PDA

Zobacz pełną wersję : wieje pomiędzy roletą*i oknem - jak to naprawić



slawekgrz
30-10-2016, 14:11
mam okna z roletami zewnętrznymi nadstawnymi, na łączeniu wieje, roletę da się podnieść*delikatnie w górę (2-3mm) i wieje jeszcze mocniej. Zastanawiam się jak można tę sytuację poprawić nie demolując całego domu zarazem. Teoretycznie rolety siedzą na listwie montażowej i to wszystko, w środku nie ma żadnej taśmy rozprężnej ani nic innego.
Myślałem aby kasetę rolety od środka wkrętami przymocować do ramy co kilkadziesiąt centymetrów, ale sam nie jestem przekonany, że jest to wystarczające. Co radzicie? Producent okien twierdzi, że jest to zamontowane zgodnie ze sztuką

nikt ważny
30-10-2016, 14:31
cóż....taka jest radość z posiadania nadstawnych o czym często tu była mowa.
Podnieść, wcisnąć jak najgłebiej i tyle ile się da uszczelniacza budowlanego bądź w ostateczności silikonu, opuścić, nadmiar materiału usunąć i niestety nic więcej nie wskórasz
Coś mimo wszystko schrzanili przy montażu

bobrollo74
31-10-2016, 09:03
zgodnie ze sztuką, między roletą a ramą powinna być taśma rozprężna.

nikt ważny
31-10-2016, 10:33
Nawet jesli pod adapter laczacy okno ze skrzynka dasz tasme rozprezna to reszta polaczenia moze i czesto jest nieszczelna.
Roleta nadstawna tego typu to dla mnie nieporozumienie mimo poczatkowego zachwytu nad tym rozwiazaniem
Wiecej klopotow niz pożytku

slawekgrz
11-11-2016, 09:22
rolety nadstawne już mnie zastały w kupionym domu... nie wiedziałem w co się pakuję ;)
co mnie martwi z uszczelniaczem , to to że się nie rozszerza więc nie dojdę w każdą szparę (więc może się skończyć tak jak z taśmą) więc i tak będzie wiało.
Kolejna myśl - pianka niskoprężna przez nawierconą kasetę rolety, która wcześniej została skręcona z oknem. Zimowe pianki się pięknie rozlewały więc powinny lepiej to wypełnić a uszczelniacz na krawędź*roleta okno. Co myślicie?

slawekgrz
19-11-2016, 17:15
A więc pianka + pistolet, przystawka do pistoletu zwężająca się ku końcowi i dało radę, piana elegancko wypełniła przestrzeń i nie ma inflitracji

nikt ważny
19-11-2016, 17:30
pomysłowy Dobromir :)
Brawo Ty !!!