiem co mogę wybudować i nie mogę znaleźć tego wymarzonego domku. :(
Podaj jakieś namiary na te domki, może ja tam jreszcze nie dotarłam.

Bajbus
28-10-2005, 07:37
Jest jeszcze jeden domek który mnie się podoba.
http://nowydom.onet.pl/wynik_wyszukiwania.html?send=1&slowa_kluczowe=Kometa

W sumie jest prosty w budowie i ładny. :roll:

Bajbus
28-10-2005, 07:42
I ma właśnie łazienki z okienkami. :D

panenka
28-10-2005, 08:53
Witam
Trochę w obronie stanę "domu z naprzeciwka"...
z łazienką bez okna da się życ... ja żyję i jest ok, a jeśli chodzi o ten projekt konkretnie, myślę, że jest prosta możliwośc poprawienia warunków łazienkowych... a mianowicie ... garderoba przy 7 ma aż 8m2... myślę, że spokojhnie można z niej zrobi albo samą extra łazienkę, albo nawet i łazienkę i kawałek garderoby...oczywiście z oknem łazienkę :P
Mnie sie tam ten projekt podoba... a pożeracze z forum mogliby od czasu do czasu pobawic się w pokazywanie zalet projektów :) :) :) :) oczywiście jeśli takowe mają miejsce :wink:

kroyena
28-10-2005, 09:07
Dla mnie najfajniejsze jest to połaczenie 9 z 7 przez 8. Jak rozumiem projektant uwzględnił preferencje seksualne osób, które przez większość życia mieszkały z osobą 3. w sypialni. Takie osoby rzeczywiście mogłyby czuć się nieswojo mając świadomość, że mogą w końcu nie być obserwowane. Stąd pomieszczenie 8 należy traktować jako pokój edukacji seksualnej dla dzieci. Zawsze mogą się cichutko wślizgnąć do ósemeczki z letka uchylić drzwi i poedukować trochę. :P :P :P 8)

Bajbus
28-10-2005, 09:23
Kroyena kto powiedział że nie można zlikwidować połączenia dwóch pokoi z garderobą?? Tam akurat jest planowany gabinet do pracy tak że na pewno nie będzie połączenia, ale czy wszystkie niedogodności domu kojarzą Ci się z sexem??

Aleksandryta
28-10-2005, 09:49
panenka! Ja uważam, że zalet tego domku nie trzeba wymieniać, bo sam fakt, że w tym przypadku Bajbus ten wybrał ten projekt, to oznacza, że jego zdaniem ten projekt ma wiele zalet! :D Problem w tym, że większość przyszłych inwestorów (w tym i ja!) podejrzewa, że dany projekt kryje pewne niespodzianki, których nie widać na pierwszy rzut oka! I sama tutaj przedstawiałam swoje wybrane projekty do tzw. zjechania, aby właśnie inni uczestnicy wylali ten zimny kubeł wody na głowę przyszłego inwestora. I to, że Bajbus dał ten projekt do oceny, to świadczy o tym, że jeszcze do końca nie jest pewny, czy wybrał dobrze, że w tym projekcie jest coś, czego sam nie widzi.
KOMETA

