PDA

Zobacz pełną wersję : Głębokość drenażu



Rysio_z_Klanu
21-03-2005, 19:17
Zanim zacznę budowę domu chciałbym osuszyć część działki na której będzie trawnik oraz droga dojazdowa do garażu (wiata).
Mam pytanie. Na jakiej głebokości powinien być umieszczony drenaż.
Uprzedzę inne pytania - ten drenaż nie będzie miał nic wspólnego z drenami przy ławach budynku. Będzie to całkiem inna instalacja.
Chodzi mnie tylko i jedynie o osuszenie terenu pod trawnik i ogród z roślinami o płytkich korzeniach. Nie chciałbym z wiadomych powodów umieszczać drenów zbyt głęboko. Teren jest ilasty i w związku z tym mokry.
Czy głębokość drenów 50-70 cm wystarczy?

Rysio_z_Klanu
23-03-2005, 13:09
Dalej liczę na Waszą pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam

Rysio_z_Klanu
25-03-2005, 09:55
Nikt nie chce mi pomóc????

To przykre......

bajzi
26-03-2005, 17:42
wystarczy. najlepiej ułóż dern na nieprzepuszczalnej warstwie ze spadkiem oczywiście.

aleksik
26-03-2005, 20:16
Najlepiej zaprojektuj sobie a póżniej skonsultuj z kimś kto ma pojęcie o drenach, gdyż moezz wysuszyć za abrdzo działkę. :-?

EDZIO I ZIBI
25-04-2005, 20:02
wszystko zależy od poziomu wód grunutowych ( u nas na wiosne 30centymetrów.
pozdarwiamy.

EDZIO I ZIBI
25-04-2005, 20:03
wszystko zależy od poziomu wód grunutowych ( u nas na wiosne 30centymetrów.
pozdarwiamy.

Pawson
26-04-2005, 10:51
Rysiu ...
A jak robisz drenaz wokol domu ... masz moze jakies ceny wyceny i w ogole. Od wczoraj sie zastanawiam czy by nie zrobic u siebie ale na razie nic nie wiem na ten temat ...

Szymeq
26-04-2005, 20:49
Ja u siebie drenaż zrobiłem na głębokości ław fundamentowych. Podsypałem żwirem i w nim "utopiłem" rurę, następnie zasypałem piachem. I tu chyba popełniłem błąd bo powinienem przed zasypaniem piachem, przykryć rury geowłókniną aby sie nie zamulały :-? . Trudo najwyżej będę odkopywał za pare lat. Jak narazie spisuje sie dobrze. Studnie zbiorcze mam na każdym rogu domu ( po 2 kręgi), około 20 cm pod ziemią, każda z możliwością otworzenia i wpuszczenia pompy (aby w upalne dni podlewać ogródek) 8) a jako złączki zastosowałem zwykłe trójniki pcv :)
Pozdrawiam