PDA

Zobacz pełną wersję : woda w piwnicy



piotras
21-03-2005, 20:38
W zeszłym roku wybudowałem piwnicę i fundamenty naszego domu.W piwnicy niw ylewałem posadzki mam zamiar zrobić to w tym roku, ale po zimie się przeraziłem obecnością wody w piwnicy.Jest tej wody ok.30cm. i nie wiem czy posadzka i izolacja pozioma posadzki coś zmieni. Poradzcie co można by zrobić w takiej sytuacji. Piwnice mam w samej glinie od poziomu aż po ławy.

jareko
21-03-2005, 23:36
sadze ze moze nie wystarczyc sama izolacja. Warunki gruntowe masz ciezkie :( Realnie w glinie wykonales sobie basen - chyba pomocna bedzie tu ciezka izolacja przeciwwodna - ale nie pamietam juz dokladnie jak ja zrobic a w blad wprowadzac cie nie chce.
Gdybys mial na terenie swojej dzialki miejsce gdzie grunt jest przepuszczalny moznaby sie pokusic o drenaz wokol fundamentow i rozprowadzenie rura melioracyjna wlasnie w takim gruncie - ale czy to wystarczy by parcie wody na sciany zminimalizowac? nie wiem - tu sadze ze powinienes zasiegnac opini dobrego fachowca od takich wlasnie klopotow
Powodzenia

invx
22-03-2005, 10:17
wszytstko zalezy od poziomu wod gruntowych. ale wszytsko da sie zrobic :wink:

jareko
22-03-2005, 12:06
invx - sadze ze poziom wod gruntowych nie ma tu znaczenia - skoro jest po calosci glina to:
- albo woda jest efektem powstania dziury w ktora splywa
- albo dokopal sie tak gleboko ze podchodzi podziemna rzeczka ;)
w jednym i drugim wypadku jest to klopot :(

jareko
22-03-2005, 15:12
i widzisz piotras - tak wychodzi jak klka razy watek zalozysz ;)

lakis1
23-03-2005, 09:37
W moim przypadku było tak samo jak opisujesz, pompa pływakowa i cheja woda na zewnątrz!
:D Wokół piwnicy na zewnątrz wykonałem drenaż ok. 30 cm poniżej fundamentu, następnie obsypałem to grysem i grubym żwirem.
Scianę piwnicy wysmarowałem 5 razy lepikiem i zastosowałem folię kubełkową wszystko zasypałem gliną( trzeba zwrócić uwagę, by folia opadała poniżej fundamentu a najlepiej bezpośrenio na rurę drenażową) .
Od środka piwnicy w posadce wzdłuż ścian fundamentu wykułem rowek i tam też wstawiłem rurę drenażową i wypuściłem ją na zewnątrz budynku troszkę nad rurą drenażową zewnętrzną.
Następnie zasypałem grysem i wylałem chudziak.
Po odparowaniu wody zrobiłem ciężką izolację z papy termozgrzewalnej z zakładką na ścianę ok. 30 cm.
Piwnica 2 sezon zimowy i całkowicie sucha. Chcę nadmienić, że piwnicę mam całkowicie ciemną 2,5m w ziemi.
Powodzenia
Lakis

piotras
24-03-2005, 21:40
Dzięki za rady, zobaczymy co będzie dalej. Dzisiaj strazacy wypompowali i wode z piwnicy i czekam do jutra aby zobaczyć czy znowu mam basen nie planowany czy piwnice.Wody było 50cm a wody wypompowanej ok.17 m3.Będę piasł na bieżąco o moim basenie.