http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3696/parter_me.gif

No ten projekt jest o wiele lepszy! rewelacyjny garaż duży, gdzie można trzymać różne klamoty, w tym meble ogrodnicze, narty, sanki, parasole do ogrodu, opony samochodowe i mnóstwo innych pierdułek, które ja akurat trzymam w piwnicy 8)
Projektant przewidział pralkę w dużej łazience. No nie wiem, ale jak zuważyłam na forum, to inwestorzy jak ognia unikają zakładania pralni w łazienkach. Nie chcą tak jak w mieszkaniu w bloku robić z łazienki pralni. Zauważ, że w tym projekcie ta łazienka będzie też użytkowana na codzień, w tym również przez gości. Ja bym zamknęła kotłownię od strony garażu i zrobiła drzwi od strony łazienki, która jest na tyle duża, że to przetrzyma. Nie wyobrażam sobie chodzenia z brudnymi i upranymi rzeczami do kotłowni przez garaż.
Baaardzo mały, nieustawny wiatrołap, gdzie powiesisz płaszcze, gdzie buty, parasolki, smycze, czapki. Choćby mała wnęka baaardzo by się przydała.
Jeśli chcesz założyć kominek z DGP, to przestaw go na ścianę dzielącą część dzienną od nocnej, na tyłach szaf. Wtedy łatwiej będzie rozprowadzić rury na poddaszu.
Widzę, że masz tak, jak ja słabość do bungalowów :D
Ale niestety mają one i swoje wady. Mają przede wszystkim drogie materiałowo i wykonawczo dachy. Ten np. ma aż cztery kosze. W ogóle dach tutaj wyceniam na jakieś 300 m2 , czyli jakieś 30-40 tys. PLN.
Poza tym w bungalowach są kłopoty z naturalną wymianą powietrza z racji, że są niskie, przysadziste. Większość inwestorów, którzy decydują się na taki dom zakłada w nim wentylację mechaniczną. Więc tym bardziej nie są wskazane w takich domach łazienki bez okien.
Ja miałam w bloku łazienkę bez okna, a co jak co wentylacja w tym wieżowcu była znakomita!. Teraz mieszkam w segmencie i też mam dwie łazienkibez okien. Jedna wielka tragedia ! :evil: Wentylację zaprojektował jakiś pacan. W łazienkach jest wilgoć i cały czas muszą mieć drzwi otwarte na przedpokoje. Nawet wiatraczki nie pomagają.
A rewzta domu jest OKś :D

Bajbus
28-10-2005, 10:15
Aleksandryta bardzo dziękuję za opinię, ja zamierzałam zostawić drzwi od garażu i dodatkowo zrobić przejście z łazienki do kotłowni, z tego względu że nie mam ochoty biegać z samochodu z zakupami przez łazienkę. Co do dachu to wiem że będzie drogi ale może nie aż tak bardzo, drzewo na więżbę dachową mam w całości, krokwie, łaty, kontrłaty i te inne będą więc może nie wyjdzie aż tak drogo, zaoszczędzę na bryle domku bo jest prosta i będzie tania w budowie. A co do rzutów to jeszcze chciałam przesunąć drzwi z wiartołapu do końca ścianki działowej kuchni i garażu. Tam na tej ścianie jakiś wieszaczek dać (po lewej stronie jak się wchodzi) a szafy wnękowe mam na korytarzu, więc może jakoś się pomieścimy we trójkę i w przyszłości z pieskiem yorkiem :lol:

kroyena
28-10-2005, 10:40
Bajbus, jak siętak logicznie przyjżysz to dom jest miejscem gdzie jest 80% prawomyślnego seksu.
Pewnie , że mozna zamurować, ale do oceny był projekt więc sięnie rzucaj. Trochę śmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
A jak ci się trafi taki złoty strzał i będzies zmiał trojaczki, to i tak wylądujecie na kanapie w saloonie, albo zrobicie sobie coś na stryszku.
Zapodałeś linka, zapodałeś.
Jest na nim układ jaki opisałem, jest.

kroyena
28-10-2005, 10:57
Ale skoro sam chcesz to masz.

Elewacje:
1) Komin od frontu wygląda jakbyś chciał bociany chodować (o zobacz jaki seksistowski domek ci wyszedł z wyboru :lol: ).
2) w porównaniu z frontem widok od tyłu nie napawa atrakcyjnością.
3) brakuje mi na rzutach lini łamania dachy, ten komin z tyłu jest dziwnie blisko lini gąsiorów na dachu, jak muraże zrobią obsuwę z kominem, albo cieśle z krokwiami to się zdzdiwisz.
4) tarasu może i jest duzo, ale weż sobie gdzieś wygrodź taki obszar i sprubuj na nim zrobić impreze, a w ogóle jestem przeciwnikiem takich rozwiązań, nie po to kładę dach, żeby pod nim bruk układać, a nie mieć z tego porządnej powierzchni użytkowej, tym bardziej, że widok z tyłu wcale nie powala tym tarasem.

