PDA

Zobacz pełną wersję : WC bez kołnierza z Cersanit czy KOŁO?



elemele
30-10-2016, 16:55
Chcę zakupić toaletę bez kołnierza. W gre wchodzi albo KOŁO albo Cersanit. Niedługo w OBI (w przyszłym tygodniu) będzie promocja: za 699 zł miska, deska wolnoopadająca, stelaż i przycisk z Cersanitu. Nie ma możliwości bym za 699 zł kupiła taki zestaw z Koła. Czy ktoś z Was użytkuje ceramikę Cersanit? Jak się spisuje? Czy ktoś kupował wyposażenie łazienek w OBI? Jak z jakością? Czy to prawda że na potrzeby marketów robi się słabsze rzeczy? Potrzebuję kupić 2 zestawy, więc licząc te z OBI wyjdzie mnie 1400 zł. Wyszukując najtańszą opcję (bez deski samoopadającej) z muszlą z Koło, stelażem innej firmy, tańszym oraz najtańszym przyciskiem wychodzi mi 1800 zł za oba zestawy. Więc tu byłoby 400 zł do przodu. Oszczędzać czy nie warto?

PiterBo
31-10-2016, 08:08
może będę nudny ale odradzam kupowania ceramiki w marketach.. ale to poboczne spostrzeżenie.

Ja mam u siebie dwa rodzaje na górze mam serię koło wc rimfree + bidet powieszone na stelażach TECE, na dole Roca Gap Rimles też na TECE.
Nie zdążyłem jeszcze na tyle użytkować aby coś więcej napisać.
Ale nie żartem jest przymierzenie się do danej muszli ( może to głupio wygląda) ale nie każdy jest wygodny i nasze 4litery nie do każdej mogą pasować.

Jakościowo - wszystko prawie to samo - zwróć uwagę na kolor ( każda ceramika ( producentt) ma inny odcień)).

wg39070
31-10-2016, 08:12
może będę nudny ale odradzam kupowania ceramiki w marketach.. ale to poboczne spostrzeżenie.

Ja mam u siebie dwa rodzaje na górze mam serię koło wc rimfree + bidet powieszone na stelażach TECE, na dole Roca Gap Rimles też na TECE.
Nie zdążyłem jeszcze na tyle użytkować aby coś więcej napisać.
Ale nie żartem jest przymierzenie się do danej muszli ( może to głupio wygląda) ale nie każdy jest wygodny i nasze 4litery nie do każdej mogą pasować.

Jakościowo - wszystko prawie to samo - zwróć uwagę na kolor ( każda ceramika ( producentt) ma inny odcień)).

Użytkujemy z rodziną od niedawna w nowym domu wc oraz bidet Koło Nova Pro rimfree i muszę powiedzieć, że jest to rewelacyjne rozwiązanie. Polecam każdemu.

Nataly
30-07-2017, 19:12
Witam, też zdecydowaliśmy się na Koło rimfree ale w serii Style. Wszystko z Kola, ale największa wanna asym. Elipso 160x100 wydaje się za mała i wchodzi w grę Cersanit Kaliope Cersanit 170x110 jednak obawy o jaśniejszy, zimniejszy odcień bieli. Co Wy na to, będzie bardzo się wyróżniać? Wanna będzie zabudowana.

Ermenegildo
31-07-2017, 07:13
Koło = brudna, szara biel, Cersanit chyba najbardziej biały spośród dostępnej ceramiki.

Nataly
31-07-2017, 08:01
Dzięki, zdaję sobie sprawę. Czyli mySlisz podobnie jak ja, że jednak będzie spora różnica...
To zostaniemy przy Kole Elipso 160x100 - co sądzisz o tym modelu i długość 160? Ponoć 160cm to standard, ale czy nie za mała?

Ermenegildo
31-07-2017, 08:07
Ja osobiście przy wzroście 180cm i w wannie 160x90 (Roca) leżę sobie jak baron:D Zdjęcie z łazienki: 393987

Ermenegildo
31-07-2017, 08:08
Ja osobiście przy wzroście 180cm i w wannie 160x90 (Roca) leżę sobie jak baron:D Zdjęcie z łazienki (jeszcze niewykończonej): 393987

Nataly
31-07-2017, 08:32
Dzięki :o o to fajno, serdeczności :D

wg39070
31-07-2017, 20:56
Koło = brudna, szara biel, Cersanit chyba najbardziej biały spośród dostępnej ceramiki.

Mój zestaw jest biały bo ...myję czasem to w co robię.

Ermenegildo
01-08-2017, 07:56
Kolega nie zrozumiał przekazu, albo nie chciał zrozumieć. Biel ceramiki z Koła jest najbardziej "brudna" spośród wszystkim firm produkujących ceramikę. Wystarczy stanąć w sklepie i porównać jakikolwiek produkt Koła z innym i od razu widać, że biel z Koła jest "szara". W jednej z łazienek mam miskę WC Roca i umywalkę z Koła, różnica diametralna, a między Cersanitem jeszcze większa.

link2jack
01-08-2017, 17:59
Kolega nie zrozumiał przekazu, albo nie chciał zrozumieć. Biel ceramiki z Koła jest najbardziej "brudna" spośród wszystkim firm produkujących ceramikę. Wystarczy stanąć w sklepie i porównać jakikolwiek produkt Koła z innym i od razu widać, że biel z Koła jest "szara". W jednej z łazienek mam miskę WC Roca i umywalkę z Koła, różnica diametralna, a między Cersanitem jeszcze większa.

Kolega poprostu nie dopuszcza do siebie tego że jego wybory nie koniecznie muszą być numerem jeden na świecie. U siebie mam koło i Roca i karasan i jakościowo mimo podobnej ceny pozycjonuje marki odwrotnie.

problematyczny
07-01-2018, 15:10
Mógłby ktoś napisać jak porównuje się w praktyce stosowanie muszli bez kołnierza do muszli z nim? Wiem co mówią o "zaletach" misek bez kołnierza nad kołnierzowymi ich producenci, ale wydaje się mało być rzetelnych opinii samych klientów o tym typie. Jaka jest właściwie największa przewaga tego typu nad starym? Czy faktycznie nie trzeba stosować chemii czyszczącej, jak agresywne chlorowe wybielacze do WC? Mnie akurat interesują kompakty WC a widzę że najtańsze marketowe nie markowe choć z kołnierzem to są już za 150-160zł, czy warto płacić 4x więcej za markowy Cersanit lub Kolo bez tego kołnierza? A może lepszą opcją są nieznacznie droższe od niemarkowych, Cersanity i Kola z nim?

parabola
09-01-2018, 16:48
Ja mam Roca Gap i bardziej niż brak kołnierza, zachwyca mnie kształt zewnętrzny - bez zakamarków. Nie wiem jaki rodzaj brudu zbiera się pod rantem w zwykłym wc i na ile negatywnie oddziałuje on na użytkowników ;), ale tu można w środku muszli wszystko łatwo wyczyścić, co jest atutem dla maniaków czystości :) Co do chemii, to próbowałam myć wc samym octem, ale niestety ta dziura, w której stoi woda, zarastała brudem szybciej, niż byłam w stanie sobie z nim poradzić. Być może to kwestia słabej szczotki wc... W każdym razie w pomocą domestosa jestem w stanie uzyskać zadowalające efekty.