PDA

Zobacz pełną wersję : Pożar !



romul13
21-03-2005, 17:44
Spalił nam się remontowany dom (po rodzicach). Czy istnieje możliwość zwolnienia od podatku do Urzędu Skarbowego ze względu na pożar remontowanego domu . Limit zwrotu podatku wykorzystałem w ciągu dwóch ostatnich lat. Jak mam się wytłumaczyć z wykorzystanych materiałów w razie kontroli urzędu skarbowego. Dom nadaje się do rozbiórki. Posiadam foto przed i po ogniu. Zainteresowanym mogę przesłać mailem. Jestem w szoku , nie życzę nikomu tego co mi się przydarzyło. Proszę o poradę i ewentualne wskazówki gdzie szukać pomocy. Czy mogę liczyć na upusty w hurtowniach i firmach gdzie już nabywałem ich produkty. kocioł viessmann (olejowy) Calorond, podgrzawacz wody Biawaru "Quattro", blachodachówka itp itp . Nie wiem czy starczy mi sił na powtórną odbudowę. Pogorzelec :cry:
Dlaczego fotki nie chcą tutaj mi się wstawić???

rafałek
21-03-2005, 18:01
Sam nie wiem co Ci doradzić, nie wiem też jak Ciebie pocieszyć... jestem z Tobą... Wiosna idzie, będzie ciepło i optymistycznie...

Baaaardzo serdecznie pozdrawiam

romul13
21-03-2005, 18:27
dzięki za słowa otuchy. jestem nowy i do tej pory jedynie korzystałem z różnych opinii na forum (nie rejestrując się.) bardzo mi pomagały przy remoncie!! wiele się nauczyłem. pozdrawiam!

krzysztofh
22-03-2005, 10:28
Wpółczuję sytuacji.
Urzędy Skarbowe nie oglądają wykorzystanych materiałów. Interesują ich natomiast faktury na podstawie których robisz odliczenia poddatkowe.

grzegorz2
22-03-2005, 17:55
Do rozliczenia ulgi musisz mieć faktury VAT. Co zrobisz z materiałem - to już twoja sprawa. Upusty w hurtowniach zazwyczaj zależą od wielkości zrobionych zakupów - przy powtórnym zakupie upust powinien (ale nie musi) byc większy
kondolencje
pozdrawim
Grzegorz

thalex
22-03-2005, 19:37
Spalił nam się remontowany dom ...
... . Nie wiem czy starczy mi sił na powtórną odbudowę. Pogorzelec :cry:
Starczy!
Spadnie czasami taka kłoda pod nogi w życiu i trzeba się podnieść i iść dalej naprzód małymi krokami i po kilku tygodniach spojrzysz na to inaczej.
W dziale Prawo i pieniądze zyskałbyś raczej więcej informacji.
Nie rezygnuj!

partner
22-03-2005, 20:16
Pomimo takiej sytuacji nie poddawaj się - myślę że wszyscy forumowicze będą za Ciebie trzymać kciuki.

romul13
22-03-2005, 20:47
Ogromne dzięki za słowa otuchy. Jestem mile zaskoczony. Dostałem potężnego kopa od życia. Myślę, że się jednak podniosę. Mam na dysku parę fotek mego "byłego" domku, lecz nie potrafię ich tutaj wstawić. przecież mają po ok 60 kb a nie mogę wstawić? mailem wysyłam normalnie!

bobo30
22-03-2005, 21:25
Trzymaj się, mam nadzieję, że w urzędach itp. spotkasz samych życzliwych ludzi. Trzymam kciuki.

thalex
22-03-2005, 21:31
Ogromne dzięki za słowa otuchy. Jestem mile zaskoczony. Dostałem potężnego kopa od życia. Myślę, że się jednak podniosę. Mam na dysku parę fotek mego "byłego" domku, lecz nie potrafię ich tutaj wstawić. przecież mają po ok 60 kb a nie mogę wstawić? mailem wysyłam normalnie!Zdjęcia tutaj nie wstawisz, musisz go umieścić w internecie a tutaj tylko podać internetowy adres tego zdjęcia.

Polecam ten wątek; http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30921&start=0