Rzut dużo tego nei ma ale:
1) stanowczo wolę otwarte przestrzenie i nie za bardzo rozumiem idee projektanta co do takich małych odcinających ścianek,
2) nie po to kupuję działkę, że żeby ją oglądać z salonu to muszę się czołgać pod kominek, dla mnie okno/ drzwi na taras powinno być centralnie, cieszyć sie mam moją ziemią,
3) gdyby kominek był bliżej środka chatki, ale to pewnie uniemożliwi więźba, to łatwiej byłoby zrobić DGP, (jestem jego zwolennikiem, gdyż w przypadku DGP grawitacyjnego działa nawet bez prądu),
4) ogólnie przez te ścianki odcinające to sięrobi dużo powierzchni użytkowej używanej do komunikacji, nie chciałbym wydawać pieniędzy na korytarze.

A i jeszcze jedno, 8 połaci dachowych naliczyłem.

Powodzenia.

Aleksandryta
28-10-2005, 11:34
Tak naprawdę ten dom nie będzie taki tani w budowie. Wystarczy spojrzeć na rzuty :x

panenka
28-10-2005, 13:03
Kroyenna... posłuchaj
Elewacje
1) uwaga o kominie wydaje mi się mało merytoryczna, a na dodatek może świadczyc o tym, iz nie lubisz bocianów, a to z kolei świadczyc może że uległeś propagandzie mediów na temat ptasiej grypy...to smutne :-?
2) czy możesz sobie wyobrazic dom ze wszystkimi elewacjami "olśniewającymi"????....Chyba nie dałoby się na niego patrzec.... Pozatym chyba znów przesadasz... tył jest co najmniej normalny... bez fajerwerków ... i gdyby porównac go z tyłami innych domów wypadł by... "normalnie" :lol:
3) "jak muraże zrobią obsuwę z kominem"????? czemu zakładasz wariant pesymistyczny.... tak postawiona kwestia wobec braku danych (linia dachu) sprawia wrażenie, że chcesz krytykowac za wszelka cenę :lol:
4) a może przyszły inwestor nalezy do jakiegos kościoła, który zabrania organizowania imprez połączonych ze spożyciem????..... Punkt 4 w Twojej ocenie to jawna dyskryminacja ze względu na przekonania religijne a to podpada pod paragraf :lol:
Rzut
1)ale kogo może interesowac co "TY wolisz"... no bardzo się zastanawiam. Gdzie obiektywizm????? ( z otwartych przestrzeni polecam murawę boiska Gminnego Klubu Sportowego w Dymach Dużych na Podlasiu :P )
2)proponuje zastosowac okno centralnie żebyś nie musiał się czołgac
3) gdyby, gdyby, gdyby, pewnie pewnie pewnie... i gdyby
4)nie wydawaj pieniędzy na komunikację... choc w dobie kryzyzsu paliwowego własnie komunikacja, zwłaszcza miejska ma spora przyszłośc chyba

naliczyłeś 8 połaci....fakt sporo, jednak zauważ że mogło ich byc 18

Pozdrawiam :D :D :D :D

Bajbus
28-10-2005, 13:04
Kroyena trochę delikatności nikomu nie zaszkodziło a juz na pewno nie kobiecie do której piszesz jestem KOBIETĄ która sie podejmuje budowy domku dla swojej rodzinki więc jeżeli masz uwagi to wytłumacz ale subtelniej, przecież nie ma idealnego projektu. A może wypowiesz się na temat Komety??

kroyena
28-10-2005, 15:02
Było być Bajbuską.
Wskazywałoby to na wymaganą delikatność, że o tytule postu nie wspomnę, jakiś taki mało drażliwy jest.
A mnie jeno o delikatny seks chodziło, taki bez angażowania nieletnich. 8)

A gdzież to przelatujące bustwo? Niech ją tylko dopadnę. 8)

kroyena
28-10-2005, 15:06
Zobacz taka panenka na ten przykład nick niby delikatny, a grypy się nie boi.
A wojtki to wcale się z grypą nie kojarzą, jeno z zagęszczaniem metrażu. 8) Znowu będzie, że o jednym. :roll: :P .

Co do obsów to wystarczy czytać poranną prasę (zapraszam do Dzienników co rano), żeby dłubać w dziurach, które są a jakoby ich nie było.

Co do obiektywiżmu to było hasło do pożerania, no nie? 8) :lol:

Bajbus
28-10-2005, 16:59
Kroyena a co z kometą?? Czekam na szczere wypowiedzi.[/b]

Bajbus
28-10-2005, 17:02
Oprócz tej muszli klozetowej o której wspomniałeś to chyba większych uchybień w tym projekcie nie ma :roll:

korba
15-11-2005, 15:04
Witam serdecznie i mam pytanie?? Czy ktoś skończył już budowę tego projektu?? Wybrałem go i interesuje mnie wszystko dotyczące jego budowy. :lol: a przedewszystkim zmainy, cena końcowa projektu itp. Z góry dziękuję za odpowiedź.

fprefect
15-11-2005, 15:14
To nowy projekt jest... Jest o nim kilka wątków na forum polecam poszukac i dogadac się z tymi, którzy już budują...
pozdrawiam

korba
15-11-2005, 23:30
Witam mam pytanie jak idą prace nad tym domem. Juro kupuję projekt i jestem ciekawy dosłownie wszystkiego :-) Pozdrawiam.

kroyena
16-11-2005, 15:20
Podcieni nie lubię, dach kosztuje więc lepiej żeby chronił m2.
Co do aranżacji uwagi podam.
Wolałbym w sypialni mieć wannę niż prysznić, kabinę przestawiłbym dzieciakom. Kwestia gustu. Jeżeli w sypialni to biurko do pracy to bym się zastanowił. Nawet jeżeli klawiatura jest bezklikowa i mysz to wentylatory teraz ciężko chodzą.
Większych uwag nie widzę poza tradycyjną wielopołaciówką.
A uważać przy Komecie jeszcze trzeba na komin kominka, jakoś tak blisko kosza dachowego się kończy. Moą być kłopoty z obróbką.

kroyena
16-11-2005, 15:21
http://murator.com.pl/forum/posting.php?mode=reply&t=57922

korba
16-11-2005, 23:53
Rafał zaczełeś budowę. Jeżeli tak to jak ci idzie?? Jakie zmiany w projekcie a w szczególności czy zmieniałeś ściany zewnętrzne na inne??

rafal 67
19-11-2005, 06:51
witam
jestem w trakcie budowy,ktora w tym roku juz zakonczylem na etapie podmurowki.Jezeli chodzi o zmiany w projekcie to tylko drobne:przedluzenie WC zeby kabine zmiescic,drzwi tarasowe potrojne nie podwojne,szersze drzwi garazowe 2,7m zamiast 2,4m.Polecam jeszcze jedna istotna dla mnie zmiane na ktora u mnie juz za pozno:garaz powinien byc dluzszy.W projekcie jest niecale 5,5m.Samochod sie zmiesci ale poza tym prawie nic.
Jezeli chodzi o sciany zewnetrzne to za rada fachowcow porotherm zamienilem na maxa.
I stalo sie to czego wczesniej sie obawialem:ludzie namawiaja mnie zeby zrobic poddasze uzytkowe,boje sie ze ulegne.
Pozdrawiam
Rafal

korba
20-11-2005, 15:11
a czy na górze robiłeś lub będziesz robił strop bo budowlaniec namawia mnie na strop. A ten max to co to dokładnie i jakie gróbe?? Czym będziesz ocieplał ściany budynku??

korba
02-12-2005, 21:49
Wątki to może i są ale żadnych konkretów nie widzę. Proszę w związku z tym o opinie ludzi którzy kupili ten projekt lub są nim zainteresowani. Zaczynam budowę na wiosnę i każde wskazówki mile widziane. :D Pozdrawiam.

jogurek
12-12-2005, 09:15
no i zaczęło się :) ja również wybrałam ten domek i też poszukuję informacji na ten temat. Interesuje mnie dosłownie wszystko :) jeśli macie jakiekolwiek informacje w sprawie domku c109 to prosze o info. Właśnie dołaczyłam do grona czytelników forum z nadzieją, że będę miała możliwość dowiedzenia się czegoś więcej.
mam już swoje przemyślenia związane z korektami w planie:
1. Drzwi do łazienki i do wc – zmiana na system naścienny
2. za przedsionkiem w holu usunięcie ściany w holu po prawej stronie w wersji C109L
3. w sypialni oznaczonej w projekcie nr 9 zamurowanie przejścia do garderoby
4. powiększenie okna w kuchni - dwa o takich samych wymiarach
5. w łazience dodatkowa instalacja dla brodzika z prysznicem
a może jeszcze inne sugestie co do zmian??
Każde doświadczenie związane z budową tego domku mnie interesuje - bo dopiero na wiosnę planujemy wylanie fundamentów - teraz mam czas na papierologię

korba
18-12-2005, 14:45
Rafał i jak budowa ci idzie. Podciągam temat do góry bo zaczynam budowę na wiosnę i chciałbym poznac opinie od budujących ten dom.

jogurek
18-12-2005, 17:55
tusz przed świętami mamy z mężem temat numero uno - czyli C109 - wszelkie uwagi są dla nas bezcenne, bo jeszcze tydzień a kupimy projekt - a podoba on się nam bardzo - może z drobną zmianą długości garażu o jakieś 1,5 m - i wstawienie drzwi bocznych w garażu aby można bez wystawiana samochodu dosta się do miejsca składowania chociażby kosiarki :) Zatem w tym roku pod choinką będzie chyba projekcik :) Pozdrawiam i czekam na sugestie związane z tym prrojektem. Życzę wszystkim Wesołych Świąt 2005 :)

korba
22-12-2005, 12:30
Witam ja zaczynam na wiosnę i mam już cząstkowe wyceny. Buduję z maxa 29 +15 styro czyli 44 cm ściana zewnętrzna. Ekipa murarska weźmie 11000 za fundamenty, ściany zewnętrzne, wewnętrzne,strop. Cegła max 1,70(w cenie przywóz i rozładunek), wewnętrzne ściany U220 cena 1.51, stop 5800+vat prawdopodobnie na 7% ale to jeszcze w trakcie .Okna plastiki 13 sztuk kolor brązowy U=1, 5 komorowe niecałe 15.000. Dach będe miał dokładnie wyceniony po świętach ale robocizna: 20-22 zł za położenie blachodachówki od m2 czyli ok. 6000, blachodachówka prawdopodobnie lepsza za ok. 34 zł za m2 ale nie pamiętam dokładnie typu, nazwy to samo konstrukcja drewniana jak będe miał wycenę to odpowiem. Wydłużę garaż tylko jeszcze nie jestem pewny o ile no i drzwi garażowe zrobię szersze do 2,7 będe miał pewnośc, że żona wjedzie bez odarcia auta :D .Na razie to wszystko jak będziecie mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem.Pozdrawiam.

korba
06-01-2006, 19:52
podciągam temat. :wink:

korba
06-01-2006, 19:54
podciągam temat buduje ktoś jeszcze według tego projektu??

jogurek
19-01-2006, 06:58
projekt już kupiliśmi i tu nastąpił pierwszy error :( musiałam prosić aby dosłano mi aktualne informacje o przynależności projektantów do izby (aktualne na 2006 rok) bo niestety w projekcie były aktualne do czerwca 2005 r. i kolejne udziwnienie - konieczne są też obliczenia statyczne budynku - ale na pocieszenie - nie każdy musi mieć takie obliczenia do wydania pozwolenia na budowę, my niestety musimy mieś pełną dokumetację, ze względu na teren "sejsmiczny" - może dużo powiedziane sejsmiczny - ale przede wszystkim na teren związany z eksploatacją górniczą. Zatem te dokumenty są dla nas istotne - miło że Murator szybko reaguje na prośby dosłania dokumentów i wkrótce będę miała to co potrzebuję.
Mogę też pozazdrościć ludzikom, którzy nie musieli robić odwiertów geologicznych - 4 otwory po 5 m głębokości. Rozpiętość cenowa firm które wykonują takie badania też jest szokująca. Kurka wodna jedna z firm proponowała mi wykonastwo za 2.000 zł netto ale znalazłam konkurencyjna firmę, która robi to za 600 zł + Vat - miłe zaskoczenie na moją korzyść :) zawsze to jednak pieniążki zaoszczędzone :-)
Teraz biuro projektowe nanosi zmiany w projekcie i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę :)
Niech ta zima prędziutkow się skończy bo nie mozemy się już doczekać rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych :)
Pozdrawiam Was serdecznie oczekując kolejnych wieści o C109 - bowiem jak już uprzednio pisałam - interesuje nas każda wymiana doświadczenia w budowania tego domku

fprefect
19-01-2006, 14:53
Witam

kurcze ...ODWIERTY GEOLOGICZNE!!!!!... współczuję
Pozdrawiam

Sebcio
09-03-2006, 00:26
Witam. Czy ktoś z forumowiczów buduje lub wybudował "DOM Z NAPRZECIWKA" z kolecji muratora ???
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=291&IdKolekcji=

Interesują mnie głownie:
- Doswiadczenia z budowy,
- ewentualne zmiany w projecie
- zmiany materiałów
- koszty budowy

dzieki za info.

stastny
09-03-2006, 07:05
Na forum jest kilka wątków o tym domku
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59040&highlight=c109
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43580&highlight=c109
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44566&highlight=c109

wystarczy poszukac
pozdrawiam

mario_pa
12-03-2006, 22:16
I stalo sie to czego wczesniej sie obawialem:ludzie namawiaja mnie zeby zrobic poddasze uzytkowe,boje sie ze ulegne.
Pozdrawiam
Rafal

No jak się skończyła sprawa z tym poddaszem?

rafal 67
23-04-2006, 22:11
witam po dlugiej przerwie,poddasze jednak nie będzie użytlowe,wystarczy mi to co na parterze(cena gazu).Czy ktos juz buduje taka chalupke,bo ja sciany koncze w tym tygodniu i mam już drewno na więżbę dachową.Kurcze calkjem ladny dom sie zapowiada.

korba
24-04-2006, 17:06
ja buduje mam już stan zerowy, niedługo idą ściany. Mam prośbę wklej zdjęcia z twojej budowy lub wyślij mi na adres [email protected]

korba
24-04-2006, 17:10
chciałbym już zobaczyć ten dom w realu :D

acca5
24-04-2006, 17:43
Buduje podobny z tej samej pracowni co wasz projekt-KONTRAST ( projekt K3)i po 2 latach przygladania sie podobnemu projektowi zdecydowalam o jego zmianach- tj. postanowilam jednak miec łazienke z oknem- wysunęłam garaz do przodu o 2 metry i tam umiesciłam kotlownie korzystając z komina, a w miejscu kotlowni zrobilam dużą łazienke z oknem, udalo mi sie zachowac przejście z garazu do domu. Ciut inny projekt.Zmienilam więżbę na grubszą i dostosowałam ją do dachówki ceramicznej. Postanowilam miec najtansza dachowke ceramiczna jaką znajde na rynku zamiast blachy, ktora i tak po jakims czasie ok 20-tu lat trzeba wymienić. Zmieniłam kat dachu do 30 i uzyskalam pokoj na gorze- schody krete z kuchni- pokoj do książek i nauki- musze sie ciagle uczyć. Reszta zmian to kosmetyka, sciana dwuwarstwowa. Proponawałabym wam zakladając,ze obstawiacie przy swoim wyborze likwidację małaj łazienki i zrobienie z niej pom. gospodarczego- pralka, deska do prasowania, szczotka, odkurzacz, śr. czystoścui itp.Na takie rzeczy zawsze brakuje miejsca. Garaz jest mały i tam może zmieścicie tylko jakowes słoiki o ile robicie. To wszystko to sa moje zmiany ale może wam dadza do myslenia co nieco. Milego budowania.

acca5
24-04-2006, 17:47
Zapomniałam dodać,że zmieniłam strop gestożebrowy na plyty kanałowe, podnioslam wysokośvc z 2,60 na 2,90 na gotowo- dojda regipsy i bedzie 2,80, do tego doliczcie wysokośc podlogi od wylanego chudziaka- np. styropian min. 10 cm, wylewka betonowa 7-8cm i tak będzie nisko. Rozwazcie wysokośc pomieszczeń. Projektant zapomnial ,że wysokość pomieszczeń jest ważna aby na duzej przestrzeni nie czuć się przygniecionym przez niski sufit.

rafal 67
25-04-2006, 22:06
acca5,czy zmiana więżby to twoja fanaberia czy konstruktor ci zalecił?Ja też robię dachówkę,ale na tej samej więżbie.Ani projektant,ani adaptujący projekt,ani dekarz nie protestują.Wydłużenie garażu to b.dobry pomysl,tez bym to zrobil,ale za pożno.szopkę sobie zbiję drewnianą w ogródku i też będzie OK.

acca5
26-04-2006, 05:50
mój konsttuktor, moja więźba była 7x14cm, mam dużą rozpiętoścstropu i podobno duże obciążenia, dolożono jeszcze jedną płatwie po bokach strychu.

Sebcio
02-05-2006, 23:21
witam.
poszukuje osob, ktore buduja badz juz zbudowaly C 109 "dom z naprzeciwka" z kolekcji Muratora.
zainteresowanych prosze o kontakt [email protected]

Z gory dzieki
Sebastian

spanga4ever
04-06-2006, 17:29
to ciekawy projekt ale wklej link ,moze inni się wypowiedzą.

fprefect
04-06-2006, 22:13
witam
była już mowa o tym projekcie
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43580&highlight=c109
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63695&highlight=c109
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44566&highlight=c109

rafi123
02-01-2007, 10:12
Dzisiaj zakączą u mnie foliować dach i jak pogoda dopisze do końca stycznia będę miał dom c109 w stanie surowym otwartym z dachem :lol: :lol:

anna.d
08-02-2007, 20:44
witam, wybrałam projekt c 109 z kolekcji muratora, bardzo proszę o komentarze do projektu.

ratan
10-02-2007, 11:55
Cześć. Ja też jestem zainteresowany tym projektem, ale nie mogę się zdecydować. Biorę pod uwagę jeszcze C 126 vis-a-vis.Szukam ludzi którzy budują albo już wybudowali te domy.[/list][/list][/code]

ratan
13-02-2007, 20:00
Serdecznie pozdrawiam. Szukam człowieka, szczęśliwca, który może się pochwalić już zakończoną budową C-109(prawie zakończoną).Ciekaw jestem wrażeń, opini, koniecznych zmian z perspektywy użytkownika. Może jakieś zdjęcia :oops: - realne koszty też mile widziane. Z góry dziękuję.

małgosia5
15-02-2007, 16:15
Właśnie kupiliśmy projekt. Czy ktoś buduje według tego projektu i ma ciekawe spostrzeżenia :wink:

stastny
15-02-2007, 19:35
Witam
Poszukaj.... na forum jest kilka wątków na temat tego projektu
Szukaj... c109.... i masz

andrzej ania m
26-08-2007, 18:53
na wiosne zaczynam budowe tego domu prosze o opinie na temat tego projektu :)

jajmar
26-08-2007, 18:57
Którego domku?

Nie zaczynaj co chwile nowego wątku a doprowadz jeden do pożadku. Wstaw link do projektu, uzyj własciwych określen materiałów a nie na chybił trafił , może ktoś cos odpisze sensowanego. Użyj opcji szukaj jak juz rozszyfrujesz czego szukasz.

braza
26-08-2007, 19:05
Właśnie miałam rozpocząć pisanie identycznej odpowiedzi, jajmar. Andrzej ania m zakłądanie kilku wątków naraz naprawdę mija się z celem. Określcie dokładnie swoje pytania i wątpliwości i wtedy otrzymacie konkretne i dokładne odpowiedzi. Na tym Forum jest mnóstwo ludzi chętnie pomagających innym i mających rozeznanie w różnych tematach, ale dajcie im szansę zrozumieć, o co Wam chodzi.
Pozdrawiam

Witos
26-08-2007, 19:26
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=41

Chyba o ten projekt chodzi.

Witos
26-08-2007, 19:33
Fajny i łatwy do budowy. Ustaw go elewacją garażową od północy i będzie w porządku. Bardzo często się zdarza ze ludzie kupują domy katalogowe sensownie zaprojektowane i zupełnie odwrotnie je stawiają na działce.

jaro'71
26-08-2007, 21:40
Ni ma ich. Poszli zakładać nowy wątek :wink:

andrzej ania m
29-09-2007, 20:46
Witam! Na wiosne rozpoczynam budowę domu, jest to projekt c 109 "z naprzeciwka".Czy ktoś już z Was buduje ten dom i mógłby wymienić się zemną poglądami na jego temat, jakie zmiany wprowadził w jego konstrukcji, jakich materiałów użył itp. Jakiekolwiek odpowiedzi proszę przesyłać na mojego e-maila [email protected]. Dziękuję.
Dom z naprzeciwka c 109
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=291&IdKolekcji=

kin53
27-11-2009, 10:31
witam, w czerwcu 2009r. rozpoczęłam budowe domu C109, na obecną chwilę dom jesat w stanie surowym, jeśli chodzi o zmiany to: powiększenie garażu, zrezygnowałam z okien z łukiem, proponuję powiększyć drzwi balkonowe na taras - ja tego nie zrobiłam, teraz żałuję.

kin53
27-11-2009, 10:39
WITAM, JA JUZ POBUDOWAŁAM TEN DOMEK, W RAZIE JAKIS PYTAŃ PROSZE PISAĆ [email protected]

kin53
28-11-2009, 21:42
c109 - zdjęcia, Dom z Naprzeciwka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/926ca7896b7bbb97.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/749b9dd4833994a4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48fe16d9087fabf7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7bd15dffaef5b0f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5eb75e2b4044ea75.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cf4923f6552b3ea.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f344415bf9eb851.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4682a57df6aba917.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13c29e71f11aa4c4.html

kin53
28-11-2009, 22:32
ZDJĘCIA DOMU Z NAPRZECIWKA, C109 - 2009r
[email protected]


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/926ca7896b7bbb97.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/749b9dd4833994a4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48fe16d9087fabf7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7bd15dffaef5b0f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5eb75e2b4044ea75.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb044c1dcf85950a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cf4923f6552b3ea.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f344415bf9eb851.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4682a57df6aba917.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13c29e71f11aa4c4.html

kin53
28-11-2009, 22:41
C109

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5eb75e2b4044ea75.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cf4923f6552b3ea.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f344415bf9eb851.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13c29e71f11aa4c4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4682a57df6aba917